Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
127248. Siker2017
2018. márc. 3. 23:17

Sziasztok!


Aki szedett dhea-t, stimu alatt hogy szedte?


Ugy rémlik, hogy valaki hozzászólásaban mintha korabban azt olvastam volna, hogy tüszőrepeszto utan mintha jobb menne nem szedni. Ki, hogy szedte tüszôrepesztô utan, leallitotta, vsgy ugyanúgy ment tovabb? Koszi! :)

127247. Muszócska (válaszként erre: 127246. - Wantababy)
2018. febr. 28. 08:30
Köszönöm szépen a szurkolást! :)
127246. Wantababy (válaszként erre: 127241. - Muszócska)
2018. febr. 27. 15:53
Ójajj! 😯 Nagyon sajnálom,nagyon szurkoltam hogy sikerüljön! 😓😓
127245. Muszócska
2018. febr. 27. 07:59

Köszönöm mindenkinek!

Most tényleg nagyon nehéz.. kedvem sincs semmihez de szerencsére a párom nem hagyja, hogy elhagyjam magam és bár most kicsit sem vigasztal de talán ha kész leszek rá és feldolgozom, hogy ennek így kellett lennie akkor szóba jön a petesejt donor, bár nyilván csak ha az orvos azt mondja, hogy nekem nincs esélyem másra..

Mindenesetre nagyon érdekel hogy ez a rendellenes fejlődés mitől lehet, de hátha nemsokára válaszokat is kapok.

127244. Lili Mai (válaszként erre: 127241. - Muszócska)
2018. febr. 26. 22:36
Nagyon sajnalom. Nagyon nehéz lesz a következő pár napban de én csak annyit tudok mondani h ne adjatok fel. Majd írjál h mit mondott az orvos.
127243. Gérvágó (válaszként erre: 127241. - Muszócska)
2018. febr. 26. 21:24
Jaj, drága, ez borzasztó lehetett. Nagyon sajnálom. 😯
127242. biba (válaszként erre: 127241. - Muszócska)
2018. febr. 26. 19:05

Nagyon nagyon sajnálom!:(

Kitartást a továbbiakban!

127241. Muszócska
2018. febr. 26. 15:46

Sziasztok!

Kicsit késve írok, de túl vagyunk a punkción .. mindenki végtelenül kedves volt velünk egész nap tényleg le a kalappal,szóval az ébredés után egyből a tárgya tértem mennyi az annyi még kiderült hogy 7 petesejtet sikerült leszívni. Nem is számítottam ilyen jó eredményre, még az örömkönnyek is megjelentek a szememben..hihetetlenül jó érzés volt már kicsit elhittük, hogy végre nekünk is sikerülhet valami. Péteken 3 körül hazaértünk már csak a pihenés és a megkönnyebbülés maradt boldogan nyugtáztuk a napot, de persze izgatottan, hogy szombat reggel mit mond a biológus. :) Szörnyen lassan telt az idő de negyed 10 kor megszólalt a telefon az eredmény :3 termékenyült meg. Hát nem voltam valami elégedett de hát egy szép is elég.. csakhogy itt nem volt vége..bár megtermékenyült és fejlődik már az első nap látta hogy rendellenesen :( szóval vasárnap még hív de ne számítsunk jóra hát ..összetörtem teljes padlófogás fel se tudtam fogni. Persze vasárnap hívott az eredmény erősen rendellenesen osztódnak így egyet se kapunk vissza :(

Ne haragudjatok hogy ilyen részletesen leírtam de hiába rágom át pillanatról pillanatra hogy hol ronthattuk el... semmi ... mindent megtettünk hogy hogyan tovább nemtudom hívtam persze az orvost ő is érthetetlenül nézte a papírom... és persze majd megyek vissza a ciklusom végén de már nem is tudom hogy minek :( mindenesetre hálás vagyok hogy szurkoltatok nekünk :)) sok hála és köszönet érte :*

127240. Gérvágó
2018. febr. 21. 19:20

Köszönöm, hogy megosztottátok a tapasztalatokat.

Nálam a közvetlen kollégák tudnak róla, és segítőkészek is, de a vezetőségben és a HR-ben nem bízom. Na, majd kialakul nálam is. :)

127239. szamóca86 (válaszként erre: 127237. - Gérvágó)
2018. febr. 21. 13:44

Szia,nekem 3 beültetésem volt,illetve lett volna egy 4.is,csak akkor nem ébredt fel a fagyibabánk.


Nekem az elejétől nyilvánvaló volt sajnos,hogy nem mondhatom el a munkahelyemen a helyzetünket.

Az egyik oka az a kiszolgáltatottság amiről te is írtál,hiszen fél év védettség tényleg nem elég kábé semmire. Ha nagyon szerencsés vagy és sikerül az első beültetésed akkor elég lehet,de ha nem, máris veszélybe kerülhet az állásod ami ugyebár a lombik költségeit is fedezi. Ördögi kör...

A másik ok nálam a közeg. Sajnos a főnököm nem egy olyan típus,aki bármi ilyesmiben támogatna.

Emellett nem is mindig őszinte és nagyon sok kollégát kibeszél. Ez így együtt nem abba az irányba mozdított,hogy beavassam.

Úgy voltam vele,hogy igyekszem megoldani,ahogy tudom hogy mindenütt ott legyek,amikor kell - de csak akkor vallom be,ha sehogy máshogy nem tudom megoldani.

Szerencsére megtudtam...logikátlan egy napos (sokszor hétközepi) szabikkal és 2×1 hét táppénzzel.

Persze ehhez kellett az is,hogy a háziorvosom támogasson ebben. Szeremcsére egy tünemény nő!

És igaz megoldottam,de nagyon ügyesen kellett szervezni és sokszor ideges voltam a rengeteg agyalás miatt,meg hogy titkolóznom kell. A szabikat szinte csak a lombik- vagy az ahhoz szükséges vizsgálatok miatt vettem ki.

"Nemszeretem" helyzet,de muszáj volt.

És olyan is volt,hogy a fel nem ébredt fagyasztott beültetés miatt kivettem egy hét szabit,hogy mégse legyek sokat táppénzen alapon.

Nem lett beültetés akkor,én meg szomorkodhattam otthon novemberben.

Abszurd módon viszont a teljesítményem még jobb lett bent,mint volt,hiszen a munkaidőben nem tudtam a saját nehézségeimmel foglalkozni. Vagyis nem hagytam magamnak.

Emiatt nálam nem is sejtettek semmit.


Összességében nagyon nehéz ez a dolog,kevés az olyan hely ahol tényleg nyugodt szívvel elmondhatod mi történik veled. De van olyan ismerősöm,aki ezt felvállalhatta a munkahelyén és jó látni,hogy azért ilyen is van.

Bárhogy döntesz,nagyon sok erőt és mielőbbi sikert kívánok! 😉


(Bocsánat a regényért.)

127238. Muszócska (válaszként erre: 127237. - Gérvágó)
2018. febr. 21. 13:05

Hát hogy milyen betegség azt sajnos nemtudom majd az orvos úgyis jobban tudja :). A helyzet az hogy szerintem magamból kiindulva a lombik nagyon ritkán jutna eszébe így konkrétan bárkinek inkább az hogy állásinterjúkra jársz vagy már babát vársz esetleg más egészségügyi problémád van. Én sokáig rágódtam rajta, hogy mondjam vagy ne mondjam el a munkahelyen. Ráadásul egyházi körökben dolgozom, pont mikor elhatároztam hogy majd elmondom a vezetőségnek hogy ők ne találgassanak meg ne gondolják azt hogy esetleg más munkát keresek /mint utólag kiderült ettől tartottak/ akkor kirobbant a lombikellenesség a tvben meg az hogy az egyház a lombikot azért kicsit sem nézi jó szemmel.. hát akkor azért az elég nehéz időszak volt mert minden nap a lombik volt a téma én meg csak nyeldestem nagyokat.. végül elmondtam és nem bántam meg bár tudom hogy ez ritka eset hogy támogatnak sőt.. ha mondjuk délelőtt van vizsgálat vagy csak egy eredményért kell elszaladnom elengednek csak úgy is bár amikor tudom kiveszem a szabit mert nem szeretnék visszaélni vele.

Viszont a munkatársak teljesen más tészta mert a legtöbben nem nézik ám jó szemmel hogy "ma sincs itt, meg most is kihagyta ezt a rendezvényt meg én csinálom már megint a munkáját" meg ilyesmi.. nem is szoktam nekik magyarázkodni inkább csak annyit mondok hogy el kellett intéznem valamit. Szóval konfliktus a hiányzásokból így is úgy is lesz erre készülj fel de ne hagyd, hogy bármi eltántorítson :)

127237. Gérvágó
2018. febr. 21. 12:11

Varrolany, köszönöm, a munka törvénykönyvét én is elég alaposan átnéztem, de szerintem ezzel a védelemmel sajnos nem vagyunk kisegítve. :( Felmondási védelem 6 hónapig - mire elég az a 6 hónap? Szinte semmire. Nagyon max. 1 lombikra. Munkaidő-kedvezmény OK, de azt csak akkor érvényesítheted, ha elmondod, hogy lombikozol. Én nem szeretném kiszolgáltatni magam ezzel az infóval. :(

Muszócska, köszönöm a tippet, szerintem én is valahogy így fogom megoldani. Csak az a 2 hét táppénz nem fog menni, mert valószínűleg épp nem lesz senki, aki helyettesítsen. (Természetesen pont most van a legnagyobb népvándorlás a cégnél.)

Egyébként nem hiszem, hogy azonnal kirúgnának, ha bejelenteném a dolgot, de mégiscsak "elindulna a vezérhangya", hogy én le akarok lépni. És ha nem sikerül az első lombik? És ha időközben véletlenül épp szembejön egy szimpatikus jelentkező, aki pont alkalmas lenne a helyemre? Úgy érzem, ebből hosszabb távon sehogyan sem jövök ki jól.

Amúgy milyen betegség tart 2 hétig, amitől nem fognak gyanút? :) Eljárkálok először fél-1 nap szabikra, aztán 2 hét táppénz, szerintem aki egy kicsit is gondolkodik, annak rögtön leesik a tantusz... vagy ezt csak én bonyolítom túl ennyire?

Muszócska, megy a drukk péntekre!

127236. Muszócska (válaszként erre: 127233. - Gérvágó)
2018. febr. 21. 09:40

Szia!

Én a leszívás és beültetés előtti vizsgálatokat egy egy nap szabadsággal vagy fél nap szabival ha engedik kivettem, mikor milyen indokkal. Sokan tudták, hogy IR-em van szóval minden vizsgálatot arra fogtam. Ha eljutok a beültetésig akkor az utána lévő pihi időn táppénzre fogok menni a háziorvosom meg majd kitalál egy indokot hogy miért is leszek távol.

A munkahelyed nem fogadná jól a dolgot?

127235. Muszócska (válaszként erre: 127232. - Wantababy)
2018. febr. 21. 09:35
Köszönöm a szurkolást :) már nagyon várjuk a pénteket és csak remélni tudjuk hogy nem lesz pofáraesés a vége.
127234. Varrolany (válaszként erre: 127233. - Gérvágó)
2018. febr. 21. 09:35
127233. Gérvágó
2018. febr. 21. 06:24

Sziasztok!

Első lombikra készülünk a szegedi Kaáliban.

Kérlek, adjatok tanácsot, hogyan lehet a lombikprogramot összeegyeztetni a munkahellyel.

Tudom, hogy az csak munka, de azért jó lenne megtartani, úgy, hogy közben ne tudják meg, min ügyködök. :)

Az ultrahangok, punkció, beültetés napjait ki hogy oldja/oldotta meg? Milyen indokkal vegyek ki ilyen sűrűn fél-1 nap szabikat?

Az igazat nem fogom megmondani. :(

127232. Wantababy (válaszként erre: 127231. - Muszócska)
2018. febr. 19. 15:42
Muszócska,ezek remek hírek! 😊 Mint említettem ugyanígy voltam mint most te,de még az injekciókkal is. Mert kétszer 15 000 ft volt még a GonalF nekem is mikor picik voltak a tüszők még. 13 mm már majdnem a cél!! Nagyon szurkolok továbbra is! 🍀🍀🍀🍀
127231. Muszócska
2018. febr. 19. 14:35

Sziasztok!

Ahogy ígértem írom is, hogy a 10. napom hogy àll. Sajnos a bal oldalon nem indult egyetlen tüsző sem :/ de nincs veszve minden jobb oldalt 4-5 db 13mm körüli tüszők vannak tudom nem sok, de így még egy rakás inekcióval újabb harmincezer ft al szegènyebben de mégis bizakodva nézek előre ugyanis ha minden jól megy pénteken meglesz a punkció :) szorítsatok nekünk :))

127230. Wantababy
2018. febr. 16. 15:10
Köszönöm szépen! 😊 Én is remélem! ☺🍀
127229. Muszócska (válaszként erre: 127228. - Wantababy)
2018. febr. 16. 14:50
Köszönööm! Nagyon gratulálok neked!! Olyan jó látni, hogy van remény :) Hétfőn jelentkezem remélem, hogy bíztatóbb eredményekkel..
127228. Wantababy (válaszként erre: 127227. - Muszócska)
2018. febr. 16. 14:43
Értem. :) Hétfőn majd írj a fórumba,kíváncsi vagyok mi volt. Nem,akkor sajnos az nem sikerült. Egy embriót kaptam vissza de nem tapadt meg. A második viszont sikerült,most 13 hetes terhes vagyok. Azért írom,mert nem szabad elkeseredni bármi is lesz! :) Nagyon szurkolok hétfőre! Küldök szerencsehozó lóherét is neked! :)))
127227. Muszócska (válaszként erre: 127226. - Wantababy)
2018. febr. 16. 14:35
Köszönöm a válaszod. Nekem is 150 et kellett először adni aztán egyre kevesebbet de uh-n kiderült h ez nem elég:/ hétfőn megyek vissza és kiderül hogy mire jutottam, de tartok tőle, hogy ez màr az elején elúszott. Neked végül sikeres lett a hosszú stimuláció?
127226. Wantababy (válaszként erre: 127225. - Wantababy)
2018. febr. 16. 14:09
Megnéztem a stimulációs táblázatomat és engem 21 napon át stimuláltak,abból 13 napig Gonalt kellett szúrnom. Ez elég sok...
127225. Wantababy (válaszként erre: 127223. - Muszócska)
2018. febr. 16. 14:07
Szia! Az én első lombikomnál hasonlóképpen Gonalt kaptam,és rám sem úgy hatott ahogy azt szerettük volna. Jó,mondjuk nem ennyire pici tüszőim voltak de nekem is elhúzódott ez miatt a leszívás. Először nekem 150et kellett szúrnom,3 nap után 100at de UHn látszott hogy többre van szükségem így visszaemeltük az adagot. Megné
127224. 44a64b262f (válaszként erre: 127223. - Muszócska)
2018. febr. 16. 14:04
Írtam privátba!
127223. Muszócska
2018. febr. 16. 12:51

Sziasztok!

Még új vagyok itt az első lombikunkra készülünk a férjemmel :) inszeminációra nem is mehettünk elvileg olyan rosszak az eredményeim. 28 éves vagyok és mégis úgy tűnik, hogy elöregedett a petefészkem. Szóval elkezdtük nem rég a stimulálást gonal f 450 et szúrtam 3 napig este és mentem szépen vérvételre és uh-ra. Az eredmény elkeserítő az 5. napomon a jobb oldalon 3 db 3 mm körüli a balon pedig még mérésre sem méltóak a tüszők. A doki írt még több gonalt, meriofelt és cetrotide-t szóval minden féle finomságot. Szóval ezt nem értem, ha a doki úgy érzi hogy az elején kevés volt a dózis és már nincs esély, hogy megérjenek akkor miért nem kezdünk tiszta lappal a következő hónapban minthogy most erőltetjük és lehet, hogy a semmiért aztán várjak 3 hónapot, hogy újra kezdhessük. Szóval járt már így valaki? mert én teljesen kétségbe vagyok esve :(

127222. g.agi89
2018. febr. 15. 16:34
Sziasztok. Parommal tobb mint egy eve probalkozunk sikertelenul. Tavasszal utazok haza Magyarorszagra, szeretnek elmenni kivizsgalasra. Budapesten melyik orvosokat, klinikakat tudnatok javasolni?
127221. Edina188
2018. febr. 9. 10:37
Sziasztok!Van itt olyan aki FNH-val (májon lévő jóindulatú daganat) lombikozik?Koszonom
127220. kiscica2016 (válaszként erre: 127219. - Szamóca86)
2018. febr. 9. 10:25

Köszönöm a tanacsokat :)

Vigyázz magatokra !

127219. szamóca86 (válaszként erre: 127217. - Kiscica2016)
2018. febr. 8. 20:42

Biztosan ügyes lesz!!! ;)

Te csak próbálj amennyire tudsz ne sokat idegeskedni,kapcsold ki a gondolataidat.

Én pihentem,de nem feküdtem sokat,sok vizet ittam,fehérjét ette,tettem-vettem,sétáltam is és eténként ittam 1 dl vörösbort.

Nem állítom,hogy sikerrecept,de jót tesznek a keringésnek ezek a dolgok,a nyugodtság pedig sosem árthat! ;)


Nekem 22-én volt a beültetésem,hétfőn lett pozitív a teszt és 20-án megyek ultrahangra. Már nagyon várjuk! 😍


Jó visszaszámlálást,ügyesek lesztek! ;)

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook