Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lombik életre-halálra fórum

Lombik életre-halálra (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lombik életre-halálra

18. mimo (válaszként erre: 17. - Hbarbi)
2007. márc. 26. 22:05

Szia hbarbi!!!!


Először is nagyon erős nő vagy hogy talpra tudsz állni!!!maximálisan tudom miket élhetsz át, mi is 5 évig próbálkoztunk, 4 insem-em volt, majd spontán teherbe estem, de a babó veséjébe ciszta volt, ezért a 20. héten meg kellett szülnöm((((((.Azóta ujra próbálkozunk, de semmi eredmény((((.Nincs peteérésem, 50 naposan a ciklusaim((((((.Ráadásul azt hallottam ma hogy a vesefejlődési rendellenesség 50 %-ban megismétlődhet.Én is kikészültem ettől!!!!!


A párodnál milyen genetikai gond van????Mióta próbálkoztok?????mennyi idősen veszitetted el a babókat????ha van kedved gyere a babát tervezünk topikba, szivesen látunk ám !!!!!!!!mesélj magatokról bővebben!!puszi!!!!!

17. hbarbi
2007. márc. 26. 18:45

Sziasztok Lányok!


Én most csatlakoztam a fórumhoz , mert vendégként kimondottan engem is érdeklő topikokat találtam.

Sajnos régi motoros vagyok a lombikprogramot illetően . 4 inszemináción és 2 IvF-en vagyok túl , ebből 2 volt sikeres , de mindkettő az első trimeszterben vetéléssel végződött. A férjemnél van eghy kisebb genetikai defekt .Jó lenne , ha írna valaki pár bíztató szót , mert néha nagyon nehéz újra talpra állni egy egy kudarc után .Persze , az biztos , hogy soha sem adom fel .

16. opál
2007. márc. 18. 16:07
Sziasztok! Tudja valaki,hogy hány éves korig lehet lombikprogramba bekerülni? 35 év felett még lehet?
2007. febr. 25. 17:44

Nagyon örülök, hogy Hoxa feltette ezt a cikket!Köszönöm Hoxa!

Nagyon sokkat jelent,hisz én is ebben a helyzetben vagyok!

Mi is áprilisban megyünk a párommal,erre a beavatkozásra.Nagyon izgulok,de a cél érdekében valóbban el mennék a végsőkig!

Nagyon találló a fórum Címe:Lombik életre halálra.

Mindenkinek szorítok,és együttérzek mindenkivel!

2007. febr. 1. 21:23

Sziasztok.Még nem írtam ide gondoltam leírom a történetemet persze röviden.4 éve szeretnénk kistestvért összehozni a 8 éves fiúnknak.1évre rá hogy babát szerettünk volna kiderült,hogy nem jó a hormonszintem.Oké.Gyógyszrezttük.Utána semmi.Majd fél évre csináltak lapar. és hysterosk. ahol kiderült az egyik petevezetöm el van zárodva.Mondták menjünk inszemre.Voltunk 3-an is.Sajna semmi.Majd nagy reményekkel elkeztük a lombikot.Ez volt tavaj jun.-ba.Sikerült.Majd késöbb elvetéltem.Nem tudták az orvosok megtartani a terhességet.Most ebben a hónapban csinálunk még egy lombikot.Reélem sikerülni fog.Mert többet már nem tudunk finanszirozni.

Hát ennyi.Remélem nektek sikerülni fog.És nekem is! ;)))

13. livia750612 (válaszként erre: 8. - Doboska.b)
2007. febr. 1. 20:17
Neked is köszi doboska!Én nagyon optimistán állok most hozzá,csak így szabad.Te hogy tovább???
12. livia750612 (válaszként erre: 7. - Mimo)
2007. febr. 1. 20:14
Köszi Mimo!Sajnálom ami veled történt.Azóta mi van veled?
11. doboska.b (válaszként erre: 10. - 'szti)
2007. febr. 1. 13:50
Nekem végig szaladt az agyamon hogy aki ezt kitalálta valyon átélte ezt? Nem hiszem! Akkor nem így gondolkodna! Rengeteg családot tesznek így boldogtalánna az biztos!
10. 'szti
2007. jan. 31. 18:59
Most tervezik 5ről 2re csökkenteni a támogatott beültetések számát.
2007. jan. 31. 17:20
4 nögyógyászati mütét,és 5 év várakozás után belevágtunk a lombikbébi programba.Az elsö sikerült!Áprilisban lesznek 2 évesek a Fiuk.Mi Tapolcán voltunk-nagyon meg vagyok elégedve!Tudom ajánlani!
8. doboska.b (válaszként erre: 6. - Livia750612)
2007. jan. 31. 13:44
Hidd el én nagyon fogok neked szorítani tudom mit jelent!! Lélekben ott leszek veled. Egybként a második terhességemmel elvetéltem még mielőtt komolyan megbeszéltük volna mi legyen. Az Élet döntött helyettünk!
7. mimo (válaszként erre: 6. - Livia750612)
2007. jan. 30. 22:03
Livi sajnálom hogy egy insem sem sikerült((((:én is voltam anno 3-an..de nem lettem terhes((((((.majd sokkal később spontán estem teherbe, de a babát nem tudtam kihordani, 20 hetesen megszakitották a terhességet(((((.nagyon-nagyon szoritok!!!!
6. livia750612 (válaszként erre: 4. - Doboska.b)
2007. jan. 30. 21:55
gratulálok!én is túl vagyok 3 inszemen,kb két hét múlva megyek lombikra!Szorítsatok értem!
5. mimo (válaszként erre: 4. - Doboska.b)
2006. dec. 30. 14:19
Ez nagyon-nagyon érdekes!!!látod kis rásegitéssel a termsézet is segit!%!!!!!!!
2006. okt. 16. 14:04
Én 22 évesen 1 év után lettem terhes. Aztán elváltam és a mostani párommal oda jutottunk hogy lombik programon vettünk részt! 3 inszem után az első lmbik sikerült. A babánk koraszülött lett de minden oké mostmár. Tavaly decemberben amikor a picink 8 hónapos volt teherbe estem!!! SPONTÁN!! Sajnos el kellett vetetni mert a picurkánk még nagyon kicsi volt és rengeteg törődést igényelt! Most már 18 hónapos. Én 2 hónapot hagytam ki gyógyszer szedés ,vagyis védekezés nélkül és ismét terhes vagyok!!!! Párommal csak nézünk egymásra és hitetlenkedünk!!! Most még nem tudjuk mi legyen. Én már ugyanis 36 éves vagyok!!!
2006. okt. 4. 09:24

Volt anno egy komoly műtétem 19 éves koromban,így nálam fizikai képtelenség a spontán teherbeesés.


Szóval maradt megoldásnak a lombikbébi program.


Személy szerint szerencsésnek érzem magam,mert a második próbálkozásból született egy lányom (6 éves),és a negyedik nekifutásra pedig egy fiú lesz,ha minden igaz,aki papírforma szerint 2 hét múlva születik.

Azt hiszem 4 próbálkozásból 2 sikeres elég jó arány.


De a környezetünkben nem mi vagyunk csak lombikbabák szülei:a férjem unokatestvéréék mindent bevetettek ,de csak nem jött össze belőle utód,bár egészségileg minden rendben volt náluk.

Aztán ők is belevágtak az IVF-ba (in vitro fertilizáció).

Negyedszerre születtek az ikrek,és rá 8 hónapra Csilla spontán teherbeesett...

Már mindenki úgy volt vele,hogy nem lesz gyerekük,most meg attól félnek,hogy nincs megállás.

Két 3 éves és egy 2 éves pici kemény dió egyszerre,de nagyon boldogok!


Szóval nekem csupán jó tapasztalataim vannak a felvetett témával kapcsolatban,és nagyon sajnálom,aki ezzel a módszerrel sem ismerheti meg a szülői örömöket.

És milyen sokan vannak...:-(

2006. okt. 3. 17:03

tesom haverjáéknak se lehetett kisbaba és sokadik után lombikbébijük lett ikrek méghozzá és utánna képzeljétek el rá 2 honapra hogy megszülettek ujra terhes lett

kis segitség és a természet is besegit

1. Hoxa
2006. szept. 21. 22:02
Noha Magyarországon 100-150 ezer párt érint a meddőség, csak kevesen vannak tisztában az orvosi kezelés mibenlétével, s ennek alapján az egész jelenséget érintő etikai, jogi és szakmai aggályokkal. Nyilván komoly üzleti érdekek is közrejátszhatnak abban, hogy a köztudatban elég erősen él a mesterséges megtermékenyítés mindenhatóságába vetett hit – sokan azt gondolják, ez a "holtbiztos" menedék, amikor már minden egyéb próbálkozásuk kudarcba fulladt.

Ugrás a teljes írásra: Lombik életre-halálra

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook