Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... fórum

Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
124. Channa* (válaszként erre: 122. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 21:33

Mindennek oka van! És nem az OCD;)


Én drukkolok a következő banán vagy hasonló csomagért;)

123. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 118. - 8a5caeb182)
dec. 28. 20:43
Az jó, használd egészséggel az ajándékodat ;)
122. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 121. - Channa*)
dec. 28. 20:40

"Állandóan számolok, ha csinálok valamit, pl. még a levegő vételemet is.

WC-zés előtt és után is kezet mosok, ha nem tehetem, akkor nincs még pisi sem;)"


Ezek bizony komoly OCD tünetek, ami pszichiátriai betegség.

Azért a banánjaimon ne kattogj túl sokat, már amúgyis rég megettem :)


Megint félreértettél valamit, egyszeri alkalom, mivel nem raknak ki naponta egy fürt jó állapotú banánt zacskóban, egyszeri alkalom volt.


De mint már írtam a 90-es hsz-ban, ha megint belefutnék ebbe, lehet ismét megtenném:)

121. Channa* (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 20:02

Van amiben egyet értünk. Van amiben mással értek egyet. Előfordul az ilyen. Vagy nálad még sosem történt hasonló?


Tehát, a zárt helyen lévő és a rendszeres mosáson átesett kukák sem olyan tiszták, hogy onnan élelmiszert kiszedjen az ember. Igen, egerek, patkányok, kukacok és különböző olyan fertőzést hordozó élőlények lehetnek benne, amelyek miatt nem kellene megenni az ott talált ételt. Biológia! Az erjedés már magába hordozza azt, hogy keletkeznek ott dolgok, pl. kukacok. A kidobott élelmiszerek vagy akár a krumplihéja is erjed és odavonzza a rágcsálókat és bogarakat is.


De természetesen a te dolgod. Ha neked a gyomrod ilyen erős, akkor egészségedre!


Nem, nem vagyok OCD-s. Nincs kényszerképzetem, nem hallok hangokat, nem hiszek istenben se, nemhogy más hülyeségbe higgyek.

A családom a tisztaság igényét rám ruházta, így takarítok, mosok, vasalok és sokat mosok kezet is, de nem kapok hisztériás rohamot, ha valaki kiönt valamit a lakásomba, mert feltakarítom és rend van újra.


Igen, egyszeri alkalom, azaz nem fogod leírni sem, ha újra előfordul;)

Ha te mondod, akkor elhiszem!;)

120. Channa* (válaszként erre: 115. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 19:52

Hát persze, hogy putri helyen lakok. Máshol kellene?


Az én kukáim is rendszeresen vannak takarítva, fogalmam sincs, hogy vannak e benne kukacok, de volt, hogy belenéztem üres kukába és azóta nem is teszem;)

119. Channa* (válaszként erre: 114. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 19:50

Rendszerben való gondolkodás!

Tehát, ha erre képes lennél, akkor tudnád, hogy miért pont ehhez a hozzászóláshoz írtam;)


Ja, karácsony volt nálunk, azért nem voltam itt néhány napig. Van ilyen. Tudom fura, de nem mindig ér rá az ember;)

118. 8a5caeb182 (válaszként erre: 116. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 28. 19:32
Köszönöm kérdésed, a családommal töltöttem, kaptam ajándékba banánt, de szőrös helyett bőröset :D
117. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Channa*)
dec. 28. 19:23

Enissával nagyon hasonlóak a hozzászólásaitok, már eddig is azt gondoltam, hogy lehet ugyanaz a személy. Ez a hisztérikus műfelháborodás, aztán az egyiknél férgek a másiknál patkányok vannak a kukában.


Nem értettem miért izgultatok rá ennyire a témára, hogy valaki talált egyszer egy fürt banánt egy ismétlem zárt kukatároló rendszeresen fertőtlenített kukájában, zacskóban, majd felvitte, elfogyasztotta.


Most már kezdem érteni a hőbörgést, tényleg ki kéne takarítani a kukáitokat. Kezet foghattok :)


Egyébként amit leírtál magadról, az nem agyas vagy rendmániás, hanem kényszerbeteg, OCD-s.

116. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 111. - 8a5caeb182)
dec. 28. 19:13

Egyedül telt a karácsony? Kicsit sem lehetsz kiéhezve:)


Éhes disznó makkal álmodik, kiéhezett Pulcsis meg szőrös "banánról" :D

115. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 100. - Channa*)
dec. 28. 19:10

Hát elég putri helyen lakhatsz, ha nálatok hemzsegnek a kukában a kukacok. De lehet nem a hely a putri, csak takarítani kéne, a kukát is. Fúj.


Ha ahhoz vetted a fáradságot, hogy bepötyögj vagy tíz hozzászólást, akkor azt is elolvashattad volna, hogy megírtam, hogy a kukáink rendszeresen, nagyon komoly fertőtlenítésen esnek át, sőt szerintem tisztábbak, bacimentesebbek, mint sokak konyhapultja. Sőt a hipermarketek műanyag ládáinál is tisztábbak lehetnek, amikben például a banánokat tárolják, amiket rengetegen összefogdosnak.

Ja és zacskóban volt, de gondolom ez sem érdekel, csak fújod mint a pereces a férges kukáddal.

114. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 101. - Channa*)
dec. 28. 19:05

Te miről beszélsz? Valamit nagyon benéztél, nem voltál pár napig és most idejössz okoskodni olyan hozzászólással, aminek köze nincs a leírtakhoz. Egy olyan hozzászólásomra mondtál véleményt (64-es), amit Enissának írtam, aki kitalálta, hogy szavazást ír ki, de rendesen el lett ferdítve a topik témája. Ő írta a spórolást és az ételmentést. Mondtam, hogy a spórolás ne legyen benne, mondjuk az ételmentéssel sem értek egyet, mert ez egyszeri alkalom volt, ehelyett mindkettő belekerült)

Ha figyelmesen elolvastad volna a hozzászólásokat, akkor ajánlom a figyelmedbe a 90-es hozzászólásomat:


"Én nem mondtam, és szerintem más sem, hogy ez lenne az ételmentés, vagy hogy ezentúl mindenki kezdje el túrni a kukát mit lehet megmenteni címszóval.


Én egy egyszeri esetet írtam le, ami velem történt és az arra adott reakciómat."

113. smaragdzöld 🐉 (válaszként erre: 99. - Channa*)
dec. 27. 19:56

Nahát! Biztos, hogy nem berögződött vagy kényszeres tevékenységhez társítanám az "agyas" szót.

De ha te így, hát így. Legalább megtudtam.

112. Enissa (válaszként erre: 108. - Tumbo2)
dec. 27. 19:42
Olyan büdös volt a cipő?
dec. 27. 14:05
Ha belegondolok, hogy olyan találta volna meg a banánt, aki nem szereti, és ott rohadt volna meg, elveszve, egyedül, kilátástalan helyzetében, menekülésre képtelenül, a szívem szakad meg. Annyi jó ember van, hála és áldás, a sors még egyszer visszaadja ezt a jóságot, a banán mellé legközelebb tesz neked 2 jó szőrös kivit is, és egy alsógatyába csomagolva tálalja :D
110. Channa* (válaszként erre: 107. - Tumbo2)
dec. 27. 13:34
Nekem is van sok szakács ismerősöm, de esetükben nincs ilyen.
109. birebora (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 27. 13:31

Megtörtént, köszönöm:)

A Lidl-ben akciós volt.

108. tumbo2 (válaszként erre: 89. - Enissa)
dec. 27. 12:57
el sem hinnéd,hogy az ötödik emeletre ment föl a csatornában.kijött a vécéből,mászkált összevissza,aztán egy cipőben megdöglött.
107. tumbo2 (válaszként erre: 100. - Channa*)
dec. 27. 12:49
a főnököm fia benzinkútnál dolgozott,csak röhögött a sok hülyén,akik mindent megettek.az unokahúgom férje szakács,mindent el lehet adni,a maradékokat is,csak valami hangzatos nevet kell neki adni.
106. Channa* (válaszként erre: 104. - Enissa)
dec. 27. 12:39

Biztos van ilyen is.


Szerintem a kínaiak koszosok egyszerűen.

105. Enissa (válaszként erre: 103. - Epresturmix)
dec. 27. 12:21

Nekem 3 x volt szerencsém ilyet vásárolni, minden teljesen rendben volt, ezzel nem azt mondom, hogy neked nincs igazad, csak azt írom le, hogy nagyon jól jártam vele.

Kaptak a kolléganők, szomszédok is belőle, mert annyi cucc volt benne.

104. Enissa (válaszként erre: 102. - Channa*)
dec. 27. 12:18

Kb. kivetítve az időt, akkor fordult fel a gyomrom egyik étteremtől.

Egyik kínai étterem a közelemben van, a kiszolgáló és étterem rész teljesen rendben van kulturált. Vásároltam is ott.

Addig, amíg az egyik ismerős nem ment le gázt szerelni, tudta, hogy járok oda, mutatott nekem fotókat, mi van ott a konyhában.

És tudom nem fekete, és fehér a világ ismerek pöpec konyhát is.

103. Epresturmix (válaszként erre: 79. - Enissa)
dec. 27. 11:11
Azért abba is belebuktak páran. Nem egy ember vett már ehetetlen szart. Konkrétan videókat is láttam. Nem tudom, nem muncholtam még, mert itt nálunk nem elterjedt. Mondjuk zöldséget vettem már zöldségestől olcsóbban, pár nap múlva kuka lett volna. Karalábé ilyesmi. Aznap megfőztem és töredékéért megkaptam.
102. Channa* (válaszként erre: 74. - Epresturmix)
dec. 26. 22:37

Lehet, hogy nem legenda, de manapság szerintem már nem csinálják meg az éttermekben.


A munkanélküliségem alatt én is dolgoztam konyhalányként és pont így volt, ahogy leírtad.

101. Channa* (válaszként erre: 64. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 22:32

Ez az ételmentés számomra még mindig olyan álszenteskedő.


Szoktunk hajléktalannak vinni ételt, de neki is szigorúan frissen és higiénikus tárolás/szállítás, stb. jöhet szóba.


Azaz, nem a megmaradt 2 napos kenyeret és az 1 hete kinyitott tejet viszem el neki, hanem frissen vásárolt, pékségben csomagoltat és bontatlan tejet. Ha főtt ételt viszek neki, akkor abból, amit mi eszünk. Én igyekszem megfelelő környezetben elkészíteni az ételt, nem is kóstolgatom, amikor elkészült, akkor vadi új műanyag dobozba teszem bele, lezárom és így adom oda neki. Ha ruhát adok vagy plédet vagy bármit, azt is kimosva, kivasalva, ahogy mi is felvennénk...

100. Channa* (válaszként erre: 60. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 22:24

A zárt kukákban is hemzsegnek a kukacok.

Télen nem tudom, de jó időben tuti, hogy ott vannak.


Tudom, el lehet pöckölni azokat;)

99. Channa* (válaszként erre: 53. - Smaragdzöld 🐉)
dec. 26. 22:20

Bizonyos dolgokban berögződött vagy kényszeres tevékenység, ami másokra nem káros, de az illetőnek fontos vagy szükséges;)

Pl. nekem van több is;)

Kicsit rendmániás vagyok, azaz agyas.

Állandóan számolok, ha csinálok valamit, pl. még a levegő vételemet is.

WC-zés előtt és után is kezet mosok, ha nem tehetem, akkor nincs még pisi sem;)



És még sorolhatnám a sajátjaimat is. A kukázás számomra mindenképp érthetetlen és agyas tevékenységnek számít, ebben a formában.

98. Enissa (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 17:44
Tóth Árpád elsírná magát, sehol sincs az ódáival melletted.
97. libikóka (válaszként erre: 95. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 16:17
Jól felmagasztosítottál egy kupac banánt a kukából.🙄
96. Józsibirka (válaszként erre: 94. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 16:12
Értem én.
95. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 92. - Birebora)
dec. 26. 15:50

A kukában árválkodó banán nem tudta mitől menekült meg, hamarosan péppé lett volna préselve a kukásautóban, hasztalanul az enyészeté vált volna. Ehelyett valaki rátalált, magához vette, sőt még örült is neki, miközben elfogyasztotta. Sőt, a történetét megosztotta másokkal is, akik közül volt, akit arra inspirált, hogy fogyasszanak a fajtársaiból. Ő már nincs közöttünk, de a mai napig van, akinek a gondolataiba férkőzik. Lehet egy banánnak ennél teljesebb az élete?


Olykor a legreménytelenebb helyzetből is ki tudunk kecmeregni, ha ránk kacsint a szerencse.


Jó étvágyat a holnapi banánozáshoz!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook