Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... fórum

Levittem a szemetet és találtam a kukában egy fürt banánt... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5
94. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 93. - Józsibirka)
dec. 26. 15:48
Ilyen fogás csak ritkán adatik, úgyhogy ebből nem lesz pálinkafőzés ;)
dec. 26. 10:52
Szeggyé össze minden gyümölcsöt, főzünk pálinkát majd belőlle! 😄
92. birebora (válaszként erre: 87. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 26. 10:50

Elhiszem. Csak tegnap derült ki a férjhez menni nem akaró más férjét szeretőnek akaró vallomásról, hogy kamu. Mondjuk tőlem lehet igaz is, nem érdekel. Úgy él mindenki, ahogy akar, bánja a fene. Nekem abból sem jó, sem rossz nem származik. Mint, ahogy azt és úgy eszik mindenki amit akar:) Az ingerküszöbömet nem éri el egyik sem. De ezen a közel 100 hsz-t megérő fórumon már csak mosolygok.

Viszont holnap tutibiztos veszek banánt mert mióta ennyit foglalkoztok a banánnal megkivántam:)

91. Utolsó betyár (válaszként erre: 83. - Utolsó betyár)
dec. 25. 21:22

Én sokszor. Annak idején, mikor koncertekre jártunk és reggel vonattal mentünk haza a Keletiből, megvettük valamelyik árusnál a reggelit, felszálltunk a vonatra, majd megettük. A vonat mellékhelyiségében nem lett volna gusztusunk kezet mosni...

Ugyanúgy, ha kimentünk az erdőbe szalonnát sütni, ott sem volt lehetőség kezet mosni. Megettük a csepegtetős kenyeret anélkül, senki sem figyelte, hogy előtte esetleg olyan fát fogtunk meg, amivel tüzet raktunk, amit egykor valaki esetleg oldalba pisilt.

90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 75. - Enissa)
dec. 25. 20:40

Én nem mondtam, és szerintem más sem, hogy ez lenne az ételmentés, vagy hogy ezentúl mindenki kezdje el túrni a kukát mit lehet megmenteni címszóval.

Én egy egyszeri esetet írtam le, ami velem történt és az arra adott reakciómat.


Nem fogom figyelgetni, túrni meg főleg nem a kukát ezentúl sem élelmiszer után kutatva, azért remélem ez átment.


De ha még egyszer ilyet tapasztalnék, lehet ismét megtenném. Erről ennyit.

89. Enissa (válaszként erre: 85. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 20:38

Ez a reakcióm,így tanítottak, hogy nemcsak az ételt tiszteljük, hanem magunkat kell az étellel megtisztelni. A nagymamámnak voltak egy ideig csirkéi, ha felbontotta és a mája szerinte nem úgy nézett ki, ahogy szerinte annak ki kellett nézni, nem volt gazdag, de odaadta a kutyának, macskának, vagy elásta.

A szemetes számára fertő volt.

Tehát nehéz ezt levetkőznöm.

A patkány innét jutott eszembe, hogy amikor építették a 4-es metrót, megbolygatták azt a labirintust , amiben addig boldogan élhettek a patkányok, és a nagyon is takaros kis társasházban megjelentek a patkányok a kukáknál, na ettől futott a hideg végig a hátamon.

Szavazás: Nem a vallomásról akartam írni, de igaz ez hozta ki belőlem a kíváncsiságot. Még mindig azt írom, el nem tudnám képzelni, hogy a kukából szedjem ki.

Attól még te, és mások meg igen.

A vallomásodra annak ellenére azt nyomtam, hogy nem baj, hiszen nem nekem lesz tőle bajom.

dec. 25. 20:33

A banánt valóban felhoztam és meg is ettem őket. Nem célom viták gerjesztése, én annál harmonikusabb személyiség vagyok. Ártatlanul megírtam egy anoním vallomásban, mit (t)ettem. Nem gondoltam volna, hogy lesz, aki itt sikítófrászt kap, és elkezd patkányozni, meg különböző sarkított, elferdített mondanivalójú tesztet készíteni önigazolásként.


Egyébként már megírtam, hogy külön csomagban volt. Ráadásul a kukánkat rendszeresen komolyan fertőtlenítik. Szerintem kevesebb baci van rajta (de mint írtam a cucc nem ért hozzá), mint sokak konyhalapján vagy a szupermarketek műanyag ládáin, amiben pl. a banánt is tárolják, mindenki összefogdossa.

Engem meglepett egy-két hisztérikus reakció, de azért a többség vette a lapot.

87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - Birebora)
dec. 25. 20:22
Hidd el, nem unatkoztam, valóban ott volt a banán, és felhoztam, megettem. Azért elég árnyaltan, részletesen leírtam a körülményeket is.
86. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Enissa)
dec. 25. 20:20

"Reprezentatív véleményt nem várok, csak néha nem árt elgondolkodnom, hogy én megyek-e a forgalommal szembe teljesen."


Mondom én, hogy az egészet azért csináltad, hogy önigazolást nyerj. Az én anoním vallomásomat teljesen elferdítetted, lelked rajta. Szerintem ebből amit kitettél semmi nem derül ki, köze nincs a valós szituációhoz, a vallomásomra érkezett szavazatoknak annál inkább.

85. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 78. - Enissa)
dec. 25. 20:15

Egyetértek Bireborával, én sem értem miért volt erre szükség, hogy kitedd. Ráadásul egyáltalán nem reprezentatív, sőt erősen sarkított lett. A kérdéseidnél az is nemnek számít, aki elfogadja, tolerálja ha más ilyet tesz. Míg a hoxás vallomásnál ez igennek számít, nem baj ha valaki ezt teszi, erről ennyit.

Pont te voltál aki a legjobban támadott, sőt patkányozott. Ehhez képest te akartad feltenni a kérdést, mintegy önigazolásként. Ha te ettől boldogabb lettél...

84. 996b40d6f5 (válaszként erre: 83. - Utolsó betyár)
dec. 25. 20:15
Nem, kézmosás nélkül nem tudok enni. De nem zavar, ha mások a kukából esznek. Az ő dolguk...
dec. 25. 19:57

Nem szednék ki soha semmiféle kaját az utcai kukából, de ez én vagyok. De nem kapok idegösszeomlást amiatt, ha valaki, talál néhány szem banánt nejlonban, kiveszi onnan és megeszi. Ahogy a FI is írja a banánon van héj, azt általában az emberek leveszik róla mielőtt megennék.

Azt gondolom, nem én vagyok egyedül, aki vásárolt már hamburgert, chipset, pogácsát, szendvicset, vagy bármi mást, amit helyben, úgy evett meg, hogy előtte nem mosott kezet. Előtte pedig tömegközlekedési eszközön utaztunk, úgy hogy nem lehet tudni, ki után fogtuk meg a kapaszkodót. Azt sem lehet soha tudni, hogy előttünk a bevásárló központokba ki fogdossa össze a zsömléket mielőtt mi hazavisszük és megesszük. Mert én bevallom sosem használom azt az olló szerű valamit én is kézzel mászok bele. Vagy szerintem olyan is történt már a többséggel, hogy otthon ebéd közben a legjobb falat a földre esett, majd a 3 másodperces szabályt betartva onnan felvettük, bekaptuk és megettük. Azt sem hiszem, hogy mindenki minden nap felmossa a konyha kövét, és nem kerülhet az ilyen falatra bármi.

Szóval én nem török pálcát a FI fölött. Persze lehet ez a vallomás megint csak a vita gerjesztése miatt született, és semmi nem igaz a lentebb leírtakból.

82. Enissa (válaszként erre: 80. - Birebora)
dec. 25. 19:17
Reprezentatív véleményt nem várok, csak néha nem árt elgondolkodnom, hogy én megyek-e a forgalommal szembe teljesen.
dec. 25. 19:04
Egyébként azon sem csodálkoznék ha erről a vallomásról is kiderülne, hogy a FI csak unatkozott és a reakciókra volt kiváncsi.
80. birebora (válaszként erre: 78. - Enissa)
dec. 25. 18:46

Oké megkérdezted. De mit vársz a szavazástól? Milyen reprezentativ eredményt, mert az lesz. És kit vagy mit fog igazolni?


Mondjuk mindegy, csak érdekelt volna. Számomra ez tőled fura. Ennyi.

79. Enissa (válaszként erre: 77. - Epresturmix)
dec. 25. 16:05
Ez a ments meg nálam, amiről írtam, hogy jó kezdeményezés. :)
78. Enissa (válaszként erre: 76. - Birebora)
dec. 25. 16:04
Megkérdeztem feltehetem-e a kérdést? Igen, mert tényleg érdekel, mert nekem meghökkentő a kukából kiszedés, illetve, a mostani helyzetemben nem tenném meg, azt nem írhatom sosem, hiszen ki tudja mit hoz még az élet.
77. Epresturmix (válaszként erre: 75. - Enissa)
dec. 25. 15:34
Létezik már Munch is
76. birebora (válaszként erre: 75. - Enissa)
dec. 25. 15:32

Erre miért volt szükség?

Komolyan kérdezem, érdekel.

75. Enissa
dec. 25. 13:21

Kiírtam, remélem nem sértő, és mindenki talál magának közel megfelelő választ.

Egyébként az ételmentést én úgy tudom elképzelni, mint külföldön tapasztaltam már, hogy a délelőtti kenyeret pl. du. már nagyon nyomott áron külön polcon árulják, vagy este a bevásárlóközpont mellett elhelyezett kulturált helyről elvihető, az enyhén szottyadt zöldség.

De jó kezdeményezés hazánkban is, a ments meg doboz.

74. Epresturmix (válaszként erre: 73. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 13:13
Én egy olyan étteremben dolgoztam (nagyon rég) ahol erre lehetőség sem volt. Én voltam a kézilány. A vendégektől összeszedett tányérok, az én ablakomnál voltak (oda nem jöttek be szakácsok sem felszolgálók) tehát a maradék ment vödrökbe (én borítottam ki őket) külön-külön elválasztva (hús, rizs, savanyúság és levesek) majd ment mosogatásra a tányér. A maradékot nap végén elvitték disznóknak, mert jöttek érte. Nem mondom, hogy nem fordulhat elő ilyesmi (hallottam már hajmeresztő dolgokat) de bízzunk a legjobbakban! Egyébként kaptam már olyan durva hasmenést étteremben (simán le is írom melyik ha valakit érdekel) hogy nem bírtam aznap dolgozni menni. Mondjuk az a hatalmas adag kaja amit 6 főre 5 perc alatt kihoztak, biztosan nem volt jó már.
73. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 71. - Enissa)
dec. 25. 12:46
Igen, vannak olyan ételek, amit én sem mernék étteremben enni. Ilyen a hortobágyi húsospalacsinta vagy a brassói. Ki tudja hogy szedegetik össze mások tányérjáról a hozzávalókat.
72. Enissa (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 12:35
Ez így van, maradék a tányéron van, az edényben megmaradt többlet van.
71. Enissa (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 12:34

Nem miattad írom megerősítésként, aki ismer valószínű olvasta már, hogy bizony hasonlóan vagyok az ételkészítéssel, ahogy megfőzöm kóstolás nélkül az általam fúj, mint hal, vad, birka egyebekből készült ételt, így megfőtök mindent. Mindenki saját poharat használ stb.

Mint valaki itt írta már, hogy nem tudjuk mit eszünk, ezért kimondottan ismert étteremben merek csak enni. Pont az ilyen tapasztalatok miatt, hogy kukából visszaszedett ételről, vagy mások tányérján megmaradt ételeket szolgáltak már fel. Nem urban legend sajnos.

dec. 25. 12:27
Mondjuk ami még a lábosban van, azt nem is maradéknak hívnám, hanem utolsó adagnak.
69. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Epresturmix)
dec. 25. 12:25
Lehet meglepő a topik témája miatt, de meg tudlak érteni. Én mint írtam, olyan embernél nem tudok többet enni, akinél láttam, hogy főzés közben kóstolgatja, nyalogatja fakanalat, majd visszateszi. Mintha beleköpne. Ne tudd meg mennyien csinálják, észre sem veszik. Egy ismerősömnek mondtam, hogy én nem szeretem, ha valaki így tesz, mondta, hogy ő nem, ő nem szokta. Erre mikor főz, látom csinálja, észre sem vette, sokaknál reflex. Más ha magának csinálja meg más, ha vendéget vár. Na ott sem ettem többet.
68. Epresturmix (válaszként erre: 67. - Epresturmix)
dec. 25. 12:21
:)) így
67. Epresturmix (válaszként erre: 66. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 12:21
Úgy volt igen. Nem tányérról szedtük le. Én raktam össze neki. :(
66. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 63. - Epresturmix)
dec. 25. 12:14
Én maradékhoz csak akkor nyúlnék hozzá, ha még a lábosban van. Más által összenyálazott, megcsócsált dolgokhoz nem :)
65. Epresturmix (válaszként erre: 62. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 12:12

Én nagyon kevés helyen eszek meg ételt és azt is megnézem aki főzött mennyire tiszta. Tudom, ez az én hülyeségem (párom állítja, hogy ezzel így nem egészen vagyok komplett) de egyszerűen nem menne le a torkomon. Nem a szegénységről beszélek (ettem én már nagyon szegény ember főztjéből, mennyei volt, tisztán főzött, sokszor mosott kezet, tiszta volt a tűzhely, a körme) de én annyira háklis vagyok a kajára, hogy waaaaaa…

Munkahelyen szokott lenni ilyen össznépi zabálás, mindenki hoz valamit. Mindig kifigyelem ki hová teszi le és csak azokból eszek, amikről tudom, hogy nyugodtan, mert ismerem a környezetét, ízlését, elkészítési módját.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook