Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki társ és egyéb izék fórum

Lelki társ és egyéb izék (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelki társ és egyéb izék

1 2 3 4 5
55. syria (válaszként erre: 51. - Donna Juanna)
2012. dec. 30. 19:37

A tiétek valóban nem egy normál kapcsolat, hanem táv"szerelem".

Azért érzitek jól magatokat benne, mert a szabadság mindkettőtöknek fontosabb, mint naponta elviselni a másik hangulatait, problémáit.

54. Donna Juanna (válaszként erre: 44. - 130454e42d)
2012. dec. 30. 19:35
Én is így gondolom.
53. Donna Juanna (válaszként erre: 43. - Puritan)
2012. dec. 30. 19:35
Majd árulom a DNS-em darabkáit és a férjekből jól meg fogok élni. :D
52. Donna Juanna (válaszként erre: 41. - Anyagi)
2012. dec. 30. 19:34
Nem megyek még egyszer férjhez.
51. Donna Juanna (válaszként erre: 33. - Abigail333)
2012. dec. 30. 19:29

Nem kényszerítheted - itt van a kutya elásva.

Tudod szerintem részben ezért van velem. Egyik mellett sem maradt meg, amelyik kényszeríteni akarta.

Én jobban akarom őt bárkinél. Ezért szabadon hagyom. Még soha nem volt olyan, hogy ne jött volna vissza. És a miénk nem egy normál kapcsolat. Én is értékelem a szabadságot, azért értem meg őt.

50. Donna Juanna (válaszként erre: 30. - Abigail333)
2012. dec. 30. 19:25

Igazad van, írhattok bármit, mert ő kell nekem, és ennyi. :)

A dilemmázás még az elején volt. :)

49. Donna Juanna (válaszként erre: 29. - 408020f45e)
2012. dec. 30. 19:20

Igazad van, barátok vagyunk. Volt pusztító tűz, kicsinált. Olyat nem akarok, ami tönkretesz.

Gyerekem alighanem nem lesz, most sincs, neki van és szeretjük egymást, mondhatni "napi" kapcsolatban vagyunk. Az az érdekes, hogy lehet, hogy néha eltűnik, de mindig tudom, hogy hol van és azt is, hogy számíthatok rá.

48. f758a7200f (válaszként erre: 26. - Abigail333)
2012. dec. 30. 19:14

En is ezt a fajta elmeletet tartom valosnak (marmint hiszek benne hogy igy van:D), hogy tobb lelkitarsunk van es csak egy igazi nagy Ö (az ikerlang).


Es ugyanezt gondolom, hogy tavolsag nem akadaly, telepatikusan is erzik egymast.


Mig a lelkitarssal lehet szinten nagy szerelem csak az ikerlanggal egy bonyolultabb viszony pl. amig nem tudjak mindketten, hogy ikerlangok, addig is van egy fonal ami osszetartja oket es ha egymas kozeleben vannak de meg nem jott el az ido a talalkozasra (magyaran meg nem ertek el ugyanazt a szintet), akkor lehet fajdalmas is, a sziv kornyeken, ezt nem is mindig tudjak, hogy mitol vannak rosszul. Az "otthon vagyok" erzest csak akkor erzik ha mar mindketten keszen vannak a talalkozasra (mar megvalositottak magukat es csak az a par feladat hianyzik amit kozosen kell veghezvinniuk)


:)

47. Krisz42 (válaszként erre: 46. - Abigail333)
2012. dec. 30. 19:08
Az szeretet,nem szerelem.Én nem tudnék boldog lenni más ember boldogtlansága árán.Persze vki tud.
2012. dec. 30. 18:22
Szerintem minden emberben van egy kis egészséges önzőség. Önzetlen szeretet a kutyahűség.
2012. dec. 30. 17:19
A az igazi szerelem az,amikor képes vagy elengedni,ha menni akar,nem azért,mert úgy is visszajön,hanem azért,mert önzetlenül szereted és ha neki nem jó veled,akkor nem kényszeríted rá,h veled maradjon.Na ez az önzetlen szerelem,nem pedig az,h én teljes odaadàssal szeretem,tehát boldognak kell lennie velem,akár tetszik akár nem ès ha elhagy,belehalok.Szerintem a cikkíró tud szeretni,az más kérdés,h miért így vannak együtt.Ő nem erőszakolja rá magát a másikra,lehet,ők így tudnak kiteljesedni.
44. 130454e42d (válaszként erre: 41. - Anyagi)
2012. dec. 30. 16:55
Ni nem stimmel? Talán, hogy nem az elvárásoknak akarnak megfelelni, úgy élnek, ahogy nekik jó. Képzeld, én nem vágyom férjhez menni, pedig szerelmes vagyok, vele akarok megöregedni :)
43. puritan (válaszként erre: 13. - Donna Juanna)
2012. dec. 30. 16:50
hű de szokatlan a felfogásod és ezt nem rossz értelemben írom és nem is erre az egy hozzászólásodra értem....azt hiszem a legtöbb féltékenykedő és birtokolni vágyó feleségbe kellene egy csipetke belőled :)
2012. dec. 30. 16:48
Szerintem a bizalom alapköve egy kapcsolatnak és nincs korhoz kötve. Persze fiatalon máshogy gondolkodik az ember, de ez így természetes. És később, idősebben is meg lehet élni nagy szerelmeket, érzelmeket.
41. Anyagi
2012. dec. 30. 16:46

Még egy JESSZUS!:

3 év alatt még nem laktok együtt? Nem kérte meg a kezedet? Vajon mi nem stimmel??????

40. Anyagi
2012. dec. 30. 16:39

Jesszus, de jó, hogy én már kiöregedtem ezekből a nagy érzésekből és problémákból! :))


Ilyen öregen viszont mindenképpen elvárom a társamtól, hogy ne annyira rajongjon értem, mint inkább megbízható legyen, akire mindenkor támaszkodhatom! (ebbe persze az is beletartozik, hogy nem kóborol!)

Cserében én is ott állok mindég ha kell és unalmas lelkizésekkel nem fárasztom!!!

39. abigail333 (válaszként erre: 37. - 96b333ee98)
2012. dec. 30. 16:32
Telepátia, erről írtam én is, ráadásul egyszerre posztoltuk. :)))
2012. dec. 30. 16:31
Nem az elhagyásról írtam. :) Van, hogy nem jön össze először a kapcsolat, vannak fáziskésések stb. A szerelem jó, a szerelem fáj. Meg is énekelték. Ki mondta azt, hogy a szerelem mindig maga a tökély és boldogság? Minden kapcsolatban vannak mélypontok, válaszutak, viták. Van, hogy nem megy tovább. Ezotériában vannak olyan személyek, akik nem képesek az úgymond ikerlángjukkal együttlenni. Másoknak meg sikerül.
2012. dec. 30. 16:31
Itt van például az én esetem a "lelkitársammal" (vagy inkább élet-társsammal??). Egy rosszabb periódusban külön váltunk egymástól, mert észrevettük, hogy ez így jó (eközben meggyőződéssel állítottam, hogy ez nem végleges). Eltelt 3 hónap, és a sors újra összehozott minket. Ezidő alatt, amíg külön voltunk mindketten fejlődtünk, és kiderült, hogy ugyanazokon mentünk keresztül. Most csodálatosan boldogok vagyunk, büszkék vagyunk egymásra, folyton töltjük a pozitív energiákat, és biztonságban érezzük magunkat akár együtt, akár külön.
2012. dec. 30. 16:20
Például ha akit szeretsz, elmegy vagy elhagy, pont azért nem érzel akkora hiányt, hogy majd belepusztulsz, mert Ő megadott neked annyi erőt magából, és biztonságot, és bizamat, hogy nincs miben kételkedned. És nem fogod magad elárvultnak érezni attól, hogy ő nincs, mert elegendő biztonságot adott neked.
35. 96b333ee98 (válaszként erre: 33. - Abigail333)
2012. dec. 30. 16:17

Miért kéne fájnia annak, amit szeretsz?

A két dolognak - fájdalom és szeretet/szerelem - ki kéne zárni egymást. Ha már fáj, vagy ha elveszítetted akkor nem ő volt az igazi, és te sem szeretted teljesen tisztán. Nem szeretheted tisztán, hiszen szenvedsz miatta.


Nem azt akarom ezzel mondani, hogy ez egytökéletesre idealizált kapcsolat, amiben nincs fájdalom.

2012. dec. 30. 16:14

Volt időszak, amikor azt hittem, tényleg létező fogalom a lelki társ. Úgy definiáltam volna, hogy a meglévő párkapcsolaton kívül kialakult erőteljes vonzódásra kreált magyarázat - az ember saját lelkének megnyugtatására..., vagy éppen ideologizálására.

Azt viszont másképp hívják, ha racionálisan próbáljuk végiggondolni...

2012. dec. 30. 16:10
Ha szeretsz valakit, akkor el is tudod engedni, bármennyire is fáj. Lehet, majd belehalsz, de nem kényszeríted semmire. Vissza fog jönni hozzád. Hiszen szereted. Az már más, ha valaki ezzel visszaél és csapong. Akkor egyoldalúság van.
2012. dec. 30. 16:07

"nem az lesz a párod, akivel el tudod képzelni az életed, hanem az, aki nélkül nem tudsz élni."

Ezzel kapcsolatban lennének kérdéseim. Először is. Mi van olyankor, ha fizikailag képes vagy elválni tőle, de a lelkedben örökké megőrzöd, és lélekben akár minden nap "találkozol" vele.?

Még hozátennék annyit, hogy ez az idézet szerintem arra utal, hogy akik egymásnak teremtettek azok az életben ha különválnak is, vissza fognak találni egymáshoz.

Milyen szerelmes ember az, aki annyira ragaszkodik párjához, hogy képtelen lemondani róla, vagy ha lemond róla, akkor az kínnak és fájdalomnak éli meg? Nem az lenne a legnagyobb szeretet, ha mindig azt teszed ami éppen jó, és akit szeretsz amiatt nem sírsz, és nem szenvedsz, hanem elfogadod, és minden jót kívánsz?

31. abigail333 (válaszként erre: 30. - Abigail333)
2012. dec. 30. 16:04
Mármint a vicc témában azt értettem, hogy ne törődj te azzal, min nevetnek. ;-)
30. abigail333 (válaszként erre: 28. - Donna Juanna)
2012. dec. 30. 16:03
Hadd vicceljenek. Nyilván rákapcsolódtál agyilag, lelkileg teljesen. Azért én is megjegyzem most így konkrétan, hogy nem rendes a srácodtól ez a kóborlás. Olyan érzésem van, hogy senkihez sem akar kötődni, a saját dolgai a fontosak és minden mást alárendel. De az imádat, rajongás kell neki, leszívja mások energiáját. Vámpírfiú. Szerintem írhatunk Neked bármit, úgyis Te döntesz. De már ez egy lépés, hogy dilemmázol.
2012. dec. 30. 15:55

Nagyon őszinte és hihető a történeted. Ti nagyon jó BARÁTOK vagytok. De a szerelem más. Abban ott van a szikra és a pusztító tűz, ott van a könnycsepp és a zúduló cunami. Szóval amit leírtál számomra, igaznak tűnik, de ez nem szerelem. Egyszer régen hallottam és nagyon igaznak tartom:Nem az lesz a párod, akivel el tudod képzelni az életed. Hanem az, aki nélkül nem tudsz élni.

Akkor most megkérdezem: 1-2 gyerkőccel a nyakad körött, ilyen kiszámíthatatlan világfira, mennyire tudnál számítani? Ha mással képes megtenni, hogy csak úgy eltűnik, miből gondolod, hogy veled nem teszi meg egyszer ugyanezt? Vajon majd akkor is megértően bárhonnan jön is vissza, te visszafogadod megértően?

Elhiszem, hogy most nagyon romantikus így, de meddig. Amíg te el nem kezdesz vele vagy róla komolyan gondolkodni, jövőt tervezni. Mert ki tudja, akkor hogy fog reagálni?

28. Donna Juanna (válaszként erre: 26. - Abigail333)
2012. dec. 30. 15:43
Engem ezzel a telepatikus kapcsolattal eddig mindig kivicceltek. Pedig mindig megérzem, ha küld nekem emailt és az nem csipog. :)
27. Donna Juanna (válaszként erre: 25. - Krisz42)
2012. dec. 30. 15:41
:D Naná, hogy emlékszem!
2012. dec. 30. 15:39
Az az általános tapasztalat, hogy az ember többször lesz szerelmes életében. A szerelem kémiáját pedig még mindig nem tudták megfejteni a tudosók (mi alapján, hogyan alakul ki stb). Én úgy gondolom, hogy az embernek több lelki társa is akadhat, de egy igazi nagy Ő van. Ezt a lelki társ kifejezést nagyon felturbózták az utóbbi időben. Igazából a nagy Ő az igazi és azt az ember belül, megmagyarázhatatlanul érzi. Ott nincs semmi kényszerhelyzet, kényszeres ragaszkodás, összekapcsolódnak mint két mágnes. Álmodnak egymással, akár telepatikusan is kommunikálnak, ami sokszor vicces dolgokat produkál. Lelki társ lehet az édesanyád is (ha szerencsés vagy), azonos nemű barát - akivel nyilván nem esel szerelembe, vagy akár egy háziállat is. Én ezt így gondolom. Na persze mások jókat röhögnek azon, amiket most leírtam, de én ebben is megtalálom a természettudományi alapokat. :P :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook