Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki társ és egyéb izék fórum

Lelki társ és egyéb izék (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lelki társ és egyéb izék

1 2 3 4 5
115. f758a7200f (válaszként erre: 112. - Syria)
2013. jan. 1. 11:19

Amugy miert mondjak hogy a 7 ev, 13-14 ev kritikus egy kapcsolat eleteben? Ugy ertem tok belepredesztinaljak az emberbe hogy huuu akkor ha mar 7 eve egyutt vannak akkor, namost vigyazz am mert biztos elvaltok stb stb. Lehet, hogy ha kevesebbet cseszegetnek az embereket, nem ultetnek annyira a bogarat a fulukbe?:))))


Szemelyes peldadbol te mit vontal le (ha megkerdezhetem:D), szerinted a mostani kapcsid, ami mar tulelt 2 ilyen statisztikai "datumot", volt ilyen krizisszeru 14 ev utan? Egyaltalan, ha volt, hogy jatszodott le? Hazassagoddal osszehasonlitva.


Ha nem haragszol, hogy ilyet kerdezek, mert engem oszinten erdekel a tema:)

114. syria (válaszként erre: 112. - Syria)
2013. jan. 1. 11:11
elemézeikhez = elemzéseikhez
113. f758a7200f (válaszként erre: 109. - Donna Juanna)
2013. jan. 1. 11:09
Ez jo:) mingli!
112. syria (válaszként erre: 109. - Donna Juanna)
2013. jan. 1. 11:09

"A szakemberek szerint abban is biztosak lehetünk, hogy a mingli kapcsolatok nem annyira stabilak, hamarabb, és könnyebben különválnak a felek. Viszont amíg együtt vannak ugyanolyan boldogok, vagy boldogtalanok, mint az igazi kapcsolatban élők."


Ezek alapján én is mingli vagyok (és természetesen a párom is).

A szakemberek viszont tévednek (vagy egyszerűen csak nem tudtak elegendő mintát meríteni az elemézeikhez, hiszen a jelenség nem túl régi), mert ez a kapcsolatom már 4 évet rávert a 14 évig tartó házasságomra. :D

2013. jan. 1. 11:00
Pluszban még azt is hozzátenném, hogy pont emiatt egyesek nagy kompromisszumokat kényszerülnek kötni, mivel a kényszer ott áll a "kapcsolat" mögött. Aztán jönnek az új elméletek, amivel alátámasztják. Én úgy gondolom, hogy az egyén dönti el, jó neki vagy sem. És hogy mi lesz belőle az rá tartozik, ő oldja meg.
2013. jan. 1. 10:54
BÚÉK! Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja (persze amíg nem sérti mások szabadságát, jogait stb). Mindenki máshogy éli meg a társas kapcsolatait és szabadon dönti el, miben hisz. Az emberek általában szeretnek dogmákhoz, elméletekhez társítani dolgokat, folyamatokat. Van, akinek bejön a nyílt kapcsolat, másnak nem. A lényeg, hogy először az embernek önmagát kell megismernie, szeretnie, tisztelnie mert az ember egyedül, önállóan 100%, nem pedig egy társtól. Ezalatt a társadalmi konvenciákat értem most, hiszen ösztönösen le vannak nézve az egyedülállók sokak által. Ezt most kár is tagadni. És emiatt már egyfajta kényszerhelyzet is kialakul, ami már rossz irányba vezet a társkeresésben. Gyakorlatilag hajsza lesz belőle.
109. Donna Juanna (válaszként erre: 99. - Syria)
2012. dec. 31. 20:24
Vannak az ún. minglik. És stabil kapcsolatuk van annak ellenére, hogy együtt vannak és mégsem.
2012. dec. 31. 20:20

Boldog Új Évet!


Kellemes ünnepeket, boldog és vidám 2013-as évet kívánok minden kedves látogatóknak!

BÚÉK!

107. f758a7200f (válaszként erre: 105. - Anyagi)
2012. dec. 31. 17:49

De en nem keresek ferfit, csak erdekel a tema es attol hogy nekem van ferjem es gyerekeim, nem nevezek huszeveseket lelkibetegnek csak mert ok nem tudtak produkalni azt huszevesen ami masnak megvan otvenevesen. Es ezt nem lehet elvarni senkitol.


Mondom ezt ugy hogy fogalmam sincs hany eves vagy, en nem vagyok mar husz de nem hiszem hogy annak koszonhetem hogy mi a ferjemmel hamar osszekoltoztunk mert huuu de nagy jo no vagyok, inkabb csak mert o konzervativabb tipus. Ettol fuggetlenul nem veszem keszpenznek es a mai vilagban sztem normalis lehet az is ha valaki 3 ev utan sem koltozik ossze. En nem igy csinaltam de ettol meg lehet normalis, nemcsak 1 utja van a boldogsagnak

106. Cukor&Borsó (válaszként erre: 100. - Anyagi)
2012. dec. 31. 12:44

Kedves Anyagi

Látatlanból le lelkibetegezni valakit(valakiket)az azért nem egy szép gesztus.Természetesen nem haragszom Rád,miért is tenném.Te ilyen vagy,Veled így kell számolni.

NYílván akinek szüksége van arra,hogy itt legyen továbbra is itt lesz,Te meg Kedves Fórumozó,akinek úgymond renben van a szénája,otthon a ragyogóan kialakult kapcsolatod ápolod nap mint nap,és valóban értelmetlen itt lenned feltéve ha nem akarsz segíteni akár a saját sikeres példád megosztásával.Hátha valaki tanul belőle is ugyanolyan sikeres lesz a párkapcsolata mint Neked.

105. Anyagi (válaszként erre: 103. - F758a7200f)
2012. dec. 31. 12:39

Azért csak nézz körül: látsz itt egyetlen fiút/férfit is?

Na látod! Ez máris egy tanulság, hogy mit ne csinálj! :)


De ebédet például biztosan, úgyhogy már megyek is! :)

2012. dec. 31. 12:16
Hibaztatni ugy ertettem, hogy lelkibetegnek, lelkizosnek kikialtani valakit csak mert meg keresgeli elete parjat.
103. f758a7200f (válaszként erre: 100. - Anyagi)
2012. dec. 31. 12:14

Azert gondolom, neked sem csak ugy az oledbe pottyant a lelkibeke vagy az, hogy az eleted rendben legyen, mivel mondtad is, hogy nem vagy fiatal, adjuk mar meg a lehetoseget azoknak is, akik meg az eletben meg kell, hogy dolgozzanak ezert a lelkibekeert (nemcsak lelki sikon termeszetesen) nem?


Miert hibaztatni valakit csak mert elotte van meg egy csomo tapasztalatszerzes, logikus, hogy 15-20-25 ev mulva mashogy latja de addig is filozhat rajta nem?:)


Boldog uj evet!

102. f758a7200f (válaszként erre: 101. - Rubin17)
2012. dec. 31. 12:09

Nagyon jo uton jar az aki latja hogy tanulnia kell (mert mindenkinek kell, ha nem kellene tobbet tanulni, ott veget erne az elet mert befejeztuk szoval onnantol nincs szukseg az emberi testre) ezzel mar a fele nehezseget elsoported:))))


Van aki el sem jut addig, hogy bevallja maganak, sztem ez a rosszabb, sikertelen kapcsolatokert mindig a korulmenyeket okolja stb


Sztem sem lelkibetegseg filozni rajta, ha nem vezet kattogashoz;)

101. Rubin17 (válaszként erre: 100. - Anyagi)
2012. dec. 31. 11:54
:)Hát valami lehet ebben..Én saját magamról tudom, hogy bőven van mit tanulnom még az életben, de én ezt nem nevezném lelkibetegségnek..
100. Anyagi
2012. dec. 31. 11:06

Bizonyára mindannyian megharagszotok most rám, de ez egy lelkibetegek klubja!

Akinek rendben van az élete annak nincs szüksége ilyen lelkizésekre!

lehet tagadni, de mégis így van!

Mindenkinek boldogabb Új Évet!

99. syria (válaszként erre: 57. - Donna Juanna)
2012. dec. 31. 10:54

Ezek szerint jól definiáltam a kapcsolatotokat. :)


Az egyedüllét csak mentálisan sérülékeny emberek számára jelent magányt. Szerintem.

98. Cukor&Borsó (válaszként erre: 97. - Rubin17)
2012. dec. 31. 10:21

Ne aggódj Rubin.Az élet megy tovább.Jól látod.Az embereknek vannak szerepeik az életünkben.Van aki megy,van aki marad még,vagy örökre.Látnunk és éreznünk kell ezeket a dolgokat.A nők jobban érzik ezeket a jeleket,de én férfiként is konyítok az ilyenekhez.

Szép napot

2012. dec. 31. 10:12
Ja! És a gyerekkori barátnőm akit lelkitársamnak hittem, 25év után megszakadt köztünk a kapcsolat. Én ezt úgy gondolom, hogy mindenki addig van kapcsolatban egy személlyel amíg dolga van vele, amíg van tanulni valója tőle. Mihelyt eltöltöttük vele a rá kiszabott időt, eltűnik az életünkből. De ezt úgyis megérezzük ha befelé figyelünk.
96. Rubin17 (válaszként erre: 94. - Blackpgm)
2012. dec. 31. 09:59
Tökéletesen igazat adok! Nekem is volt egy pont ugyanilyen "kapcsolatom". 10évig ment így. Ez idő alatt, csak a kifogások, hogy miért nem élhet velem, amiket persze én elhittem. Csak a testi vágy miatt ragaszkodott hozzám, de ezt akkor nem hittem el. Tökéletesen hittem abban, hogy minket egy különleges kapocs összeköt. Amikor én szerettem volna egy "kézzel fogható kapcsot"(gyereket) tőle, ő nem. Vajon miért? Pedig nem volt akadája. Aztán elkezdtem tisztán látni. Felébredtem. Kijózanodtam a mámorból. Ma már így 10évvel később, elképzelhetetlennek tartanám vele az életet. Pedig nem vagyunk haragban..sőt jó barátok vagyunk.
2012. dec. 31. 01:54
Bocs a kihagyott betúkért...
2012. dec. 31. 01:53

Kedves Donna!


Kérlek ne haragudj meg, mert leírom azt amit érzek a cikkedet elolvasva. Úgy, hogy elképedésemben még a többiek hozzászólását is figyelmen kívül hagyom.


Mennyire vagy felkészülve gey iszonyatosan nagy csalódásra, hideg zuhanyra és nem csendes őszi esőre?


Amennyiben a válaszod: teljes mértékben!

Nsza rajta! Álmodozzál! Aztán, ha elestés (és éppen nincs eső) időben keljél fel a porból és mormold magad elé: ezzel tisztában voltam!


Gondolod, hogy ez a pasi csak másokkal teheti meg, hogy leszarja? Hogy semmi sem veszi?


Töl jellemhibás fazon az egyszer már biztos!


De nem beszéllek le róla, nehogy elszalaszd életed nagy lehetőségét!

93. 9c8e86a234 (válaszként erre: 92. - F758a7200f)
2012. dec. 31. 00:29

Igen.

:)

Következménye lesz, amíg rá nem jössz, hogy csak olyan kapcsolatot akarj, ami kellemes a számodra.

92. f758a7200f (válaszként erre: 91. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 00:27
Komoly? Az is rossz karmat szul? Ezt nem tudtam, mindig tanul az ember:)
91. 9c8e86a234 (válaszként erre: 90. - F758a7200f)
2012. dec. 31. 00:19

Nem, ebben semmi gáz nincsen.

Gondold el, te korrektül kilépsz. Őszintén megmondod, hogy mit érzel és elmúltak benne az érzések.

Nem ugrasz fejest a másik kapcsolatba, mert tekintettel vagy a másik érzéseire és magadnak is adsz lehetőséget hogy teljesen lezárd és kifusson.


A másik persze megpróbálhat vissza rántani, de ha te korrekt vagy nem teremtesz karmát. A másik teremt, mert olyan kapcsolatban akar maradni, ahol nem szeretik. Na az kőkemény karma teremtés.

90. f758a7200f (válaszként erre: 89. - 9c8e86a234)
2012. dec. 31. 00:16

Persze, de ha korrektul kilep valaki egy masik kapcsolatbol, onkentelenul is megbantja azt akivel elotte volt, csupa csupa ellenerzest, rossz karmat is okozhat, szoval nem ilyen konnyu gondolom.


Jo, normalis dolog, hogy nem marad valaki egy rossz vagy menthetetlen kapcsolatban de ezt nehez megmagyarazni a masik felnek, hogy ja, mellesleg tegnap megtalaltam az ikerlangomat, csao...

89. 9c8e86a234 (válaszként erre: 85. - F758a7200f)
2012. dec. 31. 00:09

A lelkitársak biztos hogy érzik egymást.



Szerintem csak annyi, hogy ha korrektül kilépnek az előző kapcsolatból akkor már a kezdetektől jól fog működni a kapcsolatuk.


Amig el vagyunk foglalva a berögződéseinkkel addig nem vesszük észre az ideális párt. Nem lesz vonzó.


Akkor válik vonzóvá ha a defekteket kiszedtük és rá tudunk figyelni.

2012. dec. 31. 00:07
Sokan ahogy beszélek róla, egyből azt vágják le, hogy szerelmespár vagyunk, pedig nem vagyunk. Csak nagyon intenzív a kettőnk közötti kötődés (meg én eléggé nagyon extrovertált is vagyok, tehát nagyon nyitottan beszélek), és igazság szerint az sem érdekelne, ha holnap elkezdene járni egy csajjal, ehyszerűen olyan bizalom, hála, és kapocs van itt, hogy már ha nem is beszélünk minden nap, de érzem hogy lélekben velem van, és az, hogy egy ember puszta létezése boldoggá tesz, hát ez maga a gyönyör. :) Mert végülis tényleg így van. Tényleg az tesz boldoggá hogy létezik. :) nem pedig, az amit csinál (persze, azért örülök ha kedves velem :D).
87. f758a7200f (válaszként erre: 86. - 96b333ee98)
2012. dec. 30. 23:58
Ez tok jo:)
86. 96b333ee98 (válaszként erre: 84. - F758a7200f)
2012. dec. 30. 23:55

Nem. Totálisan összhangban vagyunk. Úgy érzem, hogy tényleg egy szinten vagyunk, és ezt ő maga is mesélte. Amikor szétváltunk, akkor ő elég rossz passzba volt. Mielőtt újra beszéltünk, kb 2 héttel volt egy olyanja, hogy kiadta magát, és azóta könnyebben veszi az akadályokat és nem olyan érzékeny; én is pont ugyanabban az időben változtam meg pozitívabb, és elfogadóbb irányba.

Ő amúgy soha nem ment volna el, hanem egyszerűen megkért, hogy menjek, de a döntés rajtam múlott. De mindketten éreztük, hogy ez nem lesz végleges, csak akkoriban nagyon zavartuk egymást. Ahogy lazábbra fotuk a fonalat, elkeztük segíteni egymást a fejlődésben. és most itt tartunk. Jobbak letünk, büszke rám, és állítása szerint árad belőlem az őszinte szépség. .) Hát ennyi. :D

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook