Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni! fórum

Le szeretnék fogyni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
65. Hold3
2023. júl. 18. 05:35
Amit írtatok igaz.Régebben, akartam gyomorgyűrűt.Be is feküdtem 3 napig egy budapesti kórházba.Kivizsgáltak, és utánna közölték, hogy a test tömeg indexem nem elég a gyomorgyűrűhöz.Most is meg akkoriban is 94-97 kg között mozogtam és 158 cm vagyok.Azóta se, értem mi a fenének kellett ott töltenem 3 napot.Hiszen tudták hány kg vagyok.Már örülök, hogy nem csinálták meg, mert az sem használ mindenkinek.Köszönöm a gyógyszer nevét
64. bellabi (válaszként erre: 62. - Hold3)
2023. júl. 18. 02:55
Saxenda. Csomó mellékhatása van. Én nem szúrnám, ha nem muszáj.
63. Charlize (válaszként erre: 62. - Hold3)
2023. júl. 17. 22:57

Nekem ilyen injekciót javasolt az endo dokim pár éve. Havi 150 ezer Ft lett volna akkor. Nem kértem. Sem ebben, sem a bogyókban nem hiszek. Csak az életmód váltásban. Hosszú távon csak ez tartható, nem szurizhatom magam életem végéig.

Azóta olvastam naplókat is. Eleinte hatásos, aztán pár hét után már nem. Alig van valaki, aki hosszú távon tud fogyni vele.

Hiába csökkenne az étvágyam. Én nem csak az éhség miatt eszem. Akkor meg minek egy ilyen káros és drága vegyszert magamba bökdösni???

62. Hold3
2023. júl. 17. 21:03
Hallottam egy új fajta gyógyszerről, amit cukrosok szednek és fogynak tőle.De nem cukrosok is szedhetik, ezzel fogynak a celebek.Ha valaki tudja a nevét, kérem írja meg?
61. Charlize (válaszként erre: 59. - Curvybaby)
2023. júl. 17. 19:18
100 kilósan rám is volt még. 😜
60. curvybaby (válaszként erre: 47. - Hold3)
2023. júl. 17. 13:16
Ja, nekem is bevált mozgásnak az úszás nagytestű nőként.
59. curvybaby (válaszként erre: 48. - Charlize)
2023. júl. 17. 13:14
Szerintem van. Én voltam 100 kg és volt rám. S akkor sem én voltam a strandon a legducibb.
58. 55Judit (válaszként erre: 57. - Charlize)
2023. júl. 17. 10:24
Nekem is volt eliptikus trénerem, de megváltam tőle mert akkoriban még rossz volt a térdem. Már kevés hajtástól is fájt. Nekem a lendületes gyaloglás vált be, ma már keveset kocogok is.
57. Charlize (válaszként erre: 56. - Bellabi)
2023. júl. 17. 09:41

Nekem elliptikus trénerem van, de a kis lakásban be van szorítva a fal mellé és nem tudom használni. Jobb lenne eladni...

2 perc után úgyis lefordulok róla, bár ha naponta nekiállnék, lehet, hogy csoda is történhetne. Most tervezek lakásátalakítást, akkor talán lesz hely, egy minimálissal több.

56. bellabi (válaszként erre: 53. - Hold3)
2023. júl. 17. 08:29

Van.


És ha használom heti 4-5-ször ( 40 - 50 perc / alkalom elég), fogyok is vele.


Egy ideig mindig megy, aztán valahol bedarál az élet és utána sokáig nem kezdem újra. Pedig tudom, hogy kéne.

55. Charlize (válaszként erre: 49. - Hold3)
2023. júl. 17. 06:47
Pécsen. Baranya Vár(🤮)megye.
54. Charlize (válaszként erre: 51. - Bellabi)
2023. júl. 17. 06:46

De, vízicsibe, van is lelkifurim…

Mindig azt hiszem, hogy majd következő nyárra jobb lesz a helyzet, aztán nincs meg soha a lelkierőm változtatni.

53. Hold3 (válaszként erre: 52. - Bellabi)
2023. júl. 17. 02:46
Igazad van, és Neked van szobabiciglid?
52. bellabi (válaszként erre: 47. - Hold3)
2023. júl. 16. 23:54
Amúgy kisgyerekkel logisztikázva nem a legkivitelezhetőbb sport az úszás. Egy otthoni szobabicikli jobb szolgálatot tesz.
51. bellabi (válaszként erre: 48. - Charlize)
2023. júl. 16. 23:53
És a Te gyereked nem vizicsibe? Az enyém imádja a strandot és en megyek vele, jól is erzem magam, hiába nem vagyok én sem a strand szépe. Azért örülök, ha nem találkozunk ismerőssel. Bár egyszer sikerült. Pont amikor elfelejtettem szőrteleníteni a lábam. 🙀 Az szerintem cikibb volt, mint a túlsúlyom.
2023. júl. 16. 20:54

Énis , énis ,

...

49. Hold3 (válaszként erre: 48. - Charlize)
2023. júl. 16. 20:29
Hidd el , a fürdőben mindeféle emberek vetkőznek le.Van még féllábú is.Megkérdezhetem merre laksz?
48. Charlize (válaszként erre: 47. - Hold3)
2023. júl. 16. 07:36
Nem tudok, de nem is vetkőznék le fürdőruhára mások előtt. Szerintem nincs is fürdőruha rám.
47. Hold3 (válaszként erre: 46. - Charlize)
2023. júl. 16. 05:29
Tudsz úszni? Mert a vízben bem terheled a testedet, többet tudsz mozogni, persze ehhez is kell diétázni.
46. Charlize (válaszként erre: 45. - Hold3)
2023. júl. 15. 08:49

48 leszek még idén.

Nekem az is probléma, hogy 8 órás munka, 5 és fél éves gyerek mellett minden rámszakad. Egyedül nevelem. Este már úgy vonszolom magam, amikor fürdetni kell.

Sem időm, sem erőm nincs magamra. Szó szerint nincs erőm.

45. Hold3 (válaszként erre: 44. - Charlize)
2023. júl. 15. 03:55
Bocsika, ha nem titok, megkérdezném hány éves vagy?Hibákból nekem is van elég.Pozitív inger pedíg szinte semmi.Negatív viszont sok.Nem könnyű ezen változtatni, főleg ha az ember kövér.
44. Charlize (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 14. 20:01

Hasonló cipőben járok: pajzsmirigy alulműködés, nagy túlsúly.


Ugyan nem iszok soha alkoholt, de észrevettem, hogy a tej nekem pl. káros. Kipattog az arcom és tejtermékekkel nem tudok fogyózni, nem vagy alig mozdul a súlyom.


Az évek alatt elkezdtem többet enni úgy, hogy én észre sem vettem. Anyu mondta, hogy amikor vékony voltam, egy fél kifli is sok volt reggelire. Most meg kettő meg se kottyan.

Stresszevő is lettem. Sokat csesztetnek, rajtam vezeti le a feszültséget a családom. Unalmamban is eszek, mert kevés a pozitív inger, csak az ízek találnak meg. Ebből szeretnék kitörni. Kellene vmit találnom, ami az evésről eltereli a gondolataimat és jó nekem.


Ennyire már látom a hibáimat kívülről. Tudom, hogy bőven van még…


Próbáld te is megkeresni a tieidet!

43. Channa* (válaszként erre: 33. - Hold3)
2023. júl. 14. 19:34

Inkább szokás kérdése, mint szerencse;)

A szüleink, már kicsi korunktól bizonyos étel adaghoz szoktattak. Biztos nem volt semmi tudományos benne, csak annyi, hogy a fiú a legidősebb, neki kell a legtöbb, mert fiú, hagy erősödjön:D

Nekem és a húgunknak elég a kevés is, mert lányok vagyunk;)


Az epehólyag műtétem után, csak a teljeskiőrlésű és amiket írtam zavartak, de amióta volt az epevezetékemben is kő és ERCP-vel kivették, sok ételt nem bírok. 2 évig nem ettem pl. paradicsomot, most idén eszek újra. Vannak ételek, amikből nem tudok még annyit sem enni, amennyit ennék, mert hányingerem van és ég a gyomrom, így inkább kerülöm, vagy nagyon keveset eszek és nagyon ritkán.


Ja, és annak ellenére, hogy így eszek, nem vagyok vékony, hanem normál súlyban vagyok. Igaz, ez a nasinak köszönhető, mert amióta nincs epehólyagom, azóta nagyon könnyen fogyok, ha nem eszek édességet 1 hétig, akkor képes vagyok 1 hét alatt 5 kg-ot fogyni.

Nem tudom, hogy miért.

Próbálom ezt a súlyt tartani, mert már nagyon nem áll jól, ha soványabb vagyok...

42. Channa* (válaszként erre: 33. - Hold3)
2023. júl. 14. 17:58

165 cm magas/alacsony vagyok;)

64 kg. Ifjú lányka koromban 56-60 között voltam.

Ciki vagy sem, de én még hordok néhány lánykori ruhámat is🙃

41. tumbo2 (válaszként erre: 39. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 14. 17:02
amikor voltam én is a városban,fél ötkor értem haza,akkor ettem.
40. Hold3
2023. júl. 14. 16:57
Kipróbálom a krómot és a fahéjas teát, elmegyek diatetikushoz is.Bőven van mit leadnom.Köszönöm a sok hasznos tanácsot.
39. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
2023. júl. 14. 16:55

De a cél érdekében van amikor muszáj. Egy cukrostól nem kérdezik, hogy tud enni, vagy sem, ha nem akarja, hogy rosszul legyen, meg kell tennie.

A fogyás is az egészsége érdekében fontos (lenne), ahhoz meg áldozat kell.


Egyébként ismerem miről írsz, én sem reggeliztem sokáig, valamikor délután jutott eszembe, hogy nem ettem még. Gyomorsavam nem volt.

38. tumbo2 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 14. 16:29
én,ha nem vagyok éhes,nem tudok enni.reggel általában 10-11 óra körül.bár sosem voltam az a reggelizős.
2023. júl. 14. 13:11

napi 200 mikrogramm króm bevitele segíthet a csokoládéfüggőség leküzdésében.


Ha teát iszol, az édesítő helyett fahéjat is tehetsz bele, édesít, és az édesítőknél sokkal egészségesebb. Nagyon gyorsan át tudsz állni rá, ha az akaraterőd meg van hozzá.

Itt egy link hozzá, olvasd el, mennyire jó hatással van a szervezetre.

Mellékesen jegyzem meg, ha egy növényt gyökereztetek, előtte fahéjba szoktam a vágott részét mártani, még sosem lett így baja, a baktériumokat kinyiffantja.


És én még mindig az ötszöri étkezést ajánlom, mert az rendszeressé teszi az étkezésed, ha nem is vagy éhes, akkor is muszáj enned, ennek hatására a következő étkezés már nem a falási rohamról fog szólni, hanem megint telítődik a gyomrod, így a nagy adag nem fogja tágítani, hamarabb telítve érzed majd magad.

"Sok egészséges étrend alapelve, a napi ötszöri étkezés kis adagokban. Az ilyen étrendnek vitathatatlan előnye, hogy nem emeli meg a vércukor szintjét, kiegyensúlyozottan juttatja az izmokat tápanyagokhoz, nem tágítja ki sem a gyomrot, sem a beleket, így kisebb mennyiségtől is „telinek” érezzük magunkat."

Még egy tanács, mindig igyál éhgyomorra citromos vizet, ne édesen. Majd utána egyél.

Ha mindezek ellenére megéheznél kortyolgass ebből, ízt érzel a szádban, enyhíti az étel utáni vágyat, valamint jó módszer, ha megéhezel, akkor mossál fogat, a fogmosás után is csökken az étvágy.


Ha nagyon-nagyon nem tudod megállni, hogy csokit ne egyél akkor a magas kakaótartamút vegyed, abból szopogass el 1 kockát, ne többet. A Lindt golyókban is létezik a 60% kakaótartalmú. Most ennyi , van a tarsolyomban még több dolog.

Igaz én még mindig azt mondom, dietetikussal kellene beszélned, aki ezt tanulta, ebben a profi. A diétát nagyon el lehet rontani pl. amennyiben egyoldalú, megkívánsz dolgokat és falásba torkollik.

36. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 27. - Hold3)
2023. júl. 14. 12:27

Hold3, ha elfogadsz egy tanácsot, akkor szedjél krómot.


A króm hatással van az étvágyra, az anyagcserére is, ezért túlsúly esetén érdemes odafigyelni a megfelelő bevitelére. Természetes úton csökkenti az étvágyat, serkenti az anyagcserét, a zsírégetést, megakadályozhatja az izomvesztést.

hozzájárul a normál vércukorszint fenntartásához

elősegíti az értékes aminosavak beépülését, az izmok megfelelő működését

támogatja a testzsír csökkentését, az izomtömeg növelését

-csökkenti a farkaséhséget, az édesség utáni vágyat

-erősíti az inzulin jótékony hatását

-serkenti a cukoranyagcserét

-csökkentheti a diabétesz kialakulásának kockázatát

-csökkenti a krómhiány okozta érelmeszesedést

Ha megteheted akkor a laborotokban térítéses vizsgálatként megnézik neked. Ha jóban vagy az h.orvossal, akkor lehet kérheti a számodra ezt a vizsgálatot is.

Sokszor egy nyomelem, egy vitaminhiánya okozhat nagyobb galibákat is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook