Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Le szeretnék fogyni! fórum

Le szeretnék fogyni! (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 55Judit (válaszként erre: 33. - Hold3)
2023. júl. 14. 10:29

Az a baj, hogy az étvágyad nem jó, hanem nagy. Pont mint az enyém volt, amíg rá nem jöttem hogy tudom normalizálni.

Epe műtéteseknek nem tudom mit lehet. Én úgy oldom meg az éhségérzet csökkentését, hogy a szénhidrátok rovására növelem a zöldségfélék és a fehérje bevitelt. Bár húst nagyon ritkán eszek, de van tojás, tejtermék. Ha pl. délután rám tör hogy édességet szeretnék, iszok egy pohár tejeskávét vagy kakaót nyirfacukorral, vagy kis kanál mézzel édesítve. Van hogy nem édesítem, mert laktózmentes tejet iszok, az pedig édesebb mint a laktózos. Nem azért mert magasabb a cukortartalma. Ha kicsit sűrűbbet szeretnék, teszek bele pici nyílgyökér lisztet is. vagy joghurttal készítek chia pudingot, lehet vízzel is, és vagy turmixolom gyümölccsel, vagy villával török bele. És ilyesmiket.

Néha iszok Naturize barnarizs fehérjét is. Adalékmentes, az éhségérzetet pedig több órára megszünteti.

34. 55Judit (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. júl. 14. 10:20

Le a kalappal előtted! Ilyen érkezés mellett időnként bele is fér a fagyika, sütike.


Nekem van epehólyagom, és komoly emészti bajom sose volt, illetve meg tudtam oldani.

Az étvágyamat azért mondom rossznak, mert kívánok sokat enni és ez nem jó. Ha azt mondjuk jó az étvágy az én olvsatomban azt jelenti, hogy számomra megfelelő. E mellett nagyon hízékony vagyok, lassú az anyagcserém.


Nagyon lassan, de azért fogyok. A gyors fogyás régen nagy szívás volt és néhányszor megjátszottam ezt.😀

Az én esetemben az a jó megoldás, hogy figyelnem kell, ne szénhidrátféleséggel lakjak jól. Az is kell persze. De vacsorára legtöbbször nincs szénhidrát, csak néha néhány gr lassan felszívódó.

Mivel nem szeretek készíthetni csak enni, elmentettem nagyon gyorsan, kevés alapanyagból készíthető egészséges vacsorának valót amiket büntetlenül ehetek és finomak. Én csak így tudok fogyni. De az enyém is olyan étkezés, amit élethosszig lehet folytatni.

33. Hold3 (válaszként erre: 32. - Channa*)
2023. júl. 14. 08:56
Őszintén megmondom nagyon irigyellek.Nagy szerencs, ha valaki csak szükségből eszik, hogy ne haljon éhen.Mint mondod, soha nem vagy éhes, így még azt is nehéz lehet megenned amit megkell enned.Ki mit tud megenni epeműtét után, nagyon változó, egyéni.Ki kell tapasztalni.Néha mindent megehetek, néha a diétástól is vannak gondjaim.Megkérdezhetem, hogy ezzel a diétával, hány kg vagy és mennyi magas.Sajnos nekem jó az étvágyam, ez ma átok, nem áldás.Neked szerencséd van.
32. Channa* (válaszként erre: 31. - Hold3)
2023. júl. 14. 08:28

100 gr főtt rizs, kb. egy közepes merőkanálnyi. Kb. ennyit adnak étteremben;)

Látom az ismerőseimen, hogy amíg én ennyi rizst eszek köretnek, addig más minimum 3x ennyit, de inkább még többet, és ugye a rizs még víz visszatartó hatású is.


De én bármilyen köretből ennyit eszek, azaz krumpliból, főzelékből és mindenből.


Levest én sűrűt eszek, azaz sok és sok fajta (répák, zöldborsó, kelbimbó, karfiol, stb.) zöldség van benne és tészta is.


Ha 1 kávét iszol, akkor az simán lehet koffeines.


Hogy bírod a korpás kiflit epehólyag nélkül? Amióta nincs epehólyagom én nem bírom sem a korpásat, sem a teljeskiőrlésűt és a rozst sem. Sima fehér vagy félbarna az jöhet.


Én nem vagyok túl tudományos semmiben, így az ételekben sem, sőt! nekem az étel és étkezés egy szükséges rossz.


Tehát, én azt csinálnám, ha úgy érzem, hogy fogynom kell, hogy a szokásos adagom 1/3-át levenném a köretből. A hús maradna, illetve a szokásos adag kenyérnek is a 2/3-át enném csak, kb. 1 hétig, utána lecsökkenteném az eredeti adag felére, és az utolsó az, amikor elérném a 100 gr-ot.


Én sosem eszek egy kajálásnál levest és másodikat is. Vagy ez, vagy az.


Ráadásul én mindenképp bénán eszek, mert a legtöbb napon az első étkezésem délután 2 körül van, a következő, ha van, akkor 6 körül.


Vannak napok, amikor reggelit is eszek, ilyenkor viszont csak este eszek újra. Mindig megvárom, hogy éhes legyek, csak úgy nem eszegetek.


Nem kóstolok főzés közben, nem csipegetek két étkezés közben, nem eszem meg mások maradékát, és azért sem, hogy inkább a has fakadjon;)


Gyümölcsöt étkezés helyett szoktam enni, mert ha eszek, akkor nem vagyok éhes.


Az 1 db korpás kifli mekkora? Ugye nem egy bagetnyi?



Ezeket nem azért írom, mert ezt kell tenni. Sokan azt mondják, hogy az én adagommal éhen lehet halni, egészségtelen, stb. Erre rácáfol az, hogy 56 éves vagyok;) Egész életemben ennyit ettem, azaz gyerekként még kevesebbet.;) és sosem kellett küzdenem, hogy leadjak több tíz kiló felesleget. Persze, fel szoktam kapkodni én is néhány kilót, de ekkor kicsit szigorúbb vagyok magammal, hogy lemenjen.


Én drukkolok, hogy megtaláld a számodra megfelelő hatékony diétát, de azt tudnod kell, hogy nem elég 2-3 hétig csinálni valamit, majd visszatérni a 4-5 szelet kenyérhez, mert akkor visszahízod. Olyat kell kialakítanod, amit mindig tudsz csinálni, hogy ne legyen jojózás.


Ja, én is szoktam fagyizni is, csokit is eszek, kólát is iszok és még édes péksütit is szoktam enni, de ha ezt teszem, akkor valamelyik kajám kimarad.

31. Hold3 (válaszként erre: 30. - Channa*)
2023. júl. 14. 07:56
Neked igazad van, tényleg sokat eszek.Tegnap délután egy vanilia pudingot ettem,saját készítés.Este 1 tojásból és egy korpás kifliből készült bundás kiflit kovászos uborkával.jaj, még néhány szem meggyet is.Ez a Te általad fogyasztott ételhez képest tényleg egy heti kalória adag.Még sose mértem le mennyi rizst eszem a100g gondolm már a megfőtt rizs mennyisége.A leves valóban sok, de kevés sűrű, inkább lé.Persze ez nem mentség.Sajnos magas a vérnyomásom és szeretem a kávét.Ezért iszom koffein menteset, max napi egy, de gyakran ez kimarad.Sajnos epém nincs és tényleg néha érzem, hogy nem igazán jó a belsőmnek
30. Channa* (válaszként erre: 27. - Hold3)
2023. júl. 14. 06:54

Pajzsmirigy gyógyszert mikor és mennyit szedsz? Milyenek az értékeid? TSH, FT3 és FT4?


Ha ennyit ennék, amit leírtál, én is elhíznék.

Szerintem ez sok, és a vacsorádat le sem írtad, mert ott van még sok kaja, ha jól érzem a leírásodból: "Éhes 16 óra után kezdek lenni és este nehezen állom meg, hogy ne egyek többet a kelleténél."


Tehát, számomra egyértelmű, hogy sokat eszel. Mivel nem mozogsz, mert nem tudsz, ezért ez a bevitt kalória sok.


Amit te leírtál kaját (reggeli és ebéd), én 2-3 nap alatt eszek meg. Ha leírod a vacsit, akkor kiderülne, hogy én 1 hét alatt nem eszek ennyit.


Mondjuk én már ezt a mennyiséget is csökkenteném, amit konkrétan leírtál.


A reggeli OKÉ, Ebédre megenném a levest, majd vacsorára 5-6 óra között a húst és a rizst. De rizst pl. maximum 100 gr, vagy főzeléket is csak 100 gr-ot.


Gondolom az ebéded bőséges. Jó nagy tányér leves, majd utána minimum 300 gr rizs vagy főzelék és nem 1 szelet hús, hanem legalább kettő, ugye?


És a vacsit nem írtad!!!!


A koffein mentes kávé nem jó az epének! Ezt csak úgy, mert én se tudtam, csak az altató orvos mondta az epe műtétem előtt, hogy azt felejtsem el.


Elnézést, hogy úgy látom, hogy nekem van igazam a kaja mennyiséggel. Egy idősebb, keveset mozgó nőnek, még véletlenül sincs szüksége ennyi kajára.

29. bellabi (válaszként erre: 27. - Hold3)
2023. júl. 14. 02:44
Ha viszont van még kiadós vacsi+ édesség, lehet sok a kaja. Tényleg kalóriákat kellene számolnod. Orvoslexikonon pl kiszámood mennyi kalóriára van szüjseged, sport nelkül, súlytartáshoz. Amit ad, abból vonj ki 300-500-at. Ha sportolsz, annyival többet ehetsz. Ez egy egeszséges, lassu fogyás. Ha nem megy, orvos mindenképpen
28. bellabi (válaszként erre: 27. - Hold3)
2023. júl. 14. 02:40
Es nem vacsizol és nem is nasizol? Akkor ez így tényleg kevés. Akkor keress egy jó endokrinológust, aki megnézi, nincs-e hormonálus gond. Pajzsmirigygyógyszer jól van-e beállítva, nincs-e inzulinrezisztencia, stb?
27. Hold3
2023. júl. 14. 02:12

A reggelim, szinte mindig ugyan az.1 korpás kifli, 2-3 szelet szalámi, sonka, kics lajt margarin és egy pohár tea+ valami nyers zöldség/paprika, paradicsom kovi ubi/

Ebéd:Leves és hús rizzsel, főzelék feltottel, rakott dolgok.Éhes 16 óra után kezdek lenni és este nehezen állom meg, hogy ne egyek többet a kelleténél.Reggel semmi édeset nem kívánok/pdl:lekvár, méz/ De 16 óra után szívesen nassolnék.Már nem is tartok otthon édességet, hogy ne essek kisértésbe.A vizivás nehezen megy.Nem jut eszembe.Ha elmegyek viszem magammal, de akkor sem igen jut eszembe.Kávé:koffeinmentes, édeske és tej.

26. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 13. 23:30

Elfelejtettem leírni, amint a hormonszintem visszaállt, a súlyom is rendeződött.


És eszébe ne jusson még véletlenül se senkinek, az ötszöri étkezést abbahagyni, ha az orvos azt úgy rendelte el, mert pl. cukros. Hiszen, aki jártas benne, tudja az orvos által javasolt napi energiabevitelt kell 5 részre osztani, és nem 5 adag csülkös bablevesre, 1 vekni kenyérrel kell gondolni. :)

25. Channa* (válaszként erre: 24. - 69fcad429e)
2023. júl. 13. 22:18
Ahogy gondoljátok!
24. 69fcad429e (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. júl. 13. 22:14
Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem léteznének elhízott emberek. Annyi esze mindenkinek van, hogy a kevesebb étel fogyasztása és a fogyás között meglátja az összefüggést. Mégis van aki akárhogy csökkenti a kajamennyiséget, NEM FOGY. A végtelenségig viszont nem lehet csökkenteni.
23. Channa* (válaszként erre: 22. - Hold3)
2023. júl. 13. 21:34

A gyógyszertől nem lehet fogyni! Mármint a pajzsmirigy hormontól.

Ez a tabletta, segít az anyagcserébe, illetve a legfontosabb dolga az, hogy életben tartson és jó életminőséged legyen. A fogyást ne várd ettől.


Ehetsz sütit és bármit, csak mindent módjával.

Írsz az italról, mármint az alkoholról, de nem írsz arról, hogy mennyit eszel egy átlagos napon.


Leírhatnál egy napodat, hogy mennyi és mit eszel reggelire, ebédre, vacsorára és mit nassolsz, pl. gyümölcs, péksüti, sós mogyoró, ropi és, hogy mennyit.


Mert ezekből láthatnánk, hogy sok e, amit megeszel vagy nem.

22. Hold3
2023. júl. 13. 21:27
Köszönöm a sok hasznos tanácsot.Sajnos a pajzsmirigyem alul működik.Szedek is rá hormont.Gondoltam ez után beindul a fogyás Semmi nem változott, legalább is a súlyomnál.Amit tapasztaltam, jobb ha 0 alkoholt iszom, mert kevéstől is nagyobb lesz az étvágyam.Legjobb ital a víz, szerencsére az üdítőket nem szeretem.Édességtől éhesebb leszek, a hús jobban telít.A gyümölcstől is éhesebb leszek.Nem vagyok cukor beteg.Mozgás, ma egy órát úsztam.Kerülni kell az olyan baráti összejöveteleket, ahol ugyan mindenki jól érzi magát, de csak ül és előkerülnek a házi sütemények és általában az alkohol.Ismét mondom nem kell sokat inni, bennem a pia kalóriává válik és éhesebb leszek.Szóval tanulmányozom magam, de ha ezt nem tenném a helyzet sokkal rosszabb lenne.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Channa*)
2023. júl. 13. 16:14

"Én meg még mindig tartom, saját tapasztalatból, hogy hízni csak kajától lehet. Nincs olyan betegség, ami semmi kaja mellett hizlal."


Én nem akarlak meggyőzni, a legszebb, legokosabb, egyszóval a "legnővel nem vitázom. Erről beszélgetni lehet, de csak azzal, aki képes a saját korlátait átlépni, fogékony tud lenni másnak a tapasztalásaira is. Én nem mondtam egyszóval sem, hogy a többség nem evéstől hízik, de NEM MINDENKI! Ezért javasoltam már az elején az orvost Hold3-nak.


Ezzel én befejeztem megint, én nem vergődöm veled itt, hogy az igazam bizonygassam. Aki felfogja, elhiszi, az elhiszi, aki meg nem az nem. A tényeken már nem változtat.

De remélem néhány embernek segített a hozzászólásom, ha biztosra tudja, érzi, nem kalóriatöbblettől hízik, ne hagyja magát, addig menjen, amíg ki nem derítik az okot.

20. Channa* (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 13. 15:56

Erre válaszolok.


Mert bele kezdtél, az egyáltalán nem kedves hozzászólásodba, miszerint én mindent is tudok.

Majd az én saját tapasztalatomat meghazudtolod.

És majd befejezed azzal, hogy nem bántásból rod, de mindenkit félre vezetek.


Én meg még mindig tartom, saját tapasztalatból, hogy hízni csak kajától lehet. Nincs olyan betegség, ami semmi kaja mellett hizlal.


És én se bántásból írom.

És írhatnám, hogy tudom, hogy te mindent is tudsz, de...

És én is azt kérem, hogy ne vezess félre mindenkit, hogy azt állítod, hogy semmi kajától lehet hízni!


Én még nem láttam éhező etiópot, aki túlsúlyos lett volna, pedig ők tényleg semmit esznek.


Részemről a téma befejezve.


Ha az én álláspontomat követi valaki, azaz kevesebbet eszik, akkor fogyni fog, de ha valaki elhiszi, hogy a semmi kajától is lehet hízni, akkor tegye azt.


Mindenki azt tesz a saját testével, amit akar. szerencsére, nem az enyémet hizlalják fel a napi ötszöri étkezéssel, a kőműves brigádnyi kajával, stb...


Ja, és tudom, hogy mindenki a te álláspontodat fogja elhinni, mert én vagyok a gonosz és rosszindulatú;)

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - Channa*)
2023. júl. 13. 14:57

Természetesen vizesedtem is, 48 kg-ról majdnem 80 kg lettem.

De az amíg nincs diagnosztizálva nem tudhatod mitől van, ahogy a körzeti sem vette észre, és ha benyomtam a lábam, ahogy szokták vizsgálni, benne marad a lenyomat, vagy sem, nem utalt vizesedésre.

Vannak furcsa esetek, el sem tudod képzelni, milyen hülye megmagyarázhatatlan betegségek vannak.

Amikor bekerültem a kórházba kb. 15 embernek volt nem olyan, mint az enyém, de hormonális elhízása.

Már egyszer kértelek, hogy akkor hazudtolj meg, ha egyetlenegyszer is rajtakapsz. Nincs szükségem figyelemfelhívásra, főleg hazugsággal. Túl sokan ismernek engem itt jól, ahhoz, hogy hülyét csináljak magamból. Más a bohóckodás bizonyos Fórumozókkal és más, amikor valakinek az egészségéről van szó. Az bizony nem játék.

18. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Hold3)
2023. júl. 13. 14:45

Ha eddig sikertelen voltál, akkor először is nem árt, ha csináltatsz egy laborvizsgálatot. Abból több dolog kiderül. Pl., hogy a pajzsmirigyed rendben van-e, mert probléma esetén attól is lehet hízni, aztán meg nem megy a fogyás. Sajnos a mai életmód miatt ahogy olvastam, már ez is népbetegség és egyre fiatalabbakat is megtalál.


Aztán át kellene gondolni, hogy mit szoktál enni és mennyit. Vannak ételek, melyek gyulladáskeltők. Ilyen pl. a tejtermékek, melyek nem mindenkinél okoznak gondot, másnál meg úgy, hogy ideig-óráig nem is tud róla. Sokan arra sem gondolnak, hogy a gyümölcsjoghurtok tele vannak cukorral. A light feliratoknak meg nem kell bedőlni. A feldolgozott élelmiszereket meg ott kell hagyni a polcon.


Ha tartósan akarsz fogyni, akkor a diéta szót is el kell felejtened. Ez nem hasmenés, hogy pár napig diétázol, aztán rendben lesz minden. Életmódot kell váltanod, ami a továbbiakban nem egy szenvedős diétát jelent, hanem egy kiegyensúlyozott táplálkozást. Az ételeket úgy kell összeválogatni, hogy legyen tartalmi értéke, mert akkor kevesebb is elég. Ha nincs glutén problémád, akkor teljes kiőrlésű kenyér, tészta, mert ezek telítenek, így nem kell belőlük sok.


Az elején kicsit jobban kell figyelned magadra, hogy mire hogy reagálsz, mennyitől hogy érzed magad, de meglátod bele lehet jönni és utána már rutin lesz. És ugye még a mozgás, ha más nem, akkor napi séta.

17. Channa* (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 13. 14:43
És nem bevizesedtél és attól voltál pufi?
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Tumbo2)
2023. júl. 13. 14:29
Nem picit, sokkal-sokkal többet.
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. júl. 13. 14:24

Nem volt sarkított a semmi, hangsúlyoztam SEMMI.

De elgondolkodtam az a 2 hónap, több volt.

Mivel mindent, kihánytam, amint a számba vettem valamit, mindennek fémíze és maróérzése volt. Kb. egy korosztály vagyunk, ezt úgy lehet elképzelni, mint amikor fizikaórán lapos elemet kellett nyalogatni. Csípett.

Vizet sem tudtam meginni, teát ittam ízesítés és cukor nélkül. Valamiért ez lecsúszott.

Az ember nagyon sokat kibír, lásd földrengések alatt rekedt emberek.

Étel nélkül lehet élni hetekig, folyadék nélkül 2 napig átlagosan, de erre azért rácáfoltak már sokan.

Mivel nem vagyok gyagya, természetesen ásványi anyagokat és vitaminokat tabletta formájában vettem magamhoz.

Elnézem neked, hogy nehéz elhinned, mert tényleg az, de kérlek ne cáfold, amiről nem tudsz semmit.

Az akkori háziorvosom is azt mondta ne egyek annyit, akkor nem hízok...ő egy "orvos" volt.

Addig nem kellett hozzá járnom, ha begyulladt netán a torkom, akkor adott antibiotikumot , ennyi, ehhez ugye nem kell diploma sem.

Viszont bonyolultabb eset az már magas volt neki.

Magamnak kellett kitaposnom az utat a diagnózishoz, úgy, hogy alig éltem már.

Keserves volt az az idő.

Egyébként volt itt egy férfi, aki végig vezetett egy naplót a húsvét előtti 40 napos böjtjéről.

Naponta írta le a tapasztalásait, az elején szenvedett, de később feltöltődött energiával. Nem fogyott le. Érdekes volt olvasni. Kb. 1 éve próbáltam rákeresni , de nem találtam meg.

Tehát, amiről nem tudunk, ne jelentse ki senki, hogy az nem lehet. A telefon működését, ha nem érti valaki, nem érti, de nem mondhatja, olyan nincs, mert nem látom a hullámokat.

Sokszor tökjó dolgokat írsz le, de néha "megegeresedsz" és csak mondod a saját vélt igazad. :)

14. tumbo2 (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. júl. 13. 13:56
hogyne lenne,bár nekem másra írták föl,evés után kellett bevenni.a kajára rá sem bírtam nézni.egy hónap alatt majd 10 kilót fogytam.
13. tumbo2 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2023. júl. 13. 13:47
picit többet bírunk,mint víz nélkül.
12. Channa* (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 13. 13:45

Én se bántásból írom, de ha valaki nem eszik, akkor az nem hízik. Már említetted a betegségedet, de el nem tudok képzelni olyan betegséget, aminél kibírsz 2 hónap nem evést. Egy egészséges ember sem bír ki ennyit kaja nélkül.


Ugye a semmi az csak sarkított volt?

Kb. 3 hét alatt éhen halunk kaja nélkül.


Sajnos a te hozzászólásod pedig arra sarkalja az embereket, hogy elhiggyék, hogy a semmitől is lehet hízni.

11. Bichi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 13. 12:36

Van egyik és van másik véglet, és egy olyan fórum, amiben semmit nem tudunk a fórumindítóról, szerintem ötletet sem tudunk adni neki.

Tudni kellene az alap adatokat (kor, súly, magasság), eddig mit és mennyit evett, ha ez megvan, akkor már lehet tudni, hogy csak a kajával van-e baj.

Rengeteg nem kis túlsúllyal rendelkező vendégem volt régen, aki maga szerint alig eszik valamit, aztán simán kiderült, hogy meg sem mozdul szinte egész nap, és legalább 3000 kalóriát eszik hozzá, mert itt bekap ezt, ott azt, itt egy kis fagyi, ott egy kis ropi, ja, és "hát az csak gyümölcs"...

2023. júl. 13. 12:04
Csökkentsd a kcal és a szénhidrát beviteledet. Egy jó diatetikus viszont aranyat ér jelentős túlsúlynál, főleg, ha régóta fennáll. Én ezt javasolnám neked.
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. júl. 13. 08:59
Tudom te mindent IS tudsz, de hidd el, saját tapasztalat, hogy 2 havi semmi evés, ezt értsd, ahogy írtam semmi, és híztam, 2 kg/ hét. És bizony egy csúnya , nagyon csúnya hormoneltérés okozta. 1 hónapot voltam kórházban. Tehát van akinél a kaja, de a kivétel erősíti a szabályt. Az a baj úgy állítod be magad, mint aki tudja a tutit és nem a bankból osztod a tanácsaidat. Nem bántásból írtam, de nagyon félre tudsz így vezetni embereket.
8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. júl. 13. 08:56

Annyiban pontosítanám, hogy kevesebbet eszik és többet mozog.

Akkor fogyunk, ha kevesebb a kalória bevitel, mint a felhasználás.

Abban egyetértünk, hogy sok túlsúlyos ember nincs tisztában azzal, hogy a mennyiség, amit megeszik, túlzott.

2023. júl. 13. 08:00

Teljesen mindegy, hogy ki, mitől hízott meg.

Fogyni csak úgy lehet, hogy kevesebbet eszik.


Nincs csoda bogyó, nincs csoda diéta, csak kaja csökkentés.

Az ételtől hízunk. Olyan nincs, hogy én a levegőtől is, meg attól, ha rágondolok.


Én mindig azt mondom, hogy az étel mennyiséget kell fokozatosan lecsökkenti, és egyre kevesebbet enni. Nem úgy, hogy ma még 8 adag ételt eszek, holnap meg már csak 1 adagot, hanem fokozatosan.


Ha jól sejtem nő vagy, így ezen a héten szépen mérd a kajádat, hogy mikor mennyit eszel. Persze, nem csak a kaját kell felírni, hanem a gyümölcsöt is, kekszet is, csokit is, és minden rágcsát.

Meglátod, hogy rengeteget eszel.

Jövő héttől mehet a csökkentés.


Ne, ne egyél ötször naponta! Így is biztos sokat eszel, még az is lehet, hogy pont az a baj, hogy ötször eszel!

Bőven elég 3x enni naponta, és akkor is kis adagokat.


Egy nőnek ebédre bőven elég 100 gr rizs+1 szelet bármilyen hús.


Nem kell semmi kaját elhagyni, csak mindenből kevesebbet kell enni!


Sok sikert!


[link]

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2023. júl. 13. 07:47
Persze így van. Próbálgatni lehet. Én is kísérletezgetek magamon. Mikor súlyosabb volt az állapotom szorongva, mióta minden sokkal jobb a helyzet, lazábban. Én szerencsés vagyok, mert már sok mindenre megtaláltam a tutit és együtt érzek azzal aki csak most kezdi, mert lehet embert próbáló is a sok próbálkozás a kudarcok miatt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook