Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lance Armstong vitatott nagysága fórum

Lance Armstong vitatott nagysága (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Lance Armstong vitatott nagysága

1 2
2016. máj. 4. 05:46

Ki nyert Tourt dopping nélkül?

Kellett az emberi teljesítmény,ez nem vitás,de így kicsit más a leányzó fekvése.

Akkortájt hagytam abba a nézését,mikor kiderült,hogy minden valamire való kerékpáros doppingolt az utóbbi években.

Arra nem voltam kíváncsi,kinek van jobb orvosi háttere.....

33. 8bff41629d (válaszként erre: 1. - Mazsi-drazsi)
2013. ápr. 29. 09:14
Mindenesetre én mintha azt olvastam volna régebben a hírkeresőn, hogy az illető BEVALLOTTA végülis azt, hogy tényleg doppingolt...Ha rosszul emlékeznék, akkor csak nyugodtan javítson ki valaki,nincs belőle semmi gond...Viszont abban az esetben, ha Armstrong tényleg doppingolt, akkor szerintem jól tették, hogy kizárták a további kerékpár sportbol...Aki sportoló létére DOPPINGOL,az szerény meglátásom szerint valójában NEM sportoló...(Most mindegy az, hogy a kerékpár sportot nézzük avagy bármi másik sportágat...)Egy IGAZI sportember számára szerintem kicsit lelombozó lenne azért mindig az a gondolat, hogy az eredményeit tulajdonképpen CSALÁSSAL érte el...(Merthát azért a doppingal elért eredmények szerintem csalásnak minősülnek mindenképpen, éshát értéktelennek is...)
2012. nov. 24. 18:35

Lance nélkül nincs élet a rák után!

[link]

2012. nov. 23. 19:14

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek, ha van 2 szabad percetek. Szakdolgozatot írok a sport és a doppingolás kapcsolatáról. Ezzel kapcsolatosan primer kutatásként egy kérdőívet készítettem, melyet ha segítenétek kitölteni, akkor nagyon hálás lennék. Sajnos nagyon szoros a határidő...és legalább még 40 főnek ki kellene töltenie...egy számítógépen akár többször is ki lehet tölteni. Kérlek szépen titeket, segítsetek! Kettő linket adnék hozzá, mivel az oldal, ahová feltöltöttem, 1 ívhez csak 10 kérdést engedett írni, s mivel nekem 17 kérdésem volna, így kettő kérdőívben van elkészítve. Kérem, hogy aki kitölti, az mind a kettő linken lévő kérdésekre válaszoljon! Előre is köszönöm a segítségeket! Zsolt


[link]


[link]

2012. nov. 17. 11:25
Sipi nélkül már nem ugyanaz a Tour sem!
29. f1e23b97ee (válaszként erre: 28. - Dff946eb50)
2012. nov. 12. 21:29
Miatta szerettem meg a Tour közvetítéseket, mármint Sipi miatt.
2012. nov. 12. 21:24
Ami fáj, hogy Sipi véleményét már nem hallhatjuk, olvashatjuk a kérdésről...
2012. nov. 11. 14:36

Úgy látom mindannyian alapvetően egyetértünk.

A legdurvább,amit most utólag csinálnak vele.Ezt semmiképp nem érdemelte meg.

26. 06718ca650 (válaszként erre: 25. - Csokicsibe)
2012. nov. 11. 14:33
a helyében azt hiszem én is ezt tettem volna, menjenek az emberek a fenébe.
2012. nov. 11. 13:40
Ja és még annyit, hogy LA. sosem bukott meg, megtagadta a további vizsgálatokat. Most az más kérdés, hogy ha tiszta vagyok, harcolok-e az igazamért. Szerintem neki már tök mindegy volt, olyat letett az asztalra, ami még doppinggal is felfoghatatlan. Ezzel együtt meg még szánalmasabb ez az utólagos "igazságszolgáltatás".
2012. nov. 11. 13:36

Picit pontosítanék a cikkhez, nemcsak a kerékpárversenytől, hanem mindenféle versenyzéstől eltiltották! Az utóbbi időben elkezdett triatlonozni és jól is ment neki, ironmant nyert, na most már itt sem indulhat, pár hete egy sima futóversenyről is kizárták.


Undorító, amit utólag csinálnak vele. Nem védeni akarom, vagy talán mégis... szóval amikor kibukott ez a botrány, még jobban figyeltem a kerékpáros közvetítéseket, mert kíváncsi voltam a szakértők véleményére és elmondták, hogy a dopping kb. 5%-ot tenne hozzá a teljesítményéhez valakinek, ne úgy képzeljük, hogy beesik valaki az utcáról, beszed ezt-azt, aztán nyer pár Tourt, Girot, akármit. Ide emberfeletti teljesítmény kell. Amúgy meg igen, van, aki lebukik, van, aki nem, de nagyon kevesen nem élnek vele.

2012. nov. 11. 13:07
Szerintem nagyon gusztustalan amit vele csináltak.Annyira egyértelmű hogy mindenki doppingol,hiába sportolók azért több száz kilómétereket több napon keresztűl tekerni emberfeletti és ha valaki szed valamit akkor is iszonyú teljesítmény.Szegény Amstrong nem szabadott volna 7x nyernie csak mondjuk 3x az talán még "belefért" volna nekik...
22. f1e23b97ee (válaszként erre: 13. - Mafalda)
2012. nov. 11. 12:37

Én azt gondolom mások is megkapták azokat a tiltott szereket minden egyes nagyobb verseny előtt, mint ő. Csak ő jobb volt.


Most hasonló a helyzet, Phelps és Bolt esetében is.



Lehet, hogy már most is tudják, hogy doppingoltak ők is, de ha lebuktatnák őket, az egyelő lenne az úszás és az atlétika, de mondhatom , hogy a sport halálával.


Miattuk kezdett el sok-sok gyermek a világ minden részén sportolni.


Majd ha lesznek új ikonok, akkor róluk is kiderítik, hogy tiltott szerekkel éltek, és sportoltak.

2012. nov. 11. 12:29
egyébként utólag megcibálni egy embert már annyira gáz.
2012. nov. 11. 11:41

Én csak azt nem értem, hogy azok a volt csapattársak, akik most oda állnak, hogy vádolják, akkor miért nem nyitották ki a szájukat. Nagyon kevés van köztük aki bevallotta, hogy akkor ő is doppingolt.

Ha meg mindenki doppingol, akkor megint oda jutunk, hogy azért csak kellett hozzá L.A. is, hogy ilyen eredményt tudjon produkálni.


Ahogy ha Magyarországot nézzük, akkor vajon pl. E.K. doppingolt amikor olyan időt úszott anno, ami a londoni olimpián is jó lett volna még a 4. helyre?


Azzal egyébként maximálisan egyetértek, amit előttem is leírt valaki Csapó Gábortól. Verseny előtt vizsgálják, ha akkor tisztának találják, akkor versenyezhet és utólag senki nem veheti el tőle az eredményét.


Biztosan örülni fog Hatos Gábor ha decemberben kiderül, hogy övé a bronzérem, de attól az élménytől mégis megfosztották, hogy a dobogón állhasson az olimpián.


Egyébként a jutalmazást is átalakítanám. Nem adnék pl. havi "fizetést" 35 év felett. Viszont nem csak az érmekért adnék egy összegű juttatást, hanem a pontszerző helyekért is, de egy embernél csak a legjobb eredményét díjaznám. Hogy ki milyen szponzor pénzre tud szerződni, nem érdekel, de az adóhatóság kiemelten vizsgálná az ilyen támogatásokat. Mert van olyan cég ami veszteségessé válik papíron a támogatás miatt.

19. dff946eb50 (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2012. nov. 11. 11:03

Milyen bizonyíték? Az, hogy a csapatok által kőkeményen megzsarolt versenyzők ellene tanúskodtak, hogy aztán büszkén verhessék a mellüket a vezetők, hogy lám, mi mindent megtszünk a doppingolás ellen???

Elővettek most évekkel korábbi mintáit, és mind negatív lett, a ami módszerekkel is (azzal is támadták, hogy akkor még nem kimutatható módon csalt)

Nem mondom, hogy soha, semmit nem szedett, de amit most művelnek vele, azt durvának tartom.

És a kerékpárt soha nem néző, csak néha a hatalams, pirosbetűs doppingbitrány cmszóra fejüket felkapók nem fognak arra emlékezni, hogy végül azért lett doppingvétség miatt elmarasztalva, mert elege lett, és nem védekezett, nem ment el a tárgyalásra.

2012. nov. 11. 10:55
Minden versenyben ott a tiltott szer,csak van aki lebukik és van aki nem.Nincs olyan tiszta táplálék kiegészítő,amivel olyan eredményeket lehet elérni,mint amit egyesek elérnek.
2012. nov. 11. 10:45

És honnan veszik, hogy az összesnél használt valami doppingszert? Vagy, ha régen tudták, akkor miért nem zárták el a versenyektől? miért nem akkor vették el tőle a győzelmet?

Nekem ő volt a példaképem, amikor napi 80-120, de volt, hogy 200km-t letekertem.

16. Sleek (válaszként erre: 13. - Mafalda)
2012. nov. 11. 10:05

Ez ördögi dolog sajnos. A mezen egy darab sok sok milliót ér.

Ha már van befektető akkor elvárják a sikert..

Itt minden a pénzről szól.

Tudnék mesélni amikor aktív atlétikás voltam mi ment..

Szó szerint meg volt határozva mikor erotikázhatok a bnőmmel. Nah ebbe beleuntam abba hagytam a sportot verseny szerűen .

2012. nov. 11. 09:55

Bármikor, bárhol kérhetnek tôle "mintát"...

Gondojunk csak a magyar sportolónô eseére...

2012. nov. 11. 09:52

Nem egy-két piruláról van szó, hanem nagyon komolyan felépített doppingolásról. Egy egész csapat állt mögötte. Nem akar tovább védekezni, mert gyakorlatilag bizonyított tény a csalása. Nincs is értelme védekezni. Ennyi. Egy csaló. Nyílván a rákkal vívott harca elismerésre méltó és el kell választani a kettőt egymástól. A rákalapítványát nem szabadna ezért büntetni.


De az egész sport nagyon fertőzött.

13. mafalda (válaszként erre: 8. - F1e23b97ee)
2012. nov. 11. 09:50

De,ők is doppingolnak.Le is buknak sorban.

A hétszeres győzelemnek talán az is oka,hogy ő minden egyes versenyen doppingolt,míg mások "csak"alkalmanként.Vagy a doppingolás mértéke,fajtája más volt.Ennek ellenére a nagyságát nem vitatom,mert keményen dolgozott a sikerért.Az ellene folyó kampány valóban gusztustalan.Az is,hogy visszamenőleg is elvehető az érem.De ha ez szabályos,akkor megtehető,hiába nem értünk vele egyet.

Azok miatt meg,akik becsületesen próbálnak sikeresek lenni,meg is kell tenni.Bár azt hiszem,már mindenki doppingol,csak van aki lebukik és van aki még nem.Eléd szomorú ez:(

2012. nov. 11. 09:48
ArmstRong.
11. f1e23b97ee (válaszként erre: 10. - A14deb9047)
2012. nov. 11. 09:43
Élsportolók közt nincsen olyan aki tiszta.
2012. nov. 11. 09:42

Ez a levegôlapátolás változtat bármit is a tényeken?? Vitatkozni ugyan lehet rajta, mellette, ellene, ettôl a tények nem változnak.

Hárman biztosan tudják az igazságot: a sportoló, az edzô, az orvos.

Ha tizta vagyok, nincs az az isten, amiért feladjam a harcot az igazamért...

Az embernek van egy rossz tulajdonsága: akár meghalni is képes az igazságért... O" nem.

9. f1e23b97ee (válaszként erre: 6. - Ujlany)
2012. nov. 11. 09:35

,,Egyebkent masok is dobbingoltak, nemcsak Armstrong ez megsem ertek el ezeket az eredmenyeket, tehat azert a "hozott anyag - az ember" is szamit. "


Ez teljesen így van. Ahhoz, hogy valaki hétszer győzni tudjon egy ilyen versenyen, jóval több kell, mint pusztán a dopping.


Egy közepesen tehetséges és felkészült versenyzőt hiába tömnék doppinggal akkor sem tudna elérni sikereket.

8. f1e23b97ee (válaszként erre: 2. - Mafalda)
2012. nov. 11. 09:33

Szerinted a többi kerékpáros, vagy élsportoló nem doppingol/t/?


Valami miatt most Armstong egy olyan illetékes elvtársnak, aki közel volt a tűzhöz csípte a szemét és ezért most meghurcolták.


Személy szerint gusztustalan dolognak tartom, amit vele csináltak. Miért nem buktatták le rögtön az első Tour győzelme után.

7. ujlany (válaszként erre: 6. - Ujlany)
2012. nov. 11. 09:30

jaj, most ebredtem, bocsanat.

Doppingolnak. :-)))))

2012. nov. 11. 09:28

Nem tudom van-e olyan sportag ahol nem doppingolnak, szerintem meg a sakkban is....

En Csapo Gaborral ertek egyet aki egyszer azt mondta, hogy nem a verseny utan kellene doppingszereket keresni hanem a verseny elott 30 perccel. Aki atmegy es rajthoz all, az nyerhet, es nem vehetik el tole. Aki elbukik, az nem indul el, es ennyi.

Szerintem sokkal logikusabb lenne.


Egyebkent masok is dobbingoltak, nemcsak Armstrong ez megsem ertek el ezeket az eredmenyeket, tehat azert a "hozott anyag - az ember" is szamit.


Amiert en nem szimpatizaok a doppingolassal, hogy a sportolok talan egy-egy celert kockaztatjak az eletuket, az egeszseguket stb. Annyira szeretnenek a gyozelmet, hogy nem is gondolnak a hosszutavu kovetkezmenyekre.

2012. nov. 11. 09:27

Logikusan gondolkodjunk egy kicsit és menjünk vissza az időbe.

Nézzetek meg egy 70-es 80-as évek beli versenyt. Legyen az bármi.

Annyit a technika nem fejlődött pl kerékpár mert most az a téma.

A ruha sem.

Tehát csak az ember fejlődhet.

De itt van az a kérdés.. Márpedig az hogy akkor ezt miért nem tudták ezelőtt 20-30éve megcsinálni amit most?

A válasz egyszerű mert akkor nem volt ennyire nyílt a teljesítményfokozás.

Most ne a szőrős úszónőket nézzük hanem más sportot.

Ugye mindenkinek hihetetlen hogy egy szalag szakadás után már 4-6 hétre edzenek.

Az ilyen sportban telenyomják őket minden ramattyal.

Pl olyan hogy fáradhatatlan izom . Egy cikk kiderítette nem rák volt csak egy félre kezelés.

Tény tisztelem amit elért mert sok meló van benne csak a pénz hatalma ilyent tesz. Az egész mezőny tele van doppingal sőt szinte minden sport

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook