Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? fórum

Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak?

1 2 3 4
2015. máj. 8. 13:46
Ismerősöm azért nem kapott uszkárt a fajtamentéstől,mert hétköznap délelőttönként 3 órát egyedül lenne.35 évig törpeuszkáros gazdi volt,most az utcán talált,egy pici fekete kutyát.Most olyan,mint egy bobtail..26nm-en,de imádják!
67. édesmandula (válaszként erre: 66. - Édesmandula)
2015. máj. 7. 08:33
Vagy megpróbálni beszélni egy kőagyú bunkóval aki szerint a kutya az olyan mint a fa az udvaron: Nem kell neki semmi mégis van :P üvöltözés nélkül kedvesen mosolyogva érdeklődni miért nem viszi állatorvoshoz ha a kutyája feje rohad kissé?
2015. máj. 7. 08:29
Szerintem meg mindkettőnek igaza volt :D nem kéne felkapnod a vizet. 1. A normális kisemberek és menhelyek küzdenek hogy ne legyen több kóbor kutya, aki viszont szaporítótól vásárol, nos, az támogatja ezt...remélem nem fizettél a saját kutyádért anno egy petákot se! 2. A kutyákat minden esetben össze kell ismertetni, szoktatni! Egy normális menhelyes/örökbeadó minimum 3 találkozást követel meg a befogadó jelölttől! Azért mert a tied bandázik a dán dogokkal, még nem biztos hogy tud élni egy másik kutyával együtt! 3. Szóval tényleg úgy gondolod hogy ez ilyen lazán megy. Hazajössz, időre kell egy kutya mert mész vissza és sértődött hangú cikket kell írni ha nem kapsz. :) 4. Örvendetes, hogy tudod mekkora kaliberű kutya fér bele a te életedbe, ez legalább feltételezi hogy van elképzelésed a dologról. 5. Ha mindenképpen hazudni akarsz a saját érdekedben, tedd azt, de kutyát szaporítótól ne vásárolj! 6. Miért nem ahol külföldön élsz ott fogadsz örökbe kutyát? Nem tudom merre laksz így nem tudom ott van e rá lehetőség. 7. Nincs több, szép napot, és akinek nem tetszik amit írtam, az lesszíves kimenni utcára szedegetni kóborkákat és a szemükbe nézve elszidni engem neki, vagy menhelyekre járni sétáltatni, és a szemükbe nézve elszidni engem neki, vagy átmenni a szomszédhoz és a vascsővel amivel a kutyát verte agyon, megpaskolni a lapockája közit, vagy ahhoz a másikhoz aki nem ivartalanít és mikor leellik a szuka akkor a kölykeit vágja földhöz...stb.
65. ertaveloce (válaszként erre: 1. - Sylpriami)
2015. máj. 7. 01:33

Nem szeretnek okoskodni, de ugy lattam ez senkinek nem tunt fel, pedig erre nagyon oda kell figyelni: az a "tenyeszto" akinel borzaszto korulmenyek kozott voltak a kutyak, le merem fogadni, hogy szaporito volt, es a ketto kozott oriasi a kulonbseg, ne hagyjatok magatokat megteveszteni, bele ne fusson senki egy szaporitoba. Ha tv-t, telefont veszunk, akkor is utana jarunk, hogy biztos eredeti, papiros, garancias kutyunk legyen, fajtatiszta allatokkal se legyen maskent, ellenkezo esetben lehetoleg rendes menhelyrol fogadjunk orokbe!


Es, hogy valaszoljak is: a helyedben a lakhelyed kozeleben keresgelnek a menhelyeken, valoszinuleg sokkal egyszerubben fog menni. Itt Mo-n sok a "kamu menhely", akik az allatok utan a penzt gyujtik, es zsebre teszik, es minel tobb az allat, annal tobb a penz, nem akarjak kiadni okret. A rendesebb helyeken pedig a szaporitok, harcoltatok, egyebb rosszhiru "fajta" emberek miatt szornyen ovatosak. Sajnos ezek is egyre gyakoribbak itthon, mert semmi nem korlatozza az allattartast. A menhelyeknek is erdemes utananezni, mielott utnak indulsz. De lefogadom, hogy kulfoldon nagyobb sikerrel fogsz jarni. :)

2015. máj. 6. 22:11
Sajnos nagyon megkell valogatniuk hogy kinek adnak orokbe es sajnos neha igy is belefutnak teves orokbefogadoba,mert ahogy mas is irja bepisil,szeparaciosan szorong,felassa a kertet, stb problemak vannak es nem megoldani szeretnek hanem visszaviszik. De hogy az a kutya mit el at arra nem gondolnak. Kinti tartassal pedig azert nem adnak mert a kutya megszokhet,elinful felfedezni,gazdi utan. Mi is orokbe fogadtunk 2 eve egy tacsit a fajtamentoktol,velunk is eleg szigoruak voltak.
63. Shadow Angel (válaszként erre: 61. - Perla del Mar)
2015. máj. 6. 21:57

Nagyon sok dologgal egyetértek, amiket leírtál. Mondjuk mi az ellenkező példával szolgálunk. A Rotimat lánccal sem lehet bent marasztalni a házban. Télen, hóban sem. Hiába vittem én be, szétnézett, és ment ki. Szabad bejárása volt, illetve lett volna, de még akkor is úgy kellett lefogni, hogy bentmaradjon, mikor életmentő műtéte volt, és egész éjszaka megfigyelés alatt kellett tartani. (10% esélye volt a túlélésre, ma 7 éves).


Viszont olyan Yorkival még nem találkoztam, ami igazán az a morcos fajta lenne. Szeleburdival, hebrenccsel, játékosan kötekedővel igen. Pedig nem eggyel vagy kettővel találkoztam.

Nagynéném tenyésztette őket. Ma már csak 9 kutyája van, de mindegyik kiegyensúlyozott szobacirkáló.


Azt vallom (és látom, tapasztalom), hogy a kutya olyan lesz, amilyennek nevelik. A legbékésebb alaptermészetűből is lehet idegroncs, és fordítva.

2015. máj. 6. 21:48
Nekem is van ismerősöm, aki ezerrel nyalja a kutyája seggét (bocs, de tényleg, több játéka van, mint az én három gyerekemnek egész életében összesen) és szeretett volna egy másik kutyát, de nem adtak, mert féltek, hogy nem lesz jó helye, hisz van már egy kutya. Szerintem se normálisan mennek itt a dolgok. Közben meg a kóbor kutyákat nem fogadják, mert nincs hely.
61. Perla del Mar (válaszként erre: 59. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 21:36

De jó :) Aranyos lehet a masztiff :)

Így tökéletes a benti tartás. Szerintem még a gazdinak is jót tesz, ha sétál legalább esténként hosszabb ideig nem csak fél órát mondjuk. Én mikor panelban laktam napi 4-szer sétáltam a dalmatámmal, esti másfél-2 órát sétáltam vele, éjjel is minimum fél órát.

Legmorcosabbak amúgy pont a kistestű kutyák, yori, palota pincsi stb. Náluk ez ilyen kisebbségi komplexus.

60. andi6020 (válaszként erre: 56. - Skatebabe)
2015. máj. 6. 21:15

Halkan jegyzem meg, a csivavának rettentőmód hullik a szőre.

Amúgy a hozzászólásodból csak azzal értek egyet, hogy mindenki úgy tartja az állatot ahogy akarja, amíg nem bántja, nem éhezteti.

59. csgybzs (válaszként erre: 57. - Perla del Mar)
2015. máj. 6. 21:06

Ez teljesen így van. Nem egy ismerősöm van, akik németjuhászt, angol masztiffot tartanak lakásban, igaz, hogy napi 3-4 óra mozgatással.

Mikor kérdeztem őket, hogy lehet őket így tartani mind azt mondták, hogy sokkal jobban, mint egy kis terriert, aki egész nap búg, mint a búgócsiga. Egész nap a gazdival voltak, vagy simán otthon (általában 2-t tartanak a szeparációs szorongás elkerülése végett) pihentek, aztán a mozgásidőben jól kifáradtak és ugyanúgy pihentek tovább.


Nem a méret határozza meg, hogy egy kutya kinti vagy benti, hanem a természete és a külső felépítése és ezen belül is az egyed jellemvonása. Főnöknőm staffija egész álló nap a lábam mellett alszik az irodában, még ugatni sem hallottam soha, még nyáron is utál kint lenni egyedül.

58. syria (válaszként erre: 1. - Sylpriami)
2015. máj. 6. 20:07
Elképesztő történet. A helyedben én is hazudnék a szent cél érdekében.
57. Perla del Mar (válaszként erre: 56. - Skatebabe)
2015. máj. 6. 18:47

Az meg pláne nem elég, hogy egész nap bevan zárva a kertbe , de nem viszik sétálni!

Barátnőmnek írfarkas kutyája volt 70nm -es panelba rendszeresen járt vele kirándulni, vonattal is utaztak egy-egy helyre. Dunapartra is mentek sokat. Nem volt kövér a kutya, teljesen jól volt így!

A nagytestűek emberközpontúbbak nem életlen labrador , goldi stb. a vakvezető és mozgássérült segítő kutyák! Ezek igen is arra valók, hogy az ember mellett legyenek!

Általad javasolt tippnek,egyenes következménye, hogy ugatnak a kutyák mindent ami él és mozog! Mert ezek a kertben tartott nagy testű kutyák UNATKOZNAK! Ezt konkrétan alkalmazott etológia órán hallottam,( a tanár pedig a kutyák vokális kommunikációjával foglalkozik egyébként).

56. skatebabe (válaszként erre: 50. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 6. 17:14
Persze, de nem mindegy, hogy milyen kutyáról van szó. Egy kistestű kutya lehet lakásban. Egy csivavát nyilván én sem tennék ki az udvarba, pláne nem hidegbe. De a nagy testű kutyának semmi keresnivalója nincs a lakásban. Annak nem elég, hogy fél órát megfuttatja a gazda valahol. Meg ott a kutyaszőr... hát én frászt kapok a szőröktől... macskákkal éltem 25 éves koromig, míg el nem költöztem otthonról, mindenből az a rohadt macskaszőrt bányásztam, én megfogadtam, hogy a lakásba nem viszek állatot :D (ettől függetlenül szeretem a macskát) De amúgy mindenki úgy tartja az állatot ahogy akarja, amíg nem bántja, nem éhezteti addig nem érdekel :)
55. Perla del Mar (válaszként erre: 51. - Michelle.r)
2015. máj. 6. 15:07

Nekem sem szimpatikusak a menhelyek sajnos. Van amelyikhez bevinnéd az állatot , de közlik, hogy a lelkiismeretedre bízzák mit teszel, vele. Úgy érte az utcán talált állatot vinné be. Nem számít az, hogy a saját állat esetleg kárt test be. Elméletben mondom gyakorlatban ne legyen ilyen,de mit szóltak volna hozzá.ha az ismerős haza viszi a macska utáló kutya mellé a kiscicát és vitték volna a halott kiscicát, hogy tessék számoljon el a lelkiismeretével!

A pénzt , amit kapnak ivartalanításra költik és ezzel kilőve, pedig egy jó gazdinál akkor sincs felesleges szaporulat, ha nincs ivartalanítva a kutya! Döntse el ő, ne kényszerítsék rá! Fel kell hívni a figyelmet , persze erre is, hogy ennek tudatában döntsön. A kaját meg aztán keveset kapnak a bent lévő szerencsétlen állatok.

Szóval én eldöntöttem, ha végre lesz majd 1% -om, hát én menhelynek biztos nem adom, helyette mondjuk a madárkórháznak, vagy a WWF-nek ahol tényleg az állatra költik!

54. Shanalyl (válaszként erre: 53. - Perla del Mar)
2015. máj. 6. 15:05

Ezt én is olvastam, h az ugatás igazából már a beszéd előszobája. Nagyon érdekes!


Én úgy vagyok vele, h lehet jó egy ebnek a kertben is, és a panelban is. De lehet neki nagyon rossz a panelban és a kertben is. Egyik sem az egyedül üdvözítő. Csak mindkét fél úgy állítja be. Miért nem tudnak a kanapékutyások elférni a kertkutyásoktól és fordítva? Örök és értelmetlen harc ez, tekintve, h inkább a láncos-szaporítós módival kellene először leszámolni, aztán lehetne érdemben vitatkozni arról, h a kutya örömszintje a kanapén vagy a kerti kuckójában magasabb-e a megfelelő!!!!! gazda mellett. :((

53. Perla del Mar (válaszként erre: 52. - 37403e3af4)
2015. máj. 6. 14:57

Így van ! Kimondtad a lényeget, amit ETOLÓGUSOK több évtizedes munkájuk során megállapítottak! A kutyának a gazda mellett van a helye és nem kinn egyedül a kertben! Azokat a kutyákat igyanúgy el kell vinni sétálni ,mint a panelosokat, az nem elég nekik , hogy a kertben szaladgálnak! Ergo az rosszabb a kutyának, ha kinn él a kertben, de még sétálni sem viszik el, mint egy panelosnak!

Ami fontos lenne, de nem sokan tartják be, nem csak azt kell nézni melyik fajta tetszik külsőre, hanem hogy melyik illik hozzánk! Tehát, ha valaki lustább emberke, az ne válasszon vizslát, aki kirándulni, jönni-menni szeret ne válasszon bulldogot, aki nem elég határozott ,"keménykezű" az ne válasszon német juhászt!

Amúgy a kutya beszéd előtt evolúciós állapotban van jelenleg és a kutya az ember evolúciós modellje!

52. 37403e3af4 (válaszként erre: 46. - Bóbita2003)
2015. máj. 6. 14:46

Szerintem siman elképzelhető, hogy pl bakpatás a ló, vagy folyamatosan ingyulladasa van, es nem lovagolhato. Ilyenkor max a kert dísze lehet valoban, mivel megterhelő lenne a labanak egy lovas vagy kocsi húzása.


Sajnos a menhelyek sokszor tenyleg atesnek a lo tulso oldalára(hogy stílszerű legyek 😁), néha az embernek tenyleg olyan érzése van, hogy azert nem adnak ki állatot, hogy legyen mivel "bizonyitani" hova is kerül a penz amit az ember jóhiszeműen utal... Nekem Sosem kellett menhelyről kihozni kutyát, mert sajnos mindig volt a környezetemben elég mentenivalo kutya meg macska, es patkany es sorolhatnám napestig a fajokat. Sajnos.


Termeszetesen nem baj, hogy szűrnek de sokszor tenyleg túlzásba viszik. Egy kutya akkor boldog ha a gazdájával lehet. Tökmindegy, hogy panel vagy csaladi haz. A vizsla, az agár es bármelyik vadász vagy tereli fajta elvan a kanapén, ha ott a gazdi, de termeszetesen ha vadászni kellene ok lennenek az elsők akik hajtani mennek mert ok valoban erre lettek szelektalva.

51. michelle.r (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 14:21

Nem az a baj, hogy megválogatják, az valóban nagyon helyes. De ilyen hangnemben? Rögtön letámadva a telefonálót?

Ugyanakkor telerinyálják a világot. Cseppet sem lettek szimpatikusak :S Arról meg személyes tapasztalatokat tudnék hosszasan mesélni, hogy a vizslamentők mit műveltek a kutyával, mielőtt a barátnőmhöz kerülhetett.

50. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 47. - Skatebabe)
2015. máj. 6. 14:00
A 45. hsz.-ben leírtam nem kell ítélkezni, hiszen lehet egy lakásban tartott kutya 1000 X jobb körülmények között él, mint kertben tartott társai. Gazda függő. Láttam én már akkora helyen sínylődni kutyát az udvaron, hogy kinyújtózkodni nem tudott és gazdája verte a mellét..bezzeg az ő kutyája nem lakásban van tartva, miközben az enyém igen. Csak arról feledkezett meg, hogy az enyém órákat játszhat a szabadban is, míg az övé "börtönre" volt ítélve.
49. Shanalyl (válaszként erre: 46. - Bóbita2003)
2015. máj. 6. 13:13
De a lónál fennállhat az, h hikomat a lába/kehes, akkor tényleg CSAK dísznek adnám ki, pert különben szó szerint kínzás, ha munkábaállítják. Szóval lónál ezt teljesen okésnak érzem bizonyos esetekben. Nincs annál szörnyűbb, mikor egy véglegesen sánta lovat munkára kényszerítenek, jól tudva, h baja van. Láttam ilyet, de mivel nem az én lovam volt, nem szólhattam bele. :(
2015. máj. 6. 13:10

Sajnos én is ezt vettem észre, ha az ember csak szimplán őszinte, nagyon sokszor nem elég..mindenfélét hozzágondolnak.

A másik, hogy van egy ismerősöm, akinek semilyen körülményei nincsenek és volt, hogy egyszerre 8 menhelyi kutyája volt... Bent tartja a kutyákat.

2015. máj. 6. 12:38

Én is fogadtam örökbe menhelyről kutyát. Mondtam, hogy van már 1 vizslám, neki szeretnék egy társat. Nem szóltak rá semmit. Bele kellett egyeznem, hogy kb. két hét múlva vissza kell vinnem ivartalanítani, de majd szólnak előtte telefonon, hogy mikor vigyem. Én mondtam, hogy nem nagyon szeretném, be lesz zárva a kutya, nem fog kiszökni, nem lesz kéretlen szaporulat, de ragaszkodtak hozzá. Na ennek már több mint 3 éve és azóta is hívtak....pfff. Kb. ahogy kiléptünk az ajtón már pont letojták, hogy mi lesz a kutyával.


Ja egyébként milyen marhaság ez, hogy vizslát lakásban tartanak...ÁGYBAN??? betojok, a vizslának szabadság kell, inkább attól tiltanám el aki bezárja szerencsétlent és a kanapéra száműzi. A vizsla egy nagy mozgásigényű VADÁSZkutya... szeret vadászni,de attól mert a gazdája hetente kiviszi az erdőbe még nem lesz rossz körülmények között tartott munkakutya.

Több vizslám is volt, soha egy sem volt a lakásban. Volt megfelelő kutyaháza télire, ha nagyon hideg volt, akkor pár órára be volt engedve, hogy lefeküdjön a kandalló elé..de ennyi.

46. bóbita2003 (válaszként erre: 32. - Shanalyl)
2015. máj. 6. 12:35
Várj, már nem is kell sokáig várnod: Tegnap felháborodottan meséli lányom edzője, hogy látott egy lómentő oldalt, ahol a lovat csak olyan helyre vihetik el, ahol: "a ló a kert dísze lehet". Lesz még ebből ágyikó is hamarosan. :)
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 43. - Cippora)
2015. máj. 6. 12:20

Az, hogy egy állatnak hol jó megszokás kérdése. Belvárosban élek, volt óriás és törpe snaci egyszerre.

Mindig olyan helyre mentünk nyaralni ahol kert van, mert a kutya a kertet szereti. Egyetlen egyszer nem maradt a kutya a kertben,de még a teraszon sem,ha mi a lakásban voltunk.

Még mielőtt elszörnyed valaki, ezek a kutyák többet mozogtak úsztak, mint sok kertben kennelben, vagy láncon tartott társuk.Most itthon vagyok a lakásom előtt 12 x 2 méteres folyosó van, ami csak a miénk, de a kutyám itt a szobában van fekszik a lábamnál. Ha kimegyek majd olvasni, akkor ott fog feküdni a lábamnál, délután meg a kerékpár mellett fog futni, a lényeg neki, hogy mellettem lehessen.


Sosem lehet feketén, vagy fehéren kijelenteni, hogy egy kutyának hol jobb. Ott ahol jobban érzi magát, amit megszokott.

44. arrival (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 12:17

Mirol beszelsz ??

Egy vadaszkutyanak a vadaszat a mindene!

Erre lettek kitenyesztve 100 evekkel ezelott!


21. szazad ? Es akkor mar nem kell a vadallomanyt karban tartani ?


Remelem nincs kutyad !!

2015. máj. 6. 12:05

2 kutyát fogadtunk örökbe a Nyíregyházi menhelyről,soha senki nem kérdezte kik vagyunk,mik vagyunk,miért fogadunk örökbe.Első alkalommal ott helyben szerelmesedtem bele az egyik kutyába,második alkalommal úgy mentem oda,hogy név szerint mondtam melyiket szeretném.Megírtuk a papírokat,fél óra nem volt az egész.Nem kérdezték hova visszük,kertesbe,panelba.Akkora a túltelítettség a menhelyeken,hogy úgy gondoltam örülnek,ha elviszik őket.Nekem fura,hogy többen írjátok,hogy nem adtak.Nem gondoltam volna...


Lentebb írta valaki a tacskót.Nekünk több tacsink is volt,és a családban is,soha senki nem tartotta lakásban.Hiába kicsi kutya nem panelba való,hanem kertbe.Télen maximum éjszaka a fűtött teraszra,de volt amelyik azt se tűrte,addig vonyított míg ki nem engedtük a minusz 10 fokba.Soha nem volt baja egyiknek sem.

42. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 11:50

Itt arról kezdődött a vita, hogy miért kell egy kutyának a gazdájával, vagy ágyban aludni.

Eljutottunk odáig, hogy ne is dolgozzon egy állat. A kutyának a vadászat életeleme, rohan a labdája, a babája után, megkergeti a madarakat, ha nincs tanítva, hogy nem szabad. Az a "gonosz" macska is elkapja a cinkét, rigót..ami él és mozog. Végül is az ember teszi olyanná, amilyen. A rendőrkutyák, mentő kutyák is örömmel dolgoznak.

Nem szabad a ló túloldalára esni, még senki nem utasított vissza gyógyszert, főleg nem a gyerekétől(illetve elenyésző szám lehet), hogy nem kell, mert állaton kísérletezték ki.

Az egész világ erről szól, az erősebb megeszi a gyengébbet. Nem lenne szabad csak növényt enni, mert annak nincs lelke, bár többször olvastam az ellenkezőjét, hogy a növények is éreznek, sőt kommunikálnak. Ha ezen agyalnánk belebolondulnánk.

2015. máj. 6. 11:37
Hát ezt én se értem a menhelyekben.. Én nem olyan rég ideiglenesbe válaltam be egy tűzelő szuka kutyát mert nem volt hirtelen hely. Tudni kell nekem ivaros kan kutyám van. Igy bezárva kellett tartanom az idikutyát és csak porázon vihettem ki.mégis ideadták ideiglenesbe mert sos hely kellett.de tudom ha örökbe akartam volna fogadni nem kaptam volna meg a kan kutyám miatt..
40. Shanalyl (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 11:14

Persze, de amikor bejönnek a nagyragadozók újra, akkor sok nagyonállatvédő (tudod, akik csak aranyos állatokat mentenek) meg sikítozva veri az asztalt, h de a Morzsit meg a Micust megeszi a medve meg a farkas meg az aranysakál.


A vaddisznóállomány pl már most szabályozhatatlan szinte, mert nincs természetes ellensége.


A kedvencem az volt, amikor a mentett beagleeknél (akiket kozmetikai célokra tartottak, fujj) egy ilyen aranyosállat-védő kifejtette, h nem cuki kutyusokon kellene kísérletezni, hanem az undorító patkányokon, mert azok undik, a kutyusok meg nem. Halálosan komolyan mondta. :(


Sajnos elvesszük az állatok élőhelyét, élelmét, a ragadozókat, így nekünk kell szabályozni az állományt, különben magábaroskad. Szörnyű, h kilőnek x vadat évente, de ha belegondolsz, az még szörnyűbb lenne, ha hagynád őket túlszaporodni aztán az egész állomány szépen éhenhal vagy valamilyen betegség írtja ki őket a túlszaporodás miatt.


Mi szoktunk vadászni (héjával, nem puskával), de az állományszabályozó vadászaton kívüli, öncélú puskás gyilkolászást nem szeretem. Voltam hajtó ilyenen és nem akarok még egyszer. A solymászatnál egyenlő esélyekkel indulunk és ha meg is sérül az állat, megy tovább, mint a természetben amúgy is, nem pedig egy szétlőtt lábbal vagy söréttel a testében, ami biztos, h később megöli.

39. Shadow Angel (válaszként erre: 37. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 11:12

Mert úgy vagyunk megalkotva, hogy szükségünk van a húsra, mint táplálékra.


Csak nem kéne túlzásokba esni. Amire hajlamos az emberi faj. Sajnos.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook