Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? fórum

Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kutyus örökbefogadás... tehát hazudjak?

1 2 3 4
38. csgybzs (válaszként erre: 36. - 25800e2d09)
2015. máj. 6. 11:12

Akkor tudnak elszaporodni, ha az időjárás megfelelő és elég élelmet találnak. Ami azért nem minden évben van így, ezt be kell látni.


Amúgy meg basszus. Van itt 7 milliárd ember. Mit tehetnek ők arról, hogy nálunk nincs születésszabályozás? ugyanannyi joguk van a Földön élni mint nekünk...


De nem offolok tovább... elnézést kérek!!

37. csgybzs (válaszként erre: 34. - Shadow Angel)
2015. máj. 6. 11:10

Csak egy apró gondolat még: vadászat azóta van, mióta ember...


Hát ez az... de ugyan minek?

36. 25800e2d09 (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 11:00

Így szép a világ hogyha vannak különböző vélemények :)


A vadállomány szabályozó vadászatnak nem vagyok ellenére, hiszen ha hagynák őket rengeteg lenne és a földekről lezabálnának mindent akkor meg nekünk lőttek a kajának.. szóval evvan. egy farkasfalka, sakál, medve stb megoldaná a kérdést de az nem nagyon van, így a "természetes" ellenég marad az ember.


Az értelmetlen lődözésnek én sem vagyok híve.. amikor oroszlánokat kézhez szoktatnak és gyakorlatilag szobacicákat lőnek ki.. na az udormány pl...

35. Shadow Angel (válaszként erre: 34. - Shadow Angel)
2015. máj. 6. 10:58

Csak hogy témához is:


Mi családilag eddig nyolc kutyát, és egy cicát fogadtunk be. Mindegyikük kidobott, "odaténfergő".

A cica bent van, illetve amíg nagy kertünk volt, szabadon csatangolhatott odakint is. Most "csak" a terasz a területe és a szomszéd házak teteje (eredetileg egy kocsiból dobták ki zacskóba csomagolva kb. 6 hetesen).


Ha menhelyre mentünk volna, akkor a kutyák nem lennének nálunk.

"Hétvégi" telken vannak. Jelenleg három puli.

Kettő egyszercsak megjelent, a harmadik már az ő kölykük. Édesapám minden délelőtt és délután felmegy 1,5 - 2 órára. Kiviszi őket sétálni, enni ad nekik, babusgatja őket. A kölyök úgy maradt ott, hogy mikor vitte volna az "új" gazdához, és meglátta a körülményeket, a másik kutya állapotát, inkább visszahozta, hogy ő ott nem hagyja.

Piszok jó dolguk van azoknak a jószágoknak, és mégsem kaptuk volna őket meg menhelyről, mert nem szobakutyáknak kellettek...

34. Shadow Angel (válaszként erre: 33. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 10:49

Ez mind szép és jó, de pl. a szarvasoknak és őzeknek már nem nagyon van becses hazánkban természetes ellensége, nincs olyan állat, ami "kordában tartja" a számukat, így túlszaporodhatnak. Azok a bizonyos rájuk leselkedő ragadozók már nem élnek nálunk.

Ha meg megjelenik 1-2 példány, megy az országos hiszti, hogy "jajj mi lesz".


A vadásztársaságoknál a fizetett vadászatok szigorú keretek között zajlanak, nem csak "vaktában" lövöldöznek.


Én elfogadom a véleményed, sokáig vadászatellenes voltam szintén, de az elmúlt években betekintés nyertem a belső működésbe.

Csak egy apró gondolat még: vadászat azóta van, mióta ember...

33. csgybzs (válaszként erre: 24. - 25800e2d09)
2015. máj. 6. 10:42

Az a bajom ezzel, hogy kizárólag azért vannak kilőhető plusz állatok, mert etetik őket, meggátolva ezzel a természet rendjét. Az ember előtt is tökéletes állományban éltek ezek a jószágok, nem szaporodtak túl és nem is haltak ki, az egyensúly ugyanúgy megvolt az élelem és a rájuk leselkedő ragadozók függvényében. A természet szabályozza önmagát.


Amióta van vadászat, azóta viszont folyamatosak a túlkapások, komplett fajok tűntek el az évszázadok folyamán, kisebbségi komplexusos idióták fizethetnek be, hogy olyan állatokat lőhessenek ki, akik emberi beavatkozás nélkül meg sem kellett volna, hogy szülessenek.


Ez az én magán véleményem. Lehet érte köpködni, nem érdekel túlzottan. Én elfogadom, hogy nektek meg más a véleményetek. Ennyi...

2015. máj. 6. 10:29

Én a tacsi fajtamentőktől akartam befogadni, de meg sem próbáltam, mert ők csak benti tartásra adnak ki kutyust. Nálunk meg nem jöhet be a házba. Nem azért, mert nem szeretem eléggé, hanem mert mivel az időnk nagy részét kint töltjük és a kutya is aktív résztvevője a mindennapoknak, így, hogy is mondjam...hát, tiszta kosz, trutyi és egyéb lesz, mert ő az úrnő a tyúkok, galambok, nyulak között. Emellett visszük magunkkal mindenfelé, erdő-mező-folyó-tó.


Nem vagyok meggyőződve róla, h a kutyának jót tenne, ha én napi szinten fürdetném, mosnám, szárítanám, csak hogy estére bent lehessen. Tudom, önző mocsok vagyok, h nem akarom, h minden tiszta szutyok legyen bent tőle. Nem is szeretem igazán, ő csak egy kirakati tárgy na. Sőt, nem is családtag, mert családtagok nem alszanak az udvaron, fullextrás kutyaházban. (ezen az alapon a lovamat is bent kellene tartanom a hálószobában estére, mert ő is családtag nálunk).


Visszakanyarodva: elfogadtam, ezek a kondíciók, mi nem feleltünk meg neki. Hát örökbe fogadtunk máshonnan. Az adó 1-et nekik adom, ennyi.


Nem hinném, h a mi Ribizlink cserélne egy szobakutyával. A kínzás non-plusz ultrájaként solymászkutyaként is funkcionál. Asszisztál más állatok megöléséhez...igaz, h erre van kitenyésztve (vadászkutya), de sebaj.

31. simple
2015. máj. 6. 10:24
Nálam is ez volt. :( Németjuhász fajtamentéstől szerettem volna örökbefogadni két testvért, nem is szerették volna őket külön adni, és én sem akartam őket elválasztani. Nem voltak megfelelőek a körülményeim! Aztán elmentem tenyésztőhöz, és jó pénzért vettem egy gyönyörű, elképesztően okos, törzskönyves kutyát. Hozzátenném, hogy jobb dolga van, mint sok embernek, és ezt minden túlzás nélkül mondom. hogy miért jó ez? Nem tudom....
30. M0ncsa (válaszként erre: 5. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 10:19

Ezzel az a baj, hogy pont a joszandekuakkal szurnak ki. Aki bundanak, elelemnek akarja a kutyat/macskat, hazudni fog, mint a vizfolyas.


Egybekent meg (leszamitva a fajtisztakat) nem lenne olcsobb a rossz szandekuaknak eleve osszefogdosni a kobor macskakat-kutyakat ingyen, mint konkret penzeket fizetni a menhelynek erte?


Nem tudom, mi Magyarorszagon a szokas, de itt a menhelyen feregtelenitett, ivartalanitott, oltott allatokat adnak csak ki a kezukbol a menhelyek, es ezeket a szolgaltatasokat ki is kell am fizetni utolag. Bundanak, husnak meg tokmindegy, oltott-e az a kutya, nem?


Ugyhogy nem ertem, nem logikus.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 6. 10:16
De arról nem volt szó, hogy a cikk író erre nem fordított volna figyelmet.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. máj. 6. 10:15
Ezt jól gondolod, így van.
27. Misaki Itó (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 10:12
A vadgazdálkodásnak is meg vannak a maga szabályai.
2015. máj. 6. 10:10
akkor a spáni, a pointer, beagle, szetter (és még sorolhatnám) legyen mind kanapékutya.. éljen..
25. andi6020 (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 10:08
Bírlak, de ezt teljesen komolyan is gondolod?
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 22. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 10:08

Természetes ragadozók híján a vadállomány karbantartása köteles feladata a vadászoknak. A vadász társaságok nem poénból lődözik a jószágot (jó az orvvadászatot nem sorolom ide)


ez a fajta erre lett kitenyésztve, nem értem mi bajod ezzel?

23. andi6020 (válaszként erre: 20. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 6. 10:07
Na ez az, hogy soha többet nem keresnek. Én is hívtam a macskásokat, hogy mikor jönnek, meg küldtem az orvosi papírt az ivartalanításról, majdnem csodálkoztak, hogy mi a fenét akarok tőlük...
2015. máj. 6. 10:05

A vadászatra: igen, legyen lemozgatva a vizsla, vigyék ki hosszú sétákra, futassák meg, stb, de ne már, hogy a 21. században vadászatra kell vinni.


Legyünk már annyira állatbarátok, hogy ha az egyiket szeretjük és örökbe fogadjuk, akkor nem arra használjuk, hogy a másik gyilkolásában részt vegyen.

21. 25800e2d09 (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. máj. 6. 10:04
valamennyi idős karantén kell (az nem biztos hogy unión belül kötelező. de ha oltási könyv, chip megvan, ivartalanított és igazoltan egészséges ennek nem kellene akadálya legyen.
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2015. máj. 6. 10:03
Végül én egy kutyát, ue. feltételekkel, vidékre jártam látogatni, amit normálisnak tartottam, aztán kijöttek, házhoz szállították, készítettek pár fotót egy semleges helyen, és soha többet nem kerestek. Igaz tettem fel az oldalukra fotókat .:)
19. andi6020 (válaszként erre: 18. - Vikyci)
2015. máj. 6. 10:03

Attól függ, hova megy.

Sok helyre elég az útlevél.

18. Vikyci
2015. máj. 6. 10:02
De amúgy szerintem külföldre nem lehet csak úgy kivinni, úgy gondolnám, hogy kellenek engedélyek, orvosi igazolások...
17. Vikyci
2015. máj. 6. 10:01
Nekem jó tapasztalatom volt a nyíregyházi menhellyel, pár éve hoztuk onnan a kutyánkat. Előtte telefonon egyeztettünk, majd elutaztunk, körbenéztünk, jött velünk egy ottani dolgozó, beszélgettünk, hogy milyen házba, milyen állatok mellé vinnénk, elmondta melyiket nem ajánlja az adott paraméterek alapján, utána választottunk, megírtuk a papírokat, fizettem, és jöttünk is haza. Pár nap múlva kiküldték az oltási kiskönyvet is.
16. 25800e2d09 (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2015. máj. 6. 10:01

Én úgy gondolom, hogy az állatvédelem egy rendkívül nemes dolog és tisztelem, becsülöm a munkájukat.

Aki bűnös (állatkínzó) bűnhődjön, aki tényleg alkalmatlan azt szűrjék. Azt is megértem, hogy kevés az emberi és az anyagi kapacitás, de azért azt is gondolom, hogy a lovat nem fordítva kéne megülni...

15. kattyus (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2015. máj. 6. 09:59
Ha meg megy valaki annak nem adnak :(
14. kattyus (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 09:59
Nálunk nem adtak kutyát mert:tanyára vittük volna, van macskánk. Annak adnak aki a 3. emeletre visz egy foxit. Nem normálisak. És igenis, a vizsla egy vadászkutya, nem a pamlagra való. Nagy a mozgásigénye, nem henyélésre teremtetett. Bezzeg mikor a tanya kapujára akasztanak egy nylon zacskóba 5-6 kismacskát, az természetes hogy maradjon ott, mert jó helye lesz. Vagy mikor egy kartonba 4 kutya kölök várta tesómat a kapuban az is normális. Hát nem hinném.
13. andi6020 (válaszként erre: 9. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 09:58

Macskát fogadtam már örökbe. Szerződéssel, ivartalanítási kötelezettséggel. A szerződésbe benne volt, hogy x időközönként kijönnek "terepszemlére", mondanom sem kell, szartak a fejemre, soha nem hallottam róluk többet.


Facebookon 10 menhelyes posztból 9 arról szól, hogy sürgősen keresnek befogadót, mert a kutyákat nem tudják eltartani, ergo élet halál kérdése, hogy jön-e valaki, aki vinné.


Oké, hogy válogatnak, de túlzásba esnek.

Fajtamentőkről már nem is beszélek, onnan örökbe fogadni a legnehezebb.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 09:56

Most nem értelek, egy vizsla szeret vadászni. Miért kellene ágyba kutyának lennie?


Én is szerettem volna örökbe fogadni, komolyan mondom kész agyrém, olyan, mintha nem is akarnák örökbe adni őket.

Néha egy-egy "menhely" olyan stílusban beszél telefonon, vagy emailben az emberrel, mintha az orrából fújta volna ki a másikat.

11. Misaki Itó (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. máj. 6. 09:46
És milyen jól döntött!:)
10. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Csgybzs)
2015. máj. 6. 09:41
Miért? Egy vizsla kanapéra való lusta dög kell legyen? Vadász kutya az istenért... Nem tudom felfogni.. Ez olyan mintha pulit nem lehetne terelésre használni mert szegény kutya..
9. csgybzs (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2015. máj. 6. 09:35

Én pedig soha.


Én továbbra sem tartom rossz dolognak azt, hogy a menhelyek megválogatják azt, hogy kinek adják oda az állatot, ők ismerik már a természetét, az igényeit.

Másrészről pedig - ahogy írtam is - ők is futottak már lukra sokszor. Kiviszi a csöves kéregetni, kiviszik, mert "jajdenagyonjóhelyelesz", aztán egy hét múlva jön vissza, mert lepisilte a szőnyeget, stb...

Óvatosak és a joguk is megvan hozzá. Inkább ez legyen és fusson lukra pár normális állattartó is, mintsem fűnek-fának odaadják, aztán meg visszahozzák, vagy rosszabb esetben szélnek eresztik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook