Krupp (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
25. materia (válaszként erre: 23. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:51
Nyilván minden orvost ismersz már ott, azért mondod. :-)
24. materia (válaszként erre: 22. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:49
Nem kioktatlak, csak érthetetlen számomra, hogy miért a "próba szerencse" alapon próbálkozó háziorvosra hallgattál a pulmonológus helyett...
23. Cippora (válaszként erre: 21. - Materia)
2014. jan. 4. 13:48

Jól van oké,legyen neked igazad! Itt biztos az összes diplomás orvos hülye...

Szia!

22. Cippora (válaszként erre: 20. - Materia)
2014. jan. 4. 13:47

Semmi szükségem a kioktatásaidra...

Mint mindenki,én is a legjobbat szeretném a gyerekemnek,és mindent megteszek,hogy ha egy pici remény is van rá,ne fulladjon be.A havi kórházasdi gondolom legalább ugyanannyira leterheli,mint az hogy most teszem azt márciusig kap flixotydot (addig úgy is eldől használ-e,lehet hamarabb is,hogy nem)

21. materia (válaszként erre: 19. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:46

Ahol én dolgozom, ott senki sem írja a Prednizolonos kúpot, pedig senki zsebét nem tömi ki egy gyógyszercég sem, viszont a farmakológiát ismerjük...


Van olyan gyerek aki több hónapon át szenved a krupp miatt, mert időről időre előjön nála. Ez már elegendő idő ahhoz, hogy tönkremenjen a végbele, hidd el.

20. materia (válaszként erre: 18. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:42

A Flixotide egy steroid tartalmú inhalációs szer, asztma megelőzésére használják. Mint minden steroid tartalmú szert, így ezt is csak alapos indikáció alapon javasolhatja az orvos, különösen gyermekkorban.

A kruppos rohamokat egészen biztosan nem fogja megelőzni, viszont feleslegesen terheli a gyermeked szervezetét.

Jobb lett volna, ha a pulmonológusra hallgatsz és nem a vaktában lövöldöző háziorvosra.

19. Cippora (válaszként erre: 17. - Materia)
2014. jan. 4. 13:38

Mondtak már sok mindent erre,nyilván a gyógyszer gyártónak az az érdeke,hogy az ő általa forgalmazott drágább kúpot vedd meg...


Már szinte senki nem írja a rectodelt...hosszú távon meg senki nem adja a kúpokat a gyerekének...

18. Cippora (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 13:34

Hadd kérdezzem már meg,hogy a FLIXOTIDE -ot ti rendszeresen használjátok?

Nekem a gyerekorvos írta fel,próba szerencse alapon,azóta adom is neki reggel-este.A pulmonológus szerint viszont ez sem gátolja meg a kruppot,csak asztmánál hatásos.Ennek ellenére én adom neki,úgy vagyok vele,hogy hátha,ha meg mégsem használ (azóta nem volt befulladás) akkor abbahagyom.Neked mit mondtak?

17. materia (válaszként erre: 16. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:32

Tévedés.

A Rectodelt kúp hatóanyaga a prednizon. A prednizolonos kúp hatóanyaga pedig nagy meglepetésre a prednizolon.

A magyar orvosok nem azért a Rectodeltet írják fel, hogy a szülőket sanyargassák, hanem azért mert a magyar farmakológiai protokoll szerint a prednizont lehet javasolni rectális (végbélen át történő) adagolás esetén.

A prednizolon bár a prednizon testvére, rectális adásnál másképpen viselkedik, irritálja a végbél nyálkahártyáját, hosszú távon súlyos helyi mellékhatásai lehetnek.

2014. jan. 4. 13:15

Friss krupposoknak írom,egyébként tele volt vEle a net,hogy ne a rectodelt írassátok,mert 4 db kúp 7000 Ft.

PrednIsolonos kúp 750 Ft/ 4 db,gyógyszertárban keverik ki.Ugyanaz a hatóanyag,és megfizethető.

2014. jan. 4. 13:05

A két köhögés ég és föld, egymással össze nem téveszthető.


A krupp esetén a belégzés nehezített (nagyon súlyos esetben a kilégzés is), ugató jellegű köhögést produkál a gyerek, hangja rekedtté válik vagy teljesen meg is "némulhat", amíg a betegség zajlik, mivel ez a betegség a hangszalagok területét érinti. Általában este vagy hajnalban kezdődik, napközben a gyerek általában nem vagy csak keveset köhög, persze a súlyos krupposok nappal is ugatnak.

Megelőzhető azzal, ha a gyerkőc szobáját nem fűtjük éjszaka is olyan hőmérsékleten, mint nappal. Meleg pára rontja az állapotot, hideg levegő és hideg pára javítja. Segít a Rectodelt kúp, a Calcium és az antihisztamin (pl. Fenistil). Ha az otthoni praktika nem elegendő, akkor jön szóba a gyógyszeres porlasztás, amit viszont kizárólag kórházban szabad használni, ezt nem fogja felírni a gyerekorvos, mert tilos.

Nagyon komolyan kell venni, mert az elhanyagolt krupp életveszélyes is lehet.

Általában valóban vírus okozza, de az ún. atópiás alkatú gyermekek körében gyakoribb. Ezek közül a gyerekek közül kerülnek ki később az ekcémások, asztmások is, tehát van túlérzékenységi alapja is.


Az asztmás köhögésnél inkább a kilégzés a nehezített, a gyerek nem tudja rendesen kifújni a levegőt a tüdejéből, mivel ez a betegség az alsó légutakat érinti. Az orvos ilyenkor tipikus hangokat hall fonendoszkópos vizsgálat közben. Köhögése inkább fullasztó, nem ugató jellegű. Ennek gyógyszere a hörgőtágító (Ventolin, Diaphyllin), a steroid (inhalálva, szájon át vagy vénásan).

2014. jan. 4. 13:05
És persze kúp, nekünk is kell itthon tartani
13. Cippora (válaszként erre: 12. - Manó2000)
2014. jan. 4. 13:03
Szívesen :)
12. manó2000 (válaszként erre: 10. - Cippora)
2014. jan. 4. 13:02
Köszönöm szépen a válaszod!
11. kiddieland (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 13:01
Ha fullad,vidd a levegőre!Jól bugyoláld be, s menj a hidegre vele, vagy ülj a fagyasztó elé.Mi beszereztünk egy inhalátort, s mikor elkezd köhögni, már vesszük is elő.El fogja nőni.
10. Cippora (válaszként erre: 8. - Manó2000)
2014. jan. 4. 12:57

Van akinek elmúlik,van akinek kórház,de ha egyszer is befulladt akkor el kell menni a gyereorvoshoz,ő ír fel szteroidos kúpot ami ezután mindig kell,hogy legyen otthon,és elmondja,hogy roham esetén mit kell tenni.

Van aki sokat befullad,de mégsem kerül soha kórházba mert elég a kúp meg a hideg levegő,elmúlik a roham,abba marad az ugatás.

Nekünk pl.mindig kell kórházi megfigyelés is,hiába a kúp,hideg levegő,ennyitől sajnos soha nem múlik neki.

2014. jan. 4. 12:54

Sziasztok!

A két fulladás között az a különbség, hogy a krupp-nál befelé, asztmánál kifelé nehezített a légzés.


A Vent..spray a nyálkahártya duzzanatra hat, azt húzza le, a kruppnál a gégében az asztmában a hörgőkben keletkezettet. Így megelőzésre nem alkalmas.

8. manó2000 (válaszként erre: 7. - Cippora)
2014. jan. 4. 12:52
Ha ilyen kruppos köhögés van akkor ez elmúlik magától vagy kórházba kell menni?
7. Cippora (válaszként erre: 6. - Manó2000)
2014. jan. 4. 12:50
Mind a kettő is lehet,és külön-külön is.Mikor 1,5 évesen befulladt a lányom,akkor súlyos nehézlégzése volt.Mára már ez elmaradt,de ha befullad akkor veszettül ugat.Nehézlégzést én nem veszek észre,de a dokik azért enyhén szoktak egy kis zörejt hallani rohamkor.
2014. jan. 4. 12:45

Sziasztok!

Milyen a krupp? Ugató köhögés vagy a levegőt is nehezen veszi?

5. Cippora (válaszként erre: 4. - 9ad44cf752)
2014. jan. 4. 12:43

Ha allergiás is lenne,annak nincs köze a krupphoz.Vírus okozza...


A ventolin sem gátolja meg a kruppot...ezek mind asztmatikus jellegű fulladásra vagy asztmára jó.

A krupp meg az asztmás roham két teljesen különböző dolog még ha maga a fulladás majdnem ugyanolyan is.

2014. jan. 4. 12:37

Nem allergiás? Poratka, penész?


A gyereknek a ventolin segített illetve a hörgőtágítók. Már csak viharoknál használja, olyankor még befullad. Már 13 éves. Focizik. Jól van.

2014. jan. 4. 12:25

Én kisfiam anno 7 hónaposan fulladt be először. Aztán jöttek a rohamok, stb. Mindent végigjártunk mi is, a nyitott ablak az oké, és nálunk legtöbbször a nyálkás, nedves idő hozta elő a rohamokat. Ha jó hideg volt, nem volt semmi baja, tehát ilyen -5--10 fokban. 5 éves korára nőtte ki kb.

Estleg ha van a közeletekben valahol sószoba vagy sóbarlang, az segíthet. Nekünk jó volt. (hetente egyszer voltunk 1-1 órát benn)

Aztán beszereztem sótéglákat, pl parajdi..és azt raktam az ágya köré.

2. Cippora (válaszként erre: 1. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 12:15

Nincsen gyógymód,és nem lehet megelőzni,ahogy jön majd úgy múlik lehet már 4-5 éves korában.Én már végig jártam mindent ezzel kapcsolatban ami csak lehetséges,orvostól-orvosig,gyógyszer,homeopátia,"csodaszerek"...Örülj,hogy nem folyamatosan a kórházban kötöttök ki.Nekem ha befullad,akkor kórház (2,5 éves).Szeptember óta már 3-szor voltunk...bármi kérdésed van nyugodtan tedd fel,már sajnos szakértő vagyok a témában,de mint írtam,nem lehet sajnos megelőzni,talán csak azzal,hogy ha streil szobában tartanád,teljesen vírusmentesen (mert ugye az okozza) de ez kivitelezhetetlen.


Tudom elkeserítő a helyzet,vagy legalábbis annak tűnik,de nem az.Majd kinövi szépen,és csak rossz emlék legyen.Ennél nagyobb baja sose legyen az életben,ez meg semmi ahhoz képest amilyen betegségek vannak.

2014. jan. 4. 12:07

Tanácsotokat szeretném kérni!

Kicsilányom tavaly januárban kapott először kruppos rohamot!

Akkor lehúztunk egy hetet a kórházban és közölték szokjak hozzá és ne ijjedjek meg! Így fog telni az ősztől tavaszig terjedő időszak. De hat hét éves korára kinővi!

Köszönöm most két éves!

Elláttak tanácsokkal és gyógyszerekkel: Calcimusc, Flixotild spry, Rectodil kúp, Ambroxol, beszereztűnk egy inhalátort és egy hidegpárásítót. Kiegészítő terápiaként szakorvosi utasítás szerint homeopatikumokat is kap!

Eddig egész jól megvoltunk, kissebb köhögéseket leszámítva.De most hetek óta minden éjjel borzalmas! Volt hogy nyitott ablaknál aludtunk három takaróval!

Napközben nem köhög egy köhintés sincs, orra nem folyik nem lázas! De este! Lefekvés után kb másfél órával ébred, ugatva köhög !Kezdhetjük az előírt terápiát, és jó ha ez használ és nem kezdődik a dolog előlről, egy két óra mulva!

Van valakinek ezzel kapcsolatban bevált, gyógymódja?

Köszön segítségeteket!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook