Krupp (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
55. Cippora (válaszként erre: 50. - Materia)
2014. jan. 4. 18:57

Persze,de azért ritka az életveszélyes állapot.Én 10 hónaposan fulladtam be,és majdnem gégemetszésem lett,de állítólag az is ritka.

De egyre több kruppos van,és már nem csak fehér bőrű,szőke,kék szemű,hiszen azt mondják ezek fulladnak be.Nálunk már egyre több cigány gyerek is kruppos,és ezen még a dokik is megütköztek,mert náluk nagyon ritka volt.

54. bbe8e56e9e (válaszként erre: 34. - Materia)
2014. jan. 4. 18:55
Nos eddig azt hittem a gyermekorvos tudja mit is csinál , most kételkedjek benne?
53. Cippora (válaszként erre: 48. - Materia)
2014. jan. 4. 18:55

Muszáj bebizonyosodnia,hogy ez használt-e vagy csak szimplán lesz olyan gégegyulladás mikor nem fullad be.

Amúgy én sem szeretem használni,mert alapvetőleg nem szeretek neki semmi gyógyszert adni csak ha muszáj...sajnálom nagyon szegényt :( én is kruppos voltam,de nekem össz 4 rohamom volt,és 4 évesen kinőttem.A lányom már most 4-nél jár,és még csak májusban lesz 3 éves.De ebben benne van vastagon,hogy pár hónapja bölcsis.Előtte egyszer fulladt csak be.Mondjuk a pulmonológus azt mondta a lánya anno 6 hét alatt 8-szor fulladt be.Az őrülets lehetett :S

52. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 43. - Manó2000)
2014. jan. 4. 18:54
Igen nagyon ijesztő volt!:-((...de nincs rá gyógymód és azt sem tudják, hogy mitől jön elő. Statisztikailag 6 éves kor felett már nem jelentkezik!
51. materia (válaszként erre: 42. - Cippora)
2014. jan. 4. 18:54
Van, hogy több diagnózist is feltüntetnek a kezelőlapon, biztos vagyok benne, hogy ha a Ventolint javasolta a doki, akkor bronchitis is fennállt... Azt nem a kruppra javasolta.
50. materia (válaszként erre: 47. - Cippora)
2014. jan. 4. 18:52

Jah, az egyik legszemetebb gyerekbetegség. :-(

Én azért már találkoztam nagyon súlyos kruppossal, mondjuk minden 15-20. gyerek ilyen sajnos.

49. Cippora (válaszként erre: 33. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 18:51

Ha menni kell,menni kell.Én mindig viszem,ha ugat,mert nem múlik.

Volt,hogy az éjszaka közepén,de többségében már megvárom a reggelt,hátha átmegy rajta,meg az ugatáson kívül nem is szokott konkrétan fulladni.Mégis bent tartanak többségében,de inkább.Én van,hogy ráhuzatok bent még egy napot,mert mindig elmondom a dokiknak,amikor azzal jönnek vizitelni,hogy: "na anyuka nagyon haza akar menni?" hogy hát nyilván,de majd csak akkor ha jól lesz a gyerek.Kórházi állapotok katasztrófa,szó szerint undorító,de nálunk van VIP szoba,ha az szabad akkor királyság van,mert van ágy,tévé,mikró,wc,zuhanyzó,nem kell egy széken aludnom,igaz fizetős,de megéri,aki tud mind oda megy,csak elég kevés van...amúgy kész fertő...

48. materia (válaszként erre: 44. - Cippora)
2014. jan. 4. 18:50

Tudod én azért vitatom felső légúti betegségben a hatását, mert ugye ez egy inhalációs gyógyszer, tehát megfelelő használat mellett a nagy része az alsó légutakba jut, elenyésző az a mennyiség, ami megtapad útközben a gége területén.

De megértelek, hogy nem szívesen hagynád el a tapasztalataid alapján. :-)

47. Cippora (válaszként erre: 45. - Materia)
2014. jan. 4. 18:46
Nekünk órákig is eltart,sőt volt olyan a kórházban,hogy hétfőn már egyáltalán nem is köhögött,kedden meg megint ugatott.Mondták,hogy a napi időjárás is ronthat rajta.Szemét egy kórság ez.
46. Cippora (válaszként erre: 39. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 18:45
Azért ennyire nem rossz a helyzet,többségében ... persze észnél kell lenni,de a mai rohamok közel nem ennyire súlyosak hála Istennek.
45. materia (válaszként erre: 39. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 18:44

Húha...

Na szóval mentőt meg orvost nem késő hívni, ha megfelelően kezelik otthon és karbantartható vele az állapot, akkor elkerülhető mondjuk egy kórházi látogatás vagy egy ügyelet. Tétlenkedni nem szabad! Ha már kihívja valaki a mentőt, amíg kiérnek vigye hidegre a gyereket, adjon neki kúpot! Ha egy szülő bizonytalan az állapot súlyosságának megítélésében, inkább vigye orvoshoz a csemetét!

A kruppos roham nem 10 percig tart, van, aki órákig szenved vele! Sőt, napokon keresztül bármikor visszaeshet egy javuló gyerkőc is!

44. Cippora (válaszként erre: 41. - Materia)
2014. jan. 4. 18:43

Amúgy csak elmondom érdekességképpen,hogy nekünk mindig gégegyulladással kezdődik.Megkapjuk ezt a diagnózist,és tudom este fullad,kórház.Ez mindig be is jön.

Novemberben volt,hogy kaptuk a flix-ot,akkor már kapta vagy egy hete,és gégegyulladásból akkor EGYETLENEGYSZER nem fulladt be.De mikor helyrejött abbahagytam,és decemberben befulladt.Ezért használom most,mert csak bennem motoszkál mi van ha nov.-ben azért nem fulladt be.Végül is rá van írva,hogy csökkenti a nyálkahártya duzzanatot,hiába sztmára van.De lehet hogy tévedek...majd kidrül...kib...szás,hogy asztmára van megelőző módszer (pedig az súlyosabb) erre meg nincs...

43. manó2000 (válaszként erre: 39. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 18:42

Hű, ez elég ijesztő!

Köszönöm!

42. Cippora (válaszként erre: 37. - 9ad44cf752)
2014. jan. 4. 18:38

Teljesen más a kettő,nem is értem,kruppra a ventolin meg a hörgőtágítók teljesen alkalmatlanok.Kruppnak köze sincs a hörgőkhöz...

Asztma-krupp,teljesen más...nem értem,főleg ha diagnózisotok is van,de szerintem tuti nálatok nem krupp volt.Vagy nem csak az.

41. materia (válaszként erre: 40. - Cippora)
2014. jan. 4. 18:37

Én is ezt mondom! :-)

Igen, a Flixotide-ot ún. fel kell építeni, tehát folyamatosan kell használni (az asztmások be vannak rá állítva).

40. Cippora (válaszként erre: 36. - Materia)
2014. jan. 4. 18:35

A flixotidera nekem azt mondták csak akkor hathat ha folyamatosan adom (akkor sem biztos) de asztma esetén is folyamatosan kell adni.

A ventolin jó roham oldásra,a flixotide NEM!

39. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 6. - Manó2000)
2014. jan. 4. 18:34
Gyerekeknél 2-6 korban jelentkezik és fulladásos tünetekkel, jár tehát a gyerek nem kap levegőt és elkezd belilulni, mivel nem tud levegőt venni! Szó szerint megfulladhat! Ilyenkor mentőt orvost már késő hívni, egy módja vagy hogy hideg levegőre vinni és megnyugtatni! Ha tél van akkor ez egyszerű, de ha nyáron, akkor hűtőgép elé vinni és ott megnyugtatni! Az egész folyamat max tíz percig tart, de akkor ezt nagyon gyorsan meg kell tenni, ezért mondtam, hogy mentőt orvost már késő hívni!
38. materia (válaszként erre: 37. - 9ad44cf752)
2014. jan. 4. 18:32

Éppen azt magyaráztuk, hogy a két fulladás teljesen más...

A Ventolin hatástalan a gégében, ahol a krupp zajlik. A Ventolin egy hörgőtágító, az asztmások gyógyszere.

37. 9ad44cf752 (válaszként erre: 5. - Cippora)
2014. jan. 4. 18:24

Elnézést, akkor a gyerekorvosunk/kezelőorvosunk egy barom volt. Bocsi.


Bár nem tudom, ha a fulladás majdnem ugyanolyan, akkor talán a gyógymód is hasonló. Egyébként több orvosi papírunk van krupp diagnózissal, de akkor az csak a véletlen műve lehet. És az is, hogy a gyereknél ez vált be.

2014. jan. 4. 18:13

Most esik le, hogy nektek kruppra javasolták!

Mondjuk rohamoldásra akkor se jó...

35. materia (válaszként erre: 33. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 15:59

Igen, ez nehéz helyzet, mert nagyon ijesztő szülőként ezt végignézni... :-(

Amit tehetsz az az, hogy felszereled magad a gyógyszerekkel és ha azokra sem szűnik, hívod a mentőt. Ha a gyereknek már nincs hangja, látod, hogy kezd kimerülni, ne gondolkozz!

Még valami: a prednizolonos kúp nagyon hamar lejár, a Rectodelt akár 1 évig eláll a hűtőben! Mindig figyelj arra, hogy a kúp amit otthon tartasz még jó legyen!

34. materia (válaszként erre: 31. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 15:55

Nem kevered a Ventolinnal? A Flixotide rohamoldásra nem alkalmas, csak megelőzésre.

Egyébként itt van a leirata: [link]


Ez pedig a Ventoliné: [link]

2014. jan. 4. 15:17

Az a baj még ezzel a helyzettel, legalább is nekem! Hogy nem érzem még hol a határ, meddig hagyhatom szenvedni a gyereket? Első rohamnál azonnal mentőt hívtam, de a heti kórházi cécó után, mostmár erősen meggondolom! Betettek egy kb2*4méteres szobába onnan ki nem jöhettünk!és naponta egyszer ránk néztek az ajtóból! Ez volt a vizit! A gyögyszert én adtam, enni a család hozott mert a gyerek ugye válogatós és örültem ha azt megeszi amit kér! Párologtató sehol ablakot nyitni csak fél centire lehetett!Na ebből én nem kérek!

De mi lesz ha muszáj ! A mentő 40 km re a kórház 80km! Kocsink nincs' Ez kb másfél óra, na addigra ha szerencsénk van már jobban lesz( ha nem meg is fulladhat)!

32. bbe8e56e9e (válaszként erre: 21. - Materia)
2014. jan. 4. 15:06

Nézd mi sem dúskálunk a pénzben és kicsit érdekes ez a dolog, nekünk is a helyettesítőt írta fel a gyeremekorvos, ami pár száz forint, mert azt mondta a Rectodel drága! Azt viszont nem mondta, hogy a Flixotid spry is közel 5000 Ft lesz általa kiírva!

A gyereosztályról hazaengedve viszont semmit nem kaptunk, csak annyit hogy sűrűn fogunk találkozni! S ne ijedjek meg! Nem vagyok az a hipsz hopsz orvoshoz rohangáló anya, de szeretném tudni hol a határ?

Hát köszönömszépen!

31. bbe8e56e9e (válaszként erre: 18. - Cippora)
2014. jan. 4. 14:59
Csak roham esetén használjuk! Így javasolták! Először egy puff ha nem enyhül akkor még 2 t kaphat! Legalábbis így írták nekünk!
30. Cippora (válaszként erre: 29. - 91d4989ab9)
2014. jan. 4. 14:32
Igen :) mert melegben nem jön elő (mondjuk hallottam már kivételt erre is) de tipikus őszi-téli dolog ez.
2014. jan. 4. 14:29
palikék emiatt mentek mindig külföldre télen?
28. Cippora (válaszként erre: 27. - Materia)
2014. jan. 4. 14:28

Rálátás az van sajnos.

Rendben,részemről is!Ez a téma kicsit érzékenyen érint...

2014. jan. 4. 14:08

Attól, hogy valaki mást mond, mint amit hallani szeretnél vagy eddig hallottál, nem biztos, hogy rosszat akar. :-)

Sajnos a Flixotide jótékony hatásairól kruppban még nincsenek jó kutatások, vagy amik vannak azok nem mutatnak jelentős előnyt.

Ha jónak látod, használd, persze, nem mondtam, hogy rossz anya vagy ettől, csak felhívtam a figyelmedet valamire, amire esetleg mások eddig nem. Hogy te mit kezdesz ezzel az infóval, az csak rajtad múlik.

Amúgy nagyon korrekten leírtad a krupp és asztma közötti különbséget! Szóval van rálátásod a problémára, ez biztos, én csak kiegészítettem a saját dolgaimmal.

Na, puskapor részemről eltéve! Bocs, ha nyers voltam!

26. Cippora (válaszként erre: 24. - Materia)
2014. jan. 4. 13:56

A pulmonológus azt mondta adhatom,bajt nem teszek vele,de csodára ne várjak.Senki nem mondta,hogy azonnal hagyjam abba mert ártok vele,és jó pár anyukának szintén felírták,hogy hátha.Mivel bár elvileg asztmára jó,de mégis szteroid tartalmú ami csökkentheti a gége duzzanatot ( vagy az ödémára való hajlamát ) ha rendszeresen használják.Nekem ezt mondták,nem kételkedtem ...


Lehet hülye vagyok,de megpróbáltam mindent,és a jövőben is megfogok (legyen az bármi,kerüljön az akármennyibe) de ezt csak az értheti akinek görcsbe rándul minden alkalommal a gyomra mikor a gyereke elköhinti magát....mert attól,hogy az orvosok szerint ez megelőzhetetlen,én keresem a megoldást,és szerintem minden anyuka így van vele...

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook