Krupp (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
85. vbzs
2014. jan. 5. 14:52
Sziasztok! Akkor most én is beszállok a csapatba. Az én majdnem négy éves fiam is kruppos. A kommentek olvasása után azt sem tudom merre vagyok fejjel. A mi pulmonológusunk napi 2X1 flixotidra állított be minket megelőzésképp. Ha elkezd ugatva köhögni lehet 3X2 fújni meg calciumot és czetirizin cseppet adni. A ventolint ha köhög 3x2 vel fújni ha rohama van akkor két puff ha tíz perc múlva nem javul újabb 2 puff ezt 20 percenként két óra hosszáig lehet ismételni ha nincs javulás irány a kórház. Nálunk kb egy hétig tart a köhögés úgy, hogy a harmadik nap környékén rosszabb lesz. annyira köhög Petyókám hogy hányni is szokott és ez azóta megy igy amióta közösségbe jár.
84. bbe8e56e9e (válaszként erre: 78. - Materia)
2014. jan. 5. 14:51

Anyaként még el is hinném ezt a badarságot amit VAGYOKAKIVAGYOK írt de szerencsére egészségügyet végeztem, így van némi szakmai rálátásom a dologra! Talán ezért is sikerült tavaly januárban azonnal rájönnöm hogy KRUPPAL van dolgunk! Gyerkőcöt bebugyeláltam apja kivitte a hidegre és hívtam az ügyeletet és közöltem vele küldje az orvost én hívom a mentőt! Ekkor még nem volt itthon semmi gyógyszer! De valami isteni sugallatra adtam neki Calcimuscot és nem tudom miért de egy adag Nurofent! Az ügyelet később jött ki mint a mentő! Szép! A mentő 40 Km rről jött őnagysága meg a somszéd utcából!

Kitalálta hogy vigyük be a babát mert meg akarja vizsgálni! Mondtam neki hogy nem jó ötlet mert most múlt el a köhögés és kezd megnyugodni!Deaddig okoskodott, hogy bevittük! Persze jött az ordítás és vele a köhögés majd az ugatás és szépen lelilult a lányom ! Ekkor madam nagyon megijjedt és közölte a mentősökkel gyorsan vigyék be a kórházba!

Ja az 80 km re van! Mikor beértünk a gyerekorvos teljessen ki volt, hogy ki a frász ügyel felénk! Mondtam neki, hogy semmit nem adott a gyereknek azt se kérdezte én adtam e neki valamit! A mentősöket jól lecseszte és annyit kérdezett: " Mi van ha a csecsemő megfulladt volna az úton fiúk eszüknél vannak?" Akkor jöttem rá lehet hogy az aCalcium megmentette a gyerekem életeét! ?

83. bbe8e56e9e (válaszként erre: 62. - Cippora)
2014. jan. 5. 14:36
Ágyat kaptunk, én is bár nem nagyon tetszett nekik hogy a gyerek mellettem aludt ! De másként hogy figyeljem a szobát nem rendezhetem át ! A kiságy meg a szoba másik végén volt!
82. fildus
2014. jan. 5. 10:19

Az én lányom is kruppos, igaz nálunk apuka asztmás. Mi eddig egyszer voltunk kórházban, akkor előtte egy éjszakát átküzdöttünk itthon.

Nekem akkor azt mondták a kórházba, hogy roham esetén be a kúpot és utána egyből kórház. Szerencsére azóta nem volt rá szükség.

És igen, az időjárás is nagymértékben befolyásolja a gyerekek állapotát, ködös, nyálkás idő nagyon nem kedvez.

81. Cippora (válaszként erre: 79. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 20:00

Ezt nem is mert ilyen nincs.A krupp más miatt van,azt tapasztaltam már köszönöm.Azért orvosnak ne említsd meg ezt az elméletet,bár nem is tudom sírnának vagy nevetnének.

És tudod már csak azért se terjeszd ezt a szarságot,mert lehet valaki még meg is fogadja,és amiatt kerül életveszélybe a gyereke.Mert mondjuk ő nekiáll "lehűteni" mentőhívás helyett.Jézusom...

80. materia (válaszként erre: 79. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:56
Az előbb írta, hogy többször volt már kruppos rohama a gyerekének... Ne írj bár ennyi badarságot!
79. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 77. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:54
Remélem, hogy nem fogod megtapasztalni és további jó elmélkedést neked!,.((
2014. jan. 4. 19:42

Semmi biológiai alapja nincs ennek a feltételezésnek Vagyokamivagyok!


Zsuzsa, nehogy elhidd ezt a baromságot!

77. Cippora (válaszként erre: 73. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:36

Ne beszélj már ökörségeket.

A lányom alaphőmérséklete nem üti meg a 36 fokot,kis hidegvérű mint én,mégis befullad,de amúgy is hülyeséget beszélsz,olvass már utána.Belső szervek felmelegedése...te jó ég :S

REMÉLEM EZT A HOZZÁSZÓLÁST SENKI NEM VESZI KOMOLYAN!

76. materia (válaszként erre: 72. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:35

Erről nem tudok. Mi mindig ajánljuk.

Ilyen hatástól nem kell tartanod!

75. materia (válaszként erre: 73. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:33
Ne hülyéskedj már! :-D
74. materia (válaszként erre: 69. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:32

:-)

Ez tényleg sokszor a vizsgáló óvatosságán múlik...

73. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 68. - 91d4989ab9)
2014. jan. 4. 19:32
Igen!...ha kruppról van szó! Minden gyógyszer felesleges, mivel azok hatása kb fél óra! Ez egy olyan betegség, amikor belső szervek nagyon felmelegednek és elzárják légutakat. Ezt semmi mással nem lehet orvosolni, csak gyorsan visszahűteni. Ezért kell ezt tenni! Ilyenkor nem tudni miért, de belső önszabályzó rendszer, amely 36,6 fokon tartja a szervezetet, sokkal jobban felmelegszik beduzzad és ez zárja el a légutakat! Ezért kell hűteni, és utána visszaáll a normális belső egyensúly!
72. Cippora (válaszként erre: 70. - Materia)
2014. jan. 4. 19:28
Na meg ez is.Olyan véleményt is hallottam már,hogy Ca,meg fenistil nem jó,mert nyálkahártya szárító,és kruppnál ez nem jó.De nekünk is mindig ajánlják.
71. Cippora (válaszként erre: 68. - 91d4989ab9)
2014. jan. 4. 19:27
Általában nem.
70. materia (válaszként erre: 68. - 91d4989ab9)
2014. jan. 4. 19:27
Nem elég. Kúp, Calcium, Fenistil. Ezek mindig legyenek otthon.
69. Cippora (válaszként erre: 66. - Materia)
2014. jan. 4. 19:27

Hát az egyik azt mondja a másik meg azt :D Amikor egyszer ugatott,akkor az egyik szerint csak torok gyulladása volt,a másik szerint gége,mert ha ugat az mindig gége.Egyik befektet,másik hazaküldene.Egyik antibiotikumot ír,másik szerint az felesleges mert hatástalan...mivel nem tudják mi okozza,és a megelőzését sem tudják,nincs egyen vélemény.Én ezt látom!

De azért hálás vagyok nekik,meg az orvostudománynak is.Divat ma őket szidni,de nem tudom nélkülük hol lennénk már...

68. 91d4989ab9 (válaszként erre: 39. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:22
simán elég a hideg levegő rá?
67. Cippora (válaszként erre: 65. - Materia)
2014. jan. 4. 19:20
Én most már biztos bevinnék matracot ha sima szobába lennénk (hál Isten tavaly ezt megúsztuk,mindig volt szabad VIP szoba) igaz 2011-ben mikor nem volt,simán bemásztam a rácsos ágyba a gyerek mellé.Kicsit kiakadtak mikor meglátták,de legalább aludtam egy pár órát :D nekem ezt muszáj,mert nagyon pörgős lányom van,aki kruppal is tök aktív,jókedvű,meg se viseli,jól elvan,csak hát nekem fárasztó lenne úgy kialvatlanul.Meg amúgy is :D
66. materia (válaszként erre: 64. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:18
Namár :-) Hát a Flixotide-on kívül mi a baj még?
65. materia (válaszként erre: 62. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:17

Az előző munkahelyemen az osztályvezető kiharcolta, hogy az anyukáknak biztosítsunk kempingágyat, az volt a jó világ... A mostani munkahelyemen viszont csak szék van, bizonyos osztályokon megengedik a privát matracot a földön, ne nem mindenhol...

Borzasztó. :-(

64. Cippora (válaszként erre: 54. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 19:16
Ahány orvos annyifélét mond sokszor a kruppal kapcsolatban,szerintem tök sötétben tapogatóznak néha az az érzésem...
63. Cippora (válaszként erre: 60. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:15
Ez nagyon jó egyébként,nekem anyám olyan aki rögtön bepánikol,ájulás közel van,és pont ennél nagyon gyorsan kell kapcsolni,és cselekedni.
62. Cippora (válaszként erre: 56. - Bbe8e56e9e)
2014. jan. 4. 19:13
Igen tudom,sima szobában itt sincs másképp,csak nálunk sok a koszos,büdös,balhés anyuka is sajnos :( nektek van legalább hol aludni? Vagy széken ti is?
61. materia (válaszként erre: 60. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:12
Jól tetted, a többi részével nem is volt gond! ;-)
60. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 59. - Materia)
2014. jan. 4. 19:10
Én nem hívtam, mivel láttam, hogy gyerek jobban van...ha nem így lett volna akkor persze hívok mentőt, de itt egy két percen múlott a döntés! Első feladat, a gyereket a magad erejéből rendbe tenni és ha azt látod, hogy nem megy akkor az összes többi!...csak tudod én nagyon gyorsan tudok dönteni és nem szoktam órákig gondolkodni, de aki bizonytalan, akkor valóban igazad van, hívja a mentőt azonnal, de addig se maradjon tétlen! Ezért írtam, hogy mit tegyen!
59. materia (válaszként erre: 57. - 23e2bb2c99)
2014. jan. 4. 19:04
Figyu, a fő üzenetem: TÉTLENKEDNI NEM SZABAD! Tehát lehet mentőt hívni, bármilyen messze is vagy, csak addig csinálj valamit! :-)
58. materia (válaszként erre: 55. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:03
Igen, alkat kérdése, írtam lentebb ezt az atópiás dolgot, nos ez nem csak a külcsínre vonatkozik, hanem a genetikailag hordozott hajlamokra is! Arányaiban sokkal több az asztmás, kruppos, ekcémás, allergiás gyerek, az immundefektusos beteg...és ez jobb nem nagyon lesz. :-(
57. 23e2bb2c99 (válaszként erre: 45. - Materia)
2014. jan. 4. 19:02

Csak tapasztaltból írtam..és gyerekorvos mondta, hogy ezt kell/kellett tenni, de mivel tudtam erről így megtettem, igaz tél volt, így egyszerűbb volt helyzet! Ablakokat kitártam, bebugyoláltam, lenyugodott és megoldódott minden! Csak egyszer jött elő és utána soha többet, de amikor látod, hogy lilul gyerekedet...na ezt nem kívánom senkinek!.-((


Utána ott aludt mellettem és órákig nem tudtam elaludni...csak normálisan lélegzett mellettem! Mentő mire kiér 20 perc, addigra megfulladt volna! Csak azt volt a szerencsém, hogy én nagyon éberen aludtam és felriadtam arra, hogy gyerek hörög...és ezért mentem át hozzá!:-(

56. bbe8e56e9e (válaszként erre: 49. - Cippora)
2014. jan. 4. 19:02
Na itt nincs VIP szoba! örülhetsz ha nem kapsz egy fertőző, gyerkőcöt hisztis anyukával magatok mellé!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook