Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Korkülönbség fórum

Korkülönbség (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1093. Fiatal nő (válaszként erre: 1092. - Viki7315)
2009. jún. 20. 19:47
Szerintem teljesen.
1092. viki7315
2009. jún. 20. 19:43
Szerintetek 16 éves lány 26 éves "srác" elfogadható ? várom a hozzászólásokat
1091. Fiatal nő (válaszként erre: 1090. - Brigi16)
2009. máj. 9. 11:36
Örülök nektek, és gratulálok. Az én párom is 14 évvel idősebb és mi is 18 hónapja és 10 napja (kb.) vagyunk már együtt. :-) Bár én már elmúltam 18, a 21-et taposom, valamicskével több, mint fél év múlva pedig már a 22-t. :-)
1090. brigi16
2009. máj. 8. 22:15

Jó hír. Még régebben írtam, hogy akkor derült ki hogy együtt vagyok a nálam 14 évvel idősebb iskolámban dolgozó nem tanárral. Örömmel mondom mindenki jól fogadta és mostanra már másfél éve boldogak vagyunk együtt. Mindenkinek kívánom, hogy tartson ki a párja mellett tűzön vízen. Nekem megérte. pedig még csak 18 vagyok. nála jobban nehéz lenne találni. :) Nagyon szeretem

Mindenkinek bátorságot és fő hogy neked jó legyen vele és te elfogadd a többiekkel meg vagy el kell fogadtatni vagy nem figyelni a véleményükre. :)

2009. márc. 12. 06:41

Teljesen emberfüggő. Vannak, akik képesek kitartani egy idősebb partner mellett szeretetben, vannak, akik nem. Akik nem, azok bele se menjenek az ilyesmibe...

Csak az a baj, hogy azt hiszik, hogy jaj, de én nagyon hű leszek és nem kell majd más... Aztán sokszor mégis. Bár ilyen ugyanúgy előfordul a "normális" korkülönbségeknél is. Szóval ez leginkább egyénfüggő.

De ezt már oly sokszor leírtuk. :-)

1088. koboldbige (válaszként erre: 1086. - Blackangel)
2009. márc. 11. 20:31

Nem ezt így nem mondom! Azt mondom,hogy egy idő után több a buktató és a fájdalomforrás mint egy kb.hasonló korú társnál. És nem csak az fog jobban sérülni aki az idősebb. Még ha a párja mindent meg is tesz,az emberi természet olyan,hogy nehezen viseli a látható öregedése jeleit ha a kedvesén az nincs még meg.A másik meg , ha valóban szerette/szereti ,szenved mert változtatni nem tud ezen.

Olyanon meg sosem gondolkodom,hogy mi érte,mi nem érte meg:)

1087. dbe3645082 (válaszként erre: 1085. - Blackangel)
2009. márc. 11. 19:38
Szegényke,elég fura helyzetbe vagy!Amúgy akkor(buli) történt több is??:)Nem lehet hogy valami miatt nem mer lépni?Például fél otthagyni a barátnőjét!Vagy tőled fél!Hogy reagálja le a munkahelyi szitukat vagy mit csinálsz?:)Lehet az lenne a legjobb ha megpróbálnál vele beszélni.Vagy nem lehet?
1086. blackangel (válaszként erre: 1080. - Koboldbige)
2009. márc. 11. 13:17
Azt mondod, nem érte meg, és jobb lett volna bele sem kezdeni?
1085. blackangel (válaszként erre: 1070. - Dbe3645082)
2009. márc. 11. 13:14

:) Az, hogy többet akarna, leginkább a megfutamodásban figyelhető meg. Nem értettem nagyon sokáig, hogy miért bókol, miért tesztelget, ha utána (amikor tényleg bensőségesebb lenne a szitu) kereket old. Nekem ez egy nagyon nagy ellentmondás, mást látok a szemében, és máshogy viselkedik. ... Később egy buli alkalmával összejöttünk, a legviccesebb az volt, hogy egyszerűen nem értette, mit eszek rajta. Aznap megtudtam hogy foglalt (még nem vette el :), azt mondta sajnálja ha megbántott, és talán ez köztünk több, mint gondolta. De azóta úgy teszünk mintha semmi nem történt volna, és már nem tudom, hogy csak gyáva, vagy én gondoltam erről az egészről túl sokat, és a barátnője jobb nálam. Mostanában azon gondolkozom, hogy talán nincs is jogom felborítani az életét egy ilyen bizonytalan dolog miatt. Hát nem téblábolok körülötte már. :(

Ugyanakkor néha találkozunk (munkahelyen), és még mindig ugyanolyan hatással van rám, akármit diktálna is a józan ész. Hmmm... Ha már nekem nincs eszem, legalább neki van.

1084. P64
2009. márc. 9. 08:16
Nálunk én vagyok az idősebb. Nem kergetek illúziókat, tudom, hogy nem tart örökké, félek bizony, hogy egyszercsak vége lesz... Mégis megpróbálok addig is boldog lenni. Egyszer el kell engednem, tudom. Egy éve tart, tele buktatókkal, fájdalommal, betegséggel. Mégis kitartottunk egymás mellett! Amíg ő szeret, én is szeretni fogom!
1083. dbe3645082 (válaszként erre: 1081. - P64)
2009. márc. 8. 19:47
Teljesen egyetértek veled!A rokonoméknál is nagy a korkülönbség,de a pasi hiába idősebb, háromszor olyan fitt,sokkal jobban öltözik mint a csaj,és még a felfogása is fiatalosabb!Szerintem már annyira nincs jelentősége a korkülönbségnek!
1082. koboldbige (válaszként erre: 1081. - P64)
2009. márc. 8. 16:35
Kb.ezeket mondtam én is anno:) A boldog rész pedig ,ha alkalmas lennék a hozzáöregedésre ,még most is tartana.De nem vagyok:( Apró rigolyákhoz simán hozzá lehet szokni,a szerelem átalakul szeretetté, de hamar savanyú lesz ha belekeveredik a kötelességtudat és sajnálat! Semmilyen generációs szakadék nem egészséges a házasságban:) Persze mindenben vannak kivételek.........kívánom legyetek.......hiszen igazad van,egy sima házasságba is bele lehet bukni.
1081. P64 (válaszként erre: 1080. - Koboldbige)
2009. márc. 8. 15:30

koboldbige!

A 20 évből mennyi volt a boldog házasság? Vajon ha egy veled egykorú vagy alig idősebb, esetleg fiatalabb férfi a párod, vele meddig tartott volna?

Semmi, de semmi előre meg nem mondható... Hidd el annak is megkopik a sármja.

Igazad van, egy szerelem se tart a sirig, vagy néha tán mégis van kivétel... de nem biztos, hogy a korkülönbséggel van baj. Használjuk ki, azt, hogy szeretünk, és azt, hogy szeretnek ameddig csak lehet!

2009. márc. 5. 23:57

Azzal szeretnék segíteni lányok ha lehet,hogy leírom a saját történetem!

A férjem 22 évvel idősebb nálam. Húsz éve ismerem és 15 éve vagyunk házasok. Én is azt hittem,hogy más vagyok mint a többi olyan nő akinek idősebb a férje és már bánja , menekülne. Azt hittem, igaz hittel, hogy a mi szerelmünk, kapcsolatunk majd minden nehézséget legyőz. Nos :(higgyétek el......nem győz.

Eljön az az idő amikor a férfi elfárad , az lesz aki, egy másik korosztály képviselője. Oda lesz a sármja oda a csodált nagy életismerete,hiszen addigra ti is megszerzitek ezt a tudást.

Amikor te még energiával teli élnéd az életed ő már csak nyugalomra és a papucsára vágyik. aztán jön a legrettenetesebb..............gondjai támadnak a potenciájával! Bármilyen intelligens és okos egy pasi ezt bizony nem tudja fiatal feleség mellett simán elrendezni magában.A jobbik eset ha átváltozik egy szigorú apatípussá............bár az is elviselhetetlen,a rosszabbik ha kudarcát és féltékenységét a nő hibájának állítja be , márpedig hibát mindenkiben lehet találni!

Tényleg minden csoda három napig és minden szerelem három évig tart:) Ezt ki lehet használni,csak nem elfelejteni:)

Nem csak saját kútfő amit leírtam, két hasonló párt ismerek,látom a kínlódást,a tehetetlenségüket.

Az igazsághoz hozzá tartozik egy olyan párt is ismerek ahol a férfi 12 évvel idősebb /ez nem túl nagy különbség/...............és most ünneplik 25.k házassági évfordulójukat. A lányuk nemsokára szül:)DE félek ez a kevesebb.

Hát ezért azt mondom.......hagyjátok futni őket ha tényleg szeretitek..........mert nagyon megfizetik azt a pár szép évet és ti is sérültök.:)

1079. dbe3645082 (válaszként erre: 1078. - Citronella)
2009. márc. 5. 21:22
Sajnállak,tényleg nehéz helyzetbe vagy!Miért,nem ülsz le beszélgetni és mondod neki hogy manapság mennyi egykorú pár megy külön mert nem jönnek ki,lehet hogy nektek meg működne!De azért ha igazán szeret akkor csak rá jön hogy kellesz neki!
2009. márc. 4. 19:18
Szoktunk beszélni személyesen is,össze is futunk kb heti egyszer.Telefonon 2-3 naponta beszélünk.Fel is hív,néha én is őt.Ez még jobban bonyolítja a helyzetet.Nekem nehéz is elkerülnöm,mert taxis,nekem pedig arra kell mennem a munkahelyemre,ahol általában megtalálható.Néha már próbálok kerülőúton közlekedni,hogy megkönnyítsem a helyzetem,hátha hamarabb sikerül elfelejteni,de annál rosszabb:(
1077. dbe3645082 (válaszként erre: 1076. - P64)
2009. márc. 4. 17:54

De jó mondás,ez nagyon tetszik!Teljesen egyet értek veled!

Én is már sokat leírtam de továbbra is így gondolom,ha valami nem működik akkor úgy is vége lesz,és ez kortól független szerintem!

1076. P64 (válaszként erre: 1072. - Citronella)
2009. márc. 4. 15:39
Mi is többször akartunk szakitani, mert mindketten tudtuk, hogy ez igy nem az ideális, de nem ment. Én mindig azt mondom: "Harcoltunk ellene eleget, most harcoljunk érte!" Szerintem megérte. :)
1075. Gina33 (válaszként erre: 1072. - Citronella)
2009. márc. 3. 22:14

Szerintem nem kéne tartania ettől ahogy olvasom amit írtál neked ő tényleg fontos.Szerintem próbálj meg vele beszélni és mondd meg neki hogy nem kell attól tartania hogy egyszer "bedilizel".

Igazat adok Bynának nehéz helyzetben vagy de reméljük megoldódik és persze jó irányban.

1074. Gina33 (válaszként erre: 1071. - Dbe3645082)
2009. márc. 3. 22:10

Nem szoktunk sajnos csak igen ilyen rejtett jelekkel kommunikálunk =D

Szerintem azért nem mer kezdeményezni mert még nem zárta le a mostani kapcsolatát talán majd utána minden simábban fog menni.A lényeg én várok rá! :)

1073. dbe3645082 (válaszként erre: 1072. - Citronella)
2009. márc. 3. 17:25
Ha szeret akkor csak vissza megy hozzád!Nem?Ha szerelmes akkor úgy is rájön, hogy fontos vagy neki és kellesz!Csak ezt olyan nehéz kibírni!Nem tudom mi lenne a legjobb, mert az se biztos, hogy jó ha győzködöd!Igazán nehéz helyzetbe vagy!Szoktatok beszélni,találkozni??
2009. márc. 3. 16:51
Jaj!Velem kb 1 hete szakított életem szerelme,aki történetesen 24 évvel öregebb tőlem.Mégis majd bele pusztulok.Kimondhatatlanul hiányzik.7 hónap után jött rá,hogy nagy a korkülönbség köztünk.Már az elején is tudta.Tudom,hogy még szeret,mondja is,de valamiért mégis fél.PL:hogy rájövök később,hogy nem kell nekem,vagy vmi fiatalabbra cserélném.Pedig nagyon szeretem,képtelen lennék ilyet tenni vele!De nem bízik a fiatalabb koromban...Mintha bármikor bedilizhetnék és beigazolódna,amitől tart.Nagyon szeretném,ha hagyná,mert komoly érzelmeim vannak iránta,a fiatalabb korom ellenére!És jóval érettebb vagyok a 20 éves kortársaimnál!Ezért ő hamarabb lépett.Ilyenkor mit lehet tenni?Hogyan szerezzem vissza,úgy hogy az nem jöhet szóba,hogy lemondok róla?Győzködjem?Bizonyítási időt kellene hagynia,de ettől biztos elzárkózna.Mit tegyek?Segítsetek!Köszi.
1071. dbe3645082 (válaszként erre: 1069. - Gina33)
2009. márc. 3. 09:25
Nem szoktatok beszélni,csak ilyen rejtett jelekkel komunikáltok?:)Lehet hogy nem mer kezdeményzni.Vagy ez nem lehet??
1070. dbe3645082 (válaszként erre: 1068. - Blackangel)
2009. márc. 3. 09:14

De ti akkor gondolom szoktatok találkozni és beszélgetni, persze csak mint a "barátok":)Akkor hogy reagál nem látod annak jelét hogy esetleg ő is lehet hogy akarna többet??De akivel most együtt van az nem a felesége,ugye??Szerintem még nálatok sincs semmi veszve...bármi lehet még,vagy nem???

Kitartást és sok szerencsét!:)

1069. Gina33 (válaszként erre: 1059. - Annaluca)
2009. márc. 2. 23:02

Tud róla igen és hogy is mondjam szokott csinálni furcsa dolgokat amikor a közelében vagyok.Mindig mosolyog rám vagy mindig néz és amikor én is ránézek vagy mosolyog vagy gyorsan elnéz máshova.Egyszer úgy láttam meg hogy a kocsiban volt és a kocsiból is integetett nekem.Nagyon aranyos és nemtudom elfelejteni sehogy de nem is szeretném.

Persze itt csak az a gond hogy van felesége igaz nemrég hallottam hogy nincsenek jól meg és lehet válás lesz a vége.Reménykedem hogy van még esélyem nála!=)

1068. blackangel (válaszként erre: 1067. - Dbe3645082)
2009. márc. 2. 17:15

Sajnos kapcsolatban van. :) Csak azért bosszant, mert akkoriban kezdődött, amikor engem is megismert, és valami klassz dolog lehetett volna köztünk, ha bele mer vágni. Túl sokat gondolkozik. Így maradtunk "barátok". Fogalmam sincs mi jár a fejében, de egyszer még megtudom. Azért köszi! :)

Én hiszek abban, hogy nem a kor számít. A többieknek több szerencsét! :P

1067. dbe3645082 (válaszként erre: 1065. - Blackangel)
2009. febr. 21. 16:37
Most milyen kapcsolatba vagytok??Ő mit gondol rólad?Ha ő sem él most párkapcsolatba akkor miért nem próbáljátok meg és majd kiderül hogy nálatok működik vagy nem!:)Sok sikert!:D
1066. dbe3645082 (válaszként erre: 1063. - P64)
2009. febr. 19. 11:05
Szerintem sincs azzal se probléma ha a férfi a fiatalabb.Írtam már egy párszor de megint csak ismételni tudom,hogy mostanság annyi egykorú pár megy külön,hogy szerintem a korkülönbségnek már nem sok szerepe van!:)
2009. febr. 18. 20:24
Sziasztok! Hoznék egy újabb példát arra, hogy lehet idősebb pasit szeretni. :-) Én 24 vagyok, ő 41, bár hihetetlen energikus. :P Nem vagyunk együtt (még), mert van valakije, de egy fél éve nem tudom kiverni a fejemből... Nem akartam ezt, el sem tudtam képzelni, hogy egy őszülő, kopaszodó pasi érdekelhet. Most pedig csak ő, és senki más. Az a fajta pofátlan magabiztosság, szerénység, intelligencia, humor, udvariasság.. szóval hihetetlen pasi. Új ez nekem (és ő sem tudja hová tenni), sokszor eszembe jut, hogy vajon mi lenne 20 év múlva.. Vagy hogy most nem tartanám-e öregesnek a hétköznapokban, a szokásaival, a világnézetével, ő pedig egy fruskának engem. Tudnánk-e egyenlő félként kezelni egymást. Mit szólna hozzám az exneje, és a tizenéves kisfia.. Nehéz ügy, eléggé zsákbamacska, másrészt viszont annyira olyan, amilyen férfit el tudnék képzelni magam mellé, hogy én beleugranék- lesz ami lesz. Nem a pénze miatt, mert nem egy gazdag fickó. Csak elvarázsolt. :) Bárhogy alakul, már megérte megismerni.
1064. Brilliantgirl (válaszként erre: 1061. - Napsugaras)
2009. febr. 18. 11:49
hááát...azért a 7 év nem ugyanaz ám, mint a 24, valóban a hét év nem nagy korkülönbség...de sztem egy 23 éves és egy 47 éves között bizony van különbség most is és 20 év múlva is lesz...Csak abba gondoljatok bele támogatnátok-e engednétek-e a gyermekeiteknek egy ilyen kapcsolatot. Biztosan +tennék mindent, hogy vége legyen ennek a románcnak...persze "most" könnyen beszélek...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook