Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
194. ében11
2009. júl. 9. 11:40

az enyémnek is fájt egy hónapig a hasa.aztán elmúlt.viszont bukott, és néha a főzelék után is visszajött, mert annyit evett a büfivel kicsi visszafelé jött.a tejtől is azért mert annyit evett:)

én epret egy éves kora előtt adtam neki így hámozva...na nem nagy mennyiséget pár szemet és nem sokáig, csak még a kertben volt 2-3 alkalommal.

de előtte üveges eperlevet eperpürét evett-azok is mag nélkül vannak.meg anyum főzött be málnadzsemet-és átszűrte a magok miatt.ettől sem lett baja. bár a bébiétel gyengébb, mert hígítva van és hőkezelve párolva.ami az emésztésnek jó, ezt onnan tudom hogy a sógorom most epe diétát tart, neki jobb ha mindent párolva eszik.pl. hagymát is, és nem pirítva.erről jut eszembe, hogy néha a párolt zöldség mellé tettem pici hagymát fokhagymát is ízesítőnek-a bébiételes üvegekről vettem-általában krumpli,rizs,zöldség gyümölcs bors, babérlevél,kapor,olaj van bennük-ezekből otthon is tudtam nagyon hasonlót főzni neki.pl. a gesztenyés bébiételt is főztem neki-ugyanolyan vagy talán kicsit jobb ízűre sikerült mint a bolti(hogy örültem a fagyasztott hámozott gesztenyének).

193. Noj84 (válaszként erre: 192. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 11:35

Barátnőm babája is nagyon bukós, hasfájós baba volt, mára már kinőtte, (az enyémnél 3 nappal idősebb), de ő azt mondta, hogy megvárja a 4 hónapot a hozzátáplálással, mert fél picit, hogy mi lesz a reakciója a babának. Mondtam, meg is értem, minden baba más, de akkor ezek szerint már náluk se lesz gond ezzel.

Mire nem jó a pépes kaja... :)

192. c62e5b7d24 (válaszként erre: 191. - Noj84)
2009. júl. 9. 11:30
ja-ja. meg állítólag a fiúk hasfájósabbak. A nagyot tornáztattuk, meg maszíroztuk, ha fájt néha, a kicsivel lehetetlen lett volna, mert akkor nem csak az orrán-száján, de a fülén is tej jött volna vissza:S De szerencsére ahogy elkezdett pépeset is enni, elmúlt a bukás.
191. Noj84 (válaszként erre: 187. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 11:25
lekopogom, Panninak se fájt még a hasa. bár azt mondják, az 3 hónapos korig szokott lenni, szóval ez szerintem elkerült minket.
190. c62e5b7d24 (válaszként erre: 188. - Ében11)
2009. júl. 9. 11:16
he-he én pl. pont azért nem csináltam a héten babfőzit, mert a kicsinek nem merek még adni. Nálunk is varázspaplan lesz tőle éjszaka, nála meg ősrobbanás lenne tuti. Szóval ezzel várok még pár hónapot. Meg eperrel pl.
189. ében11 (válaszként erre: 187. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 11:16

az enyém is jó étvággyal, 2 üveg bébikaja lecsúszott már akkor mikor alig kezdtük el a hozzátáplálást, pedig nagyon fintorgott az első kanalazásokkor.el se hitték hogy az adagja 1alma 1banán 1körte.ezért ha üvegeset kapott főztem hozzá egy szem krumplit,rizst vagy durumtésztát-hogy laktatóbb legyen.

az első püréi is mind 1 szem krumpli és valami zöldség párolva vagy gyümölcs,gyümölcslé volt-hogy jól lakjon a drága.

188. ében11 (válaszként erre: 185. - Noj84)
2009. júl. 9. 11:12

persze.én se követtem mindent betűről betűre.

pl. mikor kapott zöldségeket én főztem neki kukoricát(ez például az első pürék között volt) borsót karfiolt brokkolit kelbimbót is, csak tettem bele pici köményt, vagy áttörtem szitán hogy héj nélkül kapja-és nem fájt tőle a hasa,és korábban kapta ezeket mint ahogy ajánlották.pl. a bablevesből is kapott babot-lehúztuk a héját, vagy anyuméknál termett eper,és megpucoltam neki(óriásiak voltak)szóval mag nélkül adtam neki.

187. c62e5b7d24 (válaszként erre: 186. - Noj84)
2009. júl. 9. 11:08
Örülj neki:) Alig vártam, hogy megszülessen a kicsi és finom babaillat legyen otthon. Aztán hazahoztuk és az ágya körül mindig olyan szag volt, mint egy tejcsarnokban, ahol elromlott a hűtő:S Rengeteget evett és vissza is bukta a felesleget. De legalább nem fájt a hasa:)
186. Noj84 (válaszként erre: 184. - Ében11)
2009. júl. 9. 11:00
az én gyerekem még soha nem bukott. azt se tudom, hogy milyen az.
185. Noj84 (válaszként erre: 183. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:58

na jó, mondjuk én semmi ilyesmit nem látok az én családomban, tekintettel arra, hogy én vagyok a legnagyobb lányuk, és én szültem meg az első unokát, mindkét ágon. férjem családjában férjem volt az utolsó kisgyerek, gondolhatod. szóval én nem látok ilyen extrém dolgokat.

nagyon durva, amiket írsz, de gondolom azt látod, hogy én teljesen másfajta korai hozzátáplálásról kezdtem el beszélni itt.

184. ében11 (válaszként erre: 183. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:57
ja és unokatesóm is felhívott egyszer, ebéden vannak babástól és mindenből adtak neki-a sütinél kidőlt a baba-összehányta őket...bocsi így ebéd előtt...
183. ében11 (válaszként erre: 182. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:56

:D

néha érvelnem kellett a családban is...megszoktam...2 hósan almás lepényt nyomtak a gyerek kezébe...a játszótéren meg már mindenféle megfordult...résen vagyok...a legdurvább após volt kóla a cumisüvegbe :( meggyőztem nem kellene neki még pohárból sem.

182. Noj84 (válaszként erre: 181. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:53
hát, kútvízből még én se innék. babavizet kap a gyerek, mert itt a csapvíz néha barnás, nem szívesen iszom én sem. de szerintem ennél óvatosabb már nem lehetnék. olyan extrém példákat hozol fel, hogy az valami hihetetlen :)
181. ében11 (válaszként erre: 177. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:51

fene se tudja, lehet a németek osztrákok jobban figyelnek a minőségre-ugye nálunk paprika, liszt,zöldségek,gyümölcsök és még ki tudja milyen étellel volt baj(húsban antibiotikum van, mert oltják az állatokat).szóval ott lehet betartják és jobban odafigyelnek.a gabonára is azt mondták, szemmel észre lehet venni, ha gombás,vizsgálat sem kell, mégis megőrölték-pedig biztos nem egy ember látta.

a meggyőződéssel néha vigyázni kell-ott volt a baba akinek a kútvízből adtak, pedig mondták nekik nem szabad inni belőle-de a nagypapa csak azt mondta hát a többi gyereknek sem volt baja belőle...szóval ők sem rosszat akartak.lehet az én meggyőződésem sem tökéletes, sőt biztos nem teljesen az :)

180. Noj84 (válaszként erre: 176. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 10:49

Hát Adony az tényleg itt van. :) Nem lesz gond a költözéssel, nagyon jó gyerek a Panni, 2 és fél hónaposan el lehetett vinni az olasz partra 3 éjszakára, észre se vette szerintem, hogy nem otthon van. Mondjuk vittem a fél gyerekszobát.

Igen, láttam a méretezést a kuponon, igyekszem valami jót kifogni majd. :)

Nekem is gyerek előtt napi doboz (ráadásul sima szofi), és valóban, mai napig álmodom a cigivel, de én hülye, ha eszembe jut álmomban, hogy nekem ezt nem lehet, még ott is elnyomom. Gyanítom, én is rá fogok még gyújtani. Valamikor. Még nem most. :)

179. c62e5b7d24 (válaszként erre: 178. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:48
Hát próbálom megállni, csak nagyon nehéz ám, főleg amikor a vérnyomásom az egekben és nem látok a pipától:S
178. ében11 (válaszként erre: 176. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 10:46
hát ne is szokj vissza...ha eddig megálltad...anyuék eszik a cigit...ők már nem fogják tudni letenni...apum a múltkor nem gyújtott rá...az elvonástól rosszul lett és feküdt...szó szerint akkor lett jobban mikor anyum elment és vett neki cigit...bent a lakásban büdös is...de tudom nehéz leszokni, öcsém is szívja pedig ő asztmás is:(
177. Noj84 (válaszként erre: 175. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:45

még annyit a gluténról, hogy most a legújabb kutatások szerint hamarabb be kell vezetni. fél és egy éves kor között. régebben ezt is egy éves kor után javasolták. most meg kimutatták, minél hamarabb vezeted be, annál tutibb, hogy nem lesz rá érzékeny. mindig mást mondanak. és nem biztos, hogy mindig a legfrissebb irányelv a legjobb.

visszatérve az osztrákokra, most akkor ott szerinted miért ehet húst már a 4 hónapos? mérgezik a gyerekeiket? nem, nem fogok húst adni neki fél éves kora előtt, de mindenesetre elgondolkodtató, hogy párszáz km-rel arrébb ez egyáltalán nem okoz problémát. feltettem a kérdést a nestlének, hogy miért van ez ott így, várom a válaszukat, de gyanítom, csak annyi lesz, hogy más a táplálkozási irányelv. egyébkbént meg nem az a fajta ember vagyok, aki heccből eteti a gyerekét. én is mindent meggyőződésből teszek, mint te, csak én egy másikfajta meggyőződésből.

176. c62e5b7d24 (válaszként erre: 173. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:41

Adonyban van telkünk:) Az már majdnem nálatok van:)

Költözéshez kitartást kicsi gyerekkel.

C&A ban gyönyörű átmeneti kabátot kapott a Hajni, csak vigyázz, mert 92-es méretig lehet kuponra venni csak:S

Cigi ühümm... Gyerekek elött megvolt a napi egy doboz. Terhesen nem rémálmaim voltak, hanem, hogy rágyújtok jóízüen:) Most, hogy a kicsi elválasztotta magát, a telken rá-rá gyújtok, de nem kéne visszaszoknom, mert rohadt drága és büdös:S

175. ében11 (válaszként erre: 174. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:40
:) de észre vettem.azért írtam le a dolgokat...hátha más is olvassa...és én azt tapasztalom sokan ha az alma ez az lecsúszik a többit is bátrabban hamarabb adják-pl. a sógorék is, de sajnos nem örültek ennek sokáig.pl. anyukám is mondta, mikor kapta a gyümiket főzeléket hogy adjak mindent mert biztos unja már az egyhangú ételeket...
174. Noj84 (válaszként erre: 172. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:34

Dehát itt most nem a tej meg a tojás a téma, hanem a korai hozzátáplálás.

Ez tulajdonképp csak annyit jelent, hogy amit 4 hónapos kortól ajánlanak a címkék, odaadod 3, 3 és fél hónapos kortól. (Ha érettnek tartod rá a babádat.) Szó se volt sem tojásról sem lisztről. A gyerek jóllakatása (százhetvenedeszer is leírom, ó én hülye marha) anyatejjel történik. (Ennek hiányában nyilván tápszerrel 6 hónapos korig.)

Természetesen tojást, tejet, lisztet nem kap még. Azt hittem, ez egyértelmű.

Ahhoz, hogy engem meggyőzz, répa, sütőtök, almaallergiás emberekkel kéne példálóznod. De ezt meg nyilván nem teszed, mert ilyen ember nincs. :) Többek közt ezért is ajnálják ezeket a baba első szilárd ételeként.

Több dologban értek veled egyet, mint nem. De te még ezt sem veszed észre.

173. Noj84 (válaszként erre: 171. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 10:30

:DDD


A Dm-ben is van pontgyűjtés, meg ott van Bababónusz program is. beléptem a bababónuszba, kapásból kaptam egy kuponfüzetet, amiben indításként többek közt ott van két C&A-s centi, ami 50% kedvezményt ad bármilyen babaruhára. még nem lőttem el őket, nyilván nem kissapkát fogok belőle venni, hanem valami értékesebbet :)

Dunaújvárosi vagyok, itt a DM volt közelebb, holnapután meg költözünk Szigetszentmiklósra, ott kezdhetem elölről a feltérképezést :D na, majd lesz valami :D

Cigit ne is említsd, több mint egy éve nem gyújtottam rá, de még mindig belehalok :)

172. ében11 (válaszként erre: 168. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:27
lehet én is túlaggódom, de annyira megsajnáltam azokat a gyerekeket babákat akiknek baja lett...és a szülőnek meg kész kihívás ha tej tojás vagy liszt nélkül kell jóllakatni a gyereket-meg több pénzbe is kerül.én is kóstoltattam az enyémet már 4-5 hósan nyalogatta az almát vagy más gyümit is, de ezért lettem óvatos mert a többiekkel ez pont akkor történt-áááá az ekcémás unokahúgunk ramagyul nézet ki:(a szomszéd meg pont mondta adjak én is babapiskótát az övé szereti aztán a lánya tiszta kiütéses hasmenéses lett...azóta mindenki helyett tudok izgulni :)
171. c62e5b7d24 (válaszként erre: 170. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:26
Amióta van pontgyűjtés, szeretem a rossmannt, apjuknak mondtam, vegye ott a cigijét, én meg megyek babakajáért, krétáért és rajztábláért a nagynak.
170. Noj84 (válaszként erre: 167. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 10:22

én a rossmann-ba csak fényképért járok, amikor akció van, ott csináltatom meg a képeket.

amúgy mindent a dm-ben veszek. (kivéve a törlőkendőt, mert a tescoban a 4 csomag huggies aloe törlőkendő 2 ezer forint alatt van. amúgy meg egy csomag 750 forint, és így olcsóbb). én is megnézem ezeket a dm-es tejpépeket, legfeljebb megeszem én. :)) tudom, nem lesz jó vége, hehe. :))

169. ében11 (válaszként erre: 168. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:21
:)
168. Noj84 (válaszként erre: 166. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:19

igazad van, ne haragudj. csak látom a környezetemben, hogy sokkal jobban boldogulnak a korombeliek, akik egy kis indítást kaptak. nekem is volt indításom, több millió forint hitel a nyakamba :) anyámék meg elitták a házunkat :) és én nem így szeretném ezt a babámnak :) ennyi. :) de most tényleg nem ez a téma, viszont én többek között azért is vállaltam babát, hogy amit az életem során felépítek, amiért dolgozok, küzdök, azt át tudjam örökíteni a gyermekemnek.

"németbe" :-)))))))) tipikus :-)))))))))

167. c62e5b7d24 (válaszként erre: 165. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:17
Hoppá, jó, hogy írod a dm-est, megyek jövő héten. Pedig a rossmannban most hagytam ott egy valag pénzt.
166. ében11 (válaszként erre: 160. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:16

ja és ha ezeken tényleg gondolkodnék akkor felmerülne a kérdés, ebbe a világba minek a baba, inkább németbe születne?

miért a nyugdíjon munkahelyen törjem a fejem?

az én dolgom hogy gondozzam vigyázzak rá, egészségesen fejlődjön-hogy az életével mit kezd az már az ő dolga lesz.Nem tudom hogy jön ide a pénz kérdés!amúgy ebben sem vagyunk egyformák-nem hiszem ha a segge alá rakom a dolgokat akkor jó szülő lennék...úgyhogy ez nem célom...mindent megkap amit adni tudok neki...de nem azért teperek majd hogy a kocsiba beseggelje magát...ezer ennél fontosabb dolgot is tudok adni neki....

165. Noj84 (válaszként erre: 162. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 10:14
ja, a kekszes az biztos nagyon jó, de azt csak fél éves korától lehet adni :) még a dm-eseket akarom kipróbálni, állítólag most 300 forint alatt van, mert új csomagolást kap, és kisöprik a régit. :) abból is van állítólag mindenféle, majd szétnézek, ha elfogy a pelenka :)
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook