Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17
14. 95897bc429 (válaszként erre: 9. - Sara1986)
2009. jún. 21. 15:59

Na drágám ez egy nagy hülyeség.

Ebben a korban még mindent jobban elfogadnak mint pár héttwel, hónapal később.

Hidd el tPsztalat!

Kicsi 11 hetesen kezdett kanállal enni, nagy meg 9 hósan, mert addig csak szopott!!!

2009. jún. 21. 15:58

A fiammal 3,5 honaposan kezdtem el a hozzataplalast, a lanyomnal 7 honaposan.

A fiam tobbnyire tapszeres volt, es en ugy gondoltam, hogy semmivel nem rosszabb, ha gyumolcsot kap, mint ha tapszert. Raadasul a vegen mar 2 orankent evett, ezert ugy gondoltam, hogy tenyleg ideje vmit valtoztatni.

A lanyom anyatejes volt, nala csak 7 honaposan kezdtem el, akkor is csak azert, mert mar nagyon mondtak, hogy kene. Szepen gyarapodott igy is, es csak 4 orankent akart enni, ezert nem ereztem szuksegesnek, hogy korabban elkezdjuk.

A fiammal sokkal lassabban haladtunk, 6 honapos koraig glutenmentesen taplaltam, mindent pepeztem neki, tobbnyire gyumolcsoket, fozelekeket es tejpepet kapott.

A lanyomnal egybol adtam szilard etelt is, es sokkal gyorsabban haladtunk.

12. mandy
2009. jún. 21. 15:58

Én ugyan kilógok a sorotokból, mert a kisfiamnál csak 6 hósan kezdtem el a hozzátáplálást, de be kell valljam, be is jött az amit Ibuska írt arról, hogy nehezen fogadja el az új dolgokat a félévesnél idősebb baba. A pépeset még elfogadta simán (mert ugye azt nem kellett rágni), de a darabosnál nagyon sokáig öklendezett.


Viszont narancsot nem adnék a helyetekben ilyen korán. Allergén. Alma, répa, krumpli mehet.

Meg én sokat lestem a bébiételek cimkéjéről, hogy hány hónaposnak miket tesznek bele :)

2009. jún. 21. 15:57
Én régi motoros vagyok és 1 hónaposan kezdtem, de vannak unokáim és a lányom is 4 hónaposan kezdte a legkissebb babájának adni az elsők még szopiztak lányomnál menyemnél és a mosodik babáknál már rugalmasabbak voltak és ez jött be jobban. :)
10. 1f9774333a (válaszként erre: 8. - 95897bc429)
2009. jún. 21. 15:57
Na, pontosan az ilyen tapasztalatok érdekelnek engem:)
9. sara1986 (válaszként erre: 5. - 1f9774333a)
2009. jún. 21. 15:57

szerintem nagyon korai. Azt sem fogja tudni, hogy mit kezjen a kanállal, cumisüvegből adni pedig...

nincs tejcsi?

2009. jún. 21. 15:56

Szia!


Az én kislányom már 11 hetesen elkezdte enni a gyümölcsöt, de nem nagy mennyiségben. Mellé még anyatejet kapott, de mivel nem tudott kakilni, csak segítséggel, ezért inkább a természetes segítséget választottuk. Így barackot kapott szopi előtt napi 1x.

Ja és semmi baja nem volt tőle.


A naygobbik lányom (most 12 és fél éves) mikor kicsi volt, már 3 hósan lehetett elkezdeni a hozzátáplálást. Gyümivel és főzivel.

2009. jún. 21. 15:56

én hat hósan kezdtem és pont jónak tartom ezt a kort.

ha valaki korábban kezdi, akkor sztem nagyon kevés dolog bevezetésével tegye. TEljesen elég lenne az anyatej is fél éves korig.

Egyébként én is alig tudtam ezt a fél évet kivárni, pedig a szoptatás sokkal kényelmesebb ;)

én azért nem szeretek semmit a régi időkhöz hasonlítani, mert hát régen mákteát is itattak a babákkal, mert nem tudták, hogy káros, csak jókat aludt a gyerkő aztán kész... :)

6. 1f9774333a (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2009. jún. 21. 15:53
Te mikor kezdted el?
2009. jún. 21. 15:53

én nekem a gyerekem most lesz 10 hetes. már most filozok rajta, hogy hamarabb elkezdem, úgy 2 hét múlva kostoltatni legkésöbb...

tápszeres, has az egy vagyon egy hónapra...


tudok egy két anyukáról akik ilyen időben kezdték, csak nem merik vállalni, mert mindenki letámadja őket. ezért is indítottam ezt a fórumot:)

2009. jún. 21. 15:52

Régebben egy hónaposan már lehetett alma és naracs levet adni a babáknak, 3 hónaposan főzelékeket. Nem lettek gyomobajos felnőttek belőlük. amennyiben szükség van rá én akkor a természetes hozzátáplálás híve vagyok a szintetikussal szemben.

Ibuskával egyetértek, ha idejében nincs elkezdve a szilárdabb hozzátáplálás később már nehezebb az új ízeket elogadtatni vele.

2009. jún. 21. 15:44
Én 5 hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást az anyatejes babámnál, mégpedig azért, mert sok kisgyereket ismerek, akik 1 év körüliek és nem akarják elfogadni a szilárd ételt, csak az anyatejet, mert későn kezdték el velük a hozzátáplálst.
2009. jún. 21. 15:41

Szia!


Én 4 hósan kezdtem meg a hozzátáplálást a kisfiamnál. Semmi gond nem volt, megevett mindent :) A védőnő mondta, hogy ne adjak neki semmit se 6 hós koráig, csak anyatejet, de én másképp gondoltam.

A mi időnkben már 1 hósan megkezdték a hozzátápláslát, de most meg azt mondják, hogy nem szabad korán.

2009. jún. 21. 15:35
Olyan anyukák hozzászólásait, tapasztalatait várom, akik ideje korán elkezdték a hozzátáplálást. Akár mert allergiás volt a tápszerekre a gyermeke, mert erősen refluxos volt, vagy mert ajánlották neki, esetleg a saját döntése volt. Érdekelne engem ez a téma, mert most mindenhol azt hallani, hogy 4-6 hónapos kora előtt nem szabad, de amikor mi voltunk gyerekek, nem egészen vártak eddig. Előre szeretnék megkérni mindenkit, aki azzal a szándékkal akar írni a fórumba, hogy kifejezze, hogy nem szabad korábban kezdeni, mert nem… az ne itt tegye meg. Én tényleg az érem másik oldalára vagyok kíváncsi, nem arra, hogy bárkit bántsanak, mert így tett anno, vagy tesz most. Köszönöm…
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook