Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


134. Noj84 (válaszként erre: 133. - E773b192c8)
2009. júl. 8. 18:06
szerintem teljesen jól csináltad.
133. e773b192c8 (válaszként erre: 132. - Noj84)
2009. júl. 8. 18:01

Sziasztok olvastam a szó csatátokat. teljesen pártatlanul mondom, csak az én esetemet szeretném leírni: nekem most 13 hónapos a kislányom. Sajnos csak 2,5 hónapos koráig tudtam szoptatni de mivel nem volt tápláló a tejem tápszereztünk is.kb.még 4 hónapos koráig. 3 hónaposan már adtam a lányomnak kis adagokban almát, nézve hogyan reagál a szervezete rá. Mikor szorulása volt akkor volt jó a legjobban mert az alma lazítja a székletet.Szakirodalom is írja de orvos védőnő is mondja hogy minden ÚJ ételt Ovatosan kell adni a babának hogy hozzá szokjon a szervezete. Amúgy attól hogy van valakinek teje, a hozzátáplálást már elkezdheti.Alma után barack-keksz-babapiskóta jött stb. 6-7 hónaposan már mindent ettünk csak olyat nem ami fúj( lencse, bab stb.)Ettünk saját készítésüt és bolti bébiételt egyaránt.Nekem is szerencsére nem válogatós a lányom, és nem allergiás eddig semmire.(pedig már tehén tejet is kap forralva)

A tehén tejről meg annyit hogy sok benne a fehérje ami megterheli a baba veséit, és megfogja a székletet azért nem ajánlják. De nekem ezt is jól bírja a lányom.

Félre ne értsetek nem okoskodni akarok csak veletek megosztani ami nálunk bevállt.

132. Noj84
2009. júl. 8. 16:37
szerintem ez már paranoia.
131. ében11 (válaszként erre: 130. - Noj84)
2009. júl. 8. 16:37
jó akkor nyugodj meg, titeket biztos elkerüla permet, vagy a bébiételes üveg tetejéből kioldódó anyagok és még sorolhatnám!
130. Noj84 (válaszként erre: 129. - Ében11)
2009. júl. 8. 16:31

na lássuk akkor a tápszercímkét:


(Milumil HA Start 0+ hó)

hidrolizált savófehérje (tejből), laktóz (tejből), növényi olaj (pálma, repcemag, kókusz, napraforgó, single cell) élelmi rost (galakto-oligosacharid (tejből), polifruktóz), emulgeálószer (monod és diglicerid citromsav-észtere), kálium-dihidrogén-foszfát, kalcium-klorid, állati eredetű olajok (halolaj), L-tirozin, kolin-klorid, L-aszkorbinsav, kalcium-karbonát, szójalecitin, taurin, nátrium-L-aszkorbát, inozitol, vas-szulfát, cink-szulfát, uridin-5-monofoszfát nátrium sója, citidin-5-monofoszfát, DL-alfa-tokoferil-acetát, adenozin-5monofoszfát, inozin 5 monofoszfát nátrium sója, kalcium D pantotenát, D-boiton, réz-szulfát, folsav, retinil-palmitát, DL-alfa-tokoferol, riboflavin, tiamin-hidroklorid, cianokobalamin, kolekalciferol, piridoxin-hidroklorid, kálium-jodid, mangán-szulfát, fitomenadion, nátrium-szelenit.


na most nézzük a bébiételt:

Alete Bébiétel zsenge sárgarépa

összetevők: sárgarépa (ellenőrzött ökológiai gazdálkodásból származó termék), víz.



Van még kérdés?

129. ében11 (válaszként erre: 127. - Ében11)
2009. júl. 8. 16:23
de van benne, de nem ez a lényeg.a bébiétel is annyira természet adta mint a tápszer.egyiket elutasítod a másikat meg nem.a tápszer kisebbkenk van a bébiételt vagy az otthon készített bébiételt a nagyobb babáknak készítik.
128. Noj84
2009. júl. 8. 16:22
hát de kb. mint falra hányt borsó, amit írok. van ennek értelme? ne haragudj.
127. ében11
2009. júl. 8. 16:21
köszi én még nem bunkóztam senkit...:(
126. Noj84
2009. júl. 8. 16:20
de most tényleg ez a válaszod erre? te tök sötét vagy, ne haragudj, zárjuk is le, én veled nem vitatkozom.
125. ében11 (válaszként erre: 124. - Noj84)
2009. júl. 8. 16:20
a bébiételgyártók is jól járnak:)
124. Noj84
2009. júl. 8. 16:18

akkor most még egyszer, ta gol tan.

napi 4-5x szoptatom a babámat. vagy ha répát adok mellé, akkor ebben a tejben már nincs vas?


és ezt is még egyszer, ta gol tan.

bébiételt kap, bevizsgált.

123. ében11 (válaszként erre: 122. - Noj84)
2009. júl. 8. 16:16

hát a szoptatást senkinek se kedvez.pl.több vele a macera, sűrűbben kéri a cicit, aki szoptat annak vigyáznia kell a cigivel gyógyszerek,és rendesen ennie innia hogy legyen elég tej-én pl. éjszaka felkeltem fejni.

azt akartam mondani, hogy az anyatejben,tápszerben A-Z ig minden benne van.ha már ételt kap akkor meg mindenféléből össze kell állítani, hogy minden vitamin vas meglegyen amire szüksége van.az almában meg nincs vas-anyatejben igen.

ja és a tápszert is olyan termék mint a védőoltások(sok sok védőoltás van ami nem is kötelező)ezeket beadatod de a tápszer az sz.r?

ja és még mindig nem értem a permettől nem félsz?egy nagyobb baba jobban bírja a "természet" adta ételeket, egy pár hós viszont nagyon érzékeny tud lenni.igen régen odaadták a répát,de nem permetezték!volt olyan hír, hogy egy baba a permetes répától halt meg, mert a picos néni nem tartotta be az előírást, úgy termesztette vitte ki eladni.nekem csak ez a kérdés, hogy ilyentől nem félsz?csak a tápszertől?

a szoptatást én még mindig természetesnek gondolom,nem ajánlotta senki-egyszerűen szülés után elkezd termelődni és nem véletlenül van így.

122. Noj84
2009. júl. 8. 15:54

anyatejtől is átaludta az éjszakát, majd egyre sűrűbbek lettek az ébredések ----> éhes lett a gyerek.

éhes a gyerek ----> etessük meg, ne éhezzen.


olyan, mint az 1x1. ez is természet. a répát is a természet adja, a sütőtököt is. a tápszert nem a természet adja, de most már ebbe ne menjünk bele ilyen mélyen.


nem tudom mit akarsz azzal, hogy az almában sok a vas...


főorvosnő javasolta, hogy nyugodtan ehet ilyeneket.

ja, ő látta a gyerekemet, te nem láttad.


a védőoltásokat megkapták a babák évtizedekkel ezelőtt is, a fél évig tartó szoptatás és/vagy tápszer viszont kedvez a tápszergyártó multicégeknek. és még csak pár éve skandálják, mióta van internet, meg egyéb média. régebben nem volt. erről szól az egész világ, ha nem tűnt volna fel.

az én gyerekem makkegészséges, jó emésztésű, boldog, kiegyensúlyozott baba. sírni se szokott, max. negyed órát egy nap. azt is főleg az esti szoptatásoknál, mert éhes marad. a répát ezeket mindig szoptatás után kapja meg. nem tudom, hogy mi rossz van ebben.


túl okos vagy szerintem.

121. ében11
2009. júl. 8. 15:47
ja és az almában sok vas is van(merthogy az anyatejben tápszerben van)szóval azzal jobban jár a baba...
120. ében11
2009. júl. 8. 15:46

na látod te írtad le az alma nem annyira tápláló...nem vagyok kommandó...az én gyerekem 7 hósan is végigaludta az éjszakát pedig anyatejet később csak tápszert kapott.

persze hogy a tiéd átalussza, mert megterheled a gyomrát-anyukám mesélte hogy főzött az öcsémnek 2 hónaposan tejbegrízt és egy napig aludt tőle(majdnem vitték orvoshoz,mert nem tudták felkelteni).

nem a WHO mondja ki hogy jó az anyatej egy pici babának hanem a természet, különben nem lenne tejünk és a gyerekek foggal születnének.az emésztését meg egy orvos jobban tudja, mint egy szülő.ennyi erővel védőoltást és egyebeket se kapjon, mert a nagyokosok mondják....ha ifgyelsz a babádra akkor félted is, nem?

119. Noj84
2009. júl. 8. 15:39

az almától többet hízik? de hisz kevesebb benne a kalória,,,, :))))

te honnan tudod amúgy, hogy az én gyerekemnek milyen az emésztése?

azért nem adok neki tápszert, mert úgy gondolom, hogy nem adok, és kész. te adjál a saját gyerekednek tápszert, és légy boldog, de ez a topic azt hittem nem erről szól. de úgy látszik, hogy mindenhol van egy nagyokos, a WHO kommandó mindenhol megtalál :DDD a babám erős. ha hiszed, ha nem. ha gyenge lenne az emésztése, nem aludta volna át az éjszakát már hat hetesen. másnak még fél évesen se alussza át. miért kell mindent korhoz kötni? hagyjuk már ezt, én nem vitatkozni jöttem ide, azt hittem, találok olyan embereket, akikkel el lehet erről beszélgetni.

118. ében11 (válaszként erre: 117. - Noj84)
2009. júl. 8. 15:34

van tápszer ami kíméletesebb a permetes répánál pl.

nehéz megérteni hogy az anyatej a legjobb és egy jó ideig inkább a tápszer.valahogy nem értem sosem ha a természet kitalálta az anyatejet akkor miért jobb az almalé(nagyobb lesz,többet hízik?)

nem a kajával van gondom, hogy esznek a babák-csak mostanában elég sok baj van az élelmiszerekkel, ezért az ilyen pici babáknál szerintem jobb az óvatosság.legalábbis mikor én elkezdtem zöldséget gyümölcsöt adni-hát nagyon meg kellett válogatni mit vehetek meg a boltban.

a bébikajákkal nem volt rossz tapasztalatom, a tápszerrel sem.de az import zöldségekkel gyümölcsökkel vigyáztam.és az enyémnek elég érzékeny volt a pocija, pl. citrom narancs barack és még sorolhatnám amitől hasmenést kapott még 1-1,5 éves kora körül is volt ami meghajtotta.

szóval nem értem miért olyan nehéz elhinni, hogy egy pici babának érzékeny a gyomra az emésztése-és emiatt 1-2 hónapot vár az ember.ami nem is sok idő,ha belegondolsz, de a babának épp elég hogy erősödjön.

117. Noj84
2009. júl. 8. 15:27

egyrészt nekem nem tejcsim van, hanem tejem, de ez most más kérdés. amúgy pedig azt láttam a gyereken, hogy már nem lakik jól vele, ment a hiszti is, és felébredt éjszaka, ezt is leírtam. minek ismételjem magam? most mit nem lehet ezen érteni?

igen, bátor vagyok, mindig is az voltam. aki mer, az nyer <;)

116. ében11
2009. júl. 8. 15:08
hát bátor vagy, ha van rendesen tejcsi minek a kaja 3 hósan?tök fölösleg.még nem emésztenek rendesen.de nem muszáj ezt érteni.:(
115. Noj84
2009. júl. 8. 13:42
de azóta már délelőtt kap körtét és almát ez lemaradt valahogy:DD
114. Noj84
2009. júl. 8. 13:39

Sziasztok!


Remélem, még nem halt meg ez a topic. Örülök, hogy rátok találtam, már kezdtem magam teljesen outsider-nek érezni, mert 3 hónaposan elkezdtem nyomni a répát Panni babámnak.

Az a helyzet, hogy esténként ment a hiszti, nem tudtam rendesen megetetni. (Anyatejes baba.) 6 hetes kora óta átaludta az éjszakát este 10től reggel 8ig, egyszer csak elkezdett hajnalban felébredni. Kapott tejpépet cumisüvegből (a milupa vaníliás meg jóéjt banános kicsit hígabbra csinálva), most úgy kell reggel 8kor elővakarni az ágyból. Délutáni kóstoltatást a családom javaslatára kezdtem el. Répa, sütőtök, paradicsomot is evett már, meg az ilyen nestlé kerti zöldségeket is szereti. Ne nagy adagokra gondoljatok, a 190 grammos bébikaját 2 részletben kapja meg. Mondjuk répából már több is lecsúszik. Itt írta valaki előttem, hogy ne gyümölccsel kezdjük, mert nem fogadja el a többit. Én is így gondoltam. De azóta már délelőtt. Eddig még csak bébiételt mertem venni, várok még pár hetet, és utána kap "házit". Ő mindent megeszik, és úgy is veszem észre, hogy meg is emészti. Sőt, nyüszög a kajáért. Kiváltani még nem akarom a kajálásait 1-2 hónapig egyiket sem, most 4-5x szoptatom még ezek mellett. A fél éves korig tartó kizárólagos szoptatással abszolút nem értek egyet. Tényleg azt hittem, hogy ezzel egyedül vagyok. :)

113. mandy (válaszként erre: 112. - Kata75)
2009. jún. 25. 09:06

Igen, szia :)

Én rögtön rádismertem :)

Mi is hasonlót vacsiztunk (sajtos-sonkás-vajas kenyér + zöldség), de Bálint megette a paradicsomot, paprikát, a sonkát és a sajtot leszedte a kenyérről és azt is megette. A kenyeret meg otthagyta. Egészséges, de nem túl tápláló, örültem volna ha egybe eszi :)


De az is igaz, amit írsz, hogy jobb (és anyukának is egyszerűbb) idővel átszoktatni, hogy azt egyék, amit mi. Simán meg lehet csinálni úgy jópár kaját, hogy még fűszerezés előtt félreteszünk a kicsinek, és akkor mindenki ugyanazt eszi, csak a nagyok ízesítve.

112. Kata75 (válaszként erre: 109. - Mandy)
2009. jún. 24. 21:29

Hahóóóóó most látom, hogy mi már "találkoztunk":)))))

Te vagy a kedves Törpi ajándékozó:))

111. Kata75
2009. jún. 24. 21:27

Most jut eszembe, hogy pl ma simán felcserélték a lightos teát (igazi gyümitea szinte alig ízesítéssel)vízre, mert az jobb.....pedig előbbit nem sűrűn kapnak.


Na jó, az ebéd utáni túrórudit nem utasították vissza, de ennek örömére az uzsonna 1-1 nagy cső sima főtt kukorica (só nélküli) volt, a vacsi pedig 1-1 szelet sajtos kenyér rengeteg újhagymával, paradicsommal.


Lentebb már írtam, hogy kb mennyire betegesek, bár ezt hosszútávon még korai lenne hangoztatni, de bízom bennünk:))

110. Kata75 (válaszként erre: 108. - Samsam)
2009. jún. 24. 21:20

Sziasztok!


Teljesen igaz amit írsz, de egy jól összeállított babakaja nem feltétlen jelent kotyvasztást....:)

Előbb utóbb a lehető legtöbb odafigyeléssel, de "muszáj" lesz szoktatni a "hétköznapi" ételekhez. Most itt tök mindegy, hogy 4-5 vagy 6 hósan kezdjük, de eljön az idő, mikor valamilyen szinten "alkalmazkodni" kell.

Amúgy meg ezért nem szabad túlságosan belemélyedni, hogy miben mi van, persze emellett ésszel "etetni a családot":))

A bioételek tényleg klasszak, de ez nagy mértékban megint pénztárca függő. Sajnos.

Én még mindig azt mondom, hogy mérlegeljünk, és találjuk meg az arany középutat.


Mi rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszünk, de nekem a tészta a mumusom, a férjemnek pedig az édesség.....ha ezek nem lennének:)))

109. mandy (válaszként erre: 108. - Samsam)
2009. jún. 24. 19:43
Miért nem mersz kotyvasztani?
108. samsam (válaszként erre: 107. - Mandy)
2009. jún. 24. 15:43
igen, nagyon nehéz kérdés... mondjuk részemről gyógyszerekre nem akarok költeni, valahol azt olvastam, hogy a problémák az étkezésnél kezdődnek, majd ott is érnek véget. szomorú, hogy itt tartunk, és ez persze nincs támogatva, a gyógyszerek igen. mennyivel ésszerűbb lenne megelőzésre: helyes táplálkozásra, mozgásra többet fordítani. amúgy szerintem az is sokat segít, ha sok folyadékot - nem cukrosat - fogyasztunk, és mozgunk, az már fél siker. olyan gáz, hogy a magát egészségesnek mondó nagyhábetűs babakajákban is van cukor... :( (hozzáadott) meg az összes tejpépben és mindenben, ami amúgy finom. brühühühűűűűű!!! én ettől akadtam ki, én nem merek kotyvasztani, de azok a vackok meg tele vannak cukorral.
107. mandy (válaszként erre: 105. - Samsam)
2009. jún. 24. 09:11
Igen, ha egy árban lennének, én is csak biot vennék (nem csak a gyerekeknek hanem magunknak is), de egy öttagú családnak itt horribilis összeg jönne ki :-/
2009. jún. 24. 09:09
dejó nektek...
105. samsam (válaszként erre: 72. - Mandy)
2009. jún. 24. 08:46
részemről biopiacolok... illetve van egy könyvem, ott a zöldségek neve mellé kis megjegyzésben fel van tüntetve, hogy rajta van e a WHO szerinti szennyezettségi listán. Nemsokára költözünk Angliába, ott könnyebb lesz, az organikus-bio cuccok szinte ugyan olyan árban vannak mint a többi. Mixerrel mixelek - haha, két koktél között - egy kis pépet. Na, megyek, mert az uraság sipákol.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook