Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Korai hozzátáplálás. fórum

Korai hozzátáplálás. (beszélgetős fórum)


164. Noj84 (válaszként erre: 163. - Ében11)
2009. júl. 9. 10:12

nem érdekel idegen anyuka ismerősének az ismerősének a sztorija. van jópár, elég.

én nem mondtam, hogy vegyél neki diplomát :), én csak azt mondtam, hogy jobban megalapozod az életét, ha lakást vagy kocsit tudsz neki adni, miután lediplomázott, mint hogy nem adsz répát 3 hónapos kora előtt :) szerintem ez nagyobb alapozás az élethez, mint a répa-tiltás 3 és fél hónapos korban :)

én nem mondtam, hogy buta vagy, én nem támadtam a te módszereidet, te támadtad az én módszereimet, azért ne essünk át a ló túlsó felére, még a végén te leszel az, akit sajnálni kell, mert idejössz kötekedni :)

163. ében11 (válaszként erre: 160. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:08

csak azért írod így mert nem találkoztál vele...én meg elég gyakran...nyugdíjas munkatársam a párom a családban gyerek szomszédok barátok...nos mindenhol előfordult betegség ételtől...illetve a túl korán adott ételtől...valakinek elmúlt valakinek sokáig kell figyelnie mit eszik...szerintem nem ritka dolog.

és mégegyszer mondom nem a te módszereddel van bajom.

amit a végén írsz, nos elégé elkanyarodik a témától.szóval ha kocsit diplomát lakás veszek neki akkor leszek jó anya, és akkor él tovább a gyerekem?

hát...én az alapozásból indultam ki...amíg csak lehet figyelek rá mit eszik...hogy egészséges legyen!és most már nem tápszeres pogácsát kap, 3 éves!De biztos nagyon buta vagyok....

162. c62e5b7d24 (válaszként erre: 161. - Noj84)
2009. júl. 9. 10:08

A sztracsatellás nagyon fini:) Meg a hippes gyümölcsös:) A banánosat, kekszeset egyik se nagyon értékeli.

Szépen duplázott a kiscsaj:)

161. Noj84 (válaszként erre: 159. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 09:52

jaja, 3 és fél hónapos. 3200-zal született, meg 52 centivel, hosszában, széltében nő rendesen :)

á, a tejpépből nekem nem hagy:D a banános amúgy is borzasztó, a vaníliásat nagyon szeretem, de mindig csak egy picit hagy abból is:)

160. Noj84 (válaszként erre: 158. - Ében11)
2009. júl. 9. 09:51

megint leírom, eszem ágában sem volt 2 hónapos gyereknek zöldséget adni. 3 hónapossal kóstoltattam, most 3 és fél hónapos, és még mindig nem eszik meg egész adagokat, csak KIEGÉSZÍTÉSKÉNT kapja, ( és igen, leírtam századszor.............), és azért, mert úgy gondolom, hogy a természetes vitamin jobb, mint a műanyag. ha a gyomra nem bírná, nem emésztené meg, de ő megemészti. és szerintem így, hogy hamarabb barátkozik meg az ízekkel, könnyebben fogja elfogadni később is a dolgokat.


én nem izgulok egy kis répától, az osztrákok húst adnak a babának 4 hónaposan. pedig kicsit előrébb járnak, mint mi.

íme a bizonyíték:

[link]


marhát, csirkét, pulykát raknak a 4 hónapos babakajákba. ott tovább élnek az emberek, mint nálunk. tudod miért? mert ez nem azon múlik, hogy a gyerek mit eszik 3 hónapos korában, hanem azon, hogy meddig dolgozik, mennyire él jóléti társadalomban, és mennyire dolgozik stresszes munkahelyen, illetve mennyi a nyugdíjkorhatár.


túl nagy jelentőséget tulajdonítasz az egésznek, nem itt fog eldőlni a gyereked sorsa. a gyereked sorsa ott dől majd el, hogy milyen indítást tudsz neki adni az életben, amikor megkapja a diplomáját. sütsz neki tápszeres pogácsát, vagy a kezébe tudsz esetleg adni egy lakáskulcsot, vagy egy kocsikulcsot.

(nekem nem adtak, sebaj, én megpróbálok adni.)


szóval még mielőtt itt kikiáltanád az armageddont egy kis almapüré miatt, inkább ezeken gondolkodj el.


és nincs annyi beteg gyerek, mint amennyi skandáló anyuka. csak félelemben éltek. én nem.

159. c62e5b7d24 (válaszként erre: 157. - Noj84)
2009. júl. 9. 09:46

Addig nem baj, ha ő kerekedik:D

Szerintem tök jó súlya van, 3,5 hónapos?

Enyémek ugyan kicsinek is születtek, Hanga is 4 hósan "csak" 5 kilós volt, de szép zsírbuci volt a feje:)

Nem hinném, hogy túletetnéd.

158. ében11 (válaszként erre: 155. - Noj84)
2009. júl. 9. 09:43

amennyire te...teljesen személyesnek vetted.

egyébként még mindig nem írtad meg miért jó mondjuk zöldség egy 2-3 hós babának?

az hogy gyenge a gyomra 1-2-3-4 hósan nem te tudod megítélni...az állatok sem nyers hús turmixot kapnak az anyjuktól hanem szopiznak.

nekem az a bajom az egésszel(és nem veled,csak a témával!), hogy aki 2 hósan elkezdi, az a többit is korán fogja adni, nem várja ki semminek az idejét, ahogy lentebb is írták.nos a sógorék is dicsekedtek hogy 1 évesen a gyerek mindent kap!aztán 1,5 évesen az ekcémával, asztmával már nem dicsekedtek-és a mindent eszik a gyerekből is vissza vettek.

anyukám is mondta, hogy tudta nem kellene még ez vagy az nekünk, de odaadta és utána izgult mindig nehogy bajunk legyen...

157. Noj84 (válaszként erre: 156. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 09:41

párom is üvegből akarta adni az első 2 nap után neki a répát, mert akkor még mindenhol répa folyt, de kiálltam amellett, hogy NEM, mondtam a páromnak, hogy kis türelem. el is telt még 3 nap, és nem volt ezzel gond. mondtam neki, mi van, egy évesen akarod megtanítani kanállal enni? szerinted mivel lesz egyszerűbb? :)


ja, amúgy látom én, hogy kerekedik a tejpéptől, mondjuk naponta csak egyszer kap, (este), nem mindig teljes adagot. olyan 61-62 centi és 6 kilo, talán 6100 gramm. nem tudom, hogy sok-e. én nem látom dagadtnak. mondjuk én az anyja vagyok, én szépnek látom, az a dolgom. :) állítólag a tápszertől is híznak. kb. olyan arányban hígítom neki, hogy szinkronban legyen az anyatej kalóriaértékével (75 kcal 1 deci), így nyom be naponta kb. 750 tejalapút az anyatejjel együtt(ha belegebedek se tudok többet belerakni), meg kiegészítésnek egy kis répát meg almát. szerintem nem etetem túl.

156. c62e5b7d24 (válaszként erre: 154. - Noj84)
2009. júl. 9. 09:35

Tejpéppel vigyázz, én jól híztam tőle, mert volt, hogy azt vacsoráztam, ha nem ették meg és lejárt a doboz szavatossága:)

Én a nagynak 4 hósan adtam először tejpépet, mert kevesbb lett a tej a mensi miatt és nem volt kedvem újra 2,5 óránként szoptatni, de 10 hós koráig elég volt neki reggel este, közben meg a kanalas. Utána kellett tápszer is neki, mert a terhesség miatt még kevesebb lett. Az szerencse, hogy szépen kanalaz, barátnőm még egy évesen is üvegből adta a lányának a főzeléket, a kanáltól öklendezett:( Mármint a gyerek:)

155. Noj84 (válaszként erre: 153. - Ében11)
2009. júl. 9. 09:34

de te megint szembeállítod az anyatejjel a répát. itt nem erről van szó, hanem arról, hogy kap anyatejet is, és répát is. de most amúgy megint ugyanazt skandálod már a huszadik megfogalmazásban, semmi újat nem tudsz mondani.


1, 2-3-4 hónapos gyereket nem tejalapú kajával etetnek (azzal etetem!)


2, gyenge a gyomra - azt majd tudni fogom én, én ismerem az emésztését. a tiednek lehet, hogy nagyon gyenge a gyomra, tégy belátásod szerint, tápszerezd, engem nem érdekel, én nem kötök bele más táplálási irányelveibe, mindenki csinálja, ahogy jónak látja. sehol nem írtam azt, hogy rossz a tápszer, nem rossz a tápszer, de én jobbnak látom a zöldségeket.


3, a szoptatással bajlódásról meg annyit, hogy naponta 5x szoptatom a babámat, mint leírtam már párszor, nem ezek helyett kapja a répát, hanem ezek MELLÉ, mert már nem lakott jól az anyatejjel. (ÉRTED-E.)


Ki mondta itt, hogy a répa jobb, mint az anyatej?

Hallod, inkább ne is írj semmit, átkozottul rossz vitapartner vagy, nem tudsz érvelni, csak olyan vagy, mint egy papagáj. Ne haragudj, de tényleg mondhatnál már valami újat is.

154. Noj84 (válaszként erre: 152. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 09:29

köszi szépen, a te gyerkőceid is édesek :) idővel én is szeretnék még egyet... vagy még kettőt... :)


nos, korai hozzátáplálás ide vagy oda, pont a tejtől int óva mindenki, 1 éves kora előtt nem is fogok neki adni tehéntejet, az biztos. hanem ezeket a módosított babatejeket, tejpépeket inkább. (műanyag, de legalább nem veszélyes.) vagy sokan ajánlották még a kecsketejet, az nem allergizál. de pl. 1990-ben született a kishúgom, ő se tápszert, se anyatejet nem fogadott el, anyám kínjában tehéntejet adott neki újszülött korában, és semmi allergiája nincsen. bezzeg nekem van, pedig engem még szoptattak is, ami azért valljuk be, a 80-as években nem volt valami nagy divat. bár ételallergiám nincs.

Nem vagyok én tápszer ellenes, csak ha még mindig tudom szoptatni, és azt a maradék kis hiányzó kalóriát be tudom neki vinni tápszer nélkül is, akkor miért ne... persze bármilyen allergiára utaló nyomot észrevennék Pannin, azonnal leállnék mindennel. De nem elég, hogy megeszi, hanem nagyon szereti a répától kezdve az almán át a tejpépet, mindent elfogad, amit odaadok. még két hete se nyomja ezeket, de már sokkal szebben eszik kanállal, mint a legelső alkalommal. közelítek a kanállal, és nyitja is a száját, szürcsöli le a répát, nagyon aranyos. :) figyelek a jelzéseire, nem tömöm, hanem etetem, ha nem ízlik neki, vagy szikrányi jelét is látom annak, hogy neki ebből most nem kell több, azonnal abbahagyom, és megeszem a maradékot. a szeme láttára. :)

153. ében11 (válaszként erre: 151. - Noj84)
2009. júl. 9. 09:22

lehet.amúgy nem tömöm bioval.

nekem csak az csípi a szemem ha 2,3,4 hós babát nem tejaalapú étellel etetnek.és nem tudnak semmivel meggyőzni, hogy ezt miért teszik.egy jó okot sem tudnak mondani.én meg tudom hogy gyenge a gyomra a bélrendszer bélflóra fejlődik,erősödik és ezt az anyatej támogatja leginkább.

mikor anyukámat megkérdeztem miért adott 2 hósan nekem és öcsémnek papit, nos azt mondta nem azért mert egészségesebb volt mint az anyatej, hanem mert kényelmesebb volt, nem kellett a szopizással bajlódni, és mivel kissé megterhelte a gyomrunkat jókat aludtunk tőle-ezért ő is pihenhetett.De a nagymamám is ezért főzetet vele ételt-hogy hagy aludjon jó sokáig a gyerek.a védőnők és az orvosok már akkor sem örültek ennek.Az enyém átaludta első naptól az éjszakát-de én felkeltem éjjel fejni, hogy sok anyatejem legyen. mert tudtam az a legeslegjobb neki,sem bébikaját sem tápszert nem akartam neki adni.főleg az első pár hónapban.azon kívül hogy megeszi a pürét egy 2 hós baba, miért jobb az neki mint a anyatej?

152. c62e5b7d24 (válaszként erre: 151. - Noj84)
2009. júl. 9. 09:20

Teljesen igazad van, én nem is keresek bio dolgokat konkrétan és a piacon se veszek nénikéktől semmit, mert tudom hogyan megy a permetezés otthon( Löttyintik a vegyszert bele, de ki nem mérik a permethez)

Abban viszont lehet valami, hogy nem rögtön jön ki valami allergia, a nagyobbikomnak hónapokig semmi baja nem volt a tejtől, aztán elkezdett fosikálni, tejcukorra érzékeny. Úgyhogy azóta inkább a tápszer 3 éves koráig, utána még nem tudom:)

Megnéztem, nagyon szép a babád:)

151. Noj84 (válaszként erre: 150. - C62e5b7d24)
2009. júl. 9. 09:15

jó, nagy csodák azért nincsenek sajnos.


hallottam egy olyan sztorit is, hogy a bio cuccok sem igazi bio cuccok, amiket a boltban megveszel, mert a gazdáktól 3x drágábban veszik át a bio cuccokat, de ők attól még permetezik, hogy ne menjen tönkre, és ha jön egy esetleges ellenőrzés, akkor inkább kicsengetik a büntetést, még így is pofátlanul megéri nekik. szóval a bio sem igazi bio, de attól függetlenül úgy gondolom, hogy a burokban nőtt gyerekek nem biztos, hogy fognak annyira boldogulni ebben a szemét világban, mint aki nincs a burokban tartva.

2009. júl. 9. 09:07

Nos kinek a pap, kinek a papné.

Én csak egy valamihez fűznék megjegyzést, a bevizsgált bébiételekkel kapcsolatban: Én voltam szakmai gyakorlaton a kecskeméti konzervgyárban, épp a bébiételeknek való zöldbab ment a futószalagon. Hát én abból a babból magamnak sem főztem volna..

Ettől függetlenül mindkét lányom eszi az üveges és az általam főzött kajákat is. További kellemes táplálkozást!

149. Noj84
2009. júl. 8. 22:13
még azért azt leírnám a félreértések elkerülése végett, hogy én csak azért írtam ebbe a topicba, hogy hasonló gondolkodásúakkal váltsak pár szót, mint amilyen én vagyok. és végigolvasva azt a százegynéhány hozzászólást, azt gondoltam, hogy itt nem fog minden az anyatejről meg a tápszerről szólni (ezért is nem a sima hozzátáplálásos topikba írtam, nem vitát szerettem volna nyitni.) hogy valakinek csípi a szemét ez a fajta hozzátáplálás, és idejön kötekedni, arról meg már nem én tehetek. továbbra is reménykedem benne, hogy ír végre valaki, aki szintén úgy gondolkodik, mint én, és ha vitatkozni akarok, akkor máshova megyek. mély tiszteletem!
148. Noj84 (válaszként erre: 146. - Ében11)
2009. júl. 8. 20:58
3 és fél hónapos. de már te is csak magadat tudod ismételni. szerintem hagyjuk.
147. Noj84 (válaszként erre: 143. - E773b192c8)
2009. júl. 8. 20:57
tuti, hogy nem jön még a foga. amióta a tejpépet kapja estére, átalussza az éjszakát. egyáltalán nem nyűgös. és korábban is, amikor felébredt kora hajnalban, evett és aludt is vissza. nem jöhet még a foga.
146. ében11
2009. júl. 8. 20:28
ja és én 2-3 hósnak még mindig fölöslegesnek érzem a püréket leveket-mert gyenge az emésztésük,érzékeny a gyomruk.
145. ében11 (válaszként erre: 142. - Noj84)
2009. júl. 8. 20:27
felsorolhatod, nem azt mondtam egy az egyben ugyanaz ezért hasonló dolgokból van...
144. ében11 (válaszként erre: 133. - E773b192c8)
2009. júl. 8. 20:26
persze van aki bírja.nekem több ismerősömnél és a családban is lett allergia, de nem rögtön.pl. a babapiskótát eszik 4 hósan, de csak a 8.hóban lett kiütéses tőle, vagy iszik tejet 1 évesen és másfél évesen lett ekcémája.ezért kell óvatosan, nem rögtön jön ki rajtuk a kiütés stb. van munkatársam akinek az ovodás gyereke lett tejre lisztre tojásra allergiás-addigra sokkalt be a szervezete.
143. e773b192c8 (válaszként erre: 142. - Noj84)
2009. júl. 8. 20:03
az elöttem szóló viszont rávilágított egy nagyon jó kérdésre: lehet hogy fogzik a babád! Azért van rá "esély" mert nekem is végig aludta az éjszakákat 6 hetes kora óta egészen 3 hónapos koráig amíg nem kezdett el fogzani. Szerencsére nekünk nem tartott sokáig az éjszakázás vele mert 6 hónaposan már 8 foga volt!!!! Se lázzal nem járt a dolog se hasmenéssel csak egy kicsit hígabb volt a széklete. Tapogasd ki és ha duzzadt és fehéredik az inye akkor fogzik a picúrod. Patikában lehet rá jó kenőcsöket kapni, de nekünk csak a sósbor-szesz segített aránylag mikor nagyon fájt neki. Sok sikert az első fogacskákhoz nagy öröm lesz( ha tényleg bújnak a fogai) :))
142. Noj84 (válaszként erre: 141. - Ében11)
2009. júl. 8. 19:26

na akkor lássuk ezek tartalmát is.


Milupa jó éjszakát banános tejpép:

33,6% részben hidrolizált gabonaliszt (rizs, kukorica), 24,7% demineralizált savópor (tejből), 15.7% sovány tejpor, 15,5% banánpehely, 9% növényi olajok (szójalecitint tartalmaz), maltodextrin, ásványi anyagok (kalcium-karbonát, vas-difoszfát, cink-szulfát, réz-szulfát, kálium-jodid), vitaminok (C-vitamin, niacin, pantoténsav, E-vitamin, B1 vitamin, A vitamin, B6 vitamin, folsav, K1 vitamin, D3 vitamin, biotin, B12 vitamin, 0,1 % citromfű.


Mint láthatod az összetevőkből, korántsem olyan anyagokat tartalmaz, mint a tápszer.

Ellenben cukor sincs benne. De te megint okos vagy anélkül, hogy bárminek utánanéznél. Szóval ez a helyzet.

141. ében11
2009. júl. 8. 19:16
tejpépeket nem adtam neki, és gyümölcsös tászert sem, mert úgy gondoltam nem kell neki a cukros.egy ideig kapott sima tápszert aztán babatejet, mert a családban volt ekcémás baba.és elővigyázatos voltam.
140. Noj84 (válaszként erre: 138. - Ében11)
2009. júl. 8. 19:12
akkor azzal nincs bajod?
139. Noj84 (válaszként erre: 136. - Sara1986)
2009. júl. 8. 19:12

dehogy... azóta nem ébredt fel egyszer sem

szerintem ahhoz még ő kicsi, majd pár hónap múlva :)

138. ében11 (válaszként erre: 135. - Noj84)
2009. júl. 8. 18:58
tejpép-szóval tápszer ez is+ízesítő sűrítő.van gyümölcsös tápszer is, abban több pl. a cukor.
2009. júl. 8. 18:48

egy a lényeg:

az anyatej az egyetlen olyan táplálék, amely mindig a SAJÁT baba igényeihez igazodik, legyen újszülött vagy egy éves. Ezért nem is a legjobb más anya tejét adni nekik...

az enyém még félévesen is jól elvolt csupán a tejcsivel, másé már nem, ők hozzátápláltak. Szerintem a tápszer és bébiételgyártóknak nem jön jól az anyatej-kampány, mivel nmég a védőnőknek is tilos eklámozi a kecskemétit vagy hippet vagy a tápszereseket.

136. sara1986 (válaszként erre: 114. - Noj84)
2009. júl. 8. 18:40

nem a fogzás miatt ébred fel éjjel?

az enyém amiatt kelt anno, nem azért, mert éhes volt

135. Noj84
2009. júl. 8. 18:10
még annyit hogy én sem igazi tejpépet adok esténként a lányomnak, hanem ezeket a bolti babatejes cuccokat. (pl milupa jóéjszakát banános tejpép, 4. hónapos kortól) sok ebben is az érdekesség, de azért mégse tápszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook