Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub fórum

KISMAMÁK, ANYUKÁK! - Baba-Mama Klub (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
366. be52089f0e (válaszként erre: 365. - Arwenn)
2006. nov. 16. 11:59

Szia !


Pont a házassági évfordulónkra vagy kiírva.:)))


HOgy mit mondott az orvos? Valszínű, hogy nemrég estem teherbe, így még nagyon pici. Petezsákot már láttunk, de benne babát még nem. Pontosan még azt sem tudja, hogy méhen kívüli vagy sem ez a terhesség.

1 hét múlva kell visszamennem, addig izgulhatok.

365. arwenn
2006. nov. 16. 11:51

Sziasztok. Utána nézek ennek a gáznak, lehet igazatok van.

Gréger én dec. 10-re vagyok kiírva.


bvdt na mit mondott a doki? Minden rendben?

364. be52089f0e (válaszként erre: 363. - Regineni)
2006. nov. 16. 11:21
Bódító gáz, amit ha beszív a kismama, akkor egy picit elkábul és nem érzi annyira a fájdalmat.
2006. nov. 16. 11:09
Ne haragudjatok, én lehet, hogy teljesen tudatlan vagyok, pedig már egyszer szültem, de megmondanátok nekem,hogy mi az a gáz?
362. gréger (válaszként erre: 351. - Arwenn)
2006. nov. 15. 20:19

Én egész jól viselem a terhességet, úgy értem nincs semmi egészségügyi panaszom, csak hát egy másik gyerek mellett nem könnyű....

Nekem már a 32. héten lefele fordult a baba, és azóta ez nem változott, épp most voltunk uh-on, minden rendben, tulajdonképpen bármikor megszülethet!De a méhszáj még teljesen zárt.A kislányom születésekor még két nap vajúdás után is zárt volt.Hát most remélem könnyebb lesz...

Az egyik barátnőm kb egy hónapja szült, epidurált kért, és úgy nyomták belőle ki könyökkel a babát, mert egyáltalán nem érezte a tolófájást és nem tudott úgy nyomni, ahogy az orvosok mondták.

Én a gázt ajánlom mégegyszer, segíti a tágulást is!!!

Te mikorra vagy kiírva?

361. arwenn
2006. nov. 15. 14:18

3d-s igen. A doki akkor kapta a gépet, és rajtunk próbálta ki :)

Tök szerencse, mert amúgy nem mentünk volna ilyenre.


Más képet nem sikerül felraknom, pl. magamról mert azok lemezen vannak és valamiért nem tölti fel.

Majd ha a párom hazajön megpróbálom.


No akkor majd "beszélünk" még remélem.

360. be52089f0e (válaszként erre: 359. - Arwenn)
2006. nov. 15. 14:07

Megpróbálok én vigyázni magamra és amennyit csak tudok pihenek, de egy lassan 9 hónapos gyerkőc mellett nem mindig sikerül.


Láttam a képet a piciról. 3d-s? Már igy is aranyos.:)


Vigyázz te is magatokra!

Most megyek mert készülődök az orvoshoz.

359. arwenn
2006. nov. 15. 13:24

Jaj ez tök jó, gratulálok.


Már megnéztelek a képeken (elég nehezen találtam pedig tényleg egyszerű) Nagyon édes kisfiad van !!

Én is most próbálok feltenni valami képet magamról. Már a kicsiről készült 24 hetes képet felerőlködtem.


Nagyon vigyázz akkor magadra. Szomszéd :) És Enikő :)

358. be52089f0e (válaszként erre: 357. - Arwenn)
2006. nov. 15. 13:02

Most már elárulom, hogy a pocakomban van egy kb 7 hetes pici baba. Ma megyek orvoshoz, mert gondjaim vannak. Egy picit vérezgetek. Marcival is így kezdődőtt. De azért nem lezserkedem el a dolgot.


Nem nyíregyházi, hanem tiszalöki vagyok.( majdnem szomszédok vagyunk).:)))


A gravitáció sokat segít, bár én is fekve szültem.

357. arwenn
2006. nov. 15. 12:58

Nem tudom, itt Miskolcon ez bababarát kórház, de ilyen labdás lehetőségről nem tudok. Már meg fogom pontosan kérdezni.

Nyíregyháza itt van egy köpésre. Odavalósi vagy?

Én szívem szerint ülve szülnék, mert sok helyen olvastam, hogy a gravitáció maga sokat segít szülésnél, de azt csak teljesen komplikáció mentesség esetén engedik, én meg nem az az eset vagyok.


8 és fél hónapos kisfiadhoz gratula, biztos hamar elrohant az idő. Akartok másikat?

356. be52089f0e (válaszként erre: 355. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:50

Igen a szemedet be kell csukni. Bár én a kemény időszakban ki sem nyitottam. Az kb másfél óra volt.

Én Nyíregyházán szültem, orvost is és szülésznőt is fogadtam. A szülésznő nagyon sokat segített.

Van egy hatalmas labda, amire ha ráülsz segíti a tágulást. Az nagyon jó!!!

Nagyon jó dolog, hogy a férjed akar bent lenni, nem pedig te erőlteted rá.

Finom szénsavmentes innivalót vigyetek be, mert mivel szülés közben nem ihatsz, szülés után minimum 1 liter folyadékot meg kell innod.És azért finomabb az ivólé, mint a sima ásványvíz.


Kisfiam 8 és fél hónapos és Marcinak hívják.Első babánk.

355. arwenn
2006. nov. 15. 12:34

:))

Azt is hallottam, hogy a szemem be kell csukni nyomáskor.

Miskolcon a Semmelweisben fogok szülni.


Szerintem is jó, hogy bent lesz a párom, meg ő annyira akarja is. Biztos közelebb hozza ez egymáshoz a párokat.


Ha még van valami jó tipped szülésre vagy előttre szívesen olvasom.

Amúgy első gyerek nektek? Hogy hívják és mennyi idős most?

354. be52089f0e (válaszként erre: 353. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:11

Szia !


Én meg arról nem hallotam, hogy a szádat és a fogadat nem szabad összeszorítani. :)


Nálunk is a párom volt bent a szülésnél. Sokat segített abban, hogy vizes törlővel törölte a számat és az arcomat. És alapból is jó volt, hogy ott volt velem.:)


Hol fogsz szülni?

353. arwenn
2006. nov. 15. 12:06

Szia bvdt. Nem hangzik viccesen, én hiszek abban, hogy a baba már ért minket még ha a pociban is van még.

Ezt a gáz dolgot megkérdem a dokimtól, mert már több mindenki mondta.


A ne kiabáljak, ne vergődjek :) dolog jól hangzik, annyi mindent olvastam, többek között ezt is igen, hogy elveszi az energiát, meg hogy sokat számít az is, hogy a szád és a fogaidat nem szorítod össze, mert valahogy összefügg a dolog a lenti lazítással.

Tanfolyamra sajna nem jártam mert itt nem indul.

Még kismamatorna sincs, mert az egyetlen tornát tartó hölgy elment GYES -re.


De a párom bent lesz velem, mondtam neki, hogy figyelmeztessen ezekre a dolgokra.

Nálatok bent volt valaki szülésnél?

352. be52089f0e (válaszként erre: 351. - Arwenn)
2006. nov. 15. 12:00

Szia Arwenn!


Nekem van egy ismerősöm, akinek szintén medencevégű volt a fekvése. Lehet viccesen hangzik, de megbeszélte a babával, hogy forduljon meg és láss csodát a baba megfordult. Próbáld ki hátha nálatok is bejön.


Az érzéstelenítővel kapcsolatban pedig én nem ajánlanám az epit. Több és súlyosabb mellékhatása lehet annál, hogy megérje. Én mindig arra gondoltam, hogy nagyszüleink, szüleink is kibírták semmiféle érzéstelenítő nélkül, akkor én miért ne bírnám ki.

Én gázzal szültem és teljes mértékben megvoltam vele elégedve.


Én jártam relaxációra, hogy majd ha ott leszek a szülőágyon akkor könnyebben tudjak gondolni ellazulásként a tengerpartra. Hát eszembe sem jutott.:) A tanfolyamon elmondták, hogy ne kiabáljak és ne vergődjek, mert azzal csak az energiámat vesztem. Hát ez járt az eszemben.

És számomra a gáz még azért volt jó, mert elterelte a figyelmemet a fájdalomról, hogy jó méllyen szívjak a maszkba.

351. arwenn
2006. nov. 15. 10:52

Gréger te hogy viseled a terhességed?

Én holnap fogom megtudni, hogy visszafordult e Réka, mert lány lesz :) ugyanis eddig medencevégű volt a fekvése.

Sajnos injekcióznom kell minden nap magam vérhígítóval, a viszerem miatt, ezért is izgulok annyira.


Igaz, hogy az utolsó pillanatban fordul meg a legtöbb baba?

Nekem a tesóm és az unokatesóm is epivel szült, ők nagyon dícsérték, viszont hallottam már a nem bírsz nyomni mert nem érzed dolgot is.

Mindenesetre nem érzem magam elég bátornak, hogy anélkül szüljek.


Csajok az igaz, hogy utána esetleg megmarad a hátfájás?

Na és még egy kérdés:

Annyira készülök, légzéstechnika, ellazulás minden. DE nem megy minden ki az ember fejéből a nagy izgalomban, történésben?


Na jó sok kérdés egyszerre. :))

2006. nov. 14. 14:41

Én minden "külső beavatkozás" nélkül szültem meg a kislányomat, és szerintem nagyon jó volt így. Igaz, hogy a nők agya érdekesen van programozva, mert már nem emlékszem, hogy mennyire fájt, de azt hiszem ki lehetett bírni, sőt, jó volt.

(nem vagyok ám mazoista :D ) És a kellemetlen utóhatásait is megúsztam.

Én nem kérnék a következő szülésemhez se semmit.

De szerintem mindenki máshogy gondolja, azt akkor tudod meg, hogy hogy jobb, ha már ott vagy, vagy túl vagy rajta.

Egyébként az én szülésem is hosszú volt, de szerencsére maradt erőm a végére. :)

349. Hoxa
2006. nov. 14. 13:29

Én ajánlom az epit. Szerintem tévhit, hogy a kitolásnál nem érzed, ugyanis egy adag kb. fél-háromnegyed óráig hat. Ergo a vége felé már nem adják, ezért akkor már mindent érzel. Ha hosszú vajúdásra lehet számítani, akkor szerintem jobb, ha a végére marad az erődből és nem viszi el az egész napos fájdalom. Én így éreztem, reggel fél 7-től este 21:30-ig tartott. Tuti kimerültem volna epi nélkül és nem tudtam volna tolni.

A fél óránkénti beadás nem jelent újabb szúrást, csak a csőbe adják. Közben is dönthetsz úgy, hogy nem kérsz többet.

Másrészt ma már van ún. sétálós-epidurál, amikor olyan dózist kapsz, hogy nem fáj, de még tudsz pár lépést menni vele, meg felülni, ilyesmik, nem teljes érzéketlenséget okoz.

Én a 2. szülésemnél is kérni fogom.

348. gréger
2006. nov. 14. 13:01
Örülök, hogy van valaki hozzám hasonló helyzetben, és kb egy időre várunk babát.Nekem van már egy két és fél éves kislányom. Én az epidurálist nem választanám, nem is igazán a szúrás miatt, hanem mert a kitolásnál nem lehet annyira érezni, hogy mikor kell nyomni.Legalábbis nekem nem ajánlotta az orvosom. Viszont amit ajánlani tudok, az a gáz!!!!!Nekem nagyon jó volt, amikor a kislányomat szültem, nem éreztem a fájdalmat és kicsit magadon kívül helyezi a dolgokat. Persze biztos nem mindenkinek egyforma, de nekem bejött, most is kérni fogom, amint lehet!!!!De ezt mindenkinek magának kell eldöntenie, ez az én tapasztalatom.Egyébként én is félek a szüléstől, az előző is nehéz volt.....nem tudom, most mire számíthatok.
347. arwenn
2006. nov. 14. 12:37

Vandy én is gratulálok neked!

Szerintetek jó ötlet az epidurális érzéstelenítés?

Most szülök először, kicsit félek, mint mindenki gondolom.

346. arwenn
2006. nov. 14. 12:35
sziasztok. Nekem is még kb. 3 hét van szülésig. Tényleg milyen szép lenne, ha a Télapó hozná a kicsit.
345. gréger
2006. nov. 12. 19:28

Sziasztok!!

Nekem még kb 3 hét van vissza a szülésig.Már nagyon várjuk a kis Gergő Mártonunkat! Mikulásra remélem meglesz!

344. Kicsikata (válaszként erre: 342. - Wanda8)
2006. nov. 7. 09:57

Wanda! Gratulálok a pocaklakódhoz!:)

Boldog és problémamentes várandóságot kívánok!:)

2006. nov. 3. 23:47

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a gratulációt.Mától már itthon is vagyunk.Azt az üzenetet a párom küldte kérésemre a nevemben.

Nem volt azért olyan sima dolog.Még aznap elfolyt a magzatvíz 4 órakor délután.Bementünk a kórházba, de másnap reggelig nem jöttek a fájások.Végülis 31-én reggel 7 órakkor megindították infúzióval és így jött a világra 11.40-kor Noé.

Ez a rövid történet.

342. wanda8
2006. nov. 2. 20:38

Sziasztok!

Én is babát várok,kisfiút!!!

341. Hoxa
2006. nov. 2. 18:29
Gratula Vandy!! Írtál ide és másnap megszületett? :))) Majd mesélj!!!
340. martica
2006. nov. 2. 16:14

Üdvözlet Noénak és Vandynak!!!!

Jó egészséget,és sok boldogságot nektek!!

339. Zojci (válaszként erre: 337. - A900f63755)
2006. nov. 2. 13:59
Szia Vandy! Gratulálok én is a pici fiadhoz! :) Sok sikert,és boldogságot az anyasághoz! :)
338. Kicsikata (válaszként erre: 337. - A900f63755)
2006. nov. 2. 11:25
vandy! Szeretettel gratulálok nektek a harmadik csöppséghez! Jó egészséget és sok boldogságot kívánok!:)
2006. nov. 2. 11:23

Sziasztok!

Megszületett harmadik babánk!!!A Noé nevet kapta.3500gr és 53cm egészséges pufi baba.Késett négy a napot a várthoz képest.Már születési napjával is szeretne kötődni testvéreihez ugyanis mind a három gyermek keddi napon született!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook