Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯
2010. jún. 11. 11:52
Úgyhogy ma este az eperföldön fogok megbuggyanni, de megéri:P:P
2010. jún. 11. 11:51

Szegény, hát nem irigyellek a ballagási tortúra miatt. A napon álldigálni nem kellemes. Mi is voltunk májusban egy ballagáson, még az esős időszak előtt, akkor is meleg volt, de nem ennyire.

Erre az "orvosságra" én is kíváncsi lennék, vajon mi lehet ez, az örök élet tika?:D

Merész voltál, hogy bevállaltad a sütést + 40 fokban. Nekem még főzni sincs kedvem, enni meg pláne, egész nap csak vizet iszom meg nasi. Én meg ma eperföldre megyek eprezni, vasárnap voltunk és szedtünk egy nagy kannával. Azt eszem éjjel-nappal jól behűtve, leturmixolva. De már elfogyott, be kell szereznem a következő adagra valót, mert függő lettem:D:P

2010. jún. 11. 10:07

Sziasztok!

Jól mondod!:-) Sajnos holnap nekem még be kell jönnöm 8-12-ig, de majdcsak kibírom. Ma meg ballagás, remélem, hogy nem hosszú beszédekkel készültek, mert sok ember között ilyen hőségben álldogálni, nem lesz valami kellemes.

Tegnap este sütöttünk a párommal rétest (13 szálat), én meg még egy kevert-kakaósat, hát mit mondjak, volt szauna a konyhánkban. Gyorsan benyakaltunk 1,5 liter ásványvizet. Tesóm megkért, hogy segítsünk már be neki egy kicsit.

Nemrég beszéltem egy volt osztálytársammal, apukájának is problémája volt a szívével, de ő már nagyon szuszogott, szerintem valami elzáródásféléje lehetett, vagy szűkület, a részleteket nem tudom, de képzeljétek felvett valahol egy 5 injekcióból álló kúrát, és megszünt a problémája, az orvosa el volt hűlve, hogy mi történt vele. De semmi részletet nem tudok, hogy hol van, mennyibe kerül, és hogy végül mi is az, amit beléoltottak.Állítólag regenerálja a beteg sejteket. Azóta majd kicsattan az egészségtől. Mit szóltok hozzá, hallottatok valami ilyesféléről? Mondjuk én félnék, hogy később milyen hatással lehet a szervezetre!

2010. jún. 11. 08:14
Szép Jó Reggelt Mindenkinek! Ma is nagyon meleg nap elé nézünk, de legalább már péntek van:)
2010. jún. 10. 15:33
Hát erre nem nagyon tudok neked válaszolni! Talán azért mert akkor érzékenyebbek vagyunk, vízvisszatartás?!
286. NataliaWeiss (válaszként erre: 285. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 10. 14:41
Szedem a gyógyszert, a dokihoz mér két éve vissza kellett volna mennem, de elmaradt. Most elvagyok ezzel a gyógyszerrel, aztán majd meglátjuk mi lesz. Nem tudtam elhagyni, mert mindig jött valami ami miatt idegeskedni kellett. Hát most így maradok, keveset veszek be. Igazán azt nem értem, hogy a menses időszakában miért van több rosszullét és ritmuszavar.
285. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 284. - NataliaWeiss)
2010. jún. 10. 14:31

Én nem érzek dupla dobbanásokat, vagy hogy nagyobbat dobbana a szívem, hanem ilyen kis bizsergést, egy-két pillanatig, mintha a torkomban kaparászna valami, vagy a mellkasomban.Pillanatyi kis "elmezavar".:-) Mikor milyen erősségű ez az érzés. Normálisan elmondani nem tudom. De nekem van ez a kis billentyűhibám, ami szintén csinálhat ilyen kis nyalánkságokat. Azért gondolom-tudom, hogy ezek extrák, mert mikor bekerültem a kórházba, akkor ugye feltettek a gépre, mikor éreztem szóltam, és akkor világosítottak fel a dokik.

Hát én is tökélyre fejlesztettem a magam megfigyelését, szintúgy mint te. Férjem már azzal fenyegetőzött, hogy eldugja a vérnyomásmérőt, mert ha éreztem, hogy valami nem stimmel, akkor sorozatban mértem.

Egyszer olvasgattam egy másik fórumot, és nagyon-nagyon sokan küzdenek ezzel a dilinyával,marha nehéz leküzdeni.

És te most szedegeted a gyógyszered, azt a minimális adagot? Mikor mégy dokihoz?

284. NataliaWeiss (válaszként erre: 282. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 10. 13:44

Ezzel nem vagy egyedül. Én folytom stresszelem magamat. Főleg, ha elmegyek valahova. Tudni kell, hogy én 5 évig pánikbeteg is voltam. (atyaég, mi nem voltam én már életemben? csak királylány nem, no meg milliomos ha-ha:D:D) szóval én is szoktam ilyeneken morfondírozni. Mi lenne ha - címszóval.. és egyszer az lett:( A pánikból már kigyógyultam, de éjszaka még álomból néha felriadok egy-egy rohamra, pesze már ritkán, de nagyon rossz még így is. Aztán gyorsan nyúlok a nyugtató után. Majd miután bevettem, kb. 1 perc múlva tökéletesen vagyok. Még le sem ért, tehát nem is hat és én mégis jól vagyok. Hát mi ez, ha nem pánik. Te is jól tetted, hogy lefoglaltad magadat és nem azzal fogalkoztál, hogy most épp hányat ver.

Én szoktam az ágyban tévézés közben fogni a nyakamat és számolni az ütéseket és ha valami nem egyezik, akkor hupsz!! már rosszulis vagyok:D:D (verejték, gyors szívdobogás, levgő után kapkodás, jaj meg fogok halni érzés, nyúlok a vérnyomás mérő után, percenként mérem, stb) de most már elhessegetem magam körül a gondolatokat, mert ha meg nem figyelek oda, akkor nincs baj.

Nálad mit jelent az extra?? Beütés? - na már nem olyanra gondoltam:D:D- nekem szokott lenni mindenfajta beverés (van úgy, hogy alig érzem, de van úgy, hogy szinte fáj a mellkasom tőle) ezek egy-egy ütések szoktak lenni.

283. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 277. - NataliaWeiss)
2010. jún. 10. 12:13
Már az is valami, azt mondják az okosok, hogyha lift helyett lépcsőzünk, vagy egy megállóval hamarabb leszállunk, ez is már egy apró változtatás a mozgás irányába. Csak akarni kellene, mert mindig arra van időnk, amire szeretnénk. Nem szabadna kibúvót találnunk! És mégis meg tudjuk magunkat győzni!
2010. jún. 10. 12:08

Az izgatottság nálam extrákat szokott produkálni.

Volt olyan mikor nagy lelkesedéssel, átéléssel persze magas izgatottsági szinten meséltem valamit, és akkor jött, bumm.

De képzeljétek, hogy ma reggel velem mi történt, már többször észrevettem magamon, hogy mintha pánikolnék. És általában reggel. Ma pl. kipattantak a szemeim, ágyban voltam, és éreztem, hogy begyorsul a szívem, pszihésen kiváltottam. Aztán megmértem a vérnyomásom, ami 142 volt, és 84-et vert a szívem. De én ezt úgy éltem meg, mint akinek ezerrel száguldozik a pulzusa. Utána lement a vérnyomásom 120-ra, a pulzusom 88 volt. Aztán már nem értem rá, készültem, öltöztem, és helyreállt minden. Képes vagyok magamat sokkolni, ok nélkül. Sajnos már régóta megmagyarázhatatlan ok miatt, szinte bármitől, apró kis hülyeségtől, ami felborítja a napomat, szorongok, reggel már úgy ébredek, hogy a mellkasomban érzem.

Úgy utálom, próbálok ilyenkor másra gondolni, hogy ne erősítsem még tovább ezt az érzést.

Olyan mintha mindentől félnék.

281. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 277. - NataliaWeiss)
2010. jún. 10. 12:02

Tornára még én sem vettem rá magamat. Pedig anno olyan kikbox aerobicot levágtam Norbival! Kiboxoltam magamból a felgyülemlett feszkót.

Kb. fél 3/4 órás mozgás volt, ez is segített a fogyásban. De most nem merem bevállalni, mert annyira dinamikus.

Tuti, hogy nem ettől volt, hogy kipusztult egy szép pálmánk, de azért leírom nektek. Ugye ment a tévé, dvd, és én mindig ezzel a páfránnyal szemben végeztem az edzést, de nem értem hozzá, nem ezt rugdostam. .-) Az a hülye gondolatom támadt, hogy amiatt pusztult ki, hogy az összes, a nap folyamán rámrakódott stressz átment rá! Mert tényleg ez időben pusztult el. Persze ezt nem veszem én komolyan, csak összefüggésbe hoztam a két dolgot! :-) :-)

280. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 276. - Helena66)
2010. jún. 10. 11:55

Közben igyál sokat, hogy méregtelenítsd a szervezeted, főleg, hogy ilyen meleg van, kell a folyadék. Én most egy két literes palack társaságában ücsörgök, időnként kortyolgatok belőle. Ettől is telítődik a hasam.

Reggelire ananászt ettem, kaptam egy kedves ismerősömtől, és már olyan szépen megért, megpucoltuk. Állítólag ez is égeti a zsírt.

Estére azt javasoltják, hogy fehérjét kell enni, joghurtot, kefírt. Én azért gyümölcsöt is szoktam, almát, bár ettől marha éhes leszek.

Szerintem már a mostani vetés nem nagyon fog kikelni, mindennek meg van az ideje. Még esetleg babot tudok elképzelni, ami nincs későn. De hogy pl. sárgarépa, borsó kikelne-e, azt már nem tudom. Nagyon locsolni kell őket. Nálunk már tiszta szárazság van.

Nekem is van egy volt osztálytársam, aki méheket tart, de nem egy leányálom, rengeteg munkával jár.

2010. jún. 10. 11:37
Örülök, hogy kicsit életre kelt a fórumunk:)
2010. jún. 10. 11:36
Szia Vámpír! Hogy sikerültek a vizsgák? Neked nem szokott az izgalomtól ritmuszavarod lenni? Én ha megyek vizsgázni, akkor mindig össze-vissza ugrál.
2010. jún. 10. 11:35

Nagyon jó olvasi, hogy ennyi energia van bennetek:) Helena, biztos, hogy menni fog a fogyás, hamarosan ki kell cserélned a ruhatáradat:)

Engem pedig arra kellene rávennetek, hogy tornázzak, a gerincemnek és a szívemnek is jót tenne, de valahogy mindig kibújok alóla:(

276. helena66 (válaszként erre: 274. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 10. 11:17

Remélem most sikerült elköszönni. Ma reggel ittam egy capuccinot, majd egy habos kávét, ezt a továbbiakban felezni fogom. Tízóraira egy almát szavaztam meg mára, ebéd pedig menzás párolt rizs, legkésőbb kettőkor, mert kettő után nem eszem szénhidrátot. Így sajnos gyümölcsöt se, de ez van. Ha megindul testsúlycsökkenésem nagyon boldog leszek.

Gyerekként is szerettem a kerti munkát, a húgom mindig kihagyta, de én inkább mentem a kertbe,mint a szobába tanulni. Most is van egy kis kertem, de idén a veteményes nem nagyon fejlődött a víz miatt, ma azt gondoltam ki, ami kipusztilt ahelyett vetek másodvetést. Az se baj,ha nem jön be, de legalább megpróbálom. Egy szilvafánk nem élte túl a telet. Tavaly egy viharban kitört, besínezetük egy erős faág segítségével, finom termést hozott, idén viszontr elfelejtett kihajtani, még nem vettük ,mert reménykedtem, hátha alulról kihajt, mert Stenly és nagyon jó állagú ízű volt. Azt hiszem ugyanilyet ültetünk a helyére ősszel. A sárgabarack most talán fog teremni. tavaly lefagyott. A cseresznye és a meggy most kezdi talán a hétvégén. Engem is megelégedettséggel tölt el, amikor látom,hogy fejlődik minden. Szeretnék egy kicsit méhekkel fogalalkozni,de amikor utána olvastam rájöttem ez teljes embert kíván munka és a család mellett nem fog menni. Szombaton vetni fogok, szerinted bejön?

275. helena66 (válaszként erre: 271. - Vámpír)
2010. jún. 10. 11:08
Örülök, hogy jól vagy. A fáradékonyság pedig bizti a melegtől van. jó tanulást, 44 éves vagyok és három évvel ezelőtt még nekem is vizsgáznom kellett. Tulajdonképpen jó is volt, mert kicsit otthon lehettem, tanultam, olyan volt mikor egyetemre jártam. Csak akkor még nem volt ennyi gyerekem, csak fele a mostaninak. Néha elgondolkodom,hogy bírtam, pedig nem vagyok a szorgalom jó példája.
274. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 270. - Helena66)
2010. jún. 10. 09:32

Húú ezt az elköszönös rituálét tök jó, hogy megcsináltad, mert ez azt jelenti, hogy lelkiekben tényleg eldöntötted, hogy vége a nagy kajálásoknak, cél az egészséges élet.Tetszik! Elengedted őket, hogy ezután ne kísértsenek!

És mára mit terveztél? Mi lesz a menü?

Én gyerekkorom óta benne vagyok a kerti munkákban. Tavasszal nehéz nekifogni a nagy téli pihenés után, de szépen belerázódunk a melóba. Jó látni, ahogy szépen fejlődik minden! Na meg nem mellékes, hogy van belőle egy kis suska. Mondjuk sok melóval jár, de mindig reménykedünk, csináljuk ......

273. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 271. - Vámpír)
2010. jún. 10. 09:24

Gondoltam, hogy a költözés, meg a suli leköti a figyelmed! Milyen az új otthon? Megszoktátok már?

És ha végzel a körmös melót akarod csinálni főállásban, vagy csak mellékkereset lesz?

(Nem is tudom, hogy most mi a foglalkozásod?).

Örülök, hogy jól vagy, az elfoglaltság segít, hogy ne figyeljük annyira magunkat!

272. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 269. - NataliaWeiss)
2010. jún. 10. 09:19

Nem akarom reklámozni, (sárga dobozos) de ez bevált. Én is voltam már foltoska! :-)

Már nem sok van a flakonban, utána nem is veszek másikat, majd a hobbin töltött idő ad egy kis színt!

2010. jún. 10. 08:16

Sziasztok, Húú de eltüntem bocs mindenkitől. Épp vizsgaidőszakom van és gyakorlok ezerrel. Kivettem 1 hónap szabadságot, hogy tudjak tanulni. Én jól vagyok, a meleget nehezen bírom. De semmi fájdalom, csak levertség.

Ti hogy vagytok? Puszi

2010. jún. 9. 23:11

Sziasztok,

Megsült a szalonna, ez volt reményeim szerint kövérségem "elvacsija". Szépen elköszöntem egy időre a csokitól colától, kenyértől, süti nem volt,de gondolstban nekik is integettem, viszlát 70 kilósan. Lelki szemeim előtt mindenki elbúcsúzott egy időre tőlem, helyette viszont bevonulnak az ásványvíz, zöldségek, gyümölcsök, magok. TV előtti henyélés helyett pedig érkezik a kutyasétátltatás. Meszületett bennem az ezredik elhatározás, remélem 1001.-re nem lesz szükség.

A mai napomon egy kis szédülés és gyengeség volt a hőséghez képest ez nekem baromi jó.

Szeretek meggyet szedni, szívesen segítenék nektek, gyerekkorom szép emléke, mindig imádtam a kerti a munkát, felnőttként nem ilyen a munkám. Ősszel is vágyok egy kis alamaszdésre de nem jön össze. Az se.

269. NataliaWeiss (válaszként erre: 268. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 9. 15:47

A barnítókrémmel én már jól megszívtam, olyan foltos lettem tőle, mint egy zsiráf, vigyázz vele, nem mindegyik jó.

Nekem letelt a munkaidő mára,megyek haza hamarosan, jó pihenést, majd este visszanézek.

Pussz

2010. jún. 9. 15:44
Én általában nadrágot hordok, az alatt meg nem látszik! Bár a térdgatya alól azért kikandikál! De ez van! Nem mindenki lehet csokibarna! A karjaimat kenegetem este barnítókrémmel. Kezd már színe lenni. :-)
267. NataliaWeiss (válaszként erre: 266. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 9. 15:36
Én is fehérbőrű vagyok, szégyellem is a lábaimat harisnya nélkül, mert szirénáznak:D De már nem bírok harisnyát felvenni, mert nagy a meleg.
266. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 265. - NataliaWeiss)
2010. jún. 9. 14:21
Volt egy-két húzós nyarunk, mikor őrült hőségben dolgoztunk. Ilyenkor más nincs, mint hogy marha korán felkelünk, és irány a hobbi. Két éve voltak segítőink, de pl. tavaly annyira nem kelt el a meggy, hogy deficites lett volna felfogadni bárkit is. Így a család segített be, jól megnyomtuk és hamar tele lettek a ládák. Ügyes kis "brigád" jött össze. Annyiból jó, hogy nagyok a fák, és azért valamennyi árnyékot adnak. Nem igazán lehet fürdőruciban dolgozni, mert karcolnak az ágak, na meg én sajnos az a rákvörösre felsülök típus vagyok! A férjem az már lassan most olyan, mint aki hetekig a tengerparton napozott. Nagy a kontraszt közöttünk! :-)
265. NataliaWeiss (válaszként erre: 264. - 0ce3aa1a07)
2010. jún. 9. 13:24

Igen, a hétvégére már hőséget mondtak. Nehezen lehet az utcán is viselni. Nekem van klíma az irodámban, de csak módjával kapcsolom be,mert egyből rámegy a fülemre. Inkább besötétítek, meg akkor kapcsolom be, ha épp kimegyek.

HÁt nem irigyellek a megyszedés végett, biztos agylágyulást kapnék a melegben, fürdőruci + napkrém és sapka és már kész is lesz az idei nyári színed:)) mondhatod, hogy Görögben nyaraltatok:D

2010. jún. 9. 12:45

Nálunk még mindig tűrhető az idő, itt bent nincs melegem! Viszont tegnap mire hazaértem folyt a hátamon is a víz! Padlástérben lakunk, kezd nagyon felmelegedni. Éjszaka már nyugtalanabbul is alszom.

De hát ezért nyár a nyár!

Két hét múlva meggyszedés a hobbin, nem tudom, hogy majd hogy bírom a hőséget!

Pénteken keresztlányom ballag, úgy hallottam, akkor már nagyon brutál meleg lesz!

2010. jún. 9. 12:39
Köszi a fagyit! Finom csokis és gyümölcsös volt! :-)
2010. jún. 9. 09:58
Küldtem nektek egy fagyit ebben a nagy hőségben jól esik:)
❮❮ ... 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook