Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯
201. Vámpír (válaszként erre: 196. - 0ce3aa1a07)
2010. ápr. 29. 10:55

Szia,


Nem szúrást érzek, hanem nyomást, fáradtságot, kis tompa fájdalmat a szivnél.

2010. ápr. 29. 10:48
Szia! Igen, köszi a szívem most rendben. Viszont a torkom fáj meg nem jól vagyok, valahol megfáztam, hőemelkedésem is van:( De remélem egy-két nap és elmúlik. A Május1-jét nem akarom ágyban ünnepelni:)
2010. ápr. 29. 10:15

Szia!

Hát ez akkor nem hiányzott, hogy még stresszesebb legyen az életed! Sajnos nálunk is van hajlam erre a betegségekre, apunak magas a vérnyomása, cukorbeteg, náluk az egész család ilyen betegségekkel küzd, anyunak meg gyorsan ver néha a szíve, tehát ő is rohanós szívvel él. Lehet, hogy én is tőlük örököltem! De szerintem én nagyban hozzájárultam a betegség kialakulásához saját magam, az élethez való hozzáállásomban! Sajnos negatív beállítottságú vagyok, amin most tényleg nagyon változtatni akarok!!!!

Pedig össze tehetem a két kezem, mert nagyon szép életem van!!!!

Sajnos az aggodalom akkor nálad is előhozta az újabb rohamot! Sajnálom, remélem azóta jobban vagy! Na meg ma legalábbis itt nálunk, nagyon meleg lett az idő!

2010. ápr. 29. 08:22
Hát éjszaka majdnem elpusztultam:( Már egy ideje nem volt rohamom, de most megint:( Arra ébredtem, hogy kiszakad a szívem, annyira ver.Nagyon rosszul voltam. 159/88/117 volt a vérnyomásom. Ez nekem nagyon magas. Mert olyan 107-110 között szokott lenni. Legalább fél óráig tartott:( Azonnal vettem be a gyógyszeremből. Olyan rossz, mikor félálomból kell erre ébredeni:(((((( Ti jól vagytok?
2010. ápr. 28. 20:40

Sziasztok Lányok!!!

Ma kórházban voltam, az édesanyámat vittem, na mivel??... talált... szívritmuszavarral:((( 35 éve vérnyomáscsökkentőt szed, most kapott még hozzá kettő szívritmusszabályzót. Mert már két hete rohan a szíve. Dettó ugyanazon tünetek, mint nálam. Most már nem csak magamért kell aggódnom:( Bár eddig is aggódtam érte, de ezek után még jobban izgulok. Persze a leletei negatívak lettek, ultrahang, EKG szép, pedig már elmúlt 66 éves. Most még a pajzsmirigy eredményére várunk. Az orvos szerint köze lehet a ritmuszavarhoz.

Aztán kiderítettük, hogy tőle kaptam a "hozományomat" valószínű:(((( Hát van aki házat örököl, autót.... nekem ez jutott.:((

196. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 195. - Vámpír)
2010. ápr. 28. 14:37

Ez azért tényleg annyiból jó, hogy addig van egy pár nap, és nem csak 24 óra áll rendelkezésedre, hogy "produkáld" a zavarokat.

Amikor időjárásváltozás van, írtad, hogy te is megérzed, akkor valami furcsát csinál a szíved? Nem ritmuszavarra, rosszullétre gondolok, hanem akkor mondjuk szúrkál ...? Én most egy kicsit furán vagyok ettől az időtől, hogy hol kisüt, hol beborul! Olyan kis mocorgásokat érzek belül!

195. Vámpír (válaszként erre: 193. - 0ce3aa1a07)
2010. ápr. 28. 13:05

Igen, keddig nálam lesz. De nem voltam rosszul este, de elég szar volt benne aludni.

Azért mondta a doki, néha csináljak egy-egy EKG-t hogy azért legyen adat, ha mégsem vagyok rosszul keddig.

194. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 192. - Vámpír)
2010. ápr. 28. 12:35

Éreztél valami furcsát? Azt nem írtad meg, hogy végül ez a készülék csak tegnap volt rajtad? Írtad, hogy nem 24 órás, akkor talán keddig nálad lesz??

Kíváncsi leszek az eredményre!

193. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 192. - Vámpír)
2010. ápr. 28. 12:35

Éreztél valami furcsát? Azt nem írtad meg, hogy végül ez a készülék csak tegnap volt rajtad? Írtad, hogy nem 24 órás, akkor talán keddig nálad lesz??

Kíváncsi leszek az eredményre!

192. Vámpír (válaszként erre: 190. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 20:57
Nem szedek semmit, és soha nem is szedtem. Lyukas szívvel születtem. Kb 6 éve beforrt. Azóta voltak beszúrásos fájdalmak. 2-3 éve előjöttek szívritmuszavarok amiket én is éreztem, de elvileg régebben is voltak. Évente 1x fordult elő de nem volt olyan nagy. 2009 év elején volt egy és 1 óra alatt múlt el, akkor telefonos segítséget kértem a körzeti orvostól, bevettem egy betalocot. EZ kb februárban volt. Ez év novemberében 5 mp alatt fekvő helyzetben elindult a szív 188-ra, mentőt hívtam 5 perc alatt kint voltak és rámtették az EKG-t. Rögtön tudták mérni és rögzíteni. Igy 2010 Januárban megcsinálták az ablációs katétert. Most kicsit félősebb vagyok és érzékenyebb mindenre. De soha sem volt alvás közben hevesebb szívverésem. Most meg van. Ezért kértem új orvost és adták ezt a holtert. Neked mi a panaszod?
191. Vámpír (válaszként erre: 188. - 0ce3aa1a07)
2010. ápr. 27. 20:53
én kapcsolom be ha gáz van.
2010. ápr. 27. 18:07

Na jól van látom, hogy nem csak én vagyok egyedül azzal a problémával, hogy mikor odakerülök az orvoshoz, kutya bajom. Már egy csomószor volt, hogy bementünk a kórházba, mirel felültem az asztalra, EKG-t rámtették, a ritmuszavar egy az egybe elmúlt. Nyoma sem volt és minden tökéletes.


Vámpír! Neked milyen panaszaid vannak? Szedsz valamit?

2010. ápr. 27. 16:39
Az lenne a legjobb, ha egyáltalán nem lennél beteg. Ha viszont valamit kimutat, akkor tudod, hogy nem csak képzelődtél.
188. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 187. - Vámpír)
2010. ápr. 27. 16:38

Szia!

Úgy néz ki, hogy most jó kezekbe kerültél! Ennek örülök! Neten olvastam már ilyesmi készülékről, de látni még nem láttam. Ez azért kicsit komolyabb,mint a hagyományos. De azért folyamatosan működik, vagy csak mikor te rákapcsolod? Mert akkor éjszaka, ha alszol, hogy rögzíti, ha valami eltérés van?

Nem is tudom, hogy most mit kívánjak, azt hogy ne legyen panaszod, vagy azt, hogy most kimutassa, hogy mi a helyzet! És ez csak ma lesz rajtad?

2010. ápr. 27. 15:51

Sziasztok,


Voltam az új dokinál. Cardiovaszkuláris Intézetben a XII.-ben. Merőben jobb és kellemes légkőr, tisztaság, nem úgy mint a Haller-uiban.

Kaptam egy új fajta Holter-t. De nem 24 órás.


Na figyeljetek. Tappancsok rajtam, magamra rakom az elektródákat és nagyobb mint a tenyerem készüléket rácsatizom. Beindítom és beszél hozzám, van e most panaszom, igen , nem válaszgombbal kell válaszolni. Elkészíti az EKG-t és a hozzá kapott Nokia telefonra áttölti bluetooth segítségével. A mobilról meg elküldöm a doktorbácsi számítógépére. Nagyon komoly kütyű. Jövő hét kedden újra megyek kielemezni mik ezek az éjszakai szivdobbanások. Na persze ilyenkor ha van rajtam kütyű tuti nem leszek szarul. grr.

186. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 185. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 15:44

Én is olvastam, hogy az ilyen jellegű gyógyszerekkel nagyon csínján kell bánni, és hogy nem szabad változtatni, módosítgatni, elhagyni egyik pillanatról a másikra, csak fokozatosan.

Te ügyes voltál! Az én kardiológusom is, mikor felírta a Concort, + a Frontint (ami nyugtató), azt mondta, hogy inkább nyugtatót szedjek, mint szívgyógyszert. Bár egy ideig szedtem a nyugtatót, féltem azért tőle, nehogy rászokjak, aztán szépen abbahagytam. Jót alszom anélkül is, mert estére javasolta, hogy szedjem be.

Igaz, hogy én a Concort kb. 1,5 hónapig szedtem csak, de a beavatkozás után semmit nem adtak, csodálkozott is az itteni orvosom, hogy ilyen simán abbahagyták! De ahogy írtam rosszul voltam tőle, csak az elején használt.

Nemhiába szajkózzák ezt a mozgást-mozgást, tudjuk, hogy jót tennénk vele magunknak, csak hát a munka, gyerek (mondjuk nekem még nincs), háztartás mellett nincs kedve az embernek hozzá, hogy nekifogjon futni, dvd-re tornázni stb. stb., kinek mi tetszik.

2010. ápr. 27. 14:35
Igazából a gyógyszer nagyon jól lecsökkenti a pulzust. Gyógyszerrel nekem kb. 70-75 körül van és ekkor érzem magamat jól. Kezdetben fél reggel-délben-este volt. Most úgy állok, hogy este csak de félnek a fele és nem minden nap, hanem kb. kétnaponta. Ügyes vagyok, nem?:) De azért már másfél éve is van, hogy fokozatosan csökkentem. Mert azért évek óta szedtem és nem szabad gyorsan abbahagyni. Persze, ha idegesebb, stresszesebb vagyok, akkor akkor még egy negyedet veszek be. Két éve az orvosom próbálta lecserélni a gyógyszert. Egyik napról a másikra egy új gyógyszerre tértünk át. Két napig bírtam, aztán annyira rosszul lettem a munkahelyemen, hogy majdnem kórházba kellett vinni. Nem is ritmuszavar, hanem gyors, nagyon gyors szívdobogás. Főleg mikor eröltettem (felállás, járkálás, hajolásból kiegyenesedés) Ilyenkor kb. 150 pulzusom volt. Aztán délutánra felment a vérnyomásom is és nagyon rosszul voltam. Akkor felhívtam a dokit, hogy mi van, azt mondta, hogy szedjem tovább a régi gyógyszert. Hát aztán én kezdtem el csökkenteni, de mondom, hogy kb. másfél évembe tellett, mire idáig eljutottam, hogy negyed elég éjszakára. Két éve voltam holteron. Ott kétszer jeleztem, kétszer volt ritmuszavar. Az egyik emlékszem hanyattfekvéskor, a másikra pedig éjszaka ébredtem. Ekkor tanácsolta, hogy katéteres műtét kellene. Na meg sport méghozzá terheléses. Vettem is szobabiciklit, akkor még tekertem, aztán már csak a fiam tekerte a 18 kilójával:D:D -a végén a pincébe került. Sajnos nincs időm a sportra, pedig nagyon kellene. Erősíteni kellene a szívet, azt mondta, hogy a ritmuszavarok megszünnének, ha edzettebb lennék.
184. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 182. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 14:18

Írtad, hogy csökkentetted az adagodat, a 2. babavállalás miatt.Mikor az előírt adagot szedted akkor is voltak ilyen rohamaid? Mert elvileg azért szeded a gyógyszert, hogy ne legyenek, nem? Vagy 100%-ban ez sem küszöböli ki a zavarokat?

Mostanában voltál újabb kivizsgáláson? (holter, ultrahang, terheléses ekg?)Végül milyen jellegű a ritmuszavarod? Én is hasonlóan éreztem mikor össze-vissza vert a szívem, remegett, szinte kiugrott a mellkasomból.

Neked akkor ezek szerint még jobban beindul, mint anno nekem. Rémísztő!

Szerencsére általában vagy otthon vagy itt a munkahelyen voltak rohamaim, így ez valamelyest biztonságot adott, hogy nem esem össze az utcán.

Viszont egyszer a buszon, útban hazafelé voltam annyira rosszul, hogy azt hittem, kész vége. Alig vártam, hogy leszálljak, pedig akkor már a gyógyszert is szedtem.

183. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 181. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 14:10

Igen, ez a kiszámíthatatlanság a legrosszabb, bárhol bármilyen helyzetben..... Mindig abban a tudatban lenni, hogy mikor jön elő, félni tőle.

Pedig mondta az orvosom, hogy ez a legrosszabb, mert gondolattal elő is idézi az ember, hogy előjöjjön.

Most én is ki vagyok megint billenve, volt olyan időszakom mikor olyan jól voltam, szinte újra egészségesnek éreztem magam, de hogy állandóan változik az időjárás, mocorog ott valami a szívem táján, és újra előjött bennem a félelem,hogy mi lesz ha ..... Én azt hiszem, hogy a csapadékos, szeles időt viselem nehezen.

Na ezen jót mosolyogtam, hogy látod a hasadon hogy ugrál, mert én is, ha erősebben ver.Nem lehet, hogy túlzásba visszük az aggódást!? És az egészséges ember is látja?

Mikor bekerültem a sürgösségire, erre a kérdésemre, hogy látom, pl. a takarón, hogy hogy ver a szívem, azt mondta az orvos, örüljek, hogy ver, jópofa!:-)

2010. ápr. 27. 13:08
Nekem amikor ritmuszavarom van hosszabb ideig, akkor nagyon magas a pulzus, a kórházban 250-et mértek. A vérnyomás is magas, úgy 150-160 körül van. De hogy is mondjam, ez olyan kilengés szerű, tehát úgy érzem, mintha hintázna a szívem nagyon-nagyon gyorsan. Aztán ahogy jön, úgy megy is. Egyszercsak lelassul, aztán visszaáll, de közben alig kapok levegőt, meg megis ijedek, remegek mint a kocsonya. Utána a szokásos, meleg-hideg víz lever, először melegem van, aztán fázom negyed óra remegés és megint minden a régi. A múltkor épp egy bevásárló központban voltunk a nővéremmel és egyik percről a másikra kiugrott. Aztán hirtelen leguggoltam és nagy levegőt vettem. Ettől aztán visszaállt. Nem tartott sokáig szerencsére. De iszonyú úgy élni, hogy bármikor bárhol előjöhet és mi a fenét csináljak? És ha nem áll vissza? Hova rohanjak, ha épp nincs egy kórház a közelben. Te nem szoktál így lenni?
181. NataliaWeiss (válaszként erre: 180. - 0ce3aa1a07)
2010. ápr. 27. 13:03
Hát nem mondhatnám, hogy nyugodt az életmódom. Stresszes, de kinek nem. Én is észrevettem már, hogy amikor jobban stresszelek, akkor előjön. De volt olyan is, hogy tök nyugodt voltam és egyszercsak kiugrott és vágtatott mint a ló:D Az időjárást is megérzem, főleg a meleg frontot. Meg a menses előtti időszakban, hát akkor naponta vannak beütések. Én is mindig figyelem - ez sem jó, mert mindig oda összpontosít az ember. Én ha lefekszem, akkor a hasamban is ver, látni is lehet, hogy ugrál odalenn:)
180. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 173. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 11:30

Te milyen életvitelt folytatsz? Stresszesebb, nyugodtabb vagy? Mi Vámpírral korábban megbeszéltük, hogy mi ilyen aggódós típusok vagyunk, ez is könnyen okozhat ilyen problémát.

Neked mondtak valamit, hogy mitől lehet? Mert ha kezelték a pajzsmirigy-eltérésedet, akkor ha ettől volt, elvileg a ritmuszavarnak is meg kellett volna szünnie nem? Amúgy a kórházban, a betegtársak közül nagyon sok pajzsmirigyes volt, volt akinek ki is vették.

Meg azt mondják, hogy lelki okok, zavarok is okozhatnak ilyet, a legújabb olvasmányom azt írja, hogy szeretethiány okozza, meg a rossz, negatív gondolat.

179. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 174. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 11:26

Sokat segít, ha van kivel megosztani, mert aki ezt nem érzi magán, nem tudja, hogy milyen rossz is ez valójában.

Jó vicc volt, mielőtt megcsinálták a beavatkozást, csinált egy fiatal doki ultrahangot, ilyen szöveggel keresett fel, hogy szeretne megvizsgálni egy fiatal egészséges szívet. Erre én, hát pont azért vagyok itt, mert olyan egészséges! Mire Ő, ó hát az a kis ritmuszavar, az semmi.Köszi!

178. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 173. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 11:24

Nekem is 95%-os gyógyulást mondtak!

Amikor bekerültem januárban a kórházba egyből nyomták belém a véralvasgátló szurit, mert a ritmuszavar vérrögöket képezhet, ez ami veszélyes. Műtét után is még 4 hétig reggel és este szuriznom kellett magam. Bezzeg előtte ezt sem mondták, hogy ebből ilyen baj lehet.

Tényleg fajtája válogatja, hogy melyik a veszélyes. Nekem azt mondták, hogy ez átfordulhat halálos kimenetelűbe is, aztán mikor levittek Szegedre, ott azt mondták szó sincs róla, ez nem is olyan jellegű. Akkor kinek higgyen az ember!?

177. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 172. - Vámpír)
2010. ápr. 27. 11:19

Én sem merek azóta mozogni semmit sem, max. séta, meg a kerti munka. Azt szeretem is csinálni. Pedig nekem is nagyon kellene, sajnos túlsúlyos is vagyok, sokat segítene ha leadnék egy jó pár kg-t.(Szeretem a hasam, a jó kajákat).

A mozgás erősíti a szívet, jó lenne, csak úgy ahogy írod, a félelem bennünk van, nem merünk kockáztatni, nehogy előjöjjön a zavar.

176. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 169. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 11:13

Nem szedek most semmit sem! Ahogy írtam én nem kaptam tablettát, hanem egyből az ablációt mondták megoldásként. Az első beavatkozás után mikor újból éreztem, hogy nem stimmel valami, akkor kaptam Concor 5-t, meg Frontint. Ez is vérnyomáscsökkentő egyben, nekem is elég lassú volt a pulzusom, meg olyan kába, lelassult voltam, izzadtam, teljesen felborította az idegrendszeremet. Szóval ez sem volt jó.

Mikor 2x bekerültem, akkor is kísérleteztek valami gyógyszerrel, azt hiszem Ritmonor ilyesmi, de az mellett is össze-vissza vert a szívem. Így került sor a 2. katéterezésre, 6-7 órahosszáig voltam bent a műtőben, gondolhatod ki voltam, főleg lelkileg.

A rohamaim úgy zajlottak, hogy egyszercsak beindult a szívem, fél napig, 2 órahosszáig, mikor hogy, ilyen össze-vissza verő érzéseim voltak, meg az, hogy majd elájultam, gondolom nem kaptam elég levegőt.A pulzusom a kórházban olyan 140-150 körül volt. Aztán amilyen hirtelen jött, úgy vége is lett. A nyaknál mondták, hogy nyomni kell, a préselést azt már a neten olvastam.

175. 0ce3aa1a07 (válaszként erre: 168. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 27. 11:05

Most úgy néz ki, hogy nekem elmúltak azok a ritmuszavarok! Legalábbis a 2. beavatkozás óta nem éreztem ilyet, az hogy néha egy kicsit fura, az időjárásváltozásnak tudom be, ha stresszesebb vagyok,ha rohanok, akkor érzem pl. az extrákat is sűrűbben.Én mindig azt mondom, ha valamihez hozzányúlnak, az már nem a régi. Na meg állítólag ez a billentyűhiba is produkálhat ilyen dolgokat. De pl. azt veszem észre, de ez is lehet, hogy azért van, mert sajnos még mindig sokat figyelem a szívem, hogyha pl. hason fekszem, vagy ha csak a mellkasomra támaszkodom erősen érzem a szívverésem, néha erősebbek a dobbanások is. A helyi dokim még júniusban meg akar vizsgálni, mielőtt belevágnánk a babaprojektbe, majd elmondom azért neki ezeket a dolgokat.

Azt mondták, hogy az alvó kötegek aktíválódtak, de az tuti, hogy az első beavatkozás után még rosszabb volt, mint előtte. Többféle ritmuszavart is diagnosztizáltak, szóval teljesen össze volt zavarodva a szívem. Annyira nem garancia a teljes megszünéshez, ez az ablációs beavatkozás sem.Ritmuszavar válogatja. Nekem is van egy ismerősöm, akinek 3x csinálták, de még így is maradt neki enyhe zavara, de már gyógyszert nem kell szednie. De pl. itt volt egy hozzászóló Mokicaa, akinek szülés után elmúltak a zavarai.

2010. ápr. 26. 14:11
Olyan jó, hogy rátaláltam erre a fórumra, legalább itt meg tudjuk beszélni ezt a fiatalkori szívbetegséget.
2010. ápr. 26. 14:09
Lányok úgy tűnik, hogy ezzel együtt kell élni. Ugye nem lehet belehalni egy-egy ilyen rohamba??:D:D - nyugtassatok már meg.
172. Vámpír (válaszként erre: 169. - NataliaWeiss)
2010. ápr. 26. 14:01

Nekem 188 volt a pulzusom, mentő és rögtön ekg-ra raktak. Azzal mentem az orvoshoz, és megállapította ritmuszavar és műtét.

Mostanában elég sokat van 100 vagy picit felette. Régebben sokat sportoltam, de most félek, ha egy kicsit megdobban a szivem. Pedig sportolni kéne a doki szerint. Én nem szedek semmit, nem ajánlott. Ha rosszul vagyok dobjak be egy betaloc-ot. Hát nem.

30 év alatt nem tudták elmondani, hogy van egy manőver aminek a segítségével lejebb tudom hozni a pulzusom. Nagyon látványos és sikerült.

Vagus manőverek. Szupraventrikuláris tachycardia néha megállítható bizonyos manőverek segítségével, pl. a lélegzet visszatartásával, erőlködéssel, az arc jeges vízbe való mártásával, vagy köhögéssel. Orvosa lehet, hogy emellett még további manővereket fog javasolni a szapora szívverés csökkentésére. Ezek a manőverek a szívfrekvenciát szabályozó ideget, a bolygó ideget aktiválják, ezáltal a szívet lassabb működésre késztetik.


velem a mentősők úgy mondták:

10 percig hasprés levegő bent és lement 60-ra a pulzus. Ezt meg kellett ismételni 10x. Utána minden okés lett.

❮❮ ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook