Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
1099. lara38 (válaszként erre: 1096. - Holter78)
2012. ápr. 6. 18:06

Szia!

10db az semmi bárcsak nekem lenne ennyi.Nekem bigemin Extrák vannak ami azt jelenti minden második, de van triplett azaz minden harmadik.

Én így visszagondolva úgy gondolom el sem kellett volna semmilyen gyógyszert sem kezdenem talán nem tartanék itt.Amikor először látta a doki az EKG-ét Én még akkor nem éreztem meg ezeket az extrákat amióta gyógyszert szedek azóta érzem érdekes nem?Ki tudja mivel ártunk és mivel használunk magunknak, hiszen minden gyógyszer méreg is egyben.

1098. Tundeva
2012. ápr. 4. 12:36
uhh, sikerült regényt írnom, elnézést kérek mindenkitől :D
1097. Tundeva (válaszként erre: 1091. - Holter78)
2012. ápr. 4. 12:36

Szia, én is csak azt tudom neked javasolni, hogy amennyire lehet, próbálj nem rápánikolni az ártalmatlan, mégis ijesztő extrákra, illetve erre az egész tünetegyüttesre.

Sajnos az igazi forrása a bajoknak a rengeteg stressz, ami bennünket ér nap mint nap, gondolom ügyvédként ez téged sem kímél...én egy nagy business szálloda recepció-rezerváció részén dolgozom,nekem is kijut, és naponta tapasztalom a vendégeken is, hogy sokmindenen fölöslegesen pörgünk.

Nekem indokolatlan sinus tachikardiám (IST-ként ismert) van, amit a kardiológus szerint egy nehezebb életszakasz hozott a felszínre 1,5 éve, tehát valahol mégis indokolt dolog ez. 72 órás holterezésen alig volt időszak, amikor 100 alá ment a pulzusom, még alváskor is. Rohamok idején 160-180-as pulzust produkáltam, utóbb már úgy gondolom, hogy az is a stressz lecsapódása volt, egyfajta pánikroham.

Az extrák is akkor jönnek sűrűbben, ha valami belülről nyomaszt, aggaszt, illetve többen úgy vettük észre, hogy az időjárási frontok is előhozzák.

Írod, hogy többek között Xanaxot is adnak, én nem szedtem, csak nagyritkán Valeriana drazsét, biztosan segít átvészelni a kezdeti időszakot, de érdemesebb kipróbálni egy pár relaxációs technikát is, ami hosszú távon hasznosabb :)


Én Procorolant szedek, ami nem béta-blokkoló, hanem ivabradin hatóanyagú, nem viszi le a vérnyomást. Nekem nagyon bevált, de elég borsos az ára :( (Sajnos hamarosan meg kell tőle válnom, mert gyermekvállalásra készülünk, és terhesség alatt nem szedhető,kíváncsi vagyok, mennyire lesz hatásos a Betaloc, vagy a Dopegyt...) Nekem is azt mondta a kardiológus,az ablatio után elég nagy az esély, hogy kiújul a betegség, így amíg a gyógyszer hatékony, ne is beszéljünk róla.

Magnéziumpótlásra is figyelek, és ezt neked is nagyon ajánlom, továbbá szívnyugtató teakeverék (Pannonhalmi), homeopátiás nyugtató, de legfőképpen a Lesz@rom nevű gyógyszer sokat segít, hogy ezzel a közhellyel éljek :D


Bármilyen kérdésed van, igyekszünk segíteni, még ha nem is túl sűrűn járunk erre. Kitartást és jobbulást kívánok neked :)

1096. holter78
2012. ápr. 4. 11:41
Köszi a tanácsokat aranyosak vagytok. nekem a nebilet volt a legjobb az összes közül, mivel magasa a vérnyomásom és régen idegesség hatására kiugrott a pulzusom is. Amikor rajtam volt a holter egyész nap 10 VES-em volt, rá egy hétre az SBO-n kötöttem ki,szinte minden 4. az volt, majd 3 nap múlva csökkent. Azt mondták, hogymind isolalt és ez a lényeg. Nekem is együtt kell élni a ritmuszavarokkal. Mivel padlót fogtam ezért jelenelg elkezdék a sertralint, xanaxot is adni, az egyik barátomnak is az segített. Ha nem indul be szorongás és pánik jobban el fognak múlni. Van itt valaski akinek segített a sertralin? Angliában az előírás BBés sertralin az első körben.
1095. Jucibb (válaszként erre: 1089. - Pázizita)
2012. ápr. 4. 11:14
drága Zita!! Miért nem szeded a concort, ha azt mondták? Szerintem fontold meg!
1094. Jucibb
2012. ápr. 4. 11:12
szóval, félreütésektől nem félni!! én ameddig nem tudtam tisztán elkapni, hogy mi baja van a szívemnek, rendszeresen csináltattam 24 órás ekg-t, kész vagyon-magánorvosnál.
1093. lara38 (válaszként erre: 1091. - Holter78)
2012. ápr. 4. 11:10

Szia!

Én már szerintem az összes béta-blokkolót szedtem ami létezik erre a VES-re de egyik rosszabb volt mint a másik.Én is így gondolom az ablátióról ,hogy újra helyet keres magának ahol kialakulhat sajnos,persze vannak szerencsések is akiknek sikerül.Percenként nem általános inkább délután van több mivel 2x1 tablettát szedek lehet 3x1 kellene mert délutánra elmegy a hatása.10%-a az összes szív verésemnek sajnos holter ezt mutatta ki, ez rosszabb napokon.Ezért kutatok olyan csodaszerek után amivel talán jobb lehet, mert a gyógyszerek amennyit használnak ,annyit rontanak is az emberi szervezetbe.

1092. Jucibb (válaszként erre: 1091. - Holter78)
2012. ápr. 4. 11:09

Szia Holter!

A legfontosabb, hogy megnyugodj!!!!Álllítólag ezek az ütések ártalmatlanok. én csak azt tudom elmondani,ami velem volt, nekem nem használt a nebilet. Mi itt mindannyian próbálunk alternatív szereket találni. Nézd meg, a galagonya virágos hajtásvég nevű teát. + a kalium phosphoricum homeopátiás szert.

1091. holter78
2012. ápr. 4. 09:59

kedves lara 38!


Neked percenként kb hány extrád van? A GOKI-ban nekem kapásból megmondták, hogy kamrai extrákra az ablatio általában sikertelen, mert két hónap múlva újra fog jelentkezi, mivel az ingerület kikerüli az ablalt régiót. Nekem a rythmonormot nem ajánlották, az előny-hátrány mérlegelés alapján. Nekem kb. 2-3 van percenként átlagosan. elenleg nebilet 5 mg.Szeretnék bemutatkozni is, mert úgylátom itt már egy régi csapat mozog, 34 éves jogász férfi vagyok, egy 2 éves kisfiú édesapja. Előre is köszönöm amennyiben valaki megosztja velem a véleményét.

1090. lara38
2012. ápr. 4. 09:20
Olyan gyógyszert nekem nem is lehet szedni ami pulzus szám csökkenést okoz, erre nem minden orvos figyel, mert nálam nyugalomban van a sok extra.Ha mozgok tornázok akkor nincs.Tehát nem egyszerű.Rythmonormot kell szednem már ideje lenne kontrollra is mennem 1 év eltelt de megint elő fogja hozni az ablátiót és nem vállalom fölöslegesnek tartom de magyarázd meg ezt egy orvosnak.Mindegy ez az Én életem nem vállalom és kész.Kettő ablátión túl vagyok nem vagyok hajlandó akár 5-6 is bevállalni kérdezem minek?
1089. pázizita
2012. ápr. 4. 06:56
Igazából a legutóbbi rosszullétem óta még nem hívtam fel Csanádi tanár urat.FÉLEK a beavatkozától nagyon. Ezek az extrák most naon borzasztóak. Mióta megszültem nem is foglalkoztam velük,most meg hirtelen megint rámtört,és azóta borzasztó. Vannak kisebbek,amik fölött elsiklok,és vannak akkorák,hogy olyan érzés mintha megállna a szivem,és meg kell kapaszkodjak,mert kimegy belőlem az erő. Fáradékony is vagyok. A belgyógyászom írt ki concort,napi 1et,de nem kezdetem el szedni. Terhességem előtt propafenonnal együtt szedtem,úgy jó volt,sokkal kevesebb volt az extra,igazából nem tudom melyik szer hatására. Terhességem kezdetén mindkettőt hirtelen elvették,iszonyat rosszul voltam,gyorsabb lett a pulzusom,stb... Ezért nm kezdtem el szedni,mert nem tudom önmagában a concor segíthet e az extrákon. Többen írtátok már az ISOPTINT. Az konkrétan mire is jó,vagy miért is van??? (szívbajon kívül :-)))) ) Most nagyon félek megint. Szerintem ez még generálja is a dolgot. :-(((((((((((((
1088. holter78
2012. ápr. 3. 15:05

Sziasztok!


Én új vagyok a fórumon. Múlt héten szerdán bekerültem az SBO-ra, és 8 év után kiderült, hogy a furcsa érzés a gyomromban extrasystolet jelent. megvolt minden vizsgálat negatív, de azóta is óránként érzem párszor az extrákat, van hogy egymás után futamokban. Nebiletet szedek rá, magnéziumot, panangint, xanaxot, concor helyett. Szerintetek érdemes ablátionak alávetni magam? Sohasem volt pulzusgyorsulásom, extrák alatt is max 90. Gyakran pánikot kelt bennem a félreütések. Azt mondták, hogy ezzel együtt kell élnem, de még nem tudom hogyan lehet?

1087. Jucibb
2012. ápr. 3. 10:52
Szia Zita!! Nyugi!! jön a frontváltozás, és valószínűleg az visel meg. Engem hasonlóképpen! Nyugi!!! Magnézium, banán, és sok gyönyörködés s kisbabádban. Mikor műt Csanádi doki?
1086. pázizita
2012. ápr. 3. 09:10

Extrákkal hogy álltok???????

Én elég rosszul :-((((( Nagyon megvisel,félek :-(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

1085. lara38
2012. ápr. 1. 13:52
Én már 2 ablátió után nem látom értelmét egy újabbnak hiába mondja a doki.A homeopátiába ástam bele magam nagyon.Ajánlom a Schüssler sókat és a Bach virágeszenciákat.
1084. M.mami (válaszként erre: 1083. - Jucibb)
2012. márc. 20. 11:08

Szia!

Nem akarom elkiabálni,de eddig nem volt,a doki szerint egy életre megszűnt.A régi bogyómat rendesen szedem,csak az 5mg helyett a felét.A frontoknál a vérnyomásom néha jelez,de más nincs.Én nem bántam meg,hogy az orvos javaslatára azonnal igent mondtam,nem gondolkodtam.Február 20-21 körül az mtv-1-n,a MMM-magazinban mutatták a debreceni klinikán az ilyen beavatkozást. Nálam is úgy csinálták.

1083. Jucibb
2012. márc. 20. 08:50

Szia drága M.mami!!

Örömmel hallom, hogy jól vagy! Egyébként soha nincs egy-egy félre kalimpád sem, vagy duplázásod?

Akkor neked ez tökéletesen sikerült! :) Jaj, de szeretném én is ezt mondani.

1082. pázizita (válaszként erre: 1081. - M.mami)
2012. márc. 19. 18:36
Köszönöm a bíztatást!!!
1081. M.mami (válaszként erre: 1080. - Pázizita)
2012. márc. 19. 17:29
Szia! Nekem októberben csinálták,és azóta nem jött vissza. Ne pánikoljál, az a legrosszabb,tereld el a gondolataid,a fejben nagyon sok minden eldől!!!!!!!!!Nyugi!!!!!
1080. pázizita
2012. márc. 19. 16:19

Sziasztok,

Hááát... 5,5 hónapos a kisfiam,és ma elértem,hogy elkapjon a 200as pulzus... Totál bepánikoltam. Egyből riasztottam a családot,hogy jöjjenek vigyázni Levire. Közben hívtam a dokim,aki jelenleg nincs magyarországon,majd csak szerdától. Megadta két kolegája nevét,hogy kiket keressek. Elindultunk. 50 km-re lakom a debreceni klinikától,és félútban visszaállt a norm pulzus,de naon kimerültem,fájt mindenem,még most is tiszta gyenge vok pedig már lassan 8 órája történt,és max 20 percet tartott. Most megint nagyon félek! Igazából így már nem csináltak velem semmit,annyit mondott a másik orvos,hogy nem életveszélyes,és nem a ritmuszavar miatt zsibbad az arcom és a kezem,hanem a pánik miatt. Szóval kellene az a katéteres abláció. Mindenki emlékszik rám,hogy tavaly 07-ik hóban ki volt már ez nekem 26 hetes terhesen írva,csak akkor mégis elhalasztottuk terhesség utánra. Rossz a közérzeteem,félek. Míg vártam ma a sorom,megismerkedtem 1 csajszival,kb 25 lehet,szintén ugyan ezekkel a panaszokkal,befeküdni jött és szerdán a Csanádi tanárúr megcsinálja neki. Volt hogy 26 és 28 órán át tartott a ritmuszavara. Szegényke....

Remélem jól vagytok mind! Bocsánat,hogy mostanában nem hallatok magamról,de Leventézek :-)

1079. Jucibb
2012. márc. 16. 21:49

kedves Mindenki!!

egy ideje hanyagoltam az itt való tartózkodást, de rájöttem, ha homokba dugom a fejemet, attól még megvan a problémám. Na, szóval, remélem jól vagytok!!Szeretnék nektek ajánlani vmit. Egy homeopátiás tablettát szedek, a neve kálium phosphoricum. Nézzetek utána, hátha segít vmit.Vikibene! Mi lett az eredmény? Nati!!! hívlak!!!!

2012. márc. 8. 14:19

Sziasztok!

Jó rég nem írtam! A gyerekek eléggé elfoglalnak, ráadásul mindig van velük valami, hol egyikkel, hol másikkal - Helena tudod miről beszélek. :-)

Szívügyeimről annyit, hogy ez az időszak számomra sem volt túl fényes. Néhány nappal ezelőtt, arra ébredtem az élszaka közepén, hogy ezerrel szalad a szívem. Vagy negyed órán keresztül relaxáltam, míg visszazökkent a normál pulzus. Már majdnem kétségbe estem és majdnem bevettem egy szem isoptint, de szerencsém volt. Amúgy gyógyszert továbbra sem szedek, mivel kicsi 3,5 hónapos lányomnak még mindig a szervezetem jelenti az egyetlen és kizárólagos táplálék forrást, :-) az ő szervezetét pedig nem akarom terhelni.

Most próbálok sokat tornázni és nagyokat pihenni, lazítani, hátha az segít a "szívügyeimnek".

Hát igen, a kóla és a kávé... Sőt vizsgaidőszakban én még energi italokkal is mérgeztem magam. Tudom én, hogy ezekre rá lehet szokni! Viszont már 3 éve, hogy koffein nélkül élek. Helyettesítem gyümölcs teákkal, néha zöld teával, szóval a "kávészünet" szertartása meg van, csak helyette teákat iszok. Sokkal, de sokkal jobb így!

1077. vikibene (válaszként erre: 1076. - Helena66)
2012. márc. 2. 09:28
Akkor lehet, hogy az időjárásnak is köze lehet hozzá. Mert én is vacakabbul vagyok! Én is imádom a kólát és a kávét is, de próbálom minimalizálni az adagot! Minél tiltottabb valami annál jobb és finomabb! :D
1076. helena66
2012. márc. 1. 12:50
Most én is vacakabbul vagyok az utóbbi időben, igaz megint rákattantam a light colára. Ilyenkor képes vagyok több üveggel behabzsolni, érzem,hogy rossz hatással van rám. milyen ökör is vagyok.
1075. vikibene (válaszként erre: 1074. - M.mami)
2012. febr. 28. 17:53
Köszönöm a nyugtató szavakat. Ma délután levették és most úgy érzem helyre álltam. Biztosan rástresszeltem, hogy rajtam van. Holnap megyek biciklizni, hát attól is tartok, de próbálok nem is gondolni rá.
1074. M.mami (válaszként erre: 1073. - Vikibene)
2012. febr. 28. 14:22
Nyugi!Ne gondolj rá,mert annál inkább "dübörög",ne pánikolj!!!! A felvétel majd ki mutatja a "hibát".Majd az éjszakai ,alvásos idő is beleszámít.Ne figyelj rá,hogy rajtad van,nyugi!!!!!!!!
1073. vikibene
2012. febr. 28. 09:55
Képzeljétek! Rajtam van a 24 órás ekg és beindult a szívem. Hát először nem örültem neki, de belegondoltam, hogy legalább rögzítve van. Minden rosszban van valami jó. De azért most már abba hagyhatná. Ha nektek hosszabb ideig tartó roham van, akkor orvoshoz szoktatok menni? Vagy otthon várjátok, hogy elmúljon?
1072. 9e7be62190 (válaszként erre: 1071. - Helena66)
2012. febr. 9. 12:23
Köszönöm, válaszoltam is, kérlek nézd majd meg a leveleidet.
1071. helena66 (válaszként erre: 1070. - 9e7be62190)
2012. febr. 8. 21:50
Küldtem neked privit. Olvasd el.
2012. febr. 8. 14:36

Sziasztok!


Tundeva, Nati, az nagyon jóóóó, hogy nincs betegség tudatotok! Egyébként nekem sincs és ha néha-néha elszomorodok, akkor azonnal elhesegetem a rossz gondolatokat.

Helena legyél optimista!!!


Más téma: a nagyobbik lányomon már egy jó hónapja, allergiás bőrtünetek jelentek meg. Elég nehéz rájönni, mi okozhatja, allergia vizsgálatra pedig csak márciusra kaptunk időpontot.

Tettem fel róla fotókat, nézzétek meg, hátha valaki látott már ilyet és ismeri az okát is.

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook