Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
1429. Evecee (válaszként erre: 1425. - Ildikó0808)
2012. dec. 17. 20:58
Én azon a véleményen vagyok,hogy ne félj bele vágni.Nekem nem ajánlották még fel,nem begyorsulásom van "csak" össze-vissza verés,de ha a doki javasolja bele vágok,Inkább egy abláció,mint ez,bár tudom az sem 100%-os de ne félj bele vágni.
1428. Evecee
2012. dec. 17. 20:54

Sziasztok

Remélem ritmusos az estétek.Nekem kicsit csinálja de most a náthának betudom.Jó mindig valamire fogni ezt a vackot.Nem értem miért este és éjszaka jön elő.Napközben szinte semmi bajom,de ahogy jön az este a nyugalom,egyből jön ez a vacak.Szerintem akkor rá érek jobban oda figyelni rá:)

2012. dec. 17. 17:46

Sziasztok!

Habár letettem a nagyesküt, hogy idén nem foglalkozok a szívbajaimmal, ismét itt vagyok és továbbra is olvastalak benneteket a háttérből és persze folyamatosan képeztem magam, már angol oldalakon is a psvt-ről. Lassan a szívbajom mellé az agybajt is jegyezhetem, mert továbbra is rögeszmém ez a betegség és sajnos a halálfélelem is beférkőzött a mindennapjaimba.

Psvt-s begyorsulás kb 5 hete nem volt, szerencsére, de az az éjszakai szivdobogásos valami - amit Natival már azonosítottunk, sajna hetente előfordul. Legutóbb, mivel nagyon elkezdtem szédülni, előkerestem a vérnyomás mérőnket (nagy küzdelem volt, hogy senkit se ébresszek fel), szóval megmértem a vérnyomásomat egy ilyen szívdobogós ébredés után, kb. 20 perccel és 160 (!) volt!! Ez azért fura mert alapból, jó ha 100-110 körül szokott lenni.

Amúgy ezeket a frontokat eddig elég jól viseltem, leszámítva, hogy néhány napja elájultam :o de teljesen, se kép, se hang... Múló rosszullét volt, csak arra volt jó, hogy frászt hozzak a családomra. (Amúgy volt már ilyen, az első terhességem alatt, sokszor estem össze, vagy ájultam el, de betudtam a hormonoknak.) Most sem tuélajdonítok nagy ügyet az egésznek, a psvt ténye jobban zavar.

Főleg, hogy még szülni akarok. És a harmadik terhességemnek így nekivágni, már nem biztos, hogy jó ötlet....


Jaj, visít a nagylányom, megnézem őket és folytatom....

1426. helena66
2012. dec. 17. 16:48

Sziasztok,

a múlt hét végétől valami nagyon vacakul vagyok, 5-6 ES. után zúg a fülem, gyenge vagyok és szédülök, ja és persze ezek az ütések baromira fájnak, utána még a lábaim is alig visznek, ha ez így marad az tök gáz, mivel az utóbbi időben viszonylag rendszeresen sportolok és alig eszem fehér cukrot. 5-6 kilót le is adtam, amúgy jobban érzem magam a bőrömben kivéve ezt az utóbbi 4-5 napot. Annyira el vagyok szontyolodva,mindig azt gondoltam az egészséges életmód csak jó hatással lehet erre az egészre,de most úgy érzem ez is hiába való ebből a szempontból, a türelmem is egyre fogy. Mit kérek a Jézuskától?Itt mindenki tudja a választ.

2012. dec. 17. 16:23

Sziasztok!


Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra, üdv. mindenkinek! Eddig azt gondoltam, csak én vagyok ilyen csodabogár, még a környezetemben sincs olyan, aki hasonló problémával küzdene. Szinte "egy szuszra" végigolvastalak benneteket,:) így most sok minden kavarog a fejemben. Majdnem 8 éve küzdök ezzel a nyavajával, az első pár évben a sok extrával, az utóbbi kb. 3 évben pedig már többször volt hirtelen fellépő 180-200-as pulzusom is a hozzám nagyon ragaszkodó extrák mellé.:( A helyi dokim már nem tud velem mit kezdeni, így elküdött Bp.-re a Semmelweis Kardiológiai Központba. Elektrofiziológiai katéterezésre kaptam időpontot 2013.01.14-re, amitől rettenetesen félek!:(:( A beavatkozást Dr. Gellér László végezné. Kérlek ha van ideje valakinek részletesen leírni az ablációt,/az előkészítéstől a kórteremig/ vagy esetleg van ezzel a kórházzal vagy dokival kapcsolatban véleménye, légyszi írjátok meg! Natalia! Külön megjegyeztem, hogy Téged az említett doki műtött, és győri vagy, akár csak én. Hogy vagy? Úgy látom, hol jobb, hol rosszabb...:( Megéri belevágni a beavatkozásba? Segítsetek nekem, mert már belefáradtam ebbe az egészbe..:( Előre is köszönöm, szép és ritmuszavar mentes napot mindenkinek!!!

1424. Evecee
2012. dec. 17. 10:32
Látom nem vagyok egyedül:-(.Mindenkit megvisel ez az idő.Ráadásul kezdek kehes is lenni.Az is rátesz:-(
1423. pázizita
2012. dec. 17. 08:56
Front,mensi,extrák....így 3 hónappal abláció után. Kivok ha már picit is mellé üt :-((((
2012. dec. 16. 20:29
Lányok, meleg front, meleg front. ÁÁÁÁÁÁÁÁ borzalmas:((( annyira utálom.
1421. Evecee
2012. dec. 16. 07:42

Sziasztok.

Ti hogy vagytok?Én nagyon kutyául.2 hete jöttem ki a kórházból ahol megalapították hogy SVES em van.Persze ez a dolog 10éve fenn áll de eddig ennyire nem foglalkoztak a dologgal,legyintettek nincs bajom.Extráim nincsennek hála kihagyás és utána pár ütéssel bepótolja amit kihagy.Most is borzalmasan vagyok.Ami zavar nagyon hogy mostanába főleg esze mikor nyugi van meg èjszaka alvás közbe jön rá meg felkeléskor.Szinte egész nap semmi vagy nem érzem.Hiàba a sok gyógyszer semmi hatása.Szegény családom is amiket átél mellettem.Nagyon el vagyok keseredve:-(

2012. dec. 10. 13:56

Sziasztok!


Nati, köszi, tényleg megnyugtattál. Ha ez csak pánik, akkor nem lehet veszélyes!

Régen egész jól bírtam, de most úgy érzem, kezdek becsavarodni ettől az egésztől. Amikor pihenhetnék egy kicsit, végig a pulzusom figyelem és elég rágondolnom ez extrákra, rögtön jelentkezik is egy, vagy inkább egy tucat...

Szerintem nagyon beidegződott nálam ez az egész és én is ráteszek egy lapáttal azzal, hogy egész nap azt "várom", mikor lesz a következő psvt-s epizód, pedig nem törvényszerű hogy legyen, hisz régen, volt hogy 9-10 hónapig is tünetmentes voltam...

Most elhatároztam, hogy nem törődök annyit ezzel az egésszel. Ablációra is csak jövőre lesz már lehetőségem.

Most elköszönök egy időre, de jövőre visszanézek a fórumra!

Kellemes ünnepeket és az új évre jó egészséget kívánok mindenkinek! És köszönöm a biztató szavakat! :)

1419. NataliaWeiss (válaszként erre: 1417. - Urlacher54)
2012. dec. 10. 12:55
Szia Urlacher! Én is üdvözöllek itt, itt bármikor megbeszélhetjük a betegséggel kapcsolatos problémáinkat, örülök, hogy csatlakoztál.
1418. NataliaWeiss (válaszként erre: 1416. - 9e7be62190)
2012. dec. 10. 12:53
Ági, nekem éjszakánként van ilyen rohamom, de szerintem ez pánik. Arra ébredek, hogy rohan a szívem, emelkedik a vérnyomás, ha megmérem nagyon magas (180 körüli) és halálfélelem, verejték, izzadás, remegés, stb. szóval tipikus pánik. Ettől a nyomorult szemét betegségtől van minden:( már az ember tudat alatt is retteg, hogy nehogy előjöjjön megint a rosszullét és tessék bejön egy pánik:(
1417. urlacher54 (válaszként erre: 1416. - 9e7be62190)
2012. dec. 7. 11:34

Szia Ági!

A második kérdéseddel kezdve,nekem csak annyi fordul elő néha,hogy az extrákra felébredek.

Most is rendszeresen sportolok,konditerem 4x ill.szobabringa 3x egy héten.Amit észrevettem az,hogy a súlyzós edzés (kis súlyokkal) és a kardió,persze nem maximális terhelléssel jó hatással van rám.Viszont,ha például fogok két 20kg-os súlyzót és azzal akarok futni vagy költöztetésnél segítni stb. már nem megy mert jönnek az extrák és félek,hogy gond lesz.Márciusban voltam két kardiológusnál a terhelés vizsg. tökéletes 0 extra,az ultrahang szintén (persze az ingerületvezetési gondokat ezekkel nem lehet feltérképezni)a holteren volt pitvari ill.kamrai extrám is (összesen kb.250,amiből 10-et éreztem,mert mindent pontosan naplózok)de ezek teljesen veszélytelenek voltak az orvosok szerint.A legnagyobb gondom az,hogy úgy érzem az életminőségem rosszabbodik nem bírom magam komolyabban terhelni és állandóan ezen jár az eszem,szégyen-nemszégyen lelkileg is kikészít ez a betegség.Már gondolkozom a katéteres vizsgálaton is,csak valahogy szabadítsanak meg ettől az egésztől!

2012. dec. 7. 08:12

Sziasztok!


Urlacher, a felhasználói neved alapján is ki lehet találni, mit sportoltál! :)

Én 30 éves vagyok, szintén van - sajnos elég gyakran - pitvarfibrillációm, szerencsére elektromos kardioverziót nálam sem alkalmaztak és remélem nem is fognak soka, bár megkérdeztem erről az egyik orvosomat, aki szerint nem veszélyes beavatkozás, csak kicsit ijesztően hangzik.

Azt szeretném kérdezni tőled, hogy amíg rendszeresen sportoltál, nem volt jobb? Fénykoromban én is rendszeresen sportoltam (de nem versenyszerűen!), tornáztam, futottam, úsztem, eveztem, jógáztam és akkoriban határozottan jobban éreztem magam "szívügyileg". Most is mindig el-elkezdem a sportot, de rendszeressen nem megy a gyerekek miatt...

Betalok-ot szedek, már csak esténként fél szemet, de sajnos már úgy tűnik, semmilyen hatása nincs rám. Kórházban esetileg verapamilt szoktam kapni, szuriban, az segíteni szokott.


Mindenkitől kérdezem! Tapasztaltam mostanában valamit, ami eddig nem, vagy csak nagyon ritkán fordult elő. Éjjel felébredek arra, hogy olyan bizonytalan, "nyomó" érzésem van a szívem körül. Aztán néhány másodperc múlva elkezd rohanni a szívem. Annyira dobog, majd kiszakad, de nics az a "remegő érzés" mint a psvt- s epizódoknál. Szépen, nyugodtan mélyeket lélegzek és 2-5 perc alatt le is lassul a pulzusom. Nem tudom mi ez. Csak alvásból ébredvén érzem, volt hogy nappal elaludtam a gyerek mellett és akkor is volt, de főleg éjszaka. Elég kellemetlen érzés. Jó nehéz lesz kideríteni az okát, mert ha kapok is egy Holtert, mi az esélye, hogy pont abban a 24 órában jelentkezik... Valaki esteleg tapasztalt hasonlót?

1415. Tundeva (válaszként erre: 1414. - Urlacher54)
2012. dec. 6. 12:17
Szia, a többiek nevében is köszöntelek köztünk :) Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan tedd fel, amint időnk van, szerintem bármelyikünk szívesen válaszol rá ( ha tud) :)
2012. dec. 5. 23:41
Üdvözlök mindenkit!Új felhasználóként magamról annyit,hogy 33 éves férfi vagyok és 25 éves koromban jött elő első alkalommal a pivarfibrillációm,majd egy év múlva ismét.Mindkétszer befektettek az intenzívre,de megúsztam az elektromos kardioverziót a nyugtatók és a többi gyógyszer hatására mindkétszer álmomban állt vissza a szinuszritmus.Nyolc éve szedem a gyógyszereim/propafenon,normodipine,accuzide,concor/és 2010-ig versenysportoltam is/amerikai futball/,de az utóbbi két évben (azelőtt minimális számú volt) gyakoribbak lettek az extrák és valószínűleg ez miatt pánikbetegség tüneteit is kezdem felfedezni magamon!Régóta olvasom a fórumot és jó látni és tudni,hogy vannak olyan emberek akik átérzik azt amit én is és megosztják egymással a problémáikat,tapasztalataikat.Elnézést,ha hosszúra nyúlt a bemutatkozásom,de erről a témáról egész nap lehetne beszélni...sajnos./még annyit,hogy két közeli sportoló barátom,akik velem egyidősek szintén ezzel a problémával küzdenek/
1413. lavanda (válaszként erre: 1412. - 3f44ff0fd7)
2012. dec. 5. 14:32
Szia Petra! Írtam Neked privátban.
2012. dec. 4. 13:25
Sziasztok! Péntektre kell elkßeszitenem egy esettanulmänyt, ebben szeretném kérni a segitségeteket. Egy szivritmuszavaros beteg esetét kell bemutatnom név nélkül természetesen. Ha valaki leirná nekem, hogy milyen panaszai voltak, mennyi idö utän fordult orvoshoz, milyen vizsgälatokat végeztek, milyen diagnozist ällitottak fel, hovä küldték tovább, milyen invaziv beavatkozást végeztek nála, utänna megszüntek-e a tünetek/azota hogy van, kellett-e ujabb beavatkozás? Hatalmas segítség lenne!
1411. Tundeva
2012. dec. 3. 12:00
Én tegnapelőtt elkezdtem szedni nagyobb adag magnéziumot, és mára jól vagyok. Még tegnap is volt pár extrám, mondjuk kettős front volt, szval nem csoda... :( Néha elfelejtem, mennyire fontos a magnézium szedése, úgy látszik így figyelmeztet a szervezetem rá.
2012. dec. 1. 20:01
Nektek is jobbulást. Én szerencsére ma jobban voltam, ti hogy vagytok?
1409. Tundeva
2012. dec. 1. 15:58

Ez nem hangzik túl jól Natalia :((( remélem, nem jön elő többet.

Ma nekem is sietett a szívem reggel, de valahogy sikerült elkerülni, hogy rápánikoljak, így aztán elmúlt. De tuti ez az idő, ami kikészít bennünket, szerintem is...:(


Jobbulást mindegyikőtöknek :)

1408. vikibene (válaszként erre: 1407. - NataliaWeiss)
2012. dec. 1. 10:11

Jajj, de sajnálom! :(

Szerintem ez a hidegfront csinál ki minket. Este nekem is be-bevert folyamatosan. Bár nem könnyű ilyenkor tudom, de fel a fejjel!

2012. nov. 30. 22:11
Lányocskák, jelentem éjszaka fél 12-kor arra ébredtem, hogy vérnyomás az egekben és rohan a szívem + pánik:( pont egyedül voltam itthon a gyerekkel. Felkeltem, mászkálás, abalknyitás, nyugtató:( fél óráig tartott. közben többször úgy éreztem "meghaltam", de aztán mégsem ment olyan könnyen, álomba remegtem magamat és reggel felébredtem...
1406. Tundeva (válaszként erre: 1405. - 9e7be62190)
2012. nov. 30. 21:25
Ági, akkor az időváltozás nemcsak nekem okozott panaszt... én is rosszul aludtam, az éjjel közepén felriadtam arra hogy kalapál a szívem, de szerencsére hamar lelassult. Viszont napközben is beindult kicsit néhányszor. Tipikus hidegfronti tünetek sajnos :( szerencsére csak a markánsabb frontoknál jön ki nekem mostanában. Talán amióta Q10-es multivitamint szedek, azóta jobb. Csak abban meg a magnézium kevés.
2012. nov. 29. 19:03

Vikibene, tegnap este/éjjel ugyanígy voltam! :( Szerencsére nálam is csak próbálkozott, de nagyon kitartóan! Éjfél után aludtam el, addig csak üldögéltem. (Valahogy nekem fekve rosszabb ilyenkor!) Szerencsére csak be-bedobbant, hosszabb epizód nem volt.

De Te már ne aggódj ilyesmin, úgy ahogy Lavanda írja! Mert nektek már legroszabb esetben is csak próbálkozni tud! Beindulni nem!


Hétvégén markáns hidegfront! :(

1404. vikibene (válaszként erre: 1403. - Lavanda)
2012. nov. 29. 13:48
Köszi a választ! Ez megnyugtató! :)
1403. lavanda (válaszként erre: 1402. - Vikibene)
2012. nov. 29. 13:37
Én az abláció óta többször éreztem ilyet.Egy másik fórumon ilyen irányú kérdésemre a következő választ kaptam egy kardiológustól: "Igen, kísérletezik az indulással a ritmuszavar, de már ki van iktatva az útvonala. Ezért nem fog beindulni.Viszont az is igaz, hogy kereshet magának másik utat. Ez, hogy nem tud beindulni, jó jel. Ne izguljon miatta!" Nekem azt mondta az orvosom, hogy ha egy éven belül nem jelentkezik a ritmuszavar, akkor nagy a valószínűsége, hogy már soha többé nem fog. "Ezért dől el a kérdés biztosan egy év alatt."
1402. vikibene
2012. nov. 29. 09:19

Tegnap este ti hogy voltatok?

Nem tudom, hogy mi volt, a frontot érezhettem e, de folyamatosan bedobbant a szívem. Kicsit megrémítő volt, az abláció óta ilyen nem fordult még velem elő. Arra gondoltam, hogy most lett volna valószínűleg rohamom, de mivel elégette a pályáját nem tudott elindulni. Próbálkozott folyamatosan.

1401. lavanda
2012. nov. 27. 19:09
A kávézásról: egyszer kipróbáltam, 3 hónapig nem ittam kávét,de akkor is voltak ritmuszavaros rohamaim. Így most nekem is lemegy 2-3 naponta a könnyedebb fajtából.
1400. lavanda (válaszként erre: 1398. - 9e7be62190)
2012. nov. 27. 18:54

Ági! Ismerős a történet:160-180 volt nekem is a pulzusom.Nekem azt mondta a doki, hogy ez megjavulni nem fog, csak rosszabbodni és én sem leszek már fiatalabb.Éppen azért, mert fel kell nevelni a lányaidat,szánd rá Magad minél előbb! Hidd el, nem lesz semmi baj! Tőlem jobban nem félt senki és nem is bíztam benne, hogy sikerülni fog.Hát így indultam neki.Ja, és semmilyen gyógyszert nem kell szednem és nem is kellett visszamennem kontrollra, de ha baj van, azonnal hívhatom a dokit.


Nekem három gyerekem van(23, 19 és 14 évesek)és értük is tettem, hogy még sokáig lehessen édesanyjuk!

❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook