Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? fórum

Kinek van szívritmuszavara, ki esett át szívkatéterezésen? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
1309. pázizita
2012. aug. 29. 21:44

Köszönöm a bíztatást,de olyan szörnyű egybeesések jöttek közbe,hogy abláció halasztva. Belázasodtam,és a 11 hónapos kisfiam is mandulagyulladással,és lázzal van szegénykém,így nem tudom itthol hagyni. Egyébkénk is annyira nyűgös,nem nagyon nyugszik csak nálam,nagyon anyás korszakában van.

Remélem nem döntöttem rosszul,hogy most ez miatt halasztom az ablációt,de nem tudom itthol hagyni...

1308. Tundeva
2012. aug. 28. 14:04
Zita, nagyon drukkolok én is! Ne izgulj, gondolj csak a pozitívumokra, hogy utána jobblesz :) Kitartás!
1307. vikibene (válaszként erre: 1305. - Pázizita)
2012. aug. 28. 07:49
Bár könnyű ezt mondani, de ne aggódj, minden rendben lesz, hamar túl leszel rajta! Gondolok majd rád csütörtökön! Ügyes leszel! :)
1306. NataliaWeiss (válaszként erre: 1305. - Pázizita)
2012. aug. 27. 13:20
Szia Zita, menni fog meglátod, ügyes leszel:) És a kisfiad vár haza. Egy egészséges újászületett anyukát fog kapni:) Sok sikert és szorítok nagyon.
1305. pázizita
2012. aug. 27. 09:26

Sziasztok,

Rég voltam itt.... Remélem jól vagytok!

Csütörtökön fekszem be a debreceni klinikára katéteres ablációra.....

Van para rendesen :-((((

Nagyon bízom benne,hogy túl élem!!!!!!!!!!

A most 11 hónapos kisfiamat még fel kell nevelnem!!!!

Szép napot nektek!

1304. lara117
2012. aug. 26. 21:23
Ez a front nálam nagyon ütött, nagyokat ugrált a szívem, alig aludtam,hajnalban 140 volt a vérnyomásom nekem ez sok főleg alvásból.Kis szapora szívverés.Szóval kicsit sok egyszerre.
1303. lara117 (válaszként erre: 1302. - Kylexx)
2012. aug. 25. 11:28

Nekem is sok van holteren mérve 10%, az egész napos szívveréseknek extra.2x1 300-as rythmonormot szedek vannak napok amikor csak délután vannak, pedig állítólag 12óráig hatnia kellene a gyógyszernek.De szerintem kb.6 óráig hatnak.

Már túl vagyok sok gyógyszeren egyik vacakabb mint a másik.Ez sem vált be igazán.

szép napot.

1302. kylexx (válaszként erre: 1300. - Lara117)
2012. aug. 24. 16:48
Csak reggel szedek egy co-prenessát, meg azt a 0,25-ös betalokot délután.Semmi mást.És tényleg megszüntek az extrák, de nekem annyi volt, hogy azt hittem kivégez.És nem kicsik, olyanok, hogy szabály szerűen látni lehetett a melkasomon, ha feküdtem.És volt, hogy napi 3000(!) volt, szinte minden 2.-3,- az volt.Egy borzalom volt.De most jól vagyok, (KOPP_KOPP_KOPP):)
1301. lara117 (válaszként erre: 1299. - Holter78)
2012. aug. 23. 18:11

Szia!

Az ablátió nem csak gyorsulásra van hanem extrákra is nekem azért csinálták és kellene most is de húzom már egy 1 éve.

1300. lara117 (válaszként erre: 1298. - Kylexx)
2012. aug. 23. 18:10

Szia!

Még milyen gyógyszert szedsz,mellette?

1299. holter78
2012. aug. 17. 08:45

sziasztok!


Csinálta egy új topickot:


Extrasystoléval együttélők klubja


név alatt.


[link]


Ide azoknak a jelentkezését várjuk, akinek nincsen gyorsulása csak extrái, ezért az ablatio nem javasolt.


Szép napot, köszi!

1298. kylexx
2012. aug. 15. 11:37
Sziasztok.Nem is merem leírni, de nekem teljesen megszüntek az extrák, mióta szedek délutánonként egy 0.25-ös betalokot.Magamtól szedem, a doki nem mondta, de már annyira kivoltam a sok extrától, hogy úgy voltam vele, kipróbálom.Az első napokban csak ritkultak, aztán teljesen meg is szűntek.Nekem bevált a betalok.Kitartást Nektek, kérdezzetek rá a dokitól, nem -e lenne jó Nektek is.
1297. mokika80
2012. aug. 13. 08:42

Sziasztok!

Ági,mintha csak rólam írtál volna!Én is sokat pörgök,sosem vagyok nyugodt,mindig aggódok valamin és agyalok!

Ha velem vannak a gyerekeim,akkor attól készülök ki,hogy rosszalkodnak,ha nagyszülők elviszik őket,hogy pihenjek kicsit,akkor végig aggódok,hogy nehogy valami bajuk essen,mert "senki sem tud úgy vigyázni rájuk,mint én"!Velem nagyon sok rossz dolog történt már az életben,ezért nálam is a környezet mindig mondja,hogy azért van,mert folyton szorongok,stresszben élek!Doki szerint ez csak fokozhatja,de önmagában nem válthat ki ilyen rohamokat!Szóval én is mindig próbálok megváltozni,de persze nem nagyon megy!

2012. aug. 11. 22:24

Sziasztok!

Hát nálam is hasonló a helyzet, mint Zitánál!

Extrák ezerrel...

Főleg esténként, meg már amikor lefekszek. Nem mindegy melyik oldalamra fekszek, hogy fordulok... Ti tapasztaltatok hasonlót? Mármint, hogy bizonyos testhelyzetekben több az extra. Meg olyan rossz érzés, mintha remegne a szívem...

Amúgy nekem meggyőződésem, hogy ezek a dolgok idegi alapon vannak. Nem a vegetatív id.rendszerre gondolok, mert az nyilvánvaló, hanem mostanában történt valami az életemben, ami miatt örökké stresszeltem, eredmény az elmúlt 2 hónapom "szívügyileg" borzalams volt (begyorsulások, extrák).

Az velem a baj, hogy alapból borzasztó impulzív és pörgős a személyiségem. Nem birok egy percig sem nyugton maradni. Folyton jövök-megyek, csinálok valamit (egyszerre kb. 3 dolgot) és közben még gondolkodok is hülyeségeken, kitalálok valamit amin aggódhatok stb. Nem tudom, hogy köztetek ismerős-e valakinek ez a helyzet, vagy egyedül álló vagyok köztetek az állandó pörgéssel és aggódással, de abban biztos vagyok, hogy ez a fajta életmódom nagyban hozzájárul a szívbajomhoz.

Nagyon, nagyon nehéz megváltozni. Próbálok sokat lazítani, pihenni, kikapcsolni, egyszerre csak egy dologgal foglalkozni stb...........

Ha kisebb fordulaton élnék, akkor talán a szívem sem pörögne fel annyira. Most ezen igyekszek. :-)

1295. pázizita
2012. aug. 10. 23:38

Hogy vagytok?

Nekem 2 napja nagyon sok az extra :-(((((

És közeleg a 08.30. is. Az extrák szeles időben,és mensis időszakban sokkal többször vannak. Most mindkettő közeleg...Kivok :-(

Szép estét nektek!

1294. Tundeva (válaszként erre: 1293. - 9e7be62190)
2012. aug. 4. 07:25
Köszi Ági! :) és nagyon szívesen!
2012. aug. 3. 13:45

Tundeva! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek és sok-sok babucit - de minimum kettőt! :-)


Köszönöm az infókat!

1292. Tundeva (válaszként erre: 1291. - M.mami)
2012. aug. 1. 14:09

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy :)

A hízás bizonyos értelemben nálam előre bekalkulált esemény, mert pont a terhességre való készülődés miatt váltottam betalocra :) de azért majd figyelek rá, hogy fölösleges pluszkilók ne szaladjanak fel.

1291. M.mami (válaszként erre: 1290. - Tundeva)
2012. aug. 1. 08:38
Szia!Én is szedtem a betalocot,de lecserélte az orvos,az abláció után megint mást kell szednem. A betaloc mellékhatása a hízás,nekem összejött.Most a nevotenset szedem,de jó. Most ne ritmuszavarodra gondolj,nem lesz semmi bajod!!!!!!!!!!!!! Nyugi,nyugi,nyugi!!!!Az esküvőd a fontos,örüljél,szép idő lesz,meleg lesz,sütni fog a nap!!! A rossz gondolataidat felejtsd el,a fejedben döntsd el,hogy te erősebb vagy,akkor is jó leszel,mert erős vagy!!!!!!!!!!! Drukkolok,hogy sikerüljön.
1290. Tundeva
2012. aug. 1. 07:55

Sziasztok, időközben szerencsére megszokta a szervezetem a Betalocot, meg ki is pihentem magam, szóval rendben vagyok. Leszámítva, hogy kezdek izgulni: most szombaton lesz az esküvőnk! :D

Meg is beszéltem a dokival, hogy ha nagyon izgulnék aznap és jobban pörögne a szívem, beveszek egy kicsit több gyógyszert inkább. Azért drukkoljatok nekem, hogy minden rendben menjen! :)

1289. mokika80
2012. júl. 30. 09:30

sziasztok!

Nekem is volt tegnap este rohamom,pedig március óta nem jelentkezett!Nyugalmi állapotban egyik pillanatról a másikra jött,ahogy szokott!Gyorsan próbálkoztam az arcom hideg vízbe tenni(néha használt,most nem),aztán hasprés guggolva,de semmi,végül lefeküdtem és úgy a hasprés kétszer-háromszor,éreztem,hogy egy nagyot dobban és visszaállt!Mindez kb két perc volt,nem tudtuk mérni,számolni mennyivel ver,de szokás szerint nagyon ugrált a mellkasom!Ilyenkor mindig elkeseredek,hiszen nekem már volt abláció,nem is régen,alig egy éve,tehát nem mondhatnám,hogy nagyon hatásos volt!Sajnos!

1288. schwarze katze (válaszként erre: 1282. - 9e7be62190)
2012. júl. 28. 16:43
Szia! A rosszullétek sajna egyre gyakoribbak lesznek. Nekem 5 és fél éve volt az ablációm, amikor itt M.országon éppen, hogy csak elkezdték ezeket a beavatkozásokat. Előzőleg 15 évig jártam kardiológiára. Különböző ritmusszabályozókat szedtem, több kevesebb sikerrel. A műtétet megelőző 3 évben, már egyre gyakrabban és gyakrabban, csak kórházban tudták vénás injekciókkal "normalizálni" a helyzetet. A legijesztőbb az volt, hogy a rohamok általában minden előzmény nélkül éjszaka jöttek, vagy reggel már arra ébredtem (160-220-as pulzusszámmal). Az utolsó időszakban, már szinte naponta. Sajnos az orvosok egy része azt hiszi, pszihés eredetű. Nyugtatókat ír fel, ahelyett, hogy kardiologiára küldeni a beteget. Pedig nem mindig így van! A szív beidegzési zavaráról van szó és a kórosan működő idegszálakat égetik el lézerrel. Csak ezt a fajta szívritmuszavart tudják kezelni, katéteres ablációval. Ezt EKG-ból meg tudják állapítani. Ha megajánlották az ablációt, ne gondolkozz rajta! A beavatkozás után, én egy fél évig, szinte el sem mertem hinni, hogy nincsenek rosszulléteim. Teljesen felszabadultam. Most, ennyi év után, sajnos újra kezdődnek a panaszaim, de korán sem olyan intenzítással. Azt mondta a kardiológusom, hogy ez normális, az abláció nem ad végleges megoldást. Általában 7-10 évig tart a hatása. Újabb műtéttel, már nem igen tudják ugyanazt a hatást elérni. De akkor is van megoldás, a pészméker! Tehát, szerintem ne gondolkozz! A beavatkozás nem a legkellemesebb, de ki lehet bírni! Viszont az megfizethetetlen, hogy mennyivel jobban érzrd magad a rosszullétek nélkül!
1287. Tundeva (válaszként erre: 1286. - 9e7be62190)
2012. júl. 28. 16:12

Én kecskeméti vagyok, most itt kezdtem el kardiológiára járni, mert eddig Bp-re jártam, de már nem lakom ott több éve és nagyon macerás volt feljárni. Nagy pocakkal méginkább nem lesz kedvem hozzá, és szülni is itt szeretnék helyben.

A nőgyógyászom, a háziorvosom és a kardiológus is egyből a Betalocot javasolta, azt mondták, kb 20 éve sikeresen és gyakorlatilag problémamentesen használják várandós kismamák esetén ezt a gyógyszert.

Benne is van a betegtájékoztatóban, hogy állatkísérletekkel nem bizonyítható a magzatkárosító hatása.

Én tudok neked nagyon jó kardiológust ajánlani, a Budai Irgalmasrendi Kórházban,elküldöm priviben a nevét, a kórházon keresztül el tudod érni szerintem.

Sok sikert a harmadik babához, remélem, megadatik nektek a tripla öröm :) Mi még csak az első babára készülünk, de szeretnénk másodikat is majd.

2012. júl. 28. 13:53

Tundeva, azt még elfelejtettem, hogy nekem csak az isoptint (verapamil hatóanyagú), engedték a terhességek alatt, mást nem. Nem szedtem rendszeresen, csak esetileg kaptam, ha gondom volt és akkor is szuriban.

Ha Betaloc-ot lehetne szedni terhesen is, az engem is érdekelne, mert még a jövőben (ha rendbe jövök valahogy)nagyon szeretnénk harmadik babát.

1285. 9e7be62190 (válaszként erre: 1284. - Tundeva)
2012. júl. 28. 13:50

Szia!

Szerintem ez az idő az oka, meg lehet most, hogy gyógyszert váltottál, jobban odafigyelsz magadra, lehet olyan dolgokra is, amiket máskor észre sem veszel.

Biztosan minden rendben lesz! Csak erre gondolj!


Hová jársz kardiológushoz? Ha véletlenül fővárosi kórházba, meg tudnád priviben írni az orvosod nevét, elérhetőségét. Mert kardiológust keresek, mert nekem is jó volna beállítani valamilyen gyógyszert.

1284. Tundeva
2012. júl. 28. 13:11

Sziasztok, hétfőn voltam az új kardiológusnál, átállított Procoralanról Betalocra, mivel babát tervezünk. Kedden el is kezdtem szedni, reggel és este 25 mg az előírt adagom, aznap és még szerdán is jól éreztem magam. De csütörtök óta úgy érzem, mintha kevés lenne, többször érzem, hogy gyorsan ver és aprókat a szívem. A másiknál lassabban vert de erőteljesebben. Lehet, hogy ez a fülledt, zivataros idő is bezavar, vagy egyszerűen csak meg kell szoknia az új hatóanyagot a szervezetemnek?

Betaloccal kinek milyen tapasztalata volt, és milyen dózist szedtetek? Főleg a terhesség vonatkozásában érdekel a dolog.

1283. lara38
2012. júl. 21. 15:31
A fokhagymát a világ egyik legősibb gyógyító növényeként tartják számon, kezdve az egyiptomiakkal és görögökkel, akik sokféle betegséget kezeltek vele. A népi gyógyászatban főként magas vérnyomás, elhízás ellen, illetve fiatalító szerként ismeretes. Normalizálja a szapora szívműködést, oldja a szív koszorúereinek görcsét ennek következtében javul a szívizom vérellátása. Fokozza a szív teljesítőképességét, a fokhagymakivonat a szív koszorúereiben is megakadályozza a vérrögképződést. Tapasztalatok szerint az érelmeszesedés megelőzésére és gyógyítására az egyik leghatásosabb szer a fokhagyma.
2012. júl. 20. 10:59

Sziasztok!

Már megint kórházba kellett mennem.... :-(

Éjszaka arra ébredtem, hogy 200-al szalad a szívem. Tegnap is és tegnap előtt is. Egyszer magától szűnt, másodszor egy órát vártam és kórház, ahol hirtelen visszaugrott amikor rámtették az ekg-t. Én nem gondoltam, hogy a psvt ennyire eldurvulhat! :-(((((


Nati, ha véletlenül olvasol, úgy emlékszek, hogy nálad is már hetente jöttek a begyorsulások. Írj kérlek, ha Te is hasonlóan voltál az ablációd előtt.


Komolyan fontolgatom az ablációt!

Az orvos szerint, ha ilyen gyakran jelentkeznek a rohamok, teljesen tönkre fogják tenni a szívemet.... :-(


Remélem Ti jobban viseltétek az elmúlt napok időjárás változtásait!

Szép napot Mindenkinek!

Ági

2012. júl. 15. 13:34

Sziasztok!

Már jó rég nrm jártam itt!


Zita, nagyon bátor döntést hoztál! Én még nem szántam rá magam. Pedig már 2 hetente vannak hosszabb ideig (1-3 óra) tartó begyorsulások és sziont naponta 1-2 percesek. Ez elég durva!!! Még kipróbálok valamit, hátha sikerül elérni a "korábbi állapotomat" (évi 1-3 begyorsulás), ha nem akkor először megpróbálkozok valamilyen gyógyszerrel (most még nem lehet, mert szoptatom a 8 nyolc hónapos lányomat). És végső lehetőségnek ott az abláció, de valahogy idegenkedek tőle...


Viki, pánik nálam is volt, főleg kamasz korban és általában a psvt-től való rettegés hozta ki. Örökké a pulzusom figyeltem, folyton a betegségen járt az eszem... Nem mondom, most is szokott lenni néha halálfélelmem, de próbálom leküzdeni, több-kevesebb sikerrel.


Mindenkinek nyugodt vasárnapot kívánok!

1280. Tundeva (válaszként erre: 1278. - Vikibene)
2012. júl. 10. 17:25

Nálam is jelentkeztek már pánikszerű tünetek, és én is azt hallottam ,hogy sajnos akinek gond van a szívével, az gyakran pánikol emiatt. Én is csak megerősíteni tudom, hogy magadat kell gyógyítanod amíg lehet, keress különböző relaxációs technikákat, természetes gyógymódokat, neten sokmindent megtalálsz, ingyen is...

Én jártam pszichológushoz is egy ideig (Kb 9-10 alkalom) de ami leginkább segített, hogy beláttam, ezt magamnak gerjesztem, tehát nekem kell megbírkóznom is vele. Legtöbben attól félünk,hogy meghalunk. Nem egyszerűbb inkább örülni az életnek, míg élünk? Ha meg meg kell halni, akkor az úgyis úgy lesz, ha félünk, ha nem.


Nagyritkán előjön az erős szívdobogás érzés bizonyos szituációkban, de olyankor kb. úgy vagyok vele: "semmi értelme, minek pánikolsz? egyszer ezen is túlleszel és kész!mindjárt el is múlik!" és tényleg... el is szokott múlni :) Szóval hajrá!

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook