Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki a hibás a félrelépéseknél? fórum

Ki a hibás a félrelépéseknél? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. júl. 23. 16:40

Nézőpont kérdése.

Ha egy ember megcsalja a párját,akkor nem kap meg valamit a kapcsolatában amire vágyik.

De ezért ő a hibás, mert miért nem mondja, hogy mi az amire szüksége van.

Ha megcsalnak valakit azért ő a hibás, mert nem figyel a részletekre.

Tehát mind a két fél hibás.

A harmadik felet nem lehet hibáztatni, mert ő csak él az élet adta lehetőségekkel.

Az más kérdés, hogy ki, hogy éli ezt meg.

A legtöbb megcsalt fél nem ismeri el, hogy ő hibázott.

A legtöbb hűtlen fél, nem elég gerinces, hogy öszínte legyen és elmondja mi nem működik.

A legtöbb szerető pedig a legnagyobb vesztese egy ilyen szerelmi háromszögnek.

Úgyhogy mindenki hibás aki nem őszinte a párjához.

380. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 376. - Ittik86)
2008. júl. 23. 16:32

persze, h nem az elsőnél ment szegény férre - mesélte és kérdezett mint nőt, h olyan nagy bűn ez meg minden?!

mondtam miért lenne szégyenleni való meg bűn meg ilyenek - mondtam nekem is van egy kettő ilyen darab meg még egyébb is...

379. fe20557d00 (válaszként erre: 377. - Bede4c43e8)
2008. júl. 23. 10:28
Önzőek hát...sokszor arra is féltékenyek aki előttük volt,tehát ex kapcsolatokra....
2008. júl. 23. 08:46
Jó kérdés.
377. bede4c43e8 (válaszként erre: 373. - Ittik86)
2008. júl. 23. 08:30

Inkább a magyar társadalomban "normális" és elfogadott kapcsolatforma a monogámia. Vagy inkább úgy fogalmazok, hogy kelet-európai. Nyugatabbra már máskép gondolkodnak az emberek, pontosan úgy, ahogy leírtam.

Amúgy csodálkoznál, ha tudnád hányan gondolják normálisnak az általam vázolt kapcsolati formát, feltéve, hogy magának bevallja, majd az elítélő társadalom felé is nyiltan felvállalja. Csak a töredéke vállalja ezeknek az embereknek ezt a féle hozzáállást, pontosan az elvárt "normális" társadalmi kapcsolatforma miatt.


"Azért választom a párom, hogy vele legyek minden téren. És csak vele, ahogy ő is csak velem." - bocs, hogy kiragadom, de erről eszembe jut egy szexológus írása, aki pont a mostani "normálisnak" tartott párkapcsolati formát boncolgatta. Pusztán önzésről szól, magamnak akarom, és más ne is érjen hozzá. Elolvastam és döbbenten tapasztaltam, hogy valóban önzőek vagyunk.

Valójában nem értek egyet a csak érzelmileg kötődünk a másikhoz, szexuálisan nem típusú párkapcsolattal, azaz én nem mennék bele, de megértem az okát, és miért is fordul elő ilyesmi. Nem mindenki vallásos, és evvel arányosan nem mindenki azonosul az eszméivel. Persze tudom nem nagyon helyes belekeverni a vallást, de erre vezethető vissza a párkapcsolatokhoz való hozzáállás.

376. ittik86 (válaszként erre: 375. - 4282d8f4c9)
2008. júl. 22. 21:53
Azért nem kell egyből félrelépni, azért mert az első ilyen felvetésnél teszem azt hirtelen megijedt a nő és nemet mondott. Rá kellett volna vezetni vagy kicsit győzködni, lehet belement volna nem? Nem az a megoldás, hogy egyből félrekefél!!!
2008. júl. 22. 19:10

baráti körökben hallottam: a ffi elmondja pl mit szeretne az ágyban de a partnere nem egyezik bele - nem nagy dolog volt vibrátort akart venni neki, h kicsit feldobják a dolgot - erre nő nem ő nem olyan....őneki nem kell olyan...

elmondja a vágyait de semmi nem jön be belőle hát jó hogy férrelép....

2008. júl. 22. 18:37

szerintem az aki felrelepik..mert a megcsalt fel nincs ahonnan tudja..hogy a masiknak valami nem jo ha az nem kozli..inkabb megcsalja....

es aztan a ha a szereto meg raadasul valaki olyat szeret el akinek csaladnak van az fogonosz...szerintem...:(...

annyi tisztelet lehet a masik irnat hogy elmondjuk ha valami nem jo a megcsalt fel nem gondolatolvaso...!!!

373. ittik86 (válaszként erre: 371. - Bede4c43e8)
2008. júl. 22. 15:22

Szerintem nagyon sok ember számára az a normális és elfogadott kapcsolatforma, amit én leírtam. 10 legalább 9 azt mondaná ez biztos.

Nem ítélem el, azt talán nem, élje az életét ki ahogy akarja, ha talál magának egy ilyen habitusú nőt, hát váljanak egymás egészségére.

Számomra egy párkapcsolat(az a fajta párkapcsolat, amiről én beszélek) a szeretről, megértéről és hűségről szól. Azért választom a párom, hogy vele legyek minden téren. És csak vele, ahogy ő is csak velem. Én ezt így látom helyesnek.

De hangsúlyozom, mindenki úgy éli az életét, olyan mentalitással és szexuális élettel, amilyennel akarja, de ahogy már mondtam sem én, sem rajtam kívül nagyon sokan nem lennének képesek így élni egy párkapcsolatban. Pontosabban, akkor azt nem neveznék párkapcsolatnak!

2008. júl. 22. 15:11
és mi van olyankor ha a egyik és másik fél is szereti egymást de mégsm lépnek ki az saját házasságukból vagy kapcsolatukból?
371. bede4c43e8 (válaszként erre: 370. - Ittik86)
2008. júl. 22. 14:43

Vigyázzunk a "normális" kapcsolat kifejezésével. A mai világban azt nevezzük társadalmilag normálisnak, amit a kereszténység hozott magával. Előtte nem nagyon foglalkoztak az emberek a "hűséggel", házassággal.

Azt érzem, hogy kicsit elítéled az ilyen beállítottságú embert. Nyilván a megcsalót én is elítélem, mert ha felvállalja habitusát, akkor az a nő, aki belemegy egy ilyen kapcsolatba az evvel tisztában van.

Általában, aki ilyen beállítottságú (és nem titkolja el), az érzelmileg hűséges marad, testileg meg több emberre vágyik. Ehhez egy ugyanilyen beállítottságú nő/férfi kell. Létezik a nőknél is ez a felfogás, nem is kevés, ugyanúgy, ahogy a férfiak esetében, különben nem lennének és nem virágoznának a swinger klubbok sem (ha jól írom). Annak is az a lényege, hogy partnert cserélnek, és érzelmileg kötődnek a párjukhoz. Mivel nők (párok is, nem kényszerből) is járnak ilyen helyre, így bennük is megvan a más iránti vágy.

Biztos nem fogod elhinni, de ezeknél a pároknál lényegesen erősebb érzelmi kötődés van (mármint, akik cserélgetik a partnerüket), lényegesen tovább lángolnak a másikért, mind szexuálisan, mind érzelmileg.

Szexuális felfogásban egy szinttel fentebb léptek a hűség/megcsalás stb. szintjénél, máshogy látják a szexualitást, mint az átlag/"normális" ember. Számukra a megcsalás csakis érzelmi síkon mozog, mivel ugye a partnereiket váltogatják. Nem mondom, hogy belemennék egy ilyen kapcsolatba, de elfogadom, ha másnak ilyen szintű vágyai vannak. Azaz nem tartom nem normálisnak.


Valóban az ilyen felfogású férfit, vagy nőt, nem zavarja, ha a párja más valakivel is lefekszik.

370. ittik86 (válaszként erre: 367. - Bede4c43e8)
2008. júl. 22. 11:36

Értem, és tudom is, hogy létezik sajnos. Szégelje is magát az olyan ember, aki nem képes ezt fellvállalni. Pontosan, vállalja, ha ilyen. Aztán majd kap maga mellé egy olyat, akit megérdemel, aztán majd őt is csalják agyba főbe. Bár még azt is megkockáztatom, hogy az ilyen embert még ez sem zavarná.

De ezek soha nem igazi, normális kapcsolatok.

2008. júl. 21. 15:05
Szerintem mind a ketten!
368. bede4c43e8 (válaszként erre: 366. - Metalllady)
2008. júl. 21. 13:21
Nem feltétlen ágyról-ágyra járásról van szó, mert nem havonta akar új partnert, hanem évente kétszer, ez vagy belefér egy nőnek, vagy nem (általában nem). Itt jön a képbe az, hogy bevallja-e a férfi magának, és vállalja a természetét, vagy sem. Ha nem, akkor félrelép, ha vállalja, akkor a kapcsolat elkezdése előtt közli a másikkal gerincesen.
367. bede4c43e8 (válaszként erre: 365. - Ittik86)
2008. júl. 21. 13:18
Lehet keresztény társadalmilag nem elfogadott, de létezik, nem is kevés számban, csak saját magának sem vallja be sokszor a férfi, nemhogy a párjának, sajnos. Persze sokszor a kommunikáció is hiányzik ezekből a kapcsolatokból, ellenkező esetben hamar le lehet ezt venni a másikról.
366. metalllady (válaszként erre: 364. - Bede4c43e8)
2008. júl. 21. 13:03
Szerintem itt nem félrelépésről van szó, hanem ágyról-ágyra járásról. Ez egész más,mint egy megállapodott,kiforrott kapcsolatban ha megtörténik.
365. ittik86 (válaszként erre: 364. - Bede4c43e8)
2008. júl. 21. 12:37

Viszont, ha valaki ilyen beállítottságú ember, hogy nem képes megmaradni egy nő mellett, akkor ne alakítson ki kapcsolatot senkivel, ne kösse magát senkihez, pontosabban ne kössön magához senkit!!

Vagy keressen magának olyat, aki ezt elviseli, de egy normális kapcsolatban ez nem elfogadott dolog.

364. bede4c43e8 (válaszként erre: 362. - Kobagabi)
2008. júl. 20. 22:14

Bocs, de evvel nem igazán értek egyet. Ismerek olyan férfit, akinek nem elég a párja, azaz ideig óráig megfelel, és nem azért, mert nem ad meg neki a nő mindent, hanem mert más nőkre vágyik, másfajta szexre, másik nőre. Ha éppen husi barátnője van, egy ideig megfelel számára, majd inkább egy vékonyabb kell neki. Mondjuk az korrekt a srácban, hogy nem lép félre, és általában tisztában vannak a barátnői evvel a habitussal. Vagy, éppen egy fiatalabb barátnője van, de később egy jóval idősebb korosztályból valóval szeretne lenni.


Arra akarok kilukadni, hogy egy husi nem tud egyik pillanatról a másikra vékony lenni, és egy vékony sem szívesen lenne kövér, ha éppen a partnere úgy kívánja. Igaz ez a korra is, van egy 19 éves lány, aki nem tud 38 lenni egyik napról a másikra, és fordítva. Ilyenkor is azt mondanád, hogy nem tesz meg a másik mindent a párjáért? Ilyen dolgokban nem tud változni az ember, ha megfeszül sem. A legtöbb férfi (mégha nem is vallja be) nem csak egy nőre vágyik, pláne, ha odakötötte magát valakihez.

363. Jami
2008. júl. 20. 22:08
mindkét fél
2008. júl. 20. 21:50

Mindkét fél. Az egyik, mert nem ad meg mindent a másiknak, amit az szeretne (mert ugye akkor nem vágyna rajta kívül másra), a másik meg hogy nem beszéli meg a dolgokat, mi az amin változtatni kellene, hogy ne legyen belőle félrelépés.

Ha pedig megbeszélik, mégsincs változás, lehet egy félrelépés új színt hoz az életükbe:)

2008. júl. 20. 21:37
Aki félrelép. Ha valami gond van a kapcsolatban, akkor meg kell beszélni azt, nem pedig félrelépni, ha pedig megbeszélik és utána se megy a dolog, akkor szakítani kell...
2008. júl. 20. 21:33

Kemény dió.

Mikor ki..nem lehet általánosítani, minden kapcsolat más.

2008. júl. 20. 21:20

"Aki szeret, annak varrd fel a kabátja gombját, mert könnyen lehet, hogy felvarja más.

Aki szeret, annak hallgasd meg gondját, baját,

mert könnyen meglehet, hogy meghallgatja más.

Aki szeret, azzal sose légy morc, goromba,

mert könnyen meglehet, hogy rámosolyog más.

Aki szeret, szeresd, öleld meg naponta,

mert könnye meglehet, hogy megöleli más,

ÉS AKKOR HIDD EL, NEM Ő A HIBÁS!"

(Jobbágy Károly)

2008. júl. 20. 20:40
Mindkét fél, de egyre inkább azt látom, hogy a nő. Sajnos.:((
357. ittik86
2008. jún. 25. 12:05
Mind a két fél. Mert mindegyiknek van benne valamilyen szinten szerepe. Szerintem
2008. jún. 25. 12:01
aki annak érzi magát
355. Csigusz 79 (válaszként erre: 353. - Neveletlen)
2008. jún. 20. 01:25
Amugy az érzéseink a hibásak!
354. Csigusz 79 (válaszként erre: 353. - Neveletlen)
2008. jún. 20. 01:24
Figyi már,te a pontok miatt írsz mindenhova vagy érdekel is ? :O)))))))))
2008. jún. 20. 01:21
a no,mindig
2008. jún. 11. 09:49
Senki.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook