Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? fórum

Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
549. höri1
2013. jan. 7. 16:00
Ó és BÚÉK!!!!!!
548. höri1 (válaszként erre: 547. - Nila)
2013. jan. 7. 16:00

Már kezd hozzászoktatni a ruhákhoz.

ha van kert vidd ki még ha hülyén néz ki vagy azt gondolod,hogy nem tetszik neki.Az enyém már olyan kis dög,hogy kiengedem elindul a kertben szaglász ,jön megy 5 perc múlva kiüvöltök befelé,és akkor kezd még pisilőhelyet keresni!!!!Van,hogy elindulbefelé és elfordul balra irány a kertvége :D

nem zavarja ruci :Dha vendég van akkor se legyél zavarban nevess ,és jöhet a mesélés ,hogy milyen kis "gonosz" a blökid :D :D

547. nila
2013. jan. 1. 10:20

Kert van ,de úgy félek ,hogy megfázik a kis pöcsös .

Ma kipróbáljuk,hogy a lakás több pontjába teszünk pelust . Ezen kívül már mindent kipróbáltunk.

Csak ki nem vittem még , mert ruhában olyan kis szerencsétlen ,ruha nélkül meg ugye féltem .

Én feltakaritom a kis csomagokat meg türelmes vagyok , akkor ciki ha valaki itt van :) Ez a kis puffancs mintha direkt csinálná és pisil-kakil :D


ja és nagyon szereti a lilakáposztát (nyersen) meg a banánt :-))

546. höri1 (válaszként erre: 545. - Nila)
2012. dec. 31. 21:20
Ha nincs kert akkor inkább ne vidd ki :( Igen kis dögci ,de hidd el lassan menni fog neki .Csináld azt ,hogy eleinte odarakod a pelust a kajtál közelébe mert ugye ilyenkor evés -kaki pisi :D Mi így csináltuk igaz volt ,hogy a pisis pelust behúzta az ágyába és abban aludt :( Majd idővel beraktuk a fürdőbe és odajár bár a kaki sajna nem megy rendesen neki .Néha körberakja a pelus szélét vele:D Viszont tényleg macera és szerintem 10 hónapos vagy 11 volt mire szobatiszta lett .
545. nila (válaszként erre: 544. - Höri1)
2012. dec. 30. 07:57

Rájöttem :)

Makacs kis puffancs :-)

Esze ágában sincs a pelusra menni , esetleg néha véletlen , de a kis rosszcsont alig várja ,hogy megtaláljam a csomagot . Meglátom , elkezdek mérgelődni ,hogy "mi ez itt " stb , lapít és gyorsan elbújik a kis házába . Tudja a kis makacs ördög,hogy rosszat csinál :)

Mondják vigyem ki ,de nem merem még icike-picike .

Most volt gyomorhurutja szegénykémnek ,nem akarom ,hogy megfázzon .

544. höri1 (válaszként erre: 542. - Nila)
2012. dec. 29. 20:31
Hidd el felesleges még a domestos ,sem segít elriasztani :D :D
543. höri1 (válaszként erre: 541. - Nila)
2012. dec. 29. 20:30

Szia!

csak a kitartás és még több kitartás ,ja és még több kitartás :D ami segít!

Érdemes a kutyapeslust odarakni ahova sokat jár az se rossz ha a legnagyobb pelust veszed meg neki :D és amikor bepisil belenyomod a pelust talán arra odamegy.Előfordulhat ,hogy 7-8 hónapos is lesz mire szobatiszta lesz.Kicsit önfejűek :(,de imádnivalóak.:D

542. nila
2012. dec. 9. 09:13

Most találtam !

a Kutyusuk a citrus illatát nem kedvelik és van olyan spré ami direkt erre van . ha valahova oda pipi kaki , ezzel befújjuk .

Holnap az állat eledelesnél utána járok .

Vagy veszek citrom illatú aromát és a azt csepegtetek a felmosó vízbe , kivéve a pelus helyét környékét .

Na majd ha kitapasztaltam megírom mire mentem vele :)

541. nila (válaszként erre: 539. - Szercsi81)
2012. dec. 9. 08:26
Szia ! Nagyon köszönöm ! már mindent megpróbáltam , ki vinni nem viszem ,mert pici és nagyon félek,hogy megfázik .A Tenyéztő ajánlotta zárjam el egy pici helyre , jutalmazzam ,dícsérjem ha a pelusra pisi-kaki , és engedjem ki. Ha pedig valahova bepisil be kaksól akkor nagyon szidjam meg és zárjam vissza . Olyan kis szívós csivavám van , kimászik a büntiből ,és elégedettem büszkén szalad hozzám .A Férjem kezd nagyon besokallni a kaksi, pisitől , ő is szereti ,mert olyanédesen magyarázza Neki ,hogy hol a kis bilije :)Akkor türelmes leszek :) remélem sikerülni fog :)
540. szercsi81 (válaszként erre: 539. - Szercsi81)
2012. dec. 7. 18:58
Ha jó idő lenne rá és ha az oltásai is megvannak a szabadba jobban hozzá lehet szoktatni őket!!!Felnőtt kutyával voltam így,ahol élt jó pár évet azt mondták nem szobatiszta,ott végzi a dolgait ahol épp éri.októberben nem volt a legjobb idő,de kertes házban lakunk és óránként is kivittem és ha láttam hogy keresi a helyét már mentünk az udvarra.Figyeld és tedd rá arra a dologra ahová azt akarod hogy elintézze a dolgát.
539. szercsi81 (válaszként erre: 538. - Nila)
2012. dec. 7. 18:54
Szia.Sokszor kivinni...bár ez nem megoldható ilyen időben.Nekem mikor pincserem volt (örököltem egy egész családot)akkor a picik rögtön akkor végezték a dolgukat ahogy kimásztak a helyükről,ezért oda tettem nekik a rongyot és pelust később pedig egyre messzebb, az általam kijelölt helyre.Nehéz lesz és lehet több hét is kell mire megtanulja.......tehát kitartás!!!!!!
538. nila
2012. dec. 4. 19:51

Szisztok !


Bár régen jártatok erre , de talán lesz valaki aki segít ..

Van egy édes tündéri , szépséges imádni való csivava babám 2 hónapos , 3 hete van nálam és a szobatisztaság nem megy .. nagyon nem megy :(

Segítsetek ,mit csináljak ???

2012. aug. 29. 13:37

Arra, nehogy elragadja egy szarvasbogár... :)))

Bocsi!!!

2012. aug. 29. 13:29

Sziasztoooook, en is beköszönök, de csak röviden, mert megint nem nagyon erek ra, du. megyek 3 napos angol szeminariumra.... Majd jövö hettöl jövök rendszeresebben.


Szercsi, jajj szegeny kutyuska, remelem, azert eszeget mar. En is adnek neki, amit elfogad, Sphinx is nagyon valogatos mostanaban es azt eszi legszivesebben, amit mi, de en nem aggodom.

Szobatisztasag: ha eszreveszed, hogy legugol kaki/pisire, akkor gyorsan oda kell tenni a kutyapelusra vagy kivinni füre. Egy idö utan megerti, hogy oda kell csinalni a dolgokat, nem mashova.

2012. aug. 23. 18:37

sziasztok.tanácsra lenne szükségem...méghozzá sürgősen.egy elég ismert böngészőben felvolt téve hogy felnőtt kutya(több is)ingyen elvihető.felhívtam a számot és megis beszéltük hogy kedden mehetek a kutyiért.hát a látvány ledöbbentett!!!!!!!!!!kaptam egy csontsovány csivit iszonyatosan hosszú körmökkel és jócskán atkás is a drága.de hozzá teszem nem bántam meg hogy elhoztam!!!!!pincében volt tartva 2*fialt.a teste tele van sebbel amit másik kutya okozott neki.kérdeztem a gazdit hogy mit eszik ?száraz tápon tartották azt mondta.nos én már 3 féle tápot vettem neki de nem eszi!!!a konzervet is csak az első nap ette szivesen de úgy hogy majd meg fulladt annyira éhes volt.azóta viszont alig eszik valamit.mit adjak neki?már 2*megfürdettem atka elleni fürdetővel,és a doki is azt mondta hogy adjunk neki azt amit szivesen eszik.de attól félek hogy a házi koszttól valami baja lesz.

egy szeretet éhes kisgyerekként viselkedik.

nah és a legfontosabb...........4éves kutyát hogy szoktassam rá a szobatisztaságra?vagy hogy legalább a neki kijelölt helyre piszkoljon.

534. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 533. - 2a69f78972)
2012. aug. 2. 23:22

Tacsi és csivava keverék? Hát ez aranyos:)


Nektek is kellemes nyarat kívánok:)

533. 2a69f78972 (válaszként erre: 532. - CsokiCsillag:))
2012. aug. 2. 21:21

Én itt vagyok a Tisza-tónál nyaranta.

Sokszor gondolok rátok, különösen, ha ilyen kis aranyos kutyikat látok!

Képzeld, most derült ki, hogy a mini tacsim (12 éves) tacsi és csivava keverék!:)


Úgyhogy, szegről-végről én is csivavás "anya" vagyok!:)

Kellemes nyarat, szép napokat kívánok mindnyájatoknak! (holnaptól 40 fokot mondanak!!!:(

2012. aug. 2. 21:17
Sziasztok! Gondoltam írok, mert mindenki el van tűnve:) Kirándultok? :) Kutyik hogy vannak?
531. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 530. - Hexilein72)
2012. júl. 20. 16:06

Köszönöm szépen Hexi:)


Gratulálok a súlyhoz is és a szobatisztasághoz is:) Nálunk sajnos az utóbbival még mindig godok vannak:S

Szegényke, viszont ez egy gyönyörű kor!

2012. júl. 20. 09:23

Hali Lanyok, mizujsi veletek??


Csoki, lattam a videodat FB-on, fantasztikus hangod van, woooooow :)))


Kepzeljetek, Sphinx egerke mar kb. 2 hete teljesen szobatiszta, nem ment melle se kaki, se pisi, ugy örülök :))) Tegnap lemertük este, most 1220g, mar nem nö olyan gyorsan (2 hete 1180g volt). Tegnap voltunk vele a 94 eves dedimamanal, aki mar csak ülni es feküdni tud, egyedül felkelni nem, es betettük hozza az ágyba, hat annyira tetszett neki is, mondta, hogy ott is hagyhatjuk neki, legalabb nem unatkozik.

529. rusnyi (válaszként erre: 523. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 17. 16:06
Olyan büdi volt szegény ,hogy 3x fürdettük meg :D
528. rusnyi (válaszként erre: 525. - Hexilein72)
2012. júl. 17. 16:05
Ó nálunk én vagyok a szigor,mert a kutyák úgy alszanak az ágyban ,hogy rajtam mellettem és nem lehet tőlük megmozdulni :( Viszont mióta a párom beengedi őket éjjel mikor már alszom ,ezért hozzá mennek és bújnak.Reggel veszem észre ,hogy ott voltak.
527. hexilein72 (válaszként erre: 526. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 17. 11:10

Remelem, tetszett neki a valasztas :DDD

Hehe, tegnap nekem is az eszembe jutott, hogy olyanok vagyunk, mint a törökök/arabok, hogy meg gyerekkorban kivalasztjuk a "gyerek" parjat, aztan nincs visszaut, azt kell szeretni neki, akit a szülök valasztottak :D

526. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 525. - Hexilein72)
2012. júl. 17. 11:01

Ittenem, a kis érzékeny szívű:) aranyos lehet - is nagyon.

Gyilkikének már mutattam Sphinx képét, mondtam neki, hogy ő lesz a mennyasszonya:D

525. hexilein72 (válaszként erre: 521. - Rusnyi)
2012. júl. 17. 10:18

Naddddooooon dragica :)

Ez most kb. a sphinxi meret :DDD


Az en picidragam meg ugy megsertödött, mert ma es holnap ejjel nem alszik/aludt otthon a nagyfiam (a gazdi) es igy lent kellett aludnia a nappaliban, mert aZuram nem engedi be az ágyunkba (en beengednem ;)). Es reggel, mikor jöttem le, nem is üdvözölt, csak felnezett es aludt tovabb a helyen :(

524. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 522. - 2a69f78972)
2012. júl. 16. 18:57
Így-így:)
523. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 521. - Rusnyi)
2012. júl. 16. 18:57
Istenem de édes ahogy ott fekszik a cipők között:D Meg a fürdetéses kép is nagyon cuki:))
522. 2a69f78972 (válaszként erre: 518. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 16. 18:23
Nagyon aranyos vagy!:) Természetesen itt a helyem!:)
521. rusnyi
2012. júl. 16. 18:06
Képek felrakva :D
520. hexilein72 (válaszként erre: 517. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 16. 17:59

Szupi, micsoda tervek :DDD

Majd ha aktualis lesz, megbeszeljük a reszleteket!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook