Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? fórum

Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
639. Ata06 (válaszként erre: 634. - Andi6020)
2013. okt. 23. 14:39

Most én is ezt vettem és tegnap a facen találtam egy posztot ,amiben azt írták, hogy a purina kínából szerzi be az alapanyagokat és már több kutya is meghalt miatta ,mert mérgező volt. :O

Nem kicsit ijedtem meg! :/

Vajon a Pro Planra is vonatkozik, vagy inkább csak a többi termékére?

638. Ata06
2013. okt. 23. 14:36

A kutyának nem jó a macska kaja-ahogy Andi is mondja-, tönkre vágja a veséjét.

A macskának meg nem jó a kutya kaja, mert abban meg nagyon kevés fehérje van,ahhoz képest, mint ami nekik kell.

A kutyus persze, hogy megeszi a macska kaját, mivel a kutyák és a macskák is azt az ételt találják ízletesebbnek, amiben több a fehérje és zsír. Márpedig a macskákéban jóval több.

A nagy kutyusod milyen fajta és mennyi idős?

És a cicák mennyi idősek?

637. Ata06 (válaszként erre: 633. - Nila)
2013. okt. 23. 14:33

Nila!

A Darlingot és a Whiskast felejtsd el!

Amiket a közértben lehet kapni vackok.

Az ár mindig mutatja a minőséget, illetve sok esetben. Nem tudom a pénztárcád mit enged meg, de van olyan táp ami ár-érték arányban jó.

Ha érdekel mire kell figyelni, leírom meg azt is honnan tudsz rendelni.

Semmiképp nem akarok tolakodni, csak segíteni, ha elfogadod!

636. andi6020 (válaszként erre: 635. - Nila)
2013. okt. 23. 13:40

Ne legyél magadhoz ilyen szigorú.

Mindig tanul az ember. :)

635. nila (válaszként erre: 634. - Andi6020)
2013. okt. 23. 13:24
:) legalább egy valami jót is cselekszem mióta velem van a kis gombóc :D
634. andi6020 (válaszként erre: 633. - Nila)
2013. okt. 23. 13:23
Pro Plant
633. nila (válaszként erre: 632. - Andi6020)
2013. okt. 23. 13:14
Te mit adsz enni a kutyáidnak ?
2013. okt. 23. 13:14

Nagyon sok a fehérje a macskakajában, nem jó a kutyának az a mennyiség.

De pl a veséjének is baja lehet.

631. nila (válaszként erre: 629. - Andi6020)
2013. okt. 23. 13:06
a macskák ugyis ki lettek likvidálva van eg frakó kis cicaházuk , akkor oda teszem nekik az ételt , le kell erről is szoknia a kis zabagépnek . basszus iszta szomorú lettem , kinyirom a kicsimit a majomszeretettel :(
630. nila (válaszként erre: 614. - Ata06)
2013. okt. 23. 13:04

jesszusom ez nekem a legnagobb büntetés :/

de értem a lénegét és muszáj megtennem .

629. andi6020 (válaszként erre: 627. - Nila)
2013. okt. 23. 13:04

A tenyésztő hülye, már bocs.

Tedd magasra a macskakaját. A macsek úgyis felugrik mindenhova.

Hazavágja az ízületeit pl.

628. nila (válaszként erre: 626. - Andi6020)
2013. okt. 23. 12:59
úúú
627. nila (válaszként erre: 625. - Andi6020)
2013. okt. 23. 12:59
:-)) azt a cicáknak teszem ki és ő is eszi , a tenyésztő szerint nem baj .
2013. okt. 23. 12:58
Amúgy a macskakaja nagyon nem tesz jót a kutyának. Ez nem vicc. :(
625. andi6020 (válaszként erre: 623. - Nila)
2013. okt. 23. 12:58

Whiskas??? :O


Mi az, hogy nem tudod leszoktatni? Ne adj neki, és kész. Nyilván azt kap, amit te adsz.

624. nila
2013. okt. 23. 12:50
kiteregeteek aztán elolvasom amit nekem írtál :)
623. nila (válaszként erre: 617. - Ata06)
2013. okt. 23. 12:49

Pro plan


whiskas (nem tudom róla leszoktatni imádja )


Darling (ezt a nagy kutának veszem , de mindig kap belőle jutalom falatnak a kicsi is )


főtt húst és főtt zöldségeket is eszik .

622. andi6020 (válaszként erre: 621. - Ata06)
2013. okt. 23. 12:40
Pedig úgy nézett ki :DDDDDDD
621. Ata06 (válaszként erre: 620. - Andi6020)
2013. okt. 23. 12:20
Tudom!:D Nem Neked szólt a kitartás! :P :)
620. andi6020 (válaszként erre: 619. - Ata06)
2013. okt. 23. 11:02
Jah, én nem magamra gondoltam :D
619. Ata06 (válaszként erre: 618. - Andi6020)
2013. okt. 23. 10:58

Nem könnyű Andi, de ha nagy testűeknél megy ,akkor nála is kell, hogy menjen.

Kitartás! :D ;)

618. andi6020 (válaszként erre: 614. - Ata06)
2013. okt. 23. 10:57

Ez szerintem nem fog menni. :) Mármint főleg az egy hetes ignorálás.

Ezt véletlenül sem a rosszindulat mondatja velem, és őszintén kívánom, hogy sikerüljön.

617. Ata06
2013. okt. 23. 10:55
Még egy kérdés. Milyen tápot kap?
616. Ata06
2013. okt. 23. 10:54

8. Amilyen gyakran csak teheti, játsszon játékokkal, de vigyázzon arra ,hogy mindig Önnek kell nyernie és a végén meg kell tartania a játékot is. ( Én ezt nem mindig tartom be, mert úgy gondolom, időnként neki is kell siker élményének lennie):P


9. Ne engedje meg, hogy kutyája kiprovokálja a vele való foglalkozást, azt hogy a gazdája figyelme rá irányuljon. Mutassa meg, hogy mindig csak ön lehet a kezdeményező.


10. Ügyeljen arra, hogy amikor egy ajtón be ill. ki lépnek a kutya előre engedje önt.


11. Ha a kutya éppen útban fekszik, ne lépje át vagy kerülje ki, hanem kényszerítse, hogy helyet adjon Önnek. ( ha alszik, akkor én nem szoktam felkelteni) ;)


12. Ha a kutyával sétálni mennek, minden előzetes figyelmeztetés nélkül gyakran változtasson irányt. A magyarázat: Mindig a domináns állatok a vezetők.


Veress István: Német boxer c. könyvből


Persze ezeket már csak akkor csináld, ha kibékültél vele! :)

615. Ata06
2013. okt. 23. 10:53

"Ahhoz ,hogy kutyája soha ne vitassa el azt a tényt, hogy a "falkában" Ön a főnök, következetesen tartsa be a dominancia érvényesítésének aranyszabályait."


1. Soha nem etesse a kutyát azzal, amit ön éppen eszik, vagy evett kicsivel korábban.


2. Mindig akkor etesse, amikor ön már evett, ha a kettő nagyjából egy időre esik. Ennek magyarázata: A hierarchiában élen álló állatok mindig elsőnek esznek és soha nem adnak át eleséget.


3. Ha önnek saját háza van, soha ne eressze a kutyát a hálószobába, a legjobb, ha az emeletre sem engedi fel.


4. Alkalmilag álljon vagy üljön bele a kutya kosarába vagy más pihenőhelyére.


5. Ne engedje, hogy a kutya bútorokon vagy az Ön ölében üljön.


6. Kefélje naponta a kutyát, akár szüksége van erre, akár nincs. A magyarázat: a sorrendben elöl álló állatok joga, hogy bárhol megjelenjenek és magukat bármikor rákényszerítsék a másikra.

Kedvenc helyeik viszont tabut jelentenek a rangsorban alattuk állók számára.


7. Ne engedje, hogy kutyája játék közben megharapja. Ilyenkor kiáltson egy hangos "PFÚJ!"-t és szakítsa félbe azonnal a játékot.

614. Ata06 (válaszként erre: 609. - Nila)
2013. okt. 23. 10:51

A csivi egy rendkívül öntörvényű, territoriális fajta tud lenni, főleg a fiúk. Neki fogalma nincs róla, hogy milyen pici ő egy vérebnek hiszi magát.

Az otthoni kutyákat pici kora óta ismeri ,így a kor előnyt élvez, tehát őket már elfogadta. Bár előfordulhat idővel, hogy a fiú kutyánál megpróbálja átvenni a vezér szerepét.Az a kutyus mennyi idős és milyen fajta? Ezt úgy tudjátok elkerülni, ha mindig az a kutya részesül előnybe a csivivel szemben. Ő kap először enni, ő léphet ki elsőnek a kapun, őt üdvözlitek először , így az ő kis fejében rendeződik a rangsor és meg se próbálkozik harcot vívni vele.

A lány kutyánál valószínű nem lesz gond, mert a lányok mindig elsőbbséget élveznek a fiúkkal szemben, de attól még nem árt, ha ott is betartjátok a sorrendet.

Mikor neki akar menni a kutyáknak, milyen hangsúllyal mondod ,hogy nem szabad? mert ha a hangodon nem érződik a harag, akkor rá se fog hederíteni! Ilyenkor rázd meg kicsit a nyakbőrét ,ahogy a mamája tenné és mond neki, hogy "rrrrosssz kutya"-ezt érteni fogja, mert hasonlít a kutyák fegyelmezési módszeréhez.

Ha egy kutya a közelbe jön és ő támadni akar, akkor fektesd le a földre, várj míg elengedi magát és elfogadja, hogy meg kellett adnia magát és buzdítsd a másik gazdit, hogy szagoltassa meg a kutyájával a Te kutyusod. Ez a megadás neki és mivel kan ezt nehéz lesz elfogadnia, de akkor is be kell hódolnia!

A fiaiddal való kötekedést nem kellene hagyni, mert az "edzi a védő ösztönét". ha neki amúgy is erős ez még olaj a tűzre! Ilyenkor le kell állítani , úgy ahogy írtam és otthagyni!

Tilos Veled aludnia! Azért hisztizik, ha nem vagy otthon ,mert nem mindenki "úgy ugrál ,ahogy ő fütyül". :D Te nem falka vezér vagy!

Az első két hét biztos nagyon nehéz lesz és az első két nap nem fogsz sokat aludni, de ezeket muszáj meglépni. Nem aludhat az ágyadban! legalábbis addig nem ,míg nem tudja hol a helye!

Ezt nem szó szerint értem, hanem ,hogy mit engedhet meg magának és mit nem. Le kell tiltanod az ágyról és a saját helyére parancsolni!

Ő olyan ,mint egy gyerek-hisztizni fog, de ki kell tartanod! Két nap alatt rá fog jönni, hogy mi az új rendszer.

Étel soha nem lehet elől. Neki elég ha egy nap kétszer eszik, meghatározott időkben és csak a Ti étkezésetek után. Egy helyen add neki az ételt mindig oda és csak 15-20 percet lehet előtte. Ha nem eszi meg el kell előle venni! Mikor odaadod neki az ételt ültesd le, nézzen a szemedbe és csak akkor kezdhet el enni, hogy ha Te engedélyt adtál rá!

Veletek nem ehet! Az étkezésetek előtt se adhatsz neki az asztalról!

Nincs kunyizás, küld ki! Fájni fog a szíved tudom, mert nagyon szomorúan tudnak nézni, de ha nem teszed a fejedre fog nőni és terrorizálni fogja a családot ahogy idősödik. Olyankor meg már még nehezebb nevelni!

Az ivartalanítás nagyon jó ötlet volt, de még idő kell, hogy a hormonok kiürüljenek a szervezetéből teljesen. Folyamatosan egyre kevesebb lesz, de a teljes idő Kb. fél év.

Még egy nehéz dolog vár rád és a családra!

Egy hétig ignorálni kell! Vagyis nem venni róla tudomást. Senkinek! Mert ha csak egy valaki megtöri, akkor nem ér az egész nevelés semmit!

Nincs simi, nincs juti falat, nincs beszélgetés.

Egyszerűen csak a szabályok szerint enni kap és kész. Nincs haverkodás.

A farkasfalka így taszítja ki azokat az egyedeket, akik nem úgy viselkednek ,ahogy kell!

Egyszerűen semmibe veszik! Ha hazajöttök nincs köszönés. Hiába ugrál , nyüszít, úgy csináltok mintha ott se lenne! A negatív reakció is pozitív megerősítés.

613. andi6020 (válaszként erre: 612. - Nila)
2013. okt. 23. 09:21
Nagy valószínűséggel igen.
612. nila (válaszként erre: 611. - Andi6020)
2013. okt. 23. 09:14
Szerintem az én kis falatkám is rendes lenne ,ha én nem csesztem volna el a majomszeretetemmel :/
2013. okt. 23. 09:10

Úgy látom, szerencsém van a kutyámmal.

Nagyon rendesen viselkedik.

610. nila
2013. okt. 23. 08:50
Bocsi a rengeteg betű hiányért :D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook