Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? fórum

Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
399. hexilein72 (válaszként erre: 395. - Rusnyi)
2012. jún. 20. 10:00

Helloka :)

Sphinx is eleg nyuszika, fel mindentöl, de otthon bator ;)

En most rendeltem neki netröl egy olyan szoft hámot, amit a meretere lehet allitani es nem tud kibujni belöle. Most is hámunk van, de nagyon utalja, folyton vakarozik, ha rajta van.


Csoki, Becstöl 30 km-re lakunk, igen, ugyhogy nem tul közel Komaromhoz, de azert talan megis össze tudunk hozni egy talalkozot valamikor!


Ma megint kutyaiskola lesz du., hat kivi vagyok, mit tanulunk. A porazon valo seta jo lenne, Sphinx ugyanis utalja, ö csak szabadon szeret futkeraszni :)

398. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 397. - Rusnyi)
2012. jún. 19. 20:32
Ez biztos:D
397. rusnyi
2012. jún. 19. 20:21

Még mondja valaki,hogy a csivava egy "buta"kutya.

Meg van a magukhozvaló eszük az tuti!

:D

396. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 392. - Hexilein72)
2012. jún. 19. 18:31

Mi Komáromban lakunk (de a szlovákban). Ti Bécsben, ugye?

A "Gyilki ül!"-re már Gyilki is hallgat nagyjából, 10-ből kb. 6-szor leül:D Bár azt sem elsőre, de lesz ez jobb is:)

Képzeljétek, milyen rafinált volt az én kis pindúrom tegnap! Vettem cipőt, és a dobozát a nappaliban hagytam az ülőgarnitúra mellett. Az ülőgarnitúrán meg ott volt a táskám, benne egy felbontott kis zacsi, amiben kis csontformájú kutyakekszek vannak, ilyen jutalom falat-szerűség:) Gyilki felugrott a dobozra, onnan az ülőgarnitúrára, és kilopott magának csontocskát:D

Olyan aranyos volt, persze lejönni már nem mert:D

395. rusnyi
2012. jún. 19. 14:13

Köszi !!

Nálunk még az is gond,hogy sajna Bubesz ha annyira fél,hogy ha valaki meg akarja simogatni menekül és semmi nem érdekli.Volt amikor az utcán még a hámból is kibújt alig tudtam megfogni:( Elképzelem,hogy a kutyasuliban megijed és úgy elszalad,hogy sose látom.:( Viszont nem semmi ,hogy már megy neki az ül vezényszó.Édes lehet :D

A konyhamérleg jó dolog nekik lett kitalálva :D

394. hexilein72 (válaszként erre: 390. - Rusnyi)
2012. jún. 19. 12:59
Arik nagyon a kuttyok :)
393. hexilein72 (válaszként erre: 385. - Rusnyi)
2012. jún. 19. 12:59

Sphinx akkor kivetel, mert minden fajta szaraz tapot megeszik. Most pl. itt van nalunk anyum es az ö kutyaja (egy picsi keverek) es az ö tapjat is eszi, pedig total nagyszemü... Es nem is minösegi tap. Többet eszik belöle a mini csivi, mint a 10 kilos pincsi :D

Jah, mi is konyhamerlegen merjük a Sphinxet, most kb. 85 deka (14 hetes).

392. hexilein72 (válaszként erre: 379. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 19. 12:56

Hali :) Bocsi, kicsit eltüntem, de külföldön voltunk...

Na akkor ha lesz ra lehetöseg, összehozunk egy talalkat! Merre laktok?

Kutyasuli szuuuuuper, ülni mar tud vezenyszora. Holnap megyünk megint.


Rusnyi: a suli nagyon-nagyon jo dolog, ha van ra lehetöseged, vidd el Bubut!!

En örülök, hogy Sphinx nem ugatos fajta :) Anyum kutyija eleg jocskan ugat, föleg ha mas kutyakat lat, nem jo dolog...

2012. jún. 15. 18:08
Igen, már néztem is) Nagyon édesek, főleg a lavórban alvásos kép nagyon tetszik:)
390. rusnyi
2012. jún. 15. 18:07
Már fenn is vannak a képek :D
389. rusnyi
2012. jún. 15. 17:59

Buburól raktam fel egy nyári képet éppen kéreget rajta a drága:D Ma rakok fel még mindkettőről!!

Visszajönnek a többiek is majd meglátod,lehet itt a nyár és mindenki pihen(mázlisták ha így van :D )

388. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 387. - Rusnyi)
2012. jún. 15. 17:35

Mikor raksz fel képet a kis drágákròl? Olyan kíváncsi vagyok:)

Valòvban egy-két emberke sokat segìtett nekem innen abban a nehéz időszakban. Szörnyű volt, de tartották bennem a lelket, és ezért is és a sok segìtségért is nagyon hálás vagyok nekik! Csak azt sajnálom, hogy mostansàg mindenki eltűnt:)

387. rusnyi
2012. jún. 15. 16:38

Jut eszembe !Nálunk a nagyobbik allergiás és így mindketten hypoallergén tápot kapnak.Nincs akkora vakaródzás ,mint eddig.


Bubu is első 2 nap imádja az új tápot aztán már csak egyesével eszi és a leginkább akkor ha a Maya is eszik és előle lopkodhatja :D

386. rusnyi (válaszként erre: 373. - Hexilein72)
2012. jún. 15. 16:35
Az enyim 12 hetesen volt 75dkg most 2 kg olyan kis őzike stílusu kutyus :D
385. rusnyi (válaszként erre: 384. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 15. 16:30
Elolvastam most mindent azt hiszem.Nos mi is hasonlóan kezdtük az életet :(Volt hasmenés hányás kenelköhögés takonykór nem evés bűzmirigynavaják.Jaj ,de szörnű volt.Sajnos Te is tudod milyen ez :(12 hetes kutyusom alig volt 70dkg a doki mikor meglátta mosolygott és kérdezte ez vajon micsoda?Emlékszem konyhamérleggel mértük meg ::D Most 2 éves és 2kg.Nagyon nehéz ,de jól csinálod amit csinálsz és szuper segítőid vannak.Mit meg nem adtam volna ilyen segítségért 2 éve :D.
384. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 383. - Rusnyi)
2012. jún. 15. 14:07
Nem tudom mennyire olvastad a fórumot, de mindent részletesen leírtam, hogy nálunk mennyire nehezen indult az evés:( de már végre eszik:)
383. rusnyi (válaszként erre: 382. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 15. 13:56

Köszi majd rakok fel képet én is róla.Az a különlegessége ,hogy télen a nagy szőre miatt inkább yorki nyáron meg szőrmentes és akkor egy szakállas csivava.Nektek is zabálnivaló kutyuitok van ám!!Igazi csivik!!

Az enyém minden féle konzerves tápot megeszik a szárazat már kevésbé.Még a leggagyibb konzerv is izlik neki.Nem kap gyakran ,mert sok bennük a zsír.Nem tudom milyen a minősége érdemes összehasonlítani az összetételeket a papírján és ott talán látni a különbséget.Nálam egész nap a száraz táp ott van a tálkájukban(van egy másik csivi keverékem is az nagyobb 5kg)és így Bubu végre eszik.Nem nagyon de eleget,hogy rosszalkodjon.Elvesz egy szemet odaviszi az ágyába megeszi és megy a következőért,majd 10 szem után leáll és pár óra múlva folyt.köv.Amíg azt akartam,hogy csak este egyenek semmit nem evett így ennél maradtam és bevált.

2012. jún. 15. 11:47

rusnyi nagyon édes kutyusod lehet:)


Képzeljétek, ma vettem Hill´s tápot ilyen konzerveset, és Gyilki megeszi:))))) El sem hiszem:)))))

Vannak Hill´s-el tapasztalatok? Szerintetek jó minőség? Van olyan, mint a Royal Canin?

381. rusnyi (válaszként erre: 375. - Hexilein72)
2012. jún. 14. 16:49

Szerintem még örülj ,hogy nem ugat :D Az enyém iszonyat .Olyan erővel és kitartóan képes megugatni a bármit is(elég ha kiindulok a konyhába ),hogy jaj.

A szobatisztaság kialakulása nálunk kb 6 hónapig tartott,és a kaki volt a neheze.Ja és a kutyapelus neki se jött be eleinte.Pisi odament ,de a kaki az mindenhova,de idővel sikerül majd neki :D

380. rusnyi
2012. jún. 14. 16:45

Sziasztok!

Nekem van egy csivava és yorky keverék kutyusom.Olvastam,hogy suliba is viszitek a picikét.Lehet őket úgy rendesen nevelni,mert ez a kis piszok olyan makacs ,mint 20 öszvér.Amilyen kicsi nem is gondolnám.Mik a tapasztalatok a suliban?Bár gondolom ez függ a kutyustól is. Az enyém sikeresen kifogta ,és a két fajta idegbajosabb oldalát örökölte.:D

379. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 378. - Hexilein72)
2012. jún. 12. 12:24

Ez nagyon jó ötlet:) Én is kíváncsi lennék rá:)

Sajnos nekem nincs lehetőségem kutyasuliba vinni, mert a közelben nincs ilyen, de bízom benne, hogy kutyasuli nélkül is lassacskán megtanulja amit kell:)

378. hexilein72 (válaszként erre: 376. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 12. 08:47
Jo lenne egyszer talizni, kivancsi lennek, mit szolnak egymashoz a picik :)
377. hexilein72 (válaszként erre: 376. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 12. 08:46

Ma reggel volt kaki a pelusra, hurra!!!! Utana ugy megdicsergettem, meg kapott csemeget is :)


Mi a nappaliban felszedtük a szönyeget, igy ha a parkettara kakil, akkor sem tragedia, mert mindig hurkas a kaki es inkabb szaraz a szaraztap miatt, ugyhogy felkapom egy kis papirral, utanatörlöm fertötlenitövel, kesz. De azert most mar nincs sok baleset hal´istennek, elöbb-utobb tuti megerti majd, miröl is van szo.


Sphinx mult het ota kutyaiskolaba jar ;) Az oktato nönek annyira tetszett a picur (azt mondta, meg sose latott ilyen picike kutyat, pedig 25 eve foglalkozik kutyakkal), hogy külön foglalkozik vele hetente 2x fel orat, ugyanis a többi kölyökkel meg nem lehetne együtt tanitani, mert azok sokkal nagyobbak es elegge "vadak", összetaposnak a picit :D De mivel ö is egyböl beleszeretett, azt mondta, hogy jarjunk akkor külön, a kölyökora elött picivel megyünk szerdan es szombaton. Holnap megy vele a fiam megint (en nem tudok, mert repülök Izraelbe).

Amugy meg semmit sem tud igazan, csak a nevere reagal es a "komm her" (gyere ide) vezenyszora, a többit - ül, fekszik stb. - meg nem fogta ;)

376. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 375. - Hexilein72)
2012. jún. 11. 21:23

Sajnos nem jól:( Hálószobában nincs szőnyeg, ott a kutyapelusra pisil, kakil. Nappaliban viszont szinte állandóan a szőnyegre, ott nem érdekli a pelus. Már nem tudom mit csináljak, hogy megértse, hogy nem szabad...


Sphinxet tanítgatjátok már valamire? Mi még csak az alapoknál tartunk, ül, fekszik, gyere ide, stb... de nagyon nehezen tanul:( Inkább játéknak veszi az egészet.

Viszont más dolgokban meg olyan okos. Pl. reggelente csak én ébredek, párom alszik tovább, és ha megszólal az ébresztő, Gyilki felugrik és kelteget. Addig nyalogat, meg bököd az orrával, amég fel nem ébredek, pedig párommal alszik, a paplana alatt, és mégis tudja, hogy csak engem kell kelteni:)

375. hexilein72 (válaszként erre: 374. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 11. 21:03

Hihi, aranyoska lehet :)

Sphinx meg nem nagyon ugat, eddig kb. 3-4x ugatott (egyszer a ferjem felhozta a pinceböl a trombitajat es belefujt, na azt nagyon megugatta, olyan helyes vekonyka ugatasa van :)))


Igen, szerintem is az 1,5-3 kilo a normalis testsuly, 1,2-1,5 baromi keves...


Sphinx egyebkent meg mindig nem fogta teljesen, hogy kint kene kakilni, nehanyszor meg bekakkerel a nappali padlojara... Pedig ott neki a kutyapelus is, azt föleg pisilesre hasznalja.

Ti hogy alltok a temaval?

374. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 373. - Hexilein72)
2012. jún. 11. 14:40

Szia! Igen, ez volt az első táp, amit vettem, 2 napig ette, de azóta nem kell neki. Megszagolja és otthagyja:(

En úgy tudom egy felnőtt csivi ideális súlya 1,50-3,0 kg között van, legalábbis szinte mindenhol ezt olvastam.


Képzeljétek, Gyilki már olyan harcias, annyit nevetünk rajta:) Ha bárki bejön hozzánk, mindenkit megugat, megmorog, rendesen védi a házat:D

Ma hajnalban kimentem pisilni, és mikor mentem vissza a hálószobába, úgy morgott meg ugatott, hogy párom is felkelt, és nevetett:) Persze mindezt a paplan alól, mert arra lusta volt, hogy kijöjjön, és így még vicesebb volt:)

2012. jún. 11. 11:50

Sziasztok!

Na latom, van itt is forgalom :)


Sphinx is vakerassza magat, pedig nem bolhas, de nem allandoan - hat nemtom, remelem, nem allergias.


CsokiCsillag, a spec. Chihuahua Junior tapot probaltatok mar? Ezt A mienk imadja es szepen fejlödik is töle. Amugy meg minden megzabbantana, amit mi eszünk, persze nem kap, csak nagyritkan :)


Sphinx tegnap volt 3 honapos es 82 deka. Van valakinek tapasztalata, hogy ekkorkabol mekkora lesz, ha megnö? :) Komolyan erdekelne. Anyuci 1,8 kilos, apuci 1,5.

A fiam most olvasta egy fajkutyakrol szolo könyvben, hogy a normal csivik atlagos merete 1,2-1,5 kilo?? Hat szerintem ez azert nagyon törpi es nem is normalis, vagy szerintetek?


Majd töltök fel ide is egy par tegnapi, 3 hos kepet :)

372. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 371. - Ata06)
2012. jún. 8. 12:38
Akkor ezt jól elrontottam:((( Abban az időben, mikor elhoztam, és semmit nem volt hajlandó megenni, már mindennel próbálkoztam, csak hogy egyen, és most ez lett a vége...
371. Ata06
2012. jún. 7. 22:53
Mert megismerte az ízeket! Hülye lenne olyat enni, ami nem olyan ízes!;)
370. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 369. - Ata06)
2012. jún. 7. 20:25
Próbáltam:) A halas nem ízlett neki, a mjastól meg ment a hasa. Az az érdekes, hogy az elején 2-3 napig megette a száraz Royal Canint, most meg inkább éhen halna:S
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook