Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? fórum

Kezdő csivava gazdi vagyok, mikre figyeljek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
489. rusnyi (válaszként erre: 486. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 9. 14:31
Még most kezdjétel el leszoktatni ,mert sose hagyja majd abba ,mint Bubesz.Ha megmozdulok már szalad ki és ugat azon a vékony idegesítő hangján,és ezt naponta többször is :(
488. hexilein72 (válaszként erre: 487. - Hexilein72)
2012. júl. 9. 11:02
Egyebkent tegnap este nekem is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy ugatni fog Sphinx hajnalban, mert beprogramoztam a kenyersütögepet, hogy reggelre legyen friss kenyer es akkor hajnalban all neki dagasztani, ami eleg hangos es Sphinx ott alszik a nappali-etkezö reszen most (nincs itthon a nagyfiam, akivel egy agyban alszanak ev közben, de most nyaral a gyerek). De szerencsere nem ijedt meg töle, igy ugatas sem volt. Sphinx tulkepp csak akkor ugat, ha fel valamitöl es ez mostanaban szerencsere egyre kevesebbszer fordul elö.
487. hexilein72 (válaszként erre: 486. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 9. 10:59

Nekünk azt mondtak a kutyasuliban, hogy ha nem akarjuk, hogy ugatos legyen, akkor erelyesen ra kell szolni, amikor ugatni kezd es elterelni a figyelmet az ugatast kivalto forrasrol. De föleg szolni kell neki (NEEEEEEIN) kicsit hangosabban egeszen addig, amig abba nem hagyja.


Sphinx csak keveset ugat es hamar abbahagyja (nem is napi rendszeresseggel, csak ugy heti 3-4x ugat egyet-egyet), es en megprobalom nem ugatosra nevelni (bar azert egy kis vaucsi hozzatartozik egy kutyahoz ;)).

486. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 485. - Hexilein72)
2012. júl. 9. 10:50

De édes lehet ő is:)

Gyilkike mostanában ugat ha kell, ha nem. Ha megszólal a telefonom, megugatja, csengőt megugatja, bármilyen zörejt, mozgást hall, már ugat is. Ez ezért idegesítő, mert albérletben lakunk, és a tulaj nem is tudja, hogy van kutyánk. Ha visszük le, akkor is a szomszédok előtt takargatjuk szegényt:) Bár úgy szokott ugatni, hogy azt a süket is hallja, főleg ha éjjel vagy hajnalban elkezdi.

2012. júl. 9. 10:15
Sphinx mar batrabb lett, nem annyira felös mar :) De azert keresi a biztonsagot es a hatam mögül ugat, elbujik közben, biztos ami biztos alapon :D
484. rusnyi (válaszként erre: 483. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 7. 18:01
Hasonló hős :D :D Félelmetes ellenfelek ezek :D
483. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 482. - Rusnyi)
2012. júl. 7. 10:55

Gyilki magától a ventilátortól is fél:D

Meg ha sétálunk, és van előtte egy pici kő vagy fadarab az úton, megáll, nem mer tovább jönni:)

482. rusnyi (válaszként erre: 481. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 7. 10:47

Jaj sajna igen.Most hogy megy a ventillátor és néha megmozdul egy egy papír na azt a pánikot!!Gyilkos papírdarab mozog a falon támadásra készülve :D :D

Ha csöngetnek ő az első aki örjöngve rohan kifele Maya mögötte és megy kb 2 métert kint aztán rohan befelé a kanapéra és onnan hallgatja a Mancit ahogy kint ugat.A hős kiskutya :D

2012. júl. 6. 16:39
A bogaraktól is megijed? :D hát ez jó:)))
480. rusnyi
2012. júl. 6. 16:18

Sziasztok!Azt hittem eltüntetek:D


Nagyon édes a Gyilki kutyu!Bubesz is ilyen pici:D

Vigyétek sokat kutyák közé majd mindketőt ne járjatok úgy ,mint én ,hogy annyira fél nem is vihetem csak simán sétálni még a bokaraktól is megijed.

Futni viszont nagyon tudnak rengeteg az energiájuk,én is tervezem a reggeli futást velük,de bevallom én vagyok a lusta hozzá .

2012. júl. 6. 12:42

Gyilkikém már 7 hònapos. Természetesen őt is mindenki megcsodálta, hogy jaj milyen pici:)

Hoztak egy yorkit az utcán, megszaglászta Gyilkit ès ùgy félt szegénykém:)

478. hexilein72 (válaszként erre: 477. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 6. 08:55

Jajj nagyon helyesek vagytok mindketten! Gyilkike annyira hasonlit Sphinxre :) Sphinx is kb. ekkora most, talan picivel kisebb. Gyilki most mennyi idös?


Mi is voltunk mar 2x setalni, de Shpinx csak szaglasz folyton, ugy kell huzni. Vagy rohan :D

Tegnap egy üzletben beszelgettem egy növel, akinek szinten csivije van (2 kilos kb es 3 eves), es ö meselte, hogy ö rendszeresen futni jar a kutyaval, siman lefut a kutya 4-5 km-t az ö tempojaban. Ezt en is ki fogom probalni Sphinxszel.

2012. júl. 5. 20:12
Tettem fel képet is:)
2012. júl. 5. 20:11

Most jöttünk meg az első sétáról:)

Először Gyiki meg sem akart mozdulni, csak állt egy helyben és remegett, aztán szépen elindult és a végén be sem akart jönni:D

475. rusnyi (válaszként erre: 474. - Csenge105)
2012. júl. 4. 16:09

Én befújtam mindent!!

Anyukám egyszer melóbol hozott haza bolhát és 70nm-t kellett befújni és még az ágyakat is bútorokat ,mert hetekig hordta haza ,mert a ahol melózott a pincében sok macska lakott és kipucolták a pincét ,és elszabadultak a bolhák.Azóta van nekünk killünk.Hidd el csak 1600 ft ,de sokáig elég!A nyakorvből nekünk a kiltix volt a jó amíg a blöki nem lett allergiás :(

474. csenge105 (válaszként erre: 473. - Rusnyi)
2012. júl. 3. 20:52
Köszi a választ, ezt olvasgattam neten is de h lehet mindent lemosni befújni stb 300nm-es házban lakunk és teraszoktól elkezdve mindenhova jár kel a kutya és így nagyon nehéz :( Mi a véleményetek a bolha nyakörvekről pl scalibor vagy kitix ?
473. rusnyi (válaszként erre: 472. - Csenge105)
2012. júl. 3. 18:02

Szia!

Vegyél biokill nevű folyadékot.Ugyanis ha a peték a lakásban vannak bizony nem szabadadúlsz meg tőle sose!

Ráadásúl titeket is megcsípnek.Ez lötty megöl mindent ami hidegvérű ,de emberre állatra nem veszélyes még meg is lehet enni.Én hangyákra és levéltetűre használom.Kullancsra sajna nem jó :(

2012. júl. 3. 17:17

Sziasztok tudnátok nekem segíteni?Bolhás lett a csivavám és most teljes pánikba vagyok, mert órákon át vakarózik. A baj az, h van egy macskánk is aki szinte állandóan kint mászkál, és valószínű, h ő hozta be a lakásba és a kutyámra is :S Vettünk advantixot , de utána olvastam ennek a borzasztó bolhának és a lakásból szinte lehetetlen lenne teljesen kiirtani. Tudtak olyan készítményt , nyakörvet, vagy bármit ami akkor is használ ha a lakásban levő peték kikelnek de a készítmény hatására nem mennek bele?

Ti volt, h már leküzdöttétek a bolhákat?

Előre is köszönöm a segítséget.

471. rusnyi (válaszként erre: 469. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 3. 15:36
Sajna csak agyvelőgyuszi ellen van oltás Lyme kór ellen nincsen.Én is sprayban gondolkodom,de olyan algériásak a kutyukáim ,hogy néha még víz se tesz jót :(
470. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 467. - Hexilein72)
2012. júl. 2. 22:13
Et én is így gondolom, minden nevelés kérdése szerintem is.
469. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 468. - Rusnyi)
2012. júl. 2. 22:11

Van neki spray, direkt ilyen "élősködők" ellen. 3 hetente fújatom.

Pici pirosodás volt, ott ahol belémfúrta magát ez a rohadék, de estére már el is múlt. Jajj ha tudnátok mióta halogatom már ezt a kullancs elleni védőoltást magamnak. Már mindegy, bízom benne, hogy nem volt fertőző.

468. rusnyi (válaszként erre: 466. - CsokiCsillag:))
2012. júl. 2. 19:59

Nehogy eladjátok!! Kár lenne ,ezért a kutyusért :D

Régen kb 20 éve én is ismertem egy srácot aki megmentett egy pitet amit meg akartak ölni mert vesztett :( Na az nézett olyan szerelmesen a gazdira.Tiszta seb volt nem volt füle mert leharapták,de ha meglátott már bújt és várta a nápolyit :D

Figyeld a kullancs helyét nehogy lyme vagy hogy írják kórt kapjál.Az enyhe piros folt esetén is menj dokihoz!!!Egyébként az emberi kullancs nem eszik kutyut :D,de nem árt Gyilkinek valami nyakörv ami védi.Csak nem tudom mi mert ilyen kicsi nincsen :D

2012. júl. 2. 10:39

Sziasztok!


Nem vittem el vegül a pindurit, mert tenyleg nem lett volna neki elvezet ez a sok utazas (bar nem a meleg miatt, mert van legkondo a kocsiban, ugyhogy ott nem volt meleg, de azert meg nekem sem volt semmi ez a tenapi 950 km ket reszletben, meg hozza a tegnapelötti 200 km. Ugy szalltam ki tegnap este 1/2 10-kor a kocsibol, mint a mosott sz*r...


Szegeny Bella kutya, nem semmi, miken mehetett mar at... Komolyan, en az ilyen kutyakat harcoltato vadallatokat legszivesebben megetetnem darabokban a sajat kutyaikkal...

En nem hiszek abban, hogy egy allat mar vadnak születik. Persze, a vadsagot a genjeikben hordozzak, de ez csak akkor jön ki, ha ugy nevelik öket. Egy nemetjuhasz is tud siman embert (is) ölni vagy masik kutyat, ha arra van nevelve.

466. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 462. - Rusnyi)
2012. júl. 1. 12:16

Igen, van egy pitbull, egy amstaff meg egy 5 hónapos kis tigriscsíkos pit-amstaff keverék:) A kettőjük "babája". ők anyósoméknál vannak kint kertes háznál az udvaron, 4 km-re tőlünk, ők főleg párom kutyui, mindennap megy ki hozzájuk, etetni, meg hordja ki őket futmi, fürdeni, Gyilki meg itt van velünk panelben.

A stafit 3 hónapos korában vettük, a pitet meg majd 4 évesen. Szegénykém már mehjárta Ausztriát és Magyarországot is, verekedtedték:(((((((

Mi vagyunk a 3.gazdija. A 2.gazdija hozta őt át ide (párom egyik barátja), alig volt szőr rajta, csupa seb volt, úgy nézett ki, hogy nem is éli túl, de a srác megmentette szerencsére. Pár hónapig volt nála, nagyon szerette őt, a mai napig eljön néha megnézni, hogy mi van vele.

Az ok, hogy eladta nekünk, az volt, hogy neki van több kutyája, pitek, és Bellát mindig külön el kellett zárnia, mert sajnos a múltjának "köszönhetően" ezt ár nem tudja senki kinevelni belőle, nagyon megy a kutyákra:( Moondta, hogy csak nagyon jó helyre adja el Bellát, mert ő egy különleges kutya. Így mi megvettük 250 euróért. Akkor már ugye Doni 1 éves volt, nagyon nehéz volt összeszoktatni őket, még így is, hogy az egyik fiú, a másik lány kutyus, de sikerült!:) Most imádják egymást, látszik, hisz megszületett a pici:D

Az egészben az a lényeg, hogy mindkettő nagyon hűséges meg minden, soha nem tudnának bántani minket! sajnos kutyákra mindkettő nagyon megy, már a kicsi is, pedig nem így neveltük őket, de úgy látszik a vérükben van, embert viszont soha nem tudnának bántani, erre a nyakamat tenném, mert ismerem őket, mint a tenyeremet! (Kivéve, ha valaki csak besétálna anyóséknál a kapun, úgy hogy nem ők engedik be, mert nagyon védik a házat, de ugye ez is a dolguk).

Egyiknek sincs vágva a füle, feleslegesen minek kínoznánk őket? Csak hogy "jobban nézzenek ki"? Nagyon buta dolognak tartom, levágnám annak a fülét, aki a kutyájának levágatja!

Visszatérve Bellára (csak kinyögöm már, amt akarok:D) Gondolom szegénykének a múltja miatt van, de ő egy annyira szeretet-éhes kutyus. Látnítok azt az örömöt, mikor meglátja a páromat:) Látszik a szemében a boldogság, és a hála, hogy jó helyen van. Komolyan mondom, úgy néz fe páromra, mint egy istenre! Szoktunk is nevetni rajta, szoktam mondani, hogy féltékeny vagyok, mert látom Bellán, hogy szerelmes belé:D

Szerintem ez a fajta az egyik leghűségesebb, legokosabb kutya! Egy szóra azt csinálja, ami mondva van neki, és nem kellett agyonra tanítani!

Most gondolhatjátok, hogy nem vagyok normális, regényt írok, áradozok, de imádom őt, meg mindegyiküket, de Bella tényleg különleges, ezt nem csak úgy írom! Párom ha kiviszi őt, úgy megy előtte a kutya, mint egy testőr:) Pedig párom is közel 120 kiló, így nincs rászorulva testőrre:D de szegénykém, mintha kötelességének érezné, hogy védje őt.

Még mindig Bella...:) Pár hónapja egy férfi, aki pitbullokkal foglalkozik 20 éve, 3500eurót kínát fel Belláért. Nagyon-nagyon kellett volna az a pénz, de nem adtuk el:)


Ma: Képzeljétek reggel kullancsot találtam magamban:( Most először, jaj de rossz volt, fogalmam nincs hol szedhettem össze, de az első mondatom az volt, hogy még szerencse, hogy belém fúrta magát és nem Gyilkibe:)


Csajok, bocsika a hosszú írásért, de ezt szerettem volna megosztani veletek:) Ha valamikor össze-vissza írtam, az azért van, mert 2 órát aludtam, és nagyon fáradt vagyok.


Hexi, végül vitted Sphinxet? Kis törpének szért biztosan jobb otthon szerintem is:)

465. rusnyi (válaszként erre: 464. - Ata06)
2012. jún. 30. 16:47
Ezt akartam mondani.Hagyd itthon ,mert olyan meleg van kint ,hogy ez még egy kaktusznak is sok!!!Itt 40 fok van!!!:(
464. Ata06 (válaszként erre: 463. - Hexilein72)
2012. jún. 30. 14:16
Ne vidd! Ha van akivel maradhat, akkor jobbat teszel , ha hagyod a megszokott kis helyén és nem hurcibálod ebben a kánikulában!
463. hexilein72 (válaszként erre: 462. - Rusnyi)
2012. jún. 30. 08:41

Nekem itt egy b.nömnek ket bullija van, hat lamyok, ezeknel szelidebb, baratsagosabb kutyakat ritkan latni! Ja es az egyik vegetarianus (csaj is az) :D Ezektöl biztos nem kell felni, egyik sem véreb, sok függ a nevelestöl, egy kutya sem születik szörnyetegnek.


En meg azon agyalok, elvigyem-e a Sphynxet ma olaszba... ill. ma du. Zalaegerszegre anyumhoz, ott alszunk, aztan holnap reggel megyünk Gradoba anyummal es a fiukkal, ök maradnak egy hetet, en este jövök haza ide (Bécs mellett elünk). Kb. 1200km összesen. Hat nemtom... Kutyanak semmi haszna belöle, csak annyi, hogy velünk, velem lehet vegig. Amugy szeret autozni, azzal nincs gond. Vagy pedig marad itthon a ferjemmel, ö most nem jön velünk, mas dolga van.

Szerintetek? Ma du. 4-5 ora fele indulunk...

462. rusnyi (válaszként erre: 458. - CsokiCsillag:))
2012. jún. 29. 18:37

Néztem,hogy van "pitetetk"

nem féltetek,hogy azt hiszik itt a vacsi,és megeszik Gyilkit?Bár nem feltétlen olyanok ,mint amit mondanak róluk :DVan pár utcányira egy pitbull pár.Hát azok olyan halálian néznek ki!Nincs vágva a fülük és valami denevér lehetett a felmenőikben ,mert akkora felálló fülük van,hogy mindig meg kell állnom megnézi őket.Zabálnivalóak!

Húgomék kutyája az akkora ,mint egy labrador és biza izgultam,hogy mi lesz.Bubu most is úgy közelíti meg,hogy szinte beleolvad a földbe rázza közben a fenekit és megy oda hozzá azzal,hogy Itt vagyok jövök ,de látod beolvadok ne egyél meg :D

461. rusnyi (válaszként erre: 459. - Hexilein72)
2012. jún. 29. 18:32

A veszettség az utolsó volt nekünk.

Mondom olyan picik ezek a kutyik,hogy biza nem lehet velük csak simán sétálni. :D

Vigyázz a malac dologgal ,mert még el is hiszik!!:D

460. CsokiCsillag:) (válaszként erre: 459. - Hexilein72)
2012. jún. 29. 12:21
:D
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook