Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


126. angelic smile (válaszként erre: 125. - Guruljka)
2014. szept. 2. 13:59
2014. szept. 2. 13:50

Az ötödik a 15.22-nél kezdődik.


[link]

124. Guruljka (válaszként erre: 122. - Barbine)
2014. szept. 2. 13:47
Nem ugrasz!!! Lassú, folyamatos mozgással váltod a pózt! Közben a hátadra koncentrálsz, a csigolyáról csigolyára való mozgatásra és a hátizomzatra egyaránt figyelve.
2014. szept. 2. 12:31
Sziasztok! Én május végénkezdtem. Eddig csak az emésztésemben és a menstruációmban segített. Persze örülök ennek is!!!! De vágyom egy kis fogyásra is.... Nem beszélve a lelki kiegyensúlyozottságról....
122. Barbine (válaszként erre: 121. - Guruljka)
2014. szept. 2. 11:28
Ti hogyan csináljátok az 5. rítust ? Rájöttem, hogy nekem ez azért a legnehezebb az összes közül, ha már mérlegelni kell, hogy nemcsak hintázok kobrából kutyába, előre-hátra, hanem a kobránál lefekszem hasra teljesen, majd kiemelkedek és visszaugrok ( mászok ) kutyusba )Vélemény ?
121. Guruljka (válaszként erre: 121. - *Zolcsika*)
2014. szept. 2. 10:29

Igen, ez pontosan így van.


Lényegében minden irányzat eszerint "működik", beleértve a táltos szertartásokat is. De a jógában az OM zengetése is egyfajta "kapcsolódás a felső vezetékre", ha ilyen profán, de közérthető módon akarom kifejezni.


Sajnos sokan csak gimnasztikának fogják fel a jógát vagy a küzdősportokat is. Így is hatásos, de kevésbé, mintha a szellemiségét is átéli az ember.

2014. szept. 2. 09:21

Még csak 5 napja csinálom reggelenként, igaz 5 ismétlésszámmal, de ahhoz képest, milyen nehezen ment elsőre, a ma reggeli kimondottan jólesett!

No meg elég volt az 1 kávé!

119. Guruljka (válaszként erre: 118. - Barbine)
2014. szept. 1. 14:12

Én amolyan energiagyűjtő és feltöltő rítusként éreztem.


"...rítus <lat. vallási intézkedés, szokás, szertartás>


a helyesnek tartott viselkedés társadalmilag szabályozott lefolyása; az előírt mód, ahogyan egy vallásos vagy mágikus cselekményt végre kell hajtani, szokáscselekmény. A rítusok összessége vallási rendszerekben a → kultusz, a népi kultúrában a → szokások (pl. → avatás). A rítus kifejezést a vallás köréből vette át a néprajztudomány..."

118. Barbine
2014. szept. 1. 14:03

Igen, a másik fórumban valaki írta, hogy úgy jó lélegezni, ahogy jól esik, én is ennek a híve vagyok. Engem egyáltalán nem érdekel a szabvány légzés, úgy veszem a levegőt, ahogy a szervezet igényli. És működik.

Littlewoodnak : ez nem "csak " egy mozgásforma, hanem az energiaáramlatok összehangolása, helyesebben, ez utóbbi a fő cél, az, hogy megmozgat, az egy plussz. Ezért is hívják rítus-nak és nem jógának vagy tornának.

117. Derya (válaszként erre: 115. - Littlewood)
2014. szept. 1. 13:43

koszi, ennyire magamtol is rajottem... :-)

jo, majd rakeresek...

116. Guruljka (válaszként erre: 114. - Ducimackó)
2014. szept. 1. 13:38

Akkor sem elsőre...Tudod, a nyújtás és a benne nyugvás, majd újra kicsi nyújtás...


Jó mesterem volt.


Valószínűleg fontos lenne újra jógáznom, egyre inkább előtérbe kerül.

115. Littlewood (válaszként erre: 112. - Derya)
2014. szept. 1. 13:37
Egy jóga alapgyakorlat. Ha rákeresel, a képek között látható, hogy mennek körbe a pózok.
2014. szept. 1. 13:35
Rákerestem a napüdvözletre. Talán 10 évvel ezelőtt... a tenyerem a földre nyújtott lábbal talán akkor ért le utoljára.
2014. szept. 1. 13:30

Én pont olyat olvastam, hogy a légzés is fontos!

Engem élénkét, felpörget. Ezért ütemeztem reggelre. No meg akkor még alszik az egész család, és nem állnak neki engem cikizni!

Egyenlőre nem is mondtam senkinek. Úgy vagyok ezzel, mint a fogyókúrával. Tök gáz, ha azt kérdezik a végén, hogy "hatásos volt? fogytál"? ha nem látszik, akkor...

Ha a tibeti hosszabb távon pozitív változás hoz, akkor fogom otthon reklámozni. Addig nem.

112. Derya (válaszként erre: 110. - Littlewood)
2014. szept. 1. 13:28
szuper, de mi az a napudvozlet. :-)
111. Derya (válaszként erre: 109. - Guruljka)
2014. szept. 1. 13:27

mar csinalod?


a regi forumban kifejtette egy hozzaszolo nemregiben, hogy miert nem fontos.

a legzes regen nem tartozott hozza a ritusokhoz, csak kesobb tettek hozza.

2014. szept. 1. 13:23
Sziasztok! Én ma reggel csináltam először, és nem éreztem, hogy annyira átmozgatna, mint egy "sima" napüdvözlet. A csípőkiemelős figurát kivéve elég hasonlónak találtam a pózokat is. Viszont a forgástól baromira elszédültem, ilyet ritkán csinál felnőtt ember, és valószínűleg tényleg nagy hatással van az idegrendszerre.:)
109. Guruljka (válaszként erre: 108. - Derya)
2014. szept. 1. 13:17

Hű, ezt nem értem!

Abban a videóban, amit én néztem, mondják is a légzést, és a jóga eleve nagy fontosságot tulajdonít a légzésnek. Én automatikusan a jógalégzés ritmusát követtem a rítusok során.

108. Derya (válaszként erre: 107. - Guruljka)
2014. szept. 1. 13:15
a legzes nem szamit.
107. Guruljka (válaszként erre: 105. - Barbine)
2014. szept. 1. 13:05
Inkább élénkséget kellene éreznie, Jól lélegzik vajon?
106. Barbine
2014. szept. 1. 12:39
Bocsi, Derya-nak a köszöneta blogért és nem Dérynének....mea culpa.
105. Barbine
2014. szept. 1. 10:39
Ja, a férjem elkezdte a tibetit, 5-ös nél tart, elmondása szerint délután ólmos fáradtság vesz erőt rajta. Szerintem nem ettől van, legalábbis én pont ilyet nem éreztem. De külföldön van, így nem látom a napirendjét. valaki érzett fáradságot ?
104. Barbine (válaszként erre: 103. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 10:38

Angelic Smile-nak gratulálok, örülök, hogy ezúttal kislány lesz a baba ! Zolcsikát nagyra értékelem, engem is érdekel, miket olvas...Guruljka...kitartás neked, meglátod, lesz eredmény.

Én annak is örülök, hogy a más vélemények vagy félreértések kulturáltan, párbeszéd formájában " csapnak " itt össze, őszintén szólva az internetet elborító, egymásmal eső és egymást nem tisztelő komment hadakból már a hócipőm tele van és szerencsére itt különb társaság gyülekezik !

Mindneki érez valamit a világból, mindenki a saját szemével lát, hagyjuk, hogy az " okosabb " tanítson minket. Köszönet Deryne-nek a blogért.

103. angelic smile (válaszként erre: 98. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 1. 09:44
Hozzászólásod második felére nem válaszoltam, ezt most pótolnám. Kiegyensúlyozottnak érzem magam, sőt ki merem jelenteni, hogy az vagyok. Azonban pont a terhességem okán a hormonális változások megviccelhetnek, jellemzőek a kismamákra a hangulati változások, a felfokozott érzelmi állapot. Igazából ezekre céloztam, bár első terhességem során nagyon nyugodt voltam végig. Viszont két egyforma terhesség nem létezik, már csak azért sem ugyanaz, mert most egy babát várok (nem kettőt) és egy KISLÁNYT (a férjem a föld felett lebeg azóta is, amióta megtudtuk :DDD), az ikrek pedig fiúk. Most is nyugodtnak érzem magam, de...
102. Guruljka (válaszként erre: 97. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 1. 09:16

Más nyelvek, más értékek.

De a SZER-ETET összefüggés nem fedezhető fel.


Bármilyen nyelven beszélők között előfordul viszont, hogy (általában a férfi)a ragaszkodását és gondoskodását etetéssel fejezi ki. Ugyanakkor gyerekes módon megsértődik, ha a felesége nem szeretné elfogadni ezt, mert mondjuk a napi étrendjébe nem fér bele a fél kiló fagyi. Ilyen párt ismerek személyesen is, és valami borzasztó, hogy már mindketten a túlsúly okozta betegségekkel küszködnek, de az asszony persze jobban, és képtelen lefogyni a férje mellett.

2014. szept. 1. 08:57

Zolcsira visszatérve:

Mi itt élünk Magyarországon. Az anyanyelvünk a magyar, amit minden nap használunk. Ezen a nyelven fejezzük ki először indulatainkat, érzelmeinket, ezen a nyelven álmodunk. Mivel kevés idegen nyelvet beszélek, (azt is csak kicsit) így nem tudom, hogy a világon a legkifejezőbb nyelv-e, de az biztos hogy ott lehet az élen! Bizonyítottan ősi nyelv. Persze megjelentek az idegen kifejezések is benne, hiszen volt idegennyelvű hatalom bőven a történelmünk során!

2014. szept. 1. 08:37

Sziasztok!

Szerintem Zolcsika igenis sok okosságot írt!

Engem is nagyon foglalkoztat ez a téma, és ha priviben megírná milyen könyveket olvas, azt megköszönném!

A szeretethiányról annyit, hogy saját családból kiindulva, nem elég ha valakit szeretnek, ha az illető azt nem tudja befogadni, akkor szeretethiánytól szenved. Aminek többek között a diabétesz is következménye lehet. Ki- mire hajlamos!

A tibetiről: 5-tel kezdtem a múlt héten, de nem emelem erre a hétre, mert egyenlőre ezt is elégnek érzem. Utána így is nagyon szuszogok, szédülök, de ez gyorsan elmúlik. Más hatást egyenlőre nem érzek, de valószínűleg még korai volna. A gyakorlatok könnyűnek tűntek, de rettenetesen le vagyok merevedve, így nehéz végrehajtanom. A súlyfeleslegem sem segít ezen!

99. angelic smile (válaszként erre: 98. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 1. 05:54

163 cm vagyok, 53 kg, 3,5 hónapos kismama. :) Nem vagyok kövér.

6 évvel ezelőtt ikreknek adtam életet és akkor elég sokat híztam. Szülés után maradt rajtam elég sok kiló. Akkor kipróbáltam mindenféle hülye módszert, majd beláttam, hogy az olyan kapszulák, mint pl. most az ördögnyelv kapszula nem fog segíteni. Majd kidolgoztam egy étrendet magamnak (amivel ehetek) és sikeresen lefogytam. Azóta is tartottam a súlyom. Rendszeresen sportolok, a mai napig lemegyek a konditerembe, de már nem olyan intenzitással dolgozok és persze vannak gyakorlatok, amiket nem végzek, nem végezhetek.

98. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 79. - Angelic smile)
2014. szept. 1. 01:00
A kérés az volt, hogy ne hízzál és kiegyensúlyozott legyél. Ez egy alapkérdés. Én erre az alapra válaszoltam. Nem vettem figyelembe a gyermek kérdést. Nem is akartam. A terhesség alatt ez természetes. De alapesetben, ha kövér vagy, eleve nem lehetsz kiegyensúlyozott. És ha a kiegyensúlyozottságot keresed, akkor még mindig hiányt szenvedsz valamiben. Szóval itt helyre kéne tenni a dolgokat, fogalmakat.
97. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 80. - Guruljka)
2014. szept. 1. 00:49
A magyar az egyik leggazdagabb nyelv a Földön. MAG népe. Hol van ahhoz egy német vagy egy angol? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook