Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


156. Derya (válaszként erre: 155. - Guruljka)
2014. szept. 3. 14:02

csodaszerek, ha vannak is, nem hiszek benne... :-)


ilyet irt valaki, higy ez altalanos csodaszer lenne? :-)

en nem olvastam, de neha bevallom, hogy feluletesen olvasok, lehet, hogy ez tortent most is. :-)

155. Guruljka (válaszként erre: 151. - Derya)
2014. szept. 3. 13:58

Egyáltalán nem keresek hibát, nincs a könyvvel semmi baj, szívesen olvastam el és olvasom ma este újra megint.


Picit túl van misztifikálva, de ez sem baj, a mai átlagos munka- és egyéb rohanásban nagyon sokat segít ez a pár percnyi megnyugvás. Egy rítusban könnyebben ellazul az is, aki még nem került a jógával kapcsolatba, és összefoglalva, "összerakva" tényleg jól van a gyakorlatsor. .


Ahogy semmi más sem, ez SEM általános csodaszer, csak ezt akartam jelezni. :)

154. Derya (válaszként erre: 135. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 13:56

Ducimacko, hat akkor hajra, csinald a jogaoktaotaoval begyakorolt jogat. ha az tobbet er.


ha nem kedvvel csinalod, amit csinalsz, akkor nincs sok ertelme, szerintem nem erdemes elpazarolni a draga idot... :-)

153. Barbine
2014. szept. 3. 13:55

Angelicnek : hogyan méregtelenít ? őszintén, nem tudom. Nyilván tisztul a szervezet, a vérkeringés, a nyirokrendszer a csakrák összehangolása és felgyorsítása miatt.

Igazad van Derya, most már precízebb leszek.

Ezek szerint én tartok a legnagyobb darabszámnál ? 3 hét 15 után ma beemeltem 17-re.

Ducumackóval is egyet értek.

152. Guruljka (válaszként erre: 149. - Derya)
2014. szept. 3. 13:55

:D


Nem hagyom el. Nem meggyőződésből, csak mert így kényelmesebb.

Veled beszélgettünk már erről, megígértem, hogy elolvasom a szakirodalmat, de még nem került rá sor. :D

151. Derya (válaszként erre: 134. - Guruljka)
2014. szept. 3. 13:52

Guruljka, ha nem tetszik, ne csinald.

ennyi. nem kell itten elmelkedni rajta, hogy mennyire igaz a konyv, bar lehet... :-(

nem mondom, hogy tilos, csak engem mar elelgge zavar, hogy a legtobb ember, mindenben ahibat kersei...b :-(

ha nem tetszik, ne csinald, ennyi.

nekunk, akik csinaljuk tetszik.

150. Derya (válaszként erre: 133. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 13:50
a 6. ritust akkor leeht csinalni, ha valaki onmegtartoztatasban el.
149. Derya (válaszként erre: 132. - Guruljka)
2014. szept. 3. 13:49
a hulyulesen sokat segithetne, ha elhagynad a glutent. :-)
148. Derya (válaszként erre: 123. - Eliszter)
2014. szept. 3. 13:47

fogyasra?

hat akkor az etekezest kene megreformalni. :-)


persze szigoruan csak szerintem. :-)

147. Barbine
2014. szept. 3. 13:47
Csajok, tettem fel egy képet egy rövid időre, most készült augusztus végén, hogy el tudjatok képzelni.
146. Derya (válaszként erre: 122. - Barbine)
2014. szept. 3. 13:46

a velemynem az, hogy ne ugy csinald, hanem ugy, ahogy "kell". :-)

miert ugy csinalod?

145. Ducimackó (válaszként erre: 138. - Barbine)
2014. szept. 3. 13:10

Én pont erre gondoltam az "egyszerűsítés" alatt.

Sok embernek nincs napi 60 perce, vagy hetente pár napja amikor ki tud szakítani ennyi időt.

A tibetit jó kezdetnek gondolom. No meg beilleszthetőnek a hétköznapokba. De ettől (ha tehetném) eljárnék jógára! Nem kizáró tényező. Sőt megkockáztatom, ha egyszer eljutnék a 21-es ismétlésszámig, és már az is menne rendesen, akkor keresnék még valami rendszeresen végezhető mozgásformát. (bár már ott tartanék)

2014. szept. 3. 13:05
És ez az 5 ritus hogy méregtelenít? Elnézést, ha a kérdésem butaságnak tűnik.
143. Guruljka (válaszként erre: 141. - Barbine)
2014. szept. 3. 12:51

Az volt a legjobb, amikor éreztem: az izmok tényleg emlékeznek! :D

Hűűű, az az első halvány kis izomlás, micsoda öröm volt!


Azóta nem fáj a térdem, rendeződött a vérnyomásom...A múlt héten gólyatáborban voltam négy napon át, és buliztam a fiatalokkal. :D

142. Guruljka (válaszként erre: 140. - Barbine)
2014. szept. 3. 12:49

A cikóriakávétól eltekintve hasonló az étkezésünk, én neszkávét iszom üresen. :D


És nem nézem a napszakokat, mert néha délben ébredek...akkor eszem, ha éhes vagyok. Ma zabpelyhet ettem (vízben felfőzve) egy szem belereszelt almával. Mást még nem. Most mát megvárom a fiamat, éhesen jön haza nemsokára. :D


És vizet nem iszom, csak gyenge teát.

141. Barbine (válaszként erre: 139. - Guruljka)
2014. szept. 3. 12:46
Igazad van, Guruljka, Neked se késő, sosem késő !!
140. Barbine (válaszként erre: 138. - Barbine)
2014. szept. 3. 12:44
És még egy gondolat, aki a táplálkozását nem állítja át a Tibetivel együtt, az ne számítson se fogyásra, se drasztikus változásra. Gondolok arra, hogy én nem eszem húskészítményeket, vajat, olajat ( csak kókuszzsír ) feldolgozott élelmiszereket, fehér cukrot, sót....az étkezésem elég primitív : reggel cikória kávé, délelőtt kaukázusi kefír és zabpehely, ebédre főzelék, rizs, bulgur, durumtészta, saláta, pulyka esetleg csirke, délután gyümölcs, este kókuszzsíros kenyér vörösborral. Édességnek 1 kanál lekvár, ha igénylem. Süti, fagyi szinte soha.1500 kalória a mx és nem is igénylek többet.persze rágcsálok zellert, lenmagot, zöldésgeket, de nyersen. Napi 3 liter víz.
139. Guruljka (válaszként erre: 138. - Barbine)
2014. szept. 3. 12:44

Én most 56 évesen vagyok 49-50 kg (150 cm), ami az alkati súlyom.

Kedvelem a jógát, de a fogyás elején semmilyen ágazata nem segített volna szerintem, inkább dinamikus mozgás esett és esik jól. Lement 26 kg, és kezd az izomzatom visszakerülni a szokott helyeire.

Nincs rohanó napirendem, bár nemsokára kezdődik az egyetem, a bejárást a levelezőre a saját tempómban fogom megoldani, majd a vonat fog sietni. :D Több is beleférne az időmbe, de a lassú kiszámított mozgás az, ami most nem esik igazán jól.


A Te korodban már nem mozogtam, a mozgós életmód 32 éves koromban ért véget, több okból, azóta punnyadtam. Jól tetted, hogy még időben visszafordítod a folyamatot, mert 40 felett már kezdődik az élettani izomvesztés, ha nem figyel az ember.

138. Barbine (válaszként erre: 135. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 12:37

Most én nem értek egyet Veletek, ami nem baj, csak én másképp gondolom. A Tibeti nem leegyszerűsített változata a jógának, de ha esetleg mégis az, akkor jól van kifundálva. Mert ennyi idő még bárkinek belefér a rohanó napirendjébe, de 60 perc jóga már nem biztos és a napi rendszeresség óriási előny.

Úgy gondolom, 45 felett csak idő kérdése, hogy ki mikor kerül olyan állapotba, hogy a lustaságán erőt vegyen és mérlegje tegye, hogy kényelmes lesz-e vagy egészségesebb. Nyilván hinni is kell benne, hogy ettől jobb lesz, de én mindig mozogtam, aerobikoztam, futottam, lovagoltam, jógáztam, body-art, hastánc stb. 45 évesen vagyok 50 kg. / 165 cm...a lényeg, csak a Tibetinél kötöttem ki és maradok. Nyilván nem nevezhető sportnak, most, hogy már a 17-es ismétlésnél tartok, érzem, hogy kéne más is mellé, de ez marad elsősorban. A "más " esetén csak valamlyen jóga és lovaglás jöhet, futni, ugrálni nem fogok az biztos. Csak olyan mozgás, amiben szellemiség is van.

137. Amon-Ré (válaszként erre: 127. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 12:32

Szia, Ducimackó!


Én úgy tudom, hogy a 4. rítusnál a kéz ujjai a láb felé állnak, az a jó pozíció..


[link]


Olvastam, hogy most kicsit nehezebben megy, de ne add fel inkább két ismétlés közt kicsit több szünetet tarts.. Én minden alkalommal olyan tempóban csinálom, ahogy az aznapi hangulatom kidobja. Régen mikor még nem 21-et csináltam, már előre féltem, hogy hogyan fogom megcsinálni, mikor még a kevesebb is nehezen ment. De saját tempóban, és elengedve a tudati pánikolásokat néha már csak azon veszem észre magam, hogy végeztem.. :) Meg amit kicsit régebben írtam, hogy a számolásnál is apró trükköt alkalmazok, először 11-ig számolok, ha erőben vagyok akkor utána még jön a 10, ha picit nehezebben megy akkor 2-szer 5-ig számolok utána és így könnyebb :)

136. Guruljka (válaszként erre: 135. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 10:09

Az én gerincemre is ráférne bizony...


...és nincs hozzá türelmem, nem is értem magamat.


De figyelem a testem, ha elkövetkezik az idő, hogy szükségét érzem, észre fogom venni a jelzéseket.

135. Ducimackó (válaszként erre: 134. - Guruljka)
2014. szept. 3. 10:03

Maximálisan egyetértek azza, hogy az 5 tibetinél a rendszeresen alkalmazott, ráadásul jógaoktatóval begyakorolt jóga többet ér!

Szerintem is ez egy leegyszerűsített, a rohanó világunkba talán mégis beilleszthető változat.

Részemről Sem estem hasra tőle. Elég szomorú, hogy így 40 felett, ez a pár alapgyakorlat mégis nehézséget okoz. Leginkább abban reménykedem, hogy elindít a helyes úton.

134. Guruljka (válaszként erre: 133. - Ducimackó)
2014. szept. 3. 08:18

Most én is fellapoztam kicsit a könyvet.

Azért a légzés elég hangsúlyos itt is, mint a jóga más ágazataiban is. A könyv vége felé pedig egy jógaoktató tanácsai nagyon használhatóak, a kivitelezést illetően.


Kicsit azért vagyok most is szkeptikus, mert bár nem vitatom a hasznosságát, ez mégis egyfajta egyszerűsítése a jógának. Nem kell ezektől a gyakorlatoktól teljesen hasraesni. Az a hatodik rítus és a megelőző szöveg, ami másfél oldalba akarja belefoglalni a szerzetesi életmódot. hááát...


A régi jógaoktatóm remek volt oktatóként és emberként is, de legjobb tudomásom szerint nem gyakorolta a cölibátust. :D

2014. szept. 3. 08:06

Ma reggel mélypontom volt. (ez sokszor elő szokott fordulni). Eleve nehezen keltem. a forgás kimondottan nem esett jól. A 4. nél az ujjaim most megfelelő irányban álltak, de így is nehéz. Igazából azt mondogattam magamnak, hogy "megcsinálom, mert jót tesz nekem". Az 5. kimondottan jólesett.

Én is olvastam a könyvben a 6.-ról. Részemről az még a jövő.

132. Guruljka (válaszként erre: 131. - Barbine)
2014. szept. 3. 06:52

Megnéztem a könyvet, tényleg öt.


Csinálnom kellene, mert látom, hülyülök, bocs! :D


Amíg végeztem, kellemes érzés volt, mert eleve nem ismeretlen terület a jóga. Csak mivel többször előfordult, hogy egyszerűen elfelejtkeztem róla, úgy könyveltem el, hogy ez most lehet, nem kell nekem, de alkalomadtán újra elkezdem.

131. Barbine (válaszként erre: 130. - Guruljka)
2014. szept. 2. 22:17
kutya legyek, ha értem Guruljka ! 6. rítust ismerem, de a hetediket ??
2014. szept. 2. 20:29

Rájöttem,mi zavar engem kezdettől fogva.


Nem 5 rítus, hanem 7. :D

129. Barbine (válaszként erre: 127. - Ducimackó)
2014. szept. 2. 17:17
Na basszus, a 4. nél nekem is eddig előre álltak az ujjaim...pedig a gyári előírás szerint könnyebb. Köszi.
2014. szept. 2. 15:59
Az 5 tibeti ennél egyszerűbb.
2014. szept. 2. 15:48

Én is rákattintottam. slőn. Apró nüansz. Az asztal póz nekem ezek szerint azért volt nehéz, mert a kézujjaim a lábam felé, előre álltak, nem hátra. No holnap erre odafigyelek!

A yi jin jinggel is ez a "bajom". Nem találok leírást, hogy melyik gyakszi milyen meridiánokra, csakrákra hat. Tudom, hogy fontos a chi kungban, hogy bizonyos meridián pontok vonalban legyenek , vagy egymással szemben, de ugyanezt a yi jin jingben nem találtam meg. pedig a gyakszik nagyon jók!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook