Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. Derya (válaszként erre: 275. - Fügemadár)
2014. szept. 14. 13:58

szia, mit ertesz azon, hogy mentalis fejlodes?

kifejtened, hogy milyen jotekony hatasait tapasztalod?

2014. szept. 14. 09:38

Sziasztok.

Most októberben lesz 3 és fél éve, hogy elkezdtem a tibeti 5 rítust. Minden napom ezzel kezdődik, ha menstruálok, ha nem, ha fáj valamim, ha nem.

Vannak nehezebb és könnyebb reggelek.

Számtalan jótékony hatását érzem - talán a legszembetűnőbb a mentális fejlődés -, az influenzaszerű tünetek kb. feleannyi idő alatt elmúlnak, mint egyébként.

Túlsúlyom soha nem volt, egyébként rendszeresen (kb. 2-3 naponta) tornászom is.

48 éves vagyok.

Aki akarja, beszél róla, aki akarja, vitatkozik, aki akarja, csinálja.

Én jól vagyok. :)

274. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 270. - Guruljka)
2014. szept. 14. 01:07
Először fel kell vállalnod, hogy eleinte vagy olykor-olykor szenvedéssel jár, aztán egyre több öröm jelenik meg. Mivel ez egy komoly változás, ami ellentétes a külső elvárásokkal, ezért nehéz önmagaddal összhangban lenned. De meg kell próbálni és nem adni fel. Gyakorlással be fog állni az egyensúly, amiből nehezen tudnak kidönteni. Tudod, mint a "Keljfeljancsi". Gyerekkorom kedvenc játéka volt, és amúgy egy nagyon komoly szellemi háttere van.
2014. szept. 12. 11:47

Csak utánajártam az eredetének. Ennyi. :D (A krumpli eredetének is utánanéztem, csak mert érdekel.)


Az 5 tibeti hatásossága nem vita tárgya, sokan tapasztalták a jó hatását. Ezt eddig sem vitattam.

272. Barbine (válaszként erre: 271. - Ducimackó)
2014. szept. 12. 10:46

Sziasztok,


bocs, hogy beleszólok, de ez a fórum az a platform, ahol azok ez emberek ( sajnos kevesen ) gyűlnek össze, akik szeretik a tibetit és annak hatásait.

Az, hogy ki mennyire hisz benne, magánügy és itt semmi értelme kételyeket ébreszteni : mindegy, mi a neve és egyesek hogy élte ezzel vissza ( vagy nem ) a lényeg : az emberek egészségén minden szempontból javít.

Abba energiát ölni és nyomozgatni, hogy mi a mese és valóság felesleges, ha az eredmény pozitív.


A dohányzás vagy a fehér cukor, elhízás stb. káros hatásairól lenne értemle lobbizni, de nem itt. Én is tisztelem Guruljkát, de kissé fárasztó az állandó kétkedéseit olvasni.

2014. szept. 12. 08:18

Sziasztok!

Szerintem semmi gond azzal, hogy Guruljka kételkedik és több oldalról körbejárja a kérdést! Valóban sok fals dologgal megetetnek bennünket.

Azzal is egyetértek, amit a 263. hozzászólásban írt, tibeti rítusként jobb a marketing! Részemről is arra haraptam rá.

De tibeti vagy sem, ez a pár reggeli rítus nekem jólesik. És Ha nem is örök életemben, de amíg jól érzem magam tőle, addig csinálom. (vagy ameddig rá nem unok). Az is lehet, hogy ettől leszek annyira "mozgékony" hogy utána más mozgástípusokat is el tudok végezni.

270. Guruljka (válaszként erre: 269. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 12. 00:05
Köszönöm, most már úgy van.
269. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 243. - Guruljka)
2014. szept. 11. 22:59
Hát, az nem annyira jó ha elgyengülsz. Legalábbis nem jó jel. Keringésjavítónak a legjobb, ha áramlasz az élettel, és nem szembemész vele. De ahhoz összhangban kell lenned magaddal, mert te is az élet vagy.
268. Derya (válaszként erre: 266. - Guruljka)
2014. szept. 11. 22:15
köszi, en is.
267. Derya (válaszként erre: 265. - Guruljka)
2014. szept. 11. 22:15

lehet tolem kerdezni, de ne ilyeneket, ha lehet. :-)

hiszen nekem ilyen gondolataim nincsenek, ezek a Te gondolataid, te kombinalgattad ossze. :-)

nem erint erzekenyen, miert erintene erzekenyen??? :-)

csak zavaronak erzem, hogy sok hsz-edben a ketsegeidet fejezed ki. vagyis hogy tul sokat ketelkedsz.

irhatod, hogy marpedig te nem, de hsz-eid mutatjak, hogy de igen. :-)

2014. szept. 11. 20:51
És változatlanul tiszteletet érzek irántad, már a legelső pár "beszélgetésünk" óta, ezt fontosnak tartom tisztázni. A közöttünk levő véleménykülönbségek ezt nem befolyásolják.
2014. szept. 11. 20:49

Tőled már kérdezni sem lehet?


Én válaszolok a kérdésedre: valóban nem tudom, mi jár a Te vagy más fejében, csak az eddigi hozzászólásaid azt a benyomást keltették, hogy érzékenyen érint, hogy megkérdőjeleztem a történet hitelességét. (És ez még igazolódott is.)


Nem a gondolataidra céloztam, hanem az általad leírtak keltette benyomásra.

264. Derya (válaszként erre: 263. - Guruljka)
2014. szept. 11. 20:44

elhiszed, hogy fogalmad sincsen rola, hogy mit gondolok, es mi jar a fejemben?


mibol gondolod, hogy tudhatnad????

263. Guruljka (válaszként erre: 262. - Derya)
2014. szept. 11. 20:35

Te se tarts engem mindenben folyton kételkedőnek.


Szeretem az egyértelmű dolgokat, szeretem az irodalom- és kultúrtörténetet, főleg ha ilyen kis sztorik akadnak. Ez egy jópofa kis történet arról, mennyire befolyásolható pár kulcsszó használatával az ember még akkor is, ha egyébként józanon gondolkodik, vagy legalábbis törekszik erre.


Úgy véded ezt a tibeti kerettörténtet, amibe a gyakorlatokat beágyazták, mintha személyesen érintene valamilyen összefüggésben. Te mindig elhiszed, ami szimpatikusnak tűnik? Sosem nézel több szemszögből is utána? Ezt az internet bőven lehetővé teszi!

262. Derya (válaszként erre: 261. - Guruljka)
2014. szept. 11. 17:09

nem tudom, honnan veszel ilyeneket, ezek mind a te gondolataid, en nem irtam ilyen dolgokat. :-(

csak te kombinalgatsz osssze-vissza. :-)

legyszives ne probalj meg a szmba adni oylan gondolatokat, amik nem az enyemek!

261. Guruljka (válaszként erre: 259. - Derya)
2014. szept. 11. 16:56

Derya, annak sem lenne értelme, ha elhinném. :D


Mint már többször le is írtam, a gyakorlatok ettől még követhetőek és hasznosak.


A többi érdekes irodalomtörténeti, azaz inkább kultúrtörténeti csalás, nem az első a világon és nem is az utolsó.


Miért kapaszkodsz pont ebbe a mesébe?


Ha a Micimackót alkalmazod a valódi emberi kapcsolatokra, azzal többre mégy. Ugyanis ott valóban vannak párhuzamok, érzelmileg értékes mű, empátiát épít...de a tömegek hülyítésének szándéka nélkül.


Valljuk be, ha úgy adják ki ezt az öt gyakorlatot, hogy "öt könnyű gyakorlat a rugalmas testért", kevesebben harapnak rá.


Úgy látom, Te magad vagy erre a legjobb példa.

Engem kiáltsz ki kételkedőnek, holott a kételyeim igazolódtak.

Ezzel együtt inkább az látszik, hogy Te vagy túl hiszékeny.


Ez természetesen nem baj, és remélem, a való életben nem vagy túlságosan becsapható.

2014. szept. 11. 16:49

Hogy párhuzamosnak találom a két történetet, a belinkelt cikk szerint nem csoda. Csak azt lehet a kiadott könyvek jegyzékében megtalálni, és abban is hasonlít a rítusok könyvéhez,hogy mindkettőt egy ezredes meséli el, és valaki feljegyzi a véletlenül hallott történetet.


Kelder nevű szerző nincs, azaz van, de az a Kelder banki tapasztalatokról írt könyvet.

Létezik valami halvány nyom, de már Hollywoodban, és semmi közelebbit nem sikerült az ügyben kutató újságírónak megtudnia.


Tehát eredeti könyv nem létezett...Az "újra előkerült" könyv alapján kiadott öt tibeti rítus viszont jócskán feldobta az ezoterikus könyvek piacát a 80-as években is, amikor tetőzött a jóga és a misztikum iránti tömeges érdeklődés.

259. Derya (válaszként erre: 257. - Guruljka)
2014. szept. 11. 16:48

folyamatsoan ketelkedsz es fogalmam sincs, hogy mi oka illetve ertelme ebben a temaban... :-)

de ha neked ez jo.....

am legyen. :-)

258. Guruljka (válaszként erre: 257. - Guruljka)
2014. szept. 11. 16:41

A Kék hold völgye szerzője, James Hilton, valószínűleg sosem járt Tibetben. Még a környékén se nagyon. Sci-fi szerzőként tartják számon. :D


Benyaljuk nagyon ezeket a misztikus dolgokat, és persze Tibet messze van nagyon... :D

2014. szept. 11. 16:37

Ami azt illeti:


Aki tud németül, olvashatja. Aki angolul tud, biztosan az is.


Kelderről azt sem tudni, élt-e valaha. Az állítólagos ezredessel egy parkban elegyedett véletlenül szóba.

Az angolok indiai gyarmatosítását és Tibet történetét nálam jobban ismerők már itt több kérdést tesznek fel.


Ami a lényeg, hogy ez a könyv az angol, majd főleg svájci és németországi könyvkiadók számára az aranytojást tojó tyúk megtestesülése, ezért a sokféle kiadás.

Keldernek nyoma veszett időközben, a rossz nyelvek szerint az örök fiatalság ellenére talán mégis meghalt valahol.


Itt az egyik német cikk:


[link]


Bár nem természetem a kételkedés, azt tudom,hogy a külvilág hajlamos az átverésre. Ezért aminek lehet, utánanézek, főleg ha ennyire erősen meseszerű a történet, akár a Kék hold völgye c. könyv is. És, ahogy írtam, a fogalmazás, a tibeti homály és a fiatalság forrása is hasonló.


Ettől még, ezt a véleményemet fenntartom, az öt rítus a jógából eredeztetett, könnyű és követhető gyakorlat. És semmiképpen nem árthat senkinek, ha gyakorolja.

2014. szept. 11. 16:21

Elkezdtem a szerzőt keresni. A Wikipédia ezt írja róla:


"Az Öt Tibeti vagy Öt Rítus egy tornagyakorlat, amit Peter Kelder tett közzé 1939-es The Eye of Revelation[1] (a kinyilatkoztatás szeme) című művében. Kelder (akinek életéről kevés biztosat lehet tudni) állítása szerint az 1930-as években találkozott Amerikában egy nyugalmazott brit ezredessel, aki Tibetben eljutott egy titokzatos kolostorba, amiből az öreg emberek megfiatalodva tértek vissza. Az ezredes a kolostor lámáitól öt torna- és egy légzésgyakorlatot tanult, amelyek hatására maga is megfiatalodott és visszanőtt a haja. A könyv szerint a lámák úgy tartják, hogy a testünkben „szellemi örvények” vannak, amelyek az öregedés során lelassulnak, különféle egészségi problémákat okozva, a gyakorlatok pedig segítenek ezeknek az örvényeknek a sebességét helyreállítani.


Mivel az egész történet csak Kelder elmondásában ismert, bizonytalan, mennyi köze van a gyakorlatoknak a tibeti jógához."

255. Guruljka (válaszként erre: 254. - Ducimackó)
2014. szept. 11. 15:58

Én is fordítok, a fordítás biztosan hiteles.

A fordító nem fog belepiszkálni a szövegbe, örül, ha könnyű fordítani.

254. Ducimackó (válaszként erre: 253. - Guruljka)
2014. szept. 11. 07:58
Ezt én sem értettem. Csak remélni tudom, hogy a fordítás hiteles...
2014. szept. 10. 16:13

Értem, az megvan, köszönöm!

(Édesvíz kiadó, 1995).


Ez is több kiadás alapján készült, nem tudom, mi az oka, hogy úgy szedik össze a tartalmat. Németből és angolból is fordították, egy német és több angol nyelvű kiadás lapján.

2014. szept. 10. 16:04
Ez a kiadott könyv.
2014. szept. 10. 14:44
Mármint ha más, mint a kiadott könyv, mert az nekem megvan.
250. Guruljka (válaszként erre: 249. - Ducimackó)
2014. szept. 10. 14:43
Köszönöm, engem érdekelne!
2014. szept. 10. 14:30
Nekem magyar fordítás is megvan, ha valakit érdekel...
248. Derya (válaszként erre: 247. - Amon-Ré)
2014. szept. 10. 14:02
köszönjuk
2014. szept. 10. 13:14

Ez a könyv letölthető a tibetiről, Peter Kelder által 1939 és 1946-ban kiadott könyvből szerkesztették,bár angolul van, de ha valakit érdekel..


[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook