Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdő 5 tibetizők fóruma fórum

Kezdő 5 tibetizők fóruma (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
246. Derya (válaszként erre: 244. - Amon-Ré)
2014. szept. 10. 13:10
nem.
245. Ducimackó (válaszként erre: 244. - Amon-Ré)
2014. szept. 10. 10:41

Én pont azt olvastam, hogy nem hideg!, de langyos vízzel le lehet mosdani. Azért nem jó a hideg, mert összeugrasztja az izmokat!

Az evés tiltásáról semmit nem hallottam.

2014. szept. 10. 09:23

Sziasztok!


Kérdésem a következő lenne, azt olvastam valahol, hogy a tibeti után negyed óráig nem szabad enni, valamint nem szabad vízhez érni. Ti hallottatok ilyet?

243. Guruljka (válaszként erre: 241. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 10. 02:29

Az én háziorvosom egy fura emberke, nem tudom még hova tenni. Automatikusan felírta azt a keringésjavítót is, amit még sok más betegnek...és amelynek egyik mellékhatása a gyengeségérzés. Hát hogy a viharba lesz egészséges, aki szedi, hisz éppen hogy mozognia kellene???


Amikor vittem a több hetes vérnyomásnaplót, a jó leleteket, akkor meg örült.


Nincsen stressz körülöttem, illetve a problémákat nem tárolom magamban görcsként, hanem megoldom, vagy hagyom megoldódni. Erre jó szó az, hogy elengedem?


Úgy érzem, harmóniában vagyok, és amióta a fiam munkája is rendeződött, azaz pár napja tökéletesen boldog. Régen volt már ilyen, de bizisten rászolgáltam már, és megtettem érte, ami rajtam múlott.

242. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 240. - Guruljka)
2014. szept. 10. 00:07
Azt mondta nekem egy doki, hogyha kimész a napra és jól érzed magad, az legalább annyira normalizálja a vérnyomást, mintha bekapnál egy bogyót! Sőt! Sokszor még a napfény hatásosabb.
241. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 240. - Guruljka)
2014. szept. 10. 00:05
Igen, a kvalifikáltabb orvosok is az életmódváltást javasolják, nem pedig a gyógyszeradagok mennyiségét, arról már nem is beszélve hogy kellő mozgás mellett akár természetes úton, fokhagymával vagy fagyöngyteával is szinten tartható. Persze emellett ott van a stressz amit sokféleképpen lehet oldani. Például a mozgás, vagy önismeret, vagy pszichoterápiai munka. Nagyon sok múlik azon hogy a normális testsúlyodnál legyél, és ne legyen benned "ideg". Tehát a tested és a lelked is ki legyen egyensúlyozva.
240. Guruljka (válaszként erre: 237. - D7ba7bf7ff)
2014. szept. 9. 23:12
Nekem is volt magasabb, de ahogy lefogytam, visszaállt a régi alacsonyra. Én viszont kávé nélkül, eléggé kóvályogtam, félálomban... :D
239. Guruljka (válaszként erre: 238. - Derya)
2014. szept. 9. 23:11

Az a 80 gramm akkor jött össze, amikor két csirkecombot megettem. Betont is ettem volna, mert éhes voltam nagyon. :D Sok zöldség közé dugtam azért.


A zabpehelyben is van fehérje, összeszedegetem abból is, tojásból is, tejtermékekből is. Igyekszem a 60 grammot elérni, ma például nem sikerült, és nincs itthon most még sovány túró sem. A mai nap szénhidrát-hangsúlyosra sikerült, még a zsír sem sok.

Harmadik napja alszom keveset, mert a fiam az első reggeles hete van a munkában, és nem kerülök időben ágyba, utána meg már fél füllel az ébresztőt figyelem. Majd megszokjuk. De ilyenkor eszem több szénhidrátot, ma fél kanál cukor is benne volt. :D

238. Derya (válaszként erre: 236. - Guruljka)
2014. szept. 9. 22:48

te irtad, hogy 60-80 gr feherjet fogysztasz naponta... :-)

200 gr-ban 40 gramm van. :-)

akkor te mibol viszel be ennyit? :-)

237. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 235. - Guruljka)
2014. szept. 9. 22:36
Sokan mit irigykednének azért a felső értékért...
236. Guruljka (válaszként erre: 231. - Derya)
2014. szept. 9. 21:38

Köszönöm,elolvastam.


Bárki bármit is mond, nem eszem meg ennyi húst. Még amit tegnap írtál, a 200 gramm hús, nekem több napi adag, ha eszem is. Nem esik jól.


Ma egyáltalán nem ettem húst, csak két tojást és kevés joghurtot, a zöldségfélék és a zab mellett.


Még a családban sincs emésztőszervi vagy felszívódási zavar, sem nálam, sem más családtagoknál.


A mostani arányokat figyeltem meg mint a nekem leginkább kellemeset már 30 évvel ezelőtt is, és most is kis változással ezek az arányok a kellemesek. Tisztelek mindenkit, aki kutat és publikál, de nem érzem követendőnek, mert nincs rá okom, hogy a jelenlegin változtassak.

2014. szept. 9. 21:29

Mértem vérnyomást, kíváncsiságból.

111/55 volt.


Készítettem az angol szabályok szerint egy erős, friss teát, és megittam. (Finom is volt.)


20 perccel utána mérem:


109/58.


Kár belém... :D

234. Guruljka (válaszként erre: 227. - Derya)
2014. szept. 9. 21:27
Köszönöm szépen! Azért nem mentem el venni, mert kiürült a kassza holnapig. :D
233. angelic smile (válaszként erre: 225. - Derya)
2014. szept. 9. 19:30
Én valahol mintha ezt olvastam volna, de akkor keverem a szezont a fazonnal.
232. angelic smile (válaszként erre: 224. - Derya)
2014. szept. 9. 19:29

Köszönjük! :)

Élvezi hármunk figyelmét reggelente. A fiúk lesik apjuk minden mozdulatát és hogy mikor sérül meg, mert akkor apát fel kell kanalazni. Meg is kérdezte Enzo reggel, hogy ma nem jajgat apa? :D Imádom ezt a pasit! :)

231. Derya (válaszként erre: 216. - Guruljka)
2014. szept. 9. 18:12
230. Guruljka (válaszként erre: 229. - Derya)
2014. szept. 9. 15:28

Nem, félreértetted, nem agyalok rajta. Csak feltűnt a párhuzam. Az ember eltárolja az olvasott infókat és összehasonlítgatja, értékeli.

A Kék hold völgye egyik kedves olvasmányom, nagyon plasztikusan ábrázolja a tibeti szerzetesi életet. A rítusok ha nem tibetiek, akkor is jók. A többi csak irodalmi eset. :D

Nem tehetek róla, bölcsész hallgató vagyok. :D

229. Derya (válaszként erre: 228. - Guruljka)
2014. szept. 9. 15:18

nehez lehet neked, hogy ennyire ketelkedo vagy... :-(ű

neha igazan jobb, ha az ember egyszeruen csak elhisz vagy nem valamit...

minek ennyit agyalni, hogy valodi-e vagy sem?

ugyan ki tudna mar azt eldonteni es mi ertelme lenne????

2014. szept. 9. 15:12

Most, ahogy a videó elejét nézem, újra az a fura érzés fog el. Mármint ez az ezredes meg a tibeti kolostor.


Olvastátok A kék hold völgye c, könyvet?


Angol utazók csoportja keveredik egy tibeti kolostorba, kényszerűen maradnak ott egy darabig, de megszeretik az életformát. A végén kis fantasztikus beütés is van benne, de látnak 120 éves, fiatal és ránctalan embereket.


James Hilton az író, a könyvből készült filmet nem láttam. De a könyv nagyon jó, szint vágyik az ember Tibetbe. (Sajnos ez a könyvem is elveszett és még nem pótoltam.)

Ez a tibetis könyv mintha abból merített volna. Maga a kerettörténet is kicsit fantasztikus, erősen hasonlít a másikra, és nem vagyok abban biztos, hogy valóban tibeti és valóban rítus ez az öt gyakorlat.


Viszont jógagyakorlatnak hiteles, és valóban kiváló azoknak, akik nem akarnak vagy nem tudnak, nincs idejük komolyabban belemélyedni a jógába.

227. Derya (válaszként erre: 226. - Guruljka)
2014. szept. 9. 15:11
nem tudom, mi az oka, hogy nem mesz el venni, de addig is kuldok egy cseszevel. :-D
226. Guruljka (válaszként erre: 225. - Derya)
2014. szept. 9. 14:45

Én ma azért nem ittam kávét, mert nincs itthon, és kóválygok. Napi egyet, esetleg kettőt szoktam inni, ráadásul hosszút, de most nagyon hiányzik. Ittam már erős teát, mint régen, de most nem úgy hat. :(


No de viszont lehet, hogy pont a rítus jót tenne.

225. Derya (válaszként erre: 222. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 14:39

a kave egeszsegs, ha nem iszik 5-nel tobbet naponta. :-)

miert kene elhagyni?

224. Derya (válaszként erre: 217. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 14:37
szegenyke, jobbulast kivanok neki!
223. Ducimackó (válaszként erre: 222. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 10:56

Részemről a kávé elhagyása egyenlőre ki van csukva!

De tény, hogy kevesebbre van szükségem!!!

222. angelic smile (válaszként erre: 220. - Guruljka)
2014. szept. 9. 10:03

Igen, valószínű, hogy erről lehet szó. Ma ismét ezzel kezdte a napot, de már óvatosabban végezte a gyakorlatokat. :)


Mintha valahol olvastam volna, hogy a kávét el kell hagyni? Jól emlékszem?

2014. szept. 9. 08:21

Sziasztok!

Újabb beszámoló a 7-es ismétlésről.

Valami változott nálam.

Mire a 7. ismétléshez jutok, rendesen folyik rólam a víz.

A szívdobogásos szuszogás meg fokozatosan elmaradt.

De a 4.-et még mindig nem tudom rendesen megcsinálni..:(

220. Guruljka (válaszként erre: 217. - Angelic smile)
2014. szept. 9. 04:57

Nem szokás bemelegíteni. De lehet pár nyújtást csinálni.


Szerintem a fiúk erőből csinálták, úgy meg nem jó. Csak finoman nyújtani kell, szó szerint érzéssel.

Ez nem gimnasztika. :D

2014. szept. 8. 13:27

Sziasztok!

Részemről megemeltem az ismétlésszámot 7-re.

A 4. rítuson kívül mindegyik oké, nekem az 5. a megváltás. Imádom!

Gondolkodtam, hogy a 4. -et csak 5-ször csinálom, de aztán rájöttem, amúgy sem tudom tökéletesen csinálni, akkor nem mindegy? Ha 7, akkor 7 legyen mindenből. Kész. Punktum. Kíváncsi leszek, mikor jutok arra a szintre, hogy már az is megy. Eddig nem hagytam ki egyetlen napot sem. Remélem ezt majd 10 hét múlva is elmondhatom!

A hatását tekintve eddig semmi különös.

218. Barbine (válaszként erre: 216. - Guruljka)
2014. szept. 8. 11:00

Mielőtt vagy miután összekaptok a húsevésen, én is azt gondolom, mindent lehet és kell enni mértékkel, amennyire jól esik és rendelkezésre áll. Derya-nak igaza van abban, hogy egy alap soványka és vérszegény embernek kínlódás az energiát csak növényekből összeszedni. Én 4 évig voltam anno vega és visszaszoktam a terhesség alatt, igaz, aki szereti az állatokat, az megmarad a halnál, baromfinál és én sem eszem mást, mert a hús információ, benne van az állat félelme, mikor megölik és valami miatt én azt képzele, hogy az emlős jobban tud félni, mint a madár és a hal....De magyarázhatnánk az eszkimóknak is, hogy ne egyenek fókát, csak zúzmót, nem sokáig élnének....és hát Nepálban, Tibetben sem túl sok zöldség és gyümölcs terem.

Viszont zöldéget és gyümölcsöt sem eszem meg, ha külföldi és vegyszeres. Akkor inkább eszek télen savanyú káposztát és nem kell a primőr. És a hússal sincs baj, ha az a csirke boldogan kapirgált az udvaron, míg le nem vágták. A minőség, mérték és a szervezet igénye a fontos szerintem.

Ismerek és vegákat, akik feketére napozták az arcukat és sárgára aszalták magukat a napi 1 doboz cigi miatt.

Szép Napot Mindenkinek !

2014. szept. 8. 10:38

Beszámoló következik!

Mivel én nem csinálhatom a tibeti jógát a zUram ma reggel neki kezdett, mondván, hogy kipróbálja, ha már ennyit karattyoltam róla.

Szépen kimásoltam neki a youtube-ról és aláfestésként még egy meditációs zenét is rányomtam. Amikor hozzákezdett a két fiunk is bejött a nappaliba és áhítattal kérdezték, hogy ők is csinálhatják?

Minden kafául is ment egészen az 5. rítusig, mikor is miközben hátrafeszítette a kis drágám magát (:DDD), hogy majd ő megmutatja, a derekába belenyilalt. Alig tudtam szegényt felkaparni a földről. :( Mással is előfordult hasonló dolog?

Nem kellene egy kicsit bemelegíteni a ritus előtt?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook