Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük újra a Dukan diétát! fórum

Kezdjük újra a Dukan diétát! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
márc. 18. 08:08

Igen. És ezeket is segítsgl hivom.Nagyon rendes Töled hogy fekhívtad a figyelmem rá.

Cukkinis kence

Paprikakrém

Ajvár / nem a bolti/stb.

Ezek is szinesitik a menüt.Ráadásul nagyon egyszer gyorsan elkészithetö söt személyre lehetv szabni.

66. 55Judit (válaszként erre: 65. - 55Judit)
márc. 18. 07:55
Ismersz növényi kenyér kencéket? Ha lesz időd szemezgessél belőle mert nagyon jók vannak és egészségesek.
65. 55Judit (válaszként erre: 64. - Klarissza022)
márc. 18. 07:43

Ezt a zablepényt ma kipróbálom. Zabkorpa nincs itthon, de tönkölykorpa és zabpehely ige. Köszi.


Szoktam venni házi füstölt kolozsvári szalonnát. Azt megfőzve vékonyan szeletelem, vagy főve ledarálom és kenyér kencét csinálok belőle kicsi kefir vagy tejföl hozzáadásával. Igaz hogy sok kalóriás, de nekem néha belefér a változatosság kedvéért és nagyon finom. Le is fagyasztható kicsi adagokban.

márc. 18. 07:29

Folytatom a szemcsés sajttal. Már ma ezt ettem reggelire.Nagyon szeretem régen a ráma helyett is ezt ettem.A zablepényre ráteszem és még jobban jol lakom vele.

A lepény felét használom el. Ez csak 1 ek. zabkorpa. Csak csirkét eszem a pulyka felejtös.Végül nem is olyan rosszul zárolt a hetem. Most is megvolt a 60 dkg.Több mint 1/2 kg.

Lehet hogy a hét közepén több viz volt a testemben.Elég ha sósabban eszem.

márc. 17. 13:48
Néztem ezeket a felvágott készitményeket házilag de csak magam részére elég macerás.Aránylag kicsi adag kell hogy ne romoljon meg mert csak én eszem.Amiket leirtam azokat fogom enni. és a szemcsés sajt szinte megunhatatlan.Régen is ettem már. Csinálok zablepényt és azzal eszem. Másnap paradicsomos hal. Aztán lehet virsli.Az volt a baj hogy most leragadtam a sonkánál és nem váltogattam.
62. 55Judit (válaszként erre: 60. - Klarissza022)
márc. 17. 11:25

Mert azok a bolti szemetek tele vannak adalékokkal. Miért nem csinálsz magadnak otthon sonkát, felvágottat? Olyan egyszerű!


Baromfi párizsi: [link]

Csirkeszalámi: [link]

Csülöksonka: [link]


Mindegyiknél a jobb oldalon nézzél szét, mert rengeteg féle van.

nagyon sok éve nem eszek boltit.

márc. 17. 11:15
Hiába szeretm a pulykát azt sem kivánom. Most csak csirkét és halat eszem.
márc. 17. 11:13
nos eljött a pillanat besokalt a gyomrom a reggeli felvágottol.Hiába sonka lassan nem tudom megenne. Azért sok volt ez az id.Most virslit eszem akkor Milbana Cottage Ckeese / szemcsés sajt/ rántottát. Ezeket felváltve talán jo lesz.A sulyom is ezen a héten alig mozdult.
márc. 15. 11:15
az nem annyira publikus
58. klarissza022 (válaszként erre: 56. - 55Judit)
márc. 15. 11:14
irtam priviben is
márc. 15. 11:12

Még gondolkodom. A 14-10 böjt talán a edigi eredmény fenntartásához talán jo lenne.Most is este 5-6 ora után nem eszem.

Akkor du 5-töl reggel -is nem ennék.Ez símán kivitelezhetö.Még a dukan 3-ik szakaszával is menne.Itt ovatosan eszem de 5 után már nem. Reggel pedig 7 elött nem igen reggelizem.

56. 55Judit (válaszként erre: 55. - Klarissza022)
márc. 15. 11:04
Melyik része?
márc. 15. 10:34
Akkor meggondolando
54. 55Judit (válaszként erre: 50. - Klarissza022)
márc. 15. 09:40
Azt olvastam az időszakos diétával is akkor lehet fogyni, ha csökkented a kalória bevitelt. Tehát erre is figyelj, és még éheztesd is magad napi néhány órán át. Az éhezés viszont nagyon jót tesz, segíti a szervezetet tisztulni. Én ezt sem erőltetem, normál, egészséges étkezésnél magától is tisztul a szervezet rendesen. Erre van a májunk, vesénk. Ezeket csikunggal én úgyis egészségben tartom.
53. 55Judit (válaszként erre: 52. - 55Judit)
márc. 15. 09:34

Ritkán és módjával megeszem a haszontalan, sőt ártalmas ételeket is. Nem vagyok rá büszke, de időnként több kenyeret eszek mint szerintem kéne, kőttet is eszek bár sokkal ritkábban, kb. 2 havonta még lángost is sütök.


Tudom, lehetne szigorúbban is fogni magamat, de nincs hozzá kedvem.😜 Hol így, hol úgy.

52. 55Judit (válaszként erre: 50. - Klarissza022)
márc. 15. 09:30

Abban áll az életmód váltásom hogy a kezdeteknél elkezdtem a háztartási és kerti munkán kívül más mozgásformákat bevezetni a mindennapokba. Bő órányi gyors gyaloglás, tornák. A tornához nem volt kedvem, hanyagoltam, de aztán elkezdtem csikungozni, amit könnyedén beillesztettem a reggeli rutinomba mert ez tetszik.


Fokozatosan, cseppet se megerőltető vagy kényelmetlen módon csökkentem, vagy lecserélem a szerintem számomra egészségtelen, hasznotalan élelmiszereket egészségesebb változatokra. Könnyen, gyorsan készíthető recepteket gyűjtök, abból szemezgetek. Próbálok kicsivel kevesebbet enni.


Nagy vonalakban ennyi.

nem kell szakaszokkal foglalkozni, és előre azon törni a fejemet mi lesz velem ha ezt abbahagyom. Nem hagyom abba. Neked is valami hasonlóban kéne gondolkozni. Persze tudom az aktív élet, sok kötelezettség, család mellett nagyobb kihívást jelent mint nekem, de ha elég erős a motivációd, biztos hogy megoldod.

márc. 15. 07:44
Bocsi a helyesirási hibákért a gépem elég régi sok betüt nem tudok vele irni.
márc. 15. 07:43
Én imádom az airfryerem. Nagyon hasznos bár az enyém se nagyon nagy teljesitményü.Mondjuk nem is nagy adagokat csinálok csak magam számára mert a férjem nem eszi meg a baromfit.Ezért is nehéz 2 felé fözni. Nálad miben áll az életmod váltás.Én már 7-id hétbe lépek a második szakasszal és gondolkodom mikor kezdjem el a 3-ikat.Ott több az engedmény. most a zöldséges napokat tartom ünnepnek.Ha véége lesz a dukannak nekem is kell valami kezdenem mert félek hogy visszajön amit leadtam. Néztem az idöszakos diétát is de nem tudom mennyire hatásos.
49. 55Judit (válaszként erre: 43. - Klarissza022)
márc. 14. 13:10

Isteni lett a csirkém! Belül puha, kívül ropogós.


Bevallom én nem dukanozok, csak egészséges receptek után kutatva néztem be ide és figyellek!!! Ügyes vagy és kitartó, amihez gratulálok.


Az airfryerem még szinte új és kicsi a teljesítménye, ezért nálam 45 percig tartott a sütés, és rajta volt a bőr is a csirkén. Ez ropog. Nekem belefér, és egy kis zsiradék nem árt, az én mumusom a szénhidrát.


Sok éve nem diétázom már, mert amikor visszatértem az eredeti étkezéshez, ugyanaz lett az eredmény mint előtte. Ezért életmódváltásban vagyok elég régen. Ez működik nem csak fizikailag, lelkileg is.

Finomakat eszem, újabban csikungozok is. Ezek jó hatással vannak rám, élvezem.🙂

48. 55Judit (válaszként erre: 47. - Klarissza022)
márc. 14. 11:09

Én nyers fogyasztásra a DM-ben veszem, mert ott van a legfinomabb kókuszzsír. Szinte eteti magát. 😜

Főzésre a szagtalanítottat használom és olíva étolajat, aminek 3.200-ról 5.000-re most emelték az árát a LIDL-ben. Felháborító, de nem fogok akkor sem olyan olajakat használni, ami dugig van omega6-al és hidrogénezett.

47. klarissza022 (válaszként erre: 46. - 55Judit)
márc. 14. 10:37
igen.
46. 55Judit (válaszként erre: 45. - Klarissza022)
márc. 14. 10:01

Köszi!

Tudtad hogy a kókuszzsírnak fogyasztó hatása van? Csökkenti az éhségérzetet, nem lesz belőle testzsír, segíti a zsír lebontást, könnyíti az emésztést, azonnali energiát szolgáltat, és számtalan jótékony hatása van.

45. klarissza022 (válaszként erre: 44. - 55Judit)
márc. 14. 09:49

Hozzávalók:

kaliforniai paprika (lehet sárga, piros, zöld, vegyesen)

paradicsom

lilahagymakevés fokhagyma

uborka

őrölt fehérbors

tabasco szosz néhény csepp

Worcestershire-szósz 1 mokkás kanál

Nem írok mennyiséget, mindenki ízlésének megfelelően készítse. Lehet benne sokkal több a paprika mint a paradicsom, vagy akár egyforma mennyiség is. Koktélparadicsomot is szórhatunk közé, vagy kemény húsú normális paradicsomot szeleteljünk fel hozzá.

Ez a zöldség saláta

44. 55Judit (válaszként erre: 43. - Klarissza022)
márc. 14. 09:47
Köszi. További sok sikert neked!
43. klarissza022 (válaszként erre: 41. - 55Judit)
márc. 14. 09:31

Csak besozom kicsit bevagdosom és igy ropogosra sül.2X15 percig sütöm de közben megfordítom. Csak ecsettel megkenem a hust.

Én is ezt csinálok ma és nyers zöldséggel.Abba amit lehet mindenféle zöldet teszek.

42. 55Judit (válaszként erre: 41. - 55Judit)
márc. 14. 08:31
Ma csinálnék.
41. 55Judit (válaszként erre: 34. - Klarissza022)
márc. 14. 08:08
Forrólevegős sütőben hogy készíted a filézett csirkecombot? (előkészítés, hőfok)
40. klarissza022 (válaszként erre: 39. - Matrica84)
márc. 14. 07:53
Probáld meg keverni a hust fele-fele arányban darált marhahussal. Ha ezzel sem megy tegyél bele 1/3-ad disznohust. Igaz ez nem az engedélyezett husok között van de ha igy megeszed jobb mint a semmi.Van amikor nem kapok baromfi sonkát akkor marad a diszno.Ha csak tudok friss felvágottat veszek nincs benne annyi tartosito.
márc. 13. 21:15
Köszönöm a recepteket; meg is csináltam a "Dukan-csirkepörköltet". :) Variáltam egyébként eddig is (a pulykafasírttal az volt a bajom, hogy alapvetően nem igazán szeretem ennek a húsnak az ízét, és a nekem kedves fűszerek sem "takarták" eléggé, meg hát az állaga értelemszerűen elég száraz - de azért megeszegettem).
márc. 12. 08:36
Csak még annyit.Senki se higgye hogy nem inog meg a hitem. Ha a sulyom nem mozdul söt többet mutat a mérleg mert iyen is van.Ilyenkor annak örülök ha ott megáll.Mert a szervezeted ellenáll ennek a diétának.Ezt a sulyt nem néhány hét alatt szedted össze az is évek " munkája" volt.Furcsa de igy van. Aztán a jól ismert illatok szintén csábítanak.A kenyér szerencsére már nem de egy jo pizza rántott hus az más.De tudom hogy 1-2 hónap mulva már ehetek belöle.Ha nem is sokat hetente egyszer.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook