Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kezdjük újra a Dukan diétát! fórum

Kezdjük újra a Dukan diétát! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
ápr. 18. 14:32

Hú lányok! Interjúkat nézek Dr. Tóth Tamással a Youtubeon. Le se merem írni mennyire rossz döntés kigugliziott diétákkal lefogyni.

Azt is megtudtam, a celebek akik állításuk szerint fogyasztó tablettákkal fogytak le és beszélik rá a jó népet, milliókért beszélnek a tabletták mellett de ők nem azzal fogytak le! Most is az obezitológust hallgatom, nagyon tanulságos. Ha időtök lesz, érdemes lenne rákeresnetek 1-1 beszélgetésre.

96. 55Judit (válaszként erre: 93. - Klarissza022)
ápr. 18. 08:22
Csillagfürt csak gyakorlatban csatlakozott, nem beszél róla.🙂
95. 55Judit (válaszként erre: 94. - Klarissza022)
ápr. 18. 08:21

Nagyon ügyes vagy! Kár hogy nekem az ilyen nagyon odafigyelős étkezések nem fekszenek. Főleg most leszek bajban az evéssel hogy itthon lesz fiam egész nyáron és bizony ha kedvére főzök, én annak a látványától is hízok.


Előrelátóként az este megkerestem azt az oldalt ahonnan valamikor az étvágycsökkentőt és a fehérjét vettem, aminek olyan az összetétele hogy étkezést lehet vele kiváltani. Akkor azért kellettek ezek mert megállás nélkül ettem. Ha nem, akkor kínzott az éhség. Nagyon hatásos cuccok, de nem a nyugdíjamhoz árazták.

Most megint rendeltem hogy ellen tudjak állni a kísértésnek. Én már koromnál fogva sem ehetek bármit és bármennyit. A vacsorát legalább a fehérjével letudom. Még desszertnek is megfelel annyira finom.

ápr. 18. 07:42

Mg most is fogyok.Közel 8kg amitöl megszabadultam.Pedig a 3-ik szakasz nem a fogyástol szól.Arra gondolok hogy nem eszem sem kenyeret, sem péksüteményt taln ez az oka. Mondjuk nem is akarok.Aránylag rövid idö alatt lehet késziteni a megfelelö lisztböl valamilyen pogit vagy lepényt.Most pl tk lisztböl csináltam indiai kenyérlepényt.

Holnap pitát csinálok durum lisztböl.Igaz a liszt mennyiségét mérem hogy ne legyen tul sok.2-3 ek. az egész.

De csk igy lehet.

93. klarissza022 (válaszként erre: 89. - Csillagfürt3)
ápr. 17. 10:59

Szia!

Az elöbb Juditot jelöltem be pedig Neked szántam az üzenetet.Mellényultam.

Én azért is választottam ezt a diétát mert nem akarok semilyen gyogyszernek minösülö terméket szedni. Nekem ez a diéta igen hasznosnak bizonyult.

ápr. 17. 07:17
Bocsi a gépemnek lelkivilága van nem igen szereti az "é" betüt és még nehányat.Elég öreg már.
91. klarissza022 (válaszként erre: 90. - 55Judit)
ápr. 17. 07:15

Örülök Neked és segitek ha kell. Én már a harmadik szakaszban vagyok de még elég sokáig.Még több mint 60 napom van hátra. Ha olvastad a dita lényegét tudod mi ez.

Minden leadott kg után 10 napig kell tartani. Elg sok mindent ehetek de megszoritásokkal.Irjál ha kérdésed van.

90. 55Judit (válaszként erre: 89. - Csillagfürt3)
ápr. 16. 18:32
Csak Klarisszához, mert én nem diétázok. Viszont ő is végez nem soká.
ápr. 16. 17:42
Sziasztok.....Màtól èn is csatlakoznèk hozzàtok.
88. 55Judit (válaszként erre: 87. - Klarissza022)
ápr. 15. 14:56
Könnyű fegyelmezettnek lenni ha nincsenek komoly megszorítások. Nekem nincsen. Sőt, ma ettem egy csomó sóskát, de nyírfacukorral volt édesítve, lisztes habarás helyett pedig nyílgyökér liszttel sűrítettem. Ennek magas a rezisztens keményítő tartalma, sok ásványi anyagot is tartalmaz. Olvassál róla ha nem ismered: [link]
87. klarissza022 (válaszként erre: 86. - 55Judit)
ápr. 15. 10:11
Nagyon fegyelmezett vagy.Nekem segitség ha leirják mit csináljak és hogyan.Lehet hogy ez is szigoru de tudom hogy mihez tartsam magam.Tegnap zürös napom volt igy ma tartom az ünnepi menüt.Ezt ki kell élvezni és ha gondom van nem jó.
86. 55Judit (válaszként erre: 85. - Klarissza022)
ápr. 14. 16:08

Nálam nincs tiltólistán semmi, esetleg a nagyon ártalmasnak gondoltat minimálisra csökkentem. Ilyen a cukor, helyette nyírfacukor van, és nagyon keveset használva azt is. Bagetteket sütök, 90 dkg lisztből, amiben 40 dkg tk. tönköly, és 50 dkg fehér liszt van. Régebben használtam durumot is, de jobb a tönköly nekem. Csak elvétve sütök süteményt, mondjuk 2-3 hónapban 1x. minimális édesítéssel. Ez is váltásnak számít a régiekhez képest és a több zöldség fogyasztás is a szénhidrátok rovására. Kicsivel kevesebbet is eszek. Ez gondolom köszönhető az anyagcsere fokozó készítményemnek is, és szedek máj regenerálásra is. Nem vagyok beteg, de ezek segítik a máj munkáját, és stabilan tartják a vércukorszintet. Ez is kell hogy ne hízzak. Bevezettem a majdnem minden napos gyors gyaloglást, és február 1.-e óta csikungozok is. A gyümölcs evést kéne még lejjebb redukálni, de az nem nagyon megy ha itthon is beindul a szezon.

Néha fogyok kicsit, aztán stagnál, de legalább nem hízok. Ezt volt nehéz megállítani.

ápr. 14. 08:17
Neked miben áll az életmod váltásod. Most nekem mg kb 2 honapig tart ez a diéta. Aztán már csak a FF csütörtököt kell betartani.Nos én ettöl félek. Szerintem a fehér liszt és a cukor elhagyása segitett a legjobban, amit ezután is tartani fogok.Az én mozgásom a gyaloglás és biciklizés. Néha fáj a gerincem és gerinctornát is végzek.Kiváncsi vagyok mit változtattál az étkezéseden még akkor is ha a suly lassaban megy le.Valahol azt olvastam hogy add le a sulyod 10%át és sokat tettél az egészség felé. Ez a gondolat motivált.Könnyebb a mozgás és a vércukor szint és vérnyomás is jobb.Ami a koromat illeti közelit a tiédhez.
84. 55Judit (válaszként erre: 83. - Klarissza022)
ápr. 13. 17:57

Én ezt a sok macerát képtelen lennék betartani. Az én többletem igaz hogy sokkal lassabban megy lefelé mint a tied, de ehhezt az életmódváltásnak köszönhetem. A mostani rendszer nekem már így marad, esetleg ha kitalálok még valamit, azt is véglegesre változtatom. De nem hiszem hogy lesz még ilyen. Mindjárt 70 vagyok, esetleg a sportra kell kicsit jobban ráfeküdni.

Fáradt vagyok. Most tanultam egy gyors energizáló technikát. Hátha hosszú távon is jó lesz.

ápr. 13. 16:06

Ma már tésztát ettem. és sütöttem rá zöld füszerrel paradicsomot.Szigoruan mértem 20 dg / fözött tészta durum /

Várom a futárt mert rendeltem olasz tésztákat /durum/. Nem tudom hogyan csinálják de nagyon laktato a 20 dkg.Kértem még ch mentes tésztát is.Ma vettem tk tönköly lisztet és durum lisztet is. Majd keverem zabkorpával a pogácsánál. Nem akarok kenyeret enni. Nagyon ovatos vagyok s még most is lement 20 dkg. Igy -7.4 kg tartok.Ez csak ugy ment le hogy észre sem vettem.De nagyon jo.

82. klarissza022 (válaszként erre: 81. - 55Judit)
ápr. 7. 15:58
Épp ezért idözitettem igy. Most már lehet gyümölcsöt enni. Nekem azért volt jo hogy leszoktam a kenyérröl.Mindenkinek más válik be. Erre a 70 napra kell vigyázni még annak ellenére hogy sok mindent megehetek. Megvannak az adagok hogy naponta vagy hetente hányszor ehetek és mennyit.Van amit csak hetente csak egyszer ehetek. De gyümölcsöt napi egyszer kb ökölnyi alma nagyságot.Burgurt heti egyszer és keményitöt stb.
81. 55Judit (válaszként erre: 80. - Klarissza022)
ápr. 7. 12:55
Meghalnék ezen a diétán! Mindjárt érik az eper, a málna, a faeper, aztán kezdődik a füge. Kilószám eszem mindet.
ápr. 7. 11:00

A harmadik szakaszban elöször az almához nyultam.Tegnap megettem egy fél almát.Aránylag nagy volt és a másik fele padig ma jön.Holnap 20 dkg burgurt eszem meg. Nagyon lassan szoktatom magam az uj megengedett ételekhez.Ami humoros reggel a mérekezésnél .7.2 kg minuszom volt és nem 6.7 kg.

Ez lehetett víz vagy mosdo is.Én 7 kg könyvelem el igy 70 napig kell a harmadik szakaszt csinálni. Jo mert jönnek a gyümölcsök. Nagyon szeretem a nektarint és megengedett 1-2 db nagyságátol függ.

79. klarissza022 (válaszként erre: 78. - 55Judit)
ápr. 6. 10:27

Biztos ismered a Dukan diétát most 70 napig csak meghatározott rendszer szerint ehetek.Igaz engedélyezett a kenyér de nem akarok azt enni. A Te fajta pogácsát fogom enni helyette és a Dukan lepényt.

Egy életmod változtatásra van szükség.

78. 55Judit (válaszként erre: 77. - Klarissza022)
ápr. 6. 09:18
Nagy meló a fogyás az biztos. Súlyt megtartani még nagyobb. Remélem ügyes leszel benne.
ápr. 6. 08:17
Ma térek át a harmadik szakaszba.6.7 kg a fogyásom. Szerettem volna a 7 kg-ot de 2 hete alig mozdul a sulyom.Igaz ezzel már jol érzem magam.Mondjuk igen látványos is. Olyan helyekröl ment le a suly / pocakom/ ami kicsit zavaro volt.
márc. 29. 09:56
Nos kész van az ünnepi menü. Leves második süti. Ugy érzem nem csábulok el.
márc. 29. 05:46

Na reggeli bagoly vagyok.

Nagyon rosszul alszom az utóbbi idöben.Még mindig a második szakaszban vagyok, és csak tervezés szintjén a harmadik szakasz.Szép lassan megy le a suly rólam van hogy 60 dkg 1 hét, van hogy csak 30.De nem is aggodom. A végeredmény a lényeg.Nem csinálom az idökapus böjtölést mellette az mert buta dolog lenne.Igy is elég a szervezetemnek ez a diéta.

márc. 20. 15:54
Nekem a reggeli meg viz tökéletes. minde reggel éhgyomorra 2 dl. Ki kell probálni.
73. 55Judit (válaszként erre: 72. - Klarissza022)
márc. 20. 14:20
A konjak nekem olyan brutális rost, hogy bármennyit iszok rá, olyan szorulást csinál majd meg zavarodok.
márc. 20. 13:28
Lehet hogy összebeszéltünk de én is csirkerörköltet csináltam Csak konjak tésztával.Finom volt.
márc. 20. 10:25

Most zabkorpás zablepényt készítettem, és szemcsés sajttal, szárzellerrel ettem.

Délben csirkefar pörkölt lesz diétás nokedlivel: [link]

márc. 18. 09:50
Én is szeretem a zellerszárat joghurtba mártogatva.
69. 55Judit (válaszként erre: 65. - 55Judit)
márc. 18. 09:45
A zabos lepény finom lett, nem volt mit rákenni, kefirbe reszeltem fokhagymát és azzal ettem. + zellerszár, és a kertből fodroskel.😄
68. 55Judit (válaszként erre: 67. - Klarissza022)
márc. 18. 08:44

Természetes hogy segítünk egymásnak ha már itt vagyunk. :)

Én is örülök hogy újat tanultam tőled. Bár ezt a zabos kenyeret hasonlóképpen ismertem már vegán formában:

[link]


Készítem a kencét babkonzervből is magyaros, vagy zöldfűszeres formában. Most a megyvehagyma szezonban készítek pesztót belőle, gyors, és hűtőben kis üvegekben sokáig eláll. A hummusz is értékes reggeli, 1 konzervből 3-4 napra is elkészítem.


A padlizsánom kikelt, alig várom hogy az is érjen van vele több receptem is. de ha nem bírom cérnával, megveszem a boltban is, csak az itthoni biót jobban dijjazom.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook