Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kevésből fogyni nehéz... fórum

Kevésből fogyni nehéz... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1989. Gubóka
2011. szept. 17. 08:04
hol veszitek a zabpelyhet? ahol lattam ott 100grammban 300kcal volt...nem 30 amit miel irt :S
1988. blablabla45 (válaszként erre: 1987. - Brad)
2011. szept. 16. 21:48
én nyersen szoktam enni :) állni hagyom benne egy órát v félórát és jól megpuhul benne :D én szeretem úgy..:) de am főzni is szoktam néha tejjel..de nekem joghurttal jobban bejön :)
1987. Brad (válaszként erre: 1983. - Blablabla45)
2011. szept. 16. 20:59
de nyersen eszed a zabpelyhet vagy megfözöd elötte? En nem birom addig lenyelni, amig ropog... :))) ez vmi fobia, mert ha a joghurtban is van valami ami nem gyümölcs, akkor mar nem eszem meg. :D
1986. Brad (válaszként erre: 1984. - Gubóka)
2011. szept. 16. 20:57
de en szeretem az almas lepenyeket is. (linzertesztasat sok dioval... :P )
1985. Brad (válaszként erre: 1984. - Gubóka)
2011. szept. 16. 20:56
egyszer volt nekem is egy hasonlo receptem, szinten ilyen zabpelyhes almas volt, de az edesitöszerrel keszült es mikroban kellett mesütni. Iszonyat jo volt. Jo szaftos... :)
1984. Gubóka
2011. szept. 16. 18:44
fu az elso nagyon jol hangzik...egyszer talaltam egy almas morzsas sutit es elveszett a receptje pedig rettenetesen fincsinek hangzott ez ahhoz hasolo :)
2011. szept. 16. 18:35
zabpehely <3 :DD imádom ma énis azt ettem joghurttal meg reszelt almával :DD nyamm
1982. Brad
2011. szept. 16. 14:54

Szerintem a zabpehely legjobb baratjai: tej, alma, mez... :)


Mindet meg fogom csinalni!!


Jo etvagyat! MahlZeit! :)

1981. Brad
2011. szept. 16. 14:53

3. recept:


Zabpelyhes trüffel recept


hozzávalók 2 főre:


Masszához:


-2 pohár zabpehely

-1 pohár cukor

-1/2 pohár kókuszreszelék

-1/2 pohár víz

-8 dkg vaj

-rumaroma (elhagyható)


Forgatáshoz:


-kakaópor (vagy bármi más ízlés szerint)

mérőpohár= 150 g-os joghurtospohár


1.A hozzávalókat kimérjük, és egy edénybe rakjuk. És tűzhelyen melegíteni kezdjük.


2.A tűzhelyen addig melegítjük, míg a vaj nagyrésze el nem olvad, majd elzárjuk alatta a lángot, és a vaj teljes elolvadásáig kevergetjük.


3.10 percre hűtőbe rakjuk (vagy amíg meg nem dermed a massza), majd golyókat formálunk belőle, és meghempergetjük a kakaóporban.

1980. Brad
2011. szept. 16. 14:51

2. recept:


Zabkása-mézes-fahéjas almával recept


hozzávalók 2 főre:


-10 dkg aprószemű zabpehely

-fél l tej

-1 ek cukor

-1 cs vaníliás cukor

-1 óriási/ 2 kisebb alma

-1 tk fahéj

-1 ek méz

-kb 1 dl víz


1.Tegyük fel a zabpelyhet a tejben a cukorral és a vaníliás cukorral főni.


2.Kis lángon, gyakran kevergetve főzzük meg. (Ne hagyjuk magára, és kevergessük, mert könnyen leég. Ha megfőtt, kb. tejbegríz sűrűségű lesz.)


3.Szeleteljük fel az almát, tegyük egy serpenyőbe.


4.Adjunk hozzá annyi vizet, hogy az almák alja nedvességben álljon.


5.A mézzel és a fahéjjal folyamatos kevergetés mellett pároljuk meg az almát.


6.A zabpelyhet kis tálkákba szedjük, rákanalazzuk a mézes almát.

1979. Brad
2011. szept. 16. 14:49

Zabpelyhes örület visszater!!!!


1. recepet (ami sztem megerdemli az elsö helyezest):


Zabpelyhes-almás süti recept


hozzávalók 8 főre:


-500 g apró szemű zabpehely

-1 kg savanykás alma

-100 g durvára vágott dió

-100 g vaj

-2 tk őrölt fahéj

-csipetnyi só

-zsemlemorzsa (a tepsi hintéséhez)


1.Az almákat megmossuk és héjastul a reszelő nagyobbik lyukán lereszeljük.


2.Összekeverjük a zabpehellyel, dióval és az olvaszott vajjal. A sóval és a fahéjjal ízesítjük. (Legegyszerűbb kézzel "összegyúrni".)


3.Egy 25x35 cm-es tepsit kivajazunk és zsemlemorzsával hintünk. Ebbe tesszük a masszát, amit a kezünkkel egyenletesen szétnyomkodunk.


4.180 C-os sütőben kb. 30 perc alatt megsütjük.


5.A tepsiben hagyjuk kihűlni, majd felkockázzuk és tálaljuk.

1978. Brad
2011. szept. 16. 08:58

Mindjart megyek a kislanyaimtol elbucsuzni. Ez olyan szomoru...


Szomoru itt minden most.

A baratom eladta a lakasat, amihez erzelmileg nagyon-nagyon füzödött. Eladta az összes butorat es meg az autojat is. Szoval tiszta lappal akar kezdeni.


Nekem meg ma reggel sikerült vegre lemennem 50 kilora.... Mar 1,5 kilot fogytam a nyaralas ota ugy, hogy tele vagyunk szülinapos nagyot kajalos programokkal. :)


Ja es ugy olvastam, hogy hetföre otthon is megerzkezik az ÖSZ. :) En szeretem az öszt, mert az azt jelenti, hogy mar lassan itt a TEL, ami a kedvenc evszakom. :) Itt tegnap mar csak 17 fok volt...

1977. Brad (válaszként erre: 1976. - Miel77)
2011. szept. 16. 08:49

de ott vannak nagyon finom pizzak is...

sztem a pizza nem annyira veszes, ha nem minden etkezesre azt eszed. :)

Meg vannak finom fagyik is... :)


Es sok nagyon fincsi salatajuk amiket erdemes megkostolni! :)

1976. miel77 (válaszként erre: 1975. - Brad)
2011. szept. 15. 11:57

Én is remélem, hogy jóóó lesz :) már várom :)

Jajj a zabálástól én is félek :(( nem akarok plusz 3 kg-t. Mondjuk horvátban épp nem a lángos-pizza-tészta a jellemző, sok halat kellene enni :)

1975. Brad
2011. szept. 15. 10:31

Igen, en is jo nyaralast kivanok! :))

Tök jo lesz, nem lesz mar szinte senki, vege a szezonnak, viszont meg kellemes meleg lesz :) Nagyon jo idöben mentek szerintem! :)


A nyari zabalasrol nekem mar van tapasztalatom! Kemeny 3 kilos tapasztalatom van, ugy hogy tudom mit nem szabad enni es hogy a lehetösegekhez merten sokat kell uszni! :D

1974. Gubóka
2011. szept. 15. 06:50

minen nap bent vgyok, de szerencsere nem kell 5kor kelnem...:D


mozgas meg van, ma is emgyek karate edzesre. nagyon kemeny, ket napja voltam és most is erzem, peig azert rendszeresen mozgok és erzem h izom lazam van...:D


jo nyaralast miel :)

1973. miel77 (válaszként erre: 1971. - Brad)
2011. szept. 15. 00:28

húú ez izgi, mindjárt költözöl akkor. Én meg kint leszek horvátban ekkor, nyaralok végreee :)) ma is ahhoz intézkedtem egész nap, tök fáradt vagyok. Péntek-szombat suli lesz, aztán hajnalban indulásss, szóval most 1 hétig ritkán leszek.

jóóó éjt, megyek is csicsikálni!

1972. miel77 (válaszként erre: 1969. - Brad)
2011. szept. 15. 00:27

Mit csinál az Thaiföldön, főleg nélküled? :( miért nem vitt magával??


Hahááá most már lájkolhatlak facebookon :))))))))

1971. Brad (válaszként erre: 1970. - Gubóka)
2011. szept. 14. 20:14

19-en kezdek. 2 hetig a csaladnal lakom majd, mert az alberlet csak okt. 1-töl lakhato.

Amugy semmi extra. masik munkat meg mindig nem talaltam. mindig visszautasitanak.


Nalad palya? Suli milyen? :) Meg mindig koran kelsz? :D :D :D

1970. Gubóka
2011. szept. 14. 17:25

2 het nem olyan veszes az, hoz majd neked szuvenirt :))


mi a helyzet a meloval?

1969. Brad
2011. szept. 14. 17:00

Elment a pasim Thaiföldre 2 hetre. :( Lement a terkepröl. :(

Egyedül vagyok megint, mint a kisujjam... en es a Sacher torta...

1968. Brad
2011. szept. 13. 10:05

ez olyan aranyos, a vicces topikban olvastam:


"A búzavirág és a pipacs beszélget:

Szeretsz?

Szeretlek.

Akkor hívom a méhecskét."

:-)

1967. Brad (válaszként erre: 1964. - Gubóka)
2011. szept. 13. 09:55

En ezt csinaltam folyamatosan kiskoromban, hogy siman kimenetm szombaton is a buszmegalloba, hogy felszalljak az iskolai buszra. :D Mindig anyu jött ertem csipas szemekkel... :D


De ez nagyon jo!!! :)))) Jot röhögtem!!!! :))))

1966. miel77 (válaszként erre: 1964. - Gubóka)
2011. szept. 12. 21:12

hmm :))))))))))) nahh ezen most marha nagyot röhögtem, hány like-t kaptál a facebookon??

Hihetetlen, hogy bírtál felkelni ilyen simán?? De komolyan nekem eszembe sem jutna, hogy meghülyül az óra.. max lemerül az elem, vagy vmi :)))

1965. Gubóka
2011. szept. 12. 19:18
idiota vagyok :DDDD
1964. Gubóka
2011. szept. 12. 19:18

en meg lanyok bemasolom mit csinaltam ma, facebookra kiirtam csak nincs kedvem urjairni... :D


Ma reggel vekkere keltem 6órakkor. Összekészültem, néztem a telefonon, számítógépen 2:30 mondom biztos mágneses vihar volt és meghülyültek az órák.. (no comment) Elindultam szépen egyetemre, lépcsőházból fordultam vissza, mikor láttam h kint csuma sötét van. Visszamentem, megnéztem neten a pontos időt, kiderült hogy hajnal 3 van.


A legszebb az egészben, hogy hamarabb jutott eszembe hogy mágneses vihar miatt meghólyült minden mint az, hogy rosszul állítottam be előző este félálomban a vekkeremet... És képes voltam hajnal háromkor elindulni abban a tudatban h már menni kell idő van... EPIC FAIL :DDD

1963. miel77 (válaszként erre: 1962. - Brad)
2011. szept. 12. 15:10

Nah Te is rászánod magad a mozgásra?? Ami késik nem múlik, szóval hajrááá :))

nem vagyok nagy csokis meg édességes, szóval előttem állhatna napokig is egy torta, megkóstolom, hmm finom, eszem egy kicsit belőle aztán jól van :) :) bezzeg a fagyi... az hipp-hopp eltűnik!!!

Tiszta kóma vagyok itthon ülök egész nap, ha kimarad 1 éjszaka alvás, mindig kell 2 nap mire magamhoz térek. Csüt. óta nem tornáztam... lassan ideje lenne!!

Vasárnaptól nyaralok!!! Hurrráááááá :))))) már remélhetőleg biztos, le van foglalva a szállás!!

Nahh ott mi lesz a kajával? Lehet plusz 5 kg-val jövök vissza :(

1962. Brad
2011. szept. 12. 14:21

Sacher tortat sütök...

:))


Iszonyat tömeny mar a tesztaja is... Nem tudom hogyan fogom tulelni...


19-en költözöm Becsbe.


Es ugy döntöttem, hogy most nem erdekelnek a kilok, mivel Becsben ugy sem lesz annyi penzem, hogy kajat is vegyek magamnak (marmint Meki, meg fött kaja stb.) es amugy is stresszelni fogok mint allat, tehet pikk-pakk le fog menni...


Meeeg, nagy tervem, hogy veszek havi berletet a konditerembe es eljarok oda... minden delelöttöm szabad lesz, ugy hogy csak a penz szabhat gatat terveimnek. :)

1961. blablabla45 (válaszként erre: 1960. - Gubóka)
2011. szept. 11. 13:54

nekem 40km csak az odaút..:D szal buszos vok :DD de azért 30kmt letekerni :D nem semmi :D

nem biztos h zsírban híztál lehet izom ment rád..ugye az több mint a zsír..szal nem kell elkenődni :D egy kis nasi meg amúgy is belefér sztem :D én ma hagymás lepényt sütöttem...és hát lecsúszott egy kisebb kocka..de ennyi kell :DD majd lehet ma még elmegyek futok egy kicsit. :D

1960. Gubóka (válaszként erre: 1959. - Blablabla45)
2011. szept. 11. 08:09

miylen messze laksz? nekem odavissza 30km. :))


en most ideg beteg vagyok, 40percet tornaztam tegnap és hiztam 3dkgot a merleg szerint, nem ertem ezt..mondjuk kicsit nassoltam, de nem veszesen!! jobban kell figyelni, csak rohadt bosszanto...h 40perc rubint reka torna se eleg ahhoz h ne hizzak..akkor tenyleg sokkal tobbet eszem mint kene...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook