Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


95. kriszta773 (válaszként erre: 94. - LiliAle)
2014. máj. 11. 15:24
ezen felbuzdulva én is teszteltem kíváncsiságból (nekem rózsaszín), mert én szakaszos ketót csinálok, pár nap abban, pár nap szénhidrátban :) de úgy látszik, megmarad az alatt is enyhén
94. LiliAle (válaszként erre: 92. - Kriszta773)
2014. máj. 11. 15:12
Engedélyezett a zsíros tejtermék, sajtok, tejföl, joghurt stb.. Megeszem én a húst, csak a kevésbé zsírosabbakat. Inkább vajban sütöm ki őket, finomabb is és a zsír is megvan. Tettem képet a naplómban a mai ketózis tesztemről, ég a zsír, pozitív a teszt!! :)
93. kriszta773 (válaszként erre: 90. - Gribedli***)
2014. máj. 11. 13:01
én szeretem nagyon a sült szalonnát és mindenféle husit :) számomra nem is megerőltető az ilyen diéta, másmilyet meg lehet, hogy nem bírnék sokáig tartani. mindenkinek meg kell találnia azt, amit életmódszerűen tud tartani, nemcsak időszakosan :)
92. kriszta773 (válaszként erre: 91. - LiliAle)
2014. máj. 11. 13:00

akkor nem biztos, hogy ez a diéta neked való :) mert csak úgy érdemes csinálni, ha legalább az alapját hosszú távon bírod, különben ha abbahagyod, minden a régi lesz. mert a kávétejszínt is idővel meg lehet unni, ha nagyrészt csak ilyesmiből pótlod a zsírt :(


nem tudom, az alap ketoban mennyire engedélyezettek a tejtermékek, de azokból is lehet esetleg szemezgetni

2014. máj. 11. 12:11
Igen az a baj, hogy nem szeretem ezeket a zsíros húsokat. Múltkor az oldalastól majdnem kijött a belem. A magvakat könnyen megeszem, a kávémat is jól felöntöm tejzsínnel. Nem olyan könnyű összehozni ennyi zsírt kenyér nélkül...:)
90. gribedli*** (válaszként erre: 89. - Kriszta773)
2014. máj. 11. 08:40

Gondolom, azert irta, mert pont ezeket nem szereti. Én sem vagyok oda a szalonnaert vagy a zsirban tocsogo oldalasert. Minden heten eszem oldalast, megis lesutom a zsirjat. A szalamikat se nagyon csipem.


Persze, konnyu mondani, hogy melyikek a zsiros kajak, csak nem mindenki szereti.

89. kriszta773 (válaszként erre: 84. - LiliAle)
2014. máj. 10. 20:32
a zsírbevitelt növelheted például szalonnás tojásrántottával is :) vagy választhatsz olyan husikat, amikben eleve ideális a zsír-fehérje arány, például lapockából fasírt, vagy oldalas, ehetsz töpörtyűt is :)
88. LiliAle (válaszként erre: 86. - Gribedli***)
2014. máj. 10. 20:13

Amellett, hogy a sok zsírt nem mindig sikerül könnyedén megennem, keveslem a fehérjét, mert ugye hozzá vagyok szokva a magas fehérjebevitelhez, itt meg az le van csökkentve. Nekem ezt ajánlotta a keto kalkulátor:

Napi: 1580 kcal

20 g ch

60 g fehérje

139 g zsír

87. gribedli*** (válaszként erre: 84. - LiliAle)
2014. máj. 10. 18:32

Ah, ez olasz talalmany is, caffélatte con burro:))))


A multkor irtam valahol, hogy a ferjem nagyszulei meg a tejeskaveba is tettek mindig egy kis kockanyi vajat! Es bar nem iszom kavet, de forro csokival is isteni

86. gribedli*** (válaszként erre: 82. - LiliAle)
2014. máj. 10. 18:30
Igen, konkretan a ketozishoz kell a sok zsir, hamarabb bekerulsz, es amugy is, ketozis alatt is jobban eg a zsir, ha van eleg zsir:))), ha lehet, novenyi, de van, aki azt mondja, hogy olyankor ez sem fontos, az allati zsir is jo.
85. gribedli*** (válaszként erre: 79. - Zitas89)
2014. máj. 10. 18:22

Ez egy teves beidegzodes, hogy terheli a veseket. Valojaban csak az a feherje terheli a veseket, ami alacsonyabb erteku, nem tudott ugy beepulni es ebbol tobb bomlastermek marad vissza. Ez vonatkozik pl a novenyi feherjekre, ezekbol sok bomlastermek marad vissza, mert nem tudnak ugy hasznosulni, mint az allati feherje.


De meg ez sem jelenti, hogy leterhelik annyira a veset, ugy ertem, ezt meg lehet elozni, pl novenyi feherjek mellett egy tejsavofeherje kiegeszito megoldja, hogy hasznosuljanak a bomlastermekek is, mert ezek is aminosavak, csak nincs "parjuk":). Masik mod, a sok folyadek.


Ugyanis a vese nem attol terhelodik, hogy sok a feherje, hanem ugy altalaban azert, ha tul suru az anyag, amit kap, amit at kell szurnie. Ezert ha valaki nem is eszik sok feherjet, de tul keveset iszik, lehet, hogy sokkal sz.rabb helyzetben lesz hamarosan, mint az, aki sok feherjet eszik de mellette sokat is iszik.


Ha nem edzel amugy semmit, nem csinalsz semmit, ulo eletmodot folytatsz, az 1 gramm amit irtal tskg-kent total eleg a tuleleshez, csak arra irtuk, hogy 2-3g kell, aki sportol. Maskulonben nagyon szepen lebontja a sajat izmait a sporttal, amit nem akar senki.

2014. máj. 10. 14:28

Nekem pl. gond volt ilyen nagy mennyiségű zsírt elfogyasztani. Erre találtam a következőt, az úgynevezett Keto kávét (Bulletproof Coffee-nak is hívják).

2.5 dl kávéhoz (lehet presszó kávé felöntve forró vízzel is) tenni 1 ek. kókuszzsírt, 1 ek. vajat, 2 ek. tejszínt, édesítőt és jól összeturmixolni. Valami isteni finom és jó adag zsírt bevittél, anélkül hogy a hányinger kerülgetne tőle.

83. Mazsinka (válaszként erre: 82. - LiliAle)
2014. máj. 10. 12:35
Engem speciel érdekelne. :D
2014. máj. 10. 12:17

Én nagy híve vagyok a ketogén diétának, kizárólag csak így tudok fogyni. Jelenleg is ketózisban vagyok (tesztelem). Napi 20 gramm ch alatt eszem.

A ketogén diétában kötelező zsírt enni, a kalóriák 70-80 százaléka zsírokból kell, hogy összejöjjön.


Én az amerikai weboldalakat böngészem hasznos receptekért, infókért és nagyon klassz dolgokat találtam. Ha valakit érdekel szivesen megosztom.

81. zitas89 (válaszként erre: 1. - C306628484)
2014. máj. 3. 17:43
Ja, pont a legjobbat felejtem el ;) ha beleszakadok se birok naponta 1000-tol tobb kaloriat bevinni, es jokat eszem, jol vagyok lakva :) es nagyon kivanom a vizet, ami nalam regen mindig gond volt :)
80. zitas89 (válaszként erre: 1. - C306628484)
2014. máj. 3. 17:40
Szia! Nos pusztulat volt az elso par nap... Massziv hanyingerem volt mindentol es csak aludtam egesz nap. Ja, elotte bojtoltem egy napot. A masodik (3.) nap vegen azt ereztem hogy azonnal muszaj ennem, szemetet (igen a lisztfuggoseg :D), draga parom el is zavartam ejszaka a mekibe, de aztan alig tudtam letuszakolni egy sajtburgert. Meg is bantam. Folytattam, masnaptol mar hanyinger mentesen, es hatarozottan kevesebb alvast igenylek. Jobb a kozerzetem. Tudom, nehez, sok a lemondas, de megeri, gyorsan hozzaszoksz. Az eredmeny pedig fantasztikus. :)
2014. máj. 3. 16:56
Sziasztok. Olvastam itt lentebb valaki irta h ketoban ttkg 2-3-szorosat kell feherjebol bevinni. Ez butasag, azert nem jo az Atkins. Ttkg (zsirmentes!)- onkent 1g feherje. Es stop. Nagyon terheli a veseket. En nem hasznalok semmilyen lisztpotlot, es semmilyen edesitot. Elek, virulok, fogyok. :)
78. f3000dc5ef (válaszként erre: 76. - A1f4b553ae)
2014. márc. 19. 20:09

Attól függ, hogy éppen mit csinálsz :DDDD

Ketogén? Paleo? Vagy egyéb? :DDD

77. f3000dc5ef (válaszként erre: 75. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 20:08

Jó. Elhiszem :D


Akkor annyit mondok, hogy engem nem fúj fel :DDDD

2014. márc. 19. 19:48
Ma főtt tojást ettem reszelt sajttal,és uborkát mellé, és kaliforniai paprikát,és paradicsomot. Kíváncsi vagyok mit toltam el, melyiket kellett volna elhagyni.
75. gribedli*** (válaszként erre: 74. - F3000dc5ef)
2014. márc. 19. 16:31

Nemigazan egyenfuggo, a gesztenye is szerepel azon a listan, ami az olyan zoldsegek-gyumolcsok-magok-huvelyesek stb tartalmazza, amik felfujjak az embert es a gesztenye az osszes magok kozul kozelebb all a huvelyesekhez, mar a kisebb zsirtartalma, magasabb szenhidrat tartalma es magas rost tartalma miatt.


Mas az, hogy ha 2 havonta eszel, vagy ahogy en, egy evben max 2x, akkor tenyleg nem lesz tole semmi bajod, mert nem etted meg:DDD

74. f3000dc5ef (válaszként erre: 73. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 15:27

Akkor ez szerintem inkább egyén függő. Van ilyen :D



Ne ingerelj itt engem tortával!!!! :D

73. gribedli*** (válaszként erre: 72. - F3000dc5ef)
2014. márc. 19. 15:23

Én bármilyen formában eszem, engem felfúj, ezért ritkán eszem, pl. karácsonykor, mert sok karácsonyi recept alapanyaga a gesztenye.


Egyébként a tortáról képek itt:


[link]


A recept pedig a hoxa receptek között, most tettem fel:)

72. f3000dc5ef (válaszként erre: 71. - Gribedli***)
2014. márc. 19. 15:15
Nem fúj fel. Maga a gesztenyeliszt tuti nem.
71. gribedli*** (válaszként erre: 48. - A1f4b553ae)
2014. márc. 19. 14:58

Nincs fura íze, az olaszoknál egy rakás süti létezik gesztenyelisztből és lekvár is készül belőle. Viszont nagyon felfúj szerintem.


Az olaszok szinte mindenből készítenek sütit, kenyeret, ami nem gabona. Létezik a farinata, ami csak kizárólag csicseriborsólisztet tartalmaz (és vizet, sót, olívaolajat), és ez egy ilyen lepény, pékségekben árulják, aztán a gesztenyéből készül a castagnaccio, ez egy torta, fenyőmandula is van benne, és mazsola, szóval ahány mag, nekik tuti van mindenre valami ősrégi hagyományos recept:D

70. f3000dc5ef (válaszként erre: 69. - Mazsinka)
2014. márc. 19. 12:57

Pedig a kókuszlisztből minden fűrészpor szárazságú szokott lenni :DDDD


Én a sütiket gyakorlatilag mindig darált mandulából csinálom :DDDDD


Panírozz és sűríts velük. Arra nagyon jók.

69. Mazsinka (válaszként erre: 68. - F3000dc5ef)
2014. márc. 18. 23:13
Egyáltalán nem várom ugyanazt, mint a fehér lisztnél. Lenmaglisztből mikrós bucit próbáltam, de a végeredmény nem tetszett. Megsült, de amikor rágtam, olyan nyálkás állagot éreztem a számban, és képtelen voltam megenni, pedig nem vagyok abszolút válogatós típus. Kókuszlitből császármorzsát (?) csináltam, folytós lett nagyon, letuszkoltam, akkor még eritrittel, akkor volt az első görcsöm tőle. Ezeket paleo boltban vettem. De csináltam már darált mandulával gyümölcskenyeret, az majdhogynem jobban tetszett, csak az epémet egy kicsit felzavarta, meg mákmuffint is próbáltam, az bejött, de abba kókuszreszeléket szórtam. Nem vagyok válogatós, tényleg csak akkor nem eszem meg, ha ehetetlen valami, de ezek a lisztek tavaly nyár óta állnak, és várják a sorukat.
68. f3000dc5ef (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:39

Teljesen másképpen viselkednek, mint a búzaliszt.

Ha olyan eredményt akarsz elérni, és azt az ízt várod, soha nem is fog sikerülni.


A paleo nem a helyettesítésről szól. Én alig használok akármilyen lisztet is. Kéthavonta palacsinta pl.

Vagy ha rántott húst készítek, akkor kókuszliszttel panírozok. Vagy ha olyan a leves, azzal sűrítem.

Persze, hogy húzós áruk van. Nem termelnek belőle annyit mint búzából. De nekem fél kg liszt hónapokig elég. Úgy azért már nem húzós.

A cukoralkoholokhoz pedig nagyon lassan fokozatosan kell hozzászokni.

De azokat se használja úgy senki, mint anno a kristálycukrot.

67. c306628484 (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:36
Nekem a xilittől voltak problémáim, ( hasmenés, puffadás) már kis mennyiségben is. Eritrittől hálistennek semmi bajom, bár elég keveset használok édesitőket is.
66. c306628484 (válaszként erre: 63. - Mazsinka)
2014. márc. 18. 21:34

Én néha teszek fel jó paleos recepteket amiket kiprobáltam és jol sikerültek. Pl. A kokuszmuffint nagxon sjánlom, mert nagyon finom lett. Ahhoz pont kokuszliszt kellett. Nyugodtan nézelődj a naplomban hátha talalsz benne valami érdekes receptet.

Bár sok benne az angol nyelvű recept, van pár magyar ötlet is ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook