Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ketogén diétázók fórum

Ketogén diétázók (beszélgetős fórum)


245. Diabogyó (válaszként erre: 244. - Dasygirl30)
2017. márc. 25. 13:31

Szia!

Kipróbáltam a citromos nasit az is nagyon finom. Köszönöm az ötletet.

244. dasygirl30 (válaszként erre: 243. - Diabogyó)
2017. márc. 21. 20:40
Szia! Igen ezt èn is eszem, mascarpone tejszin vanilia aroma ès eritrit. Vagy reszelt citromhèj tejföl kombinàciò. Nekem is több mint 1 kg minusz a mult hetihez kepest, centit nem mèrtem, de èrzem a ruhàimon, hogy jo lesz ez😊.
2017. márc. 21. 08:07

Sziasztok!

Eltelt egy újabb hét . Most egy hét alatt 1.2 kgot fogytam a derekam-4cm csípő újabb-1 cm.

Viszont én is azt tapasztaltam hogy ha kevesebb zsírt fogyasztok (mert már nagyon utálom)a másnapi teszt csak világos lila. Ahogy növelem a zsírt úgy lesz közép illetve sötét lila. Néha megkívánom az édességet tegnap gyorsan készítettem is egy adagot. A lényeg ma sötét lila volt a csík!

Szóval egy mokkáskanál kakaópor ,édesítőszer ízlés szerint,én folyékonyat használok,

1 csepp vanília aroma

1dl tejszín

1 25dkg mascarpone botmixerrel habosra keverem és ha ramjön az édesség vágy néhány kanállal bekapok.

Érdemes kipróbálni

242. dasygirl30 (válaszként erre: 241. - Chacho)
2017. márc. 20. 21:39
Szia! Valtozott valamit a dolog? Hogy vagy?
241. Chacho (válaszként erre: 240. - Dasygirl30)
2017. márc. 18. 05:28
Én tökmagozok.Sok a meló vele, így 20perc alatt sem lehet sokat enni belőle. A vizeleten eddig nem tűnt fel,csak ahogy kibillentem a ketóból pirosas lett. Hirtelen azt hittem hogy véres, de nem. Csak megváltozott a színe.
240. dasygirl30 (válaszként erre: 239. - Chacho)
2017. márc. 17. 20:25
Hm hm pedig jol hangzik amiket ìrtàl àm, hogy miket eszel. En is hasonlò, de pl mondom szoktam mogyorot abban sok a zsir ill van itthon zsiros turò meg mascaepone is szoktam ezekbol egy-egy evőkanallal mèg este. Am ezek a tesztek sem 100% . Bocsi, hogy ilyet kèrdezek, de nem vettèl èszre vàltozàzt a vizeleted szìnèn?en kb egy hèt utan vettem eszre ,hogy a szìne atvaltozott nagyon elenk sargara szinte neonosra😂viccen kivul sztem ha nalad is megvan akkor nincs para, mert jo uton haladsz ha azokat eszed amiket leirtal, nert kaloriadeficit kell. Màs a pH ja a ketonos vizeletnek ezert masabb is egy kicsit a szine. En reggelre kitartok a tojasnal de oszinten mar kb hanyingerem van az illatatol, lehet en is fogok kavet kokuszolajjal mixelni.
239. Chacho
2017. márc. 17. 12:20
Puff neki. Visszavettem a zsírból és rögtön kiestem a ketóból a teszt szerint. Úgy lehet nekem mégis csak szalonnát kell ennem kolbásszal.
238. Chacho (válaszként erre: 237. - Dasygirl30)
2017. márc. 16. 21:04

Szeretek mindenféle húst. Egyszerűen kisütöm. Nem szeretek sokat tökölni a konyhában. Tegnap karajhoz spenótot főztem amit kis vajjal és tejszínnel "sűrítettem". Isteni volt. Ma grillcsirke combja+vajon párolt zöldbab 😕

Reggelit ketós kávéval helyettesítem mától,mert én sosem szerettem reggelizni. Majd csak olyan dél-2 körül. Aldiba ma vettem fagyasztott gyalult tököt kaporral. 100g-ban: 39kcal. Igaz kevés zsírt tartalmaz, de a ch 6.6g amiből 2.2g cukor. Egy evésre csak keveset fogok belőle enni felturbózva tejszínnel,vajjal.

Más tejtermékektől egész nap puffadt vagyok,ha sok tejet ittam kiütéses,a többit meg nem is szeretem. De a vaj+ tejszín valahogy nem bánt.

Nekem a gyümölcsök nagyon hiányoznak. Minden nap ittam friss préselt leveket.

237. dasygirl30 (válaszként erre: 236. - Chacho)
2017. márc. 16. 18:51

Szuper!nekem is has -csìpő a kritikus főleg ìgy szülès utàn, na de lesz ez mèg jobb is😂.

Èn csak ha letelik az első 30 nap akkor fogok mèrickèlni meg egy kèt rucit ùjra felpròbàlni ami rem màr jò lesz. 😃 kb egy mèrettel kisebb mint amit eddig hordtam. Nekem ez a 2ik hèt .

Sikerült kitalàlni, hogy mit egyèl? Lehet èrdemes előre pàr napra kitalàlni.

236. Chacho (válaszként erre: 235. - Diabogyó)
2017. márc. 16. 18:18

Köszönöm nagyon kedves vagy.

-9cm 3hét után? Az igen!

Nekem pont derékról kellene fogynom.

Neked is sok sikert kívánok. 😊

235. Diabogyó (válaszként erre: 227. - Chacho)
2017. márc. 16. 10:30

Szia!

Én már három hete követem ezt az étrendet de csak 1.8 kilót fogytam viszont a derekam már -9cm. A csípőből alig -2cm. Tehát legalábbis nekem bizonyos helyekről indult meg a fogyás. Igazán még nem látványos. De a barátnőm mondta hogy egy hónap múlva kezdett látszani. Ő 22kgot fogyott de olyan mintha 40et fogyott volna. Igaz ő nagyon husi és még van rajta bőven felesleg. Én úgy vagyok vele hogy türelmes vagyok és lassan is akarok fogyni. Nem idegesít ha csak ennyi ment le az a lényeg hogy megy le. A kaja mennyiségét csökkentettem de azért mert nem vagyok éhes. Általában délelőtt és este eszem. Ha megéhezem akkor eszem parszem kesudiot. Szóval kitartást és sok sikert kívánok neked!

234. Chacho (válaszként erre: 233. - Dasygirl30)
2017. márc. 15. 10:32

Köszi a linket.

Biztos sok kalóriát viszek be még így is. Akkor faragok még le belőle. Te mikor fogod magad mérni?

2017. márc. 15. 09:26

Ha tudsz angolul akkor itt egy blog rengeteg recepttel

[link]

A lenyeg, hogy amit megeszel egy etkezesre ott az aranyok megfeleljenek a ketonak, tehat 5-6% ch 30 % fehetje es alt a feherje mennyiseg duplaja zsir 60%körül, de ha fogyni akarsz akkor kaloria deficit kell. Szoval pick szalalmi hàt max 2 vekony szelet a reggeli tojashoz összesutve. Nezegesd ezt az oldalt a recepteknel meg van adva minden .csak otletszerzeshez . Munden dietahoz kaloriadeficit kell, ez annyival masabb, h pl csinalhatsz gorog salit leontve 2 ek olivaolajjal es ezt egy etkezesre.

232. Chacho (válaszként erre: 231. - Dasygirl30)
2017. márc. 15. 08:59

Köszi a választ dasygirl30.

Igazad van.

Nálam a tejtermékek kizárva,viszont használok kókuszzsírt sütni és olíva olajat zöldsalátákhoz. Olyan sok helyen lehet olvasni, hogy ezzel a diétával nyugodtan eheted a töpörtyűt,körömpörköltet csak ch nélkül. Csirkemellet és egyéb száraz húst ne a magas fehérje tartalom miatt. Tehát ez így nem igaz?!

Én 2hónap alatt akartam 6-8 kilót fogyni.

20dkg pick szalámi 1050kcal,zsírtartalma kb 100gr.Amivel így magában nem lehet jól lakni.Kész. Mást nem is ehet az ember utána. Szóval baromság hogy egyek sok zsírt.

Akkor ez egy kemény diéta.Rendben hogy nincs cukor és liszt.De gyümölcs se,sok hús sem, tepertő,kolbász és nekem tejtermék sem. Már megint maradtak a nyamvadt saláták amitől már undorom van.

Szorítok neked hogy olvadjanak rólad a kilók.

231. dasygirl30 (válaszként erre: 229. - Chacho)
2017. márc. 14. 21:17
Szerintem a zsirokat inkabb kokuszzsirral vajjal olivaolajjal vidd be, ugy, hogy pl csirkemellet ezen susd ki, en pl csinaltam a heten csirkemajat is vajon piritva nagyon fini lett. Ill meg sosmogyorot szoktam egy kis mareknyit abban is 100g ban kevesebb mint 5g ch van es olyan 40g zsir, de 100g az tobb mint egy mareknyi azert😊.ha meg edeset akarok akkor zsiros turo joghurt eritrit egy egy evokanallal osszekeverve es fini nagyon. Szoval ha sok kolbasz szalonnak stb eszel akkor valoban nincs kaloria deficit. En elotte 160g ch etkezesen voltam, ami annyival volt mas, hogy tobb zoldseget ettem ill lencset sargaborsot. Most ezeket nem, ezek helyett trapista sajt, olajos tongal es amint irtam vajon sutom a husit vagy adok hozza 20-30 ml tejszint.
230. dasygirl30 (válaszként erre: 229. - Chacho)
2017. márc. 14. 21:11
Hat igen erre is figyelni kell. En nem viszek be sok kcal-t, voltakepp megmaradt a csirkemell zoldseg konvo, csak pl tejszinesen csinalom vagy sajtkremmel .reggelim alt tukortojas kokuszolajon sutve sajttal.ebed hat nem tul valtozatos tonhal sajttal, sose gondoltam volna de jo parositas.es vacsira csinalok vmi hust ez mondom csmell v pulyka parolt zoldseggel (amit lehet ketoban) kis tejszinnel felontve. Kb ezek. Nekem ez a 2ik hetem . Nyilvan 9 nap alatt nem fogok 15 centit fogyni 😂ezert kerdezem, hogy mondjuk 30 nap alatt k8nek hogy valtozott a dolog?
229. Chacho (válaszként erre: 228. - Demonhunter)
2017. márc. 14. 15:39

Az első 5napban sok volt. Ettem szalonnát kolbásszal,kacsazsíros saláta levelet pick szalámival :D

Aztán rájöttem hogy nem kell ám olyan sok zsír mint ahogy én azt képzeltem, mert az millió kcal. Szóval jócskán visszavettem,de így is elég a ketóhoz.

Neked mennyi idő után indult be a mérhető/látható fogyás?

228. demonhunter (válaszként erre: 227. - Chacho)
2017. márc. 14. 14:16
Lehet, hogy sok a kcal?
227. Chacho
2017. márc. 14. 09:11

Üdv mindenkinek.

Én csak 2hete kezdtem a ketót,habár már hetek óta olvasok utána.

A tesztcsík már a 3.napon világos rózsaszínt mutatott.Azóta is napi 2-3× nézem.Van hogy sötét van hogy világos,de van ketózis. Viszont 2hét alatt egy grammot sem sőt egy centit sem fogytam. A ch-m alig 20g.Zsírt eszek eleget vizet rengeteget iszok.Nem is szoktam már szörnyen éhes lenni. Volt másnak is ilyen hogy hetekig nem indult be a fogyás?

Válaszokat előre is köszönöm.

2017. márc. 11. 20:41

Szasztok!

NEktek amikor elkezdtétek a diétát olyan észrevehető változás mikor volt? MOndjuk amikor már rátok jött az egy számmal kisebb ruha..

2017. márc. 6. 22:17

A keto utan a sulytartas meg konnyebb 😉

En mar lassan 2 honpja tartom sulyom. Hetkoznap nagyjabol ketozok de mar nem szamolgatok, hetvegen ugymond normalisan eszek es mukodik.

Jo en ezzel a dietaval teljesen leszoktam az edessegrol, nem is kivanom. Meg kevesebbet eszek, ez is dietanak koszonheto.

Ugyhogy hajra csajok, nyarra bomba formaban lesztek! 😉

224. dasygirl30 (válaszként erre: 223. - Diabogyó)
2017. márc. 6. 21:48
Kedves vagy, de màr sajnos nem. Szülès utàn 4 hèttel vesegyulladàsom volt, ott nagyon lecsökkent a tejcsi aztàn ez a decemberi rakszűrèses eredmèny vegleg betett a tejnek. Igen èn is beszerzek tesztcsìkot.
223. Diabogyó (válaszként erre: 220. - Dasygirl30)
2017. márc. 6. 20:29

Szia !

Nem tudom hogy szoptatsz-e még,de ha igen akkor azért ne vidd nullára a szénhidrát bevitelt ugyanis a tejtermelődeshez szükséges a szénhidrát. Ezért is van az hogy a szoptatás (persze ha nem pakolod ki a hűtőt utána)alapjában véve fogyaszt. Jó ketózást!

222. Diabogyó (válaszként erre: 220. - Dasygirl30)
2017. márc. 6. 20:27

Szia !

Nem tudom hogy szoptatsz-e még,de ha igen akkor azért ne vidd nullára a szénhidrát bevitelt ugyanis a tejtermelődeshez szükséges a szénhidrát. Ezért is van az hogy a szoptatás persze ha nem pakolod ki a hűtőt utána)

2017. márc. 6. 19:46
Ma két hete kezdtem. Súlyban nem sokat-1kgot fogytam de a derekamból-6cm jött le. Használom a ketophant közeplila és sötétlila váltakozik attól függ hogy mit ettem. Egyenlőre még kísérletezem hogy miből mennyit ehetek de végig ketózisban vagyok és ez a lényeg. Nem is gondoltam hogy milyen variációk lehetnek és finomak és működik. Szóval egyenlőre örülök. 😊
220. dasygirl30 (válaszként erre: 219. - Díselke)
2017. márc. 6. 17:18
Köszönöm:D már most nem vagyok éhes:DD de még vacsit csinálnom kell, mert egyáltalán nem ettem CH-t max 5 g-ot eddig úgyhogy vacsira csinálok brokkolis tejszínes csirkemellet:) ezt a férjem is szereti, bár már december óta "diéta" van ami igazából nem is esett nehezünkre. Nekem előtte nagyon gáz terhességem volt,minden volt ami külön -külön nehezíteni tud egy terhességet aztán 32. hétre meg is született a babám, de full egészséges 6 kilós kislegény már fél éves mindjárt:) aztán dec végén nem lett jó a rákszűrésem és ez sokmindenre rávilágított, szóval röpke fél év alatt nagyon sokmindenen túl vagyok, vagyunk . Szerencsére minden rendben van, de ráébresztett, hogy mostmár magammal is törödnöm kell. Szerintem sokat segít most nekem, hogy előtte már én több mint 2 hónapja nem ettem semmi szénhidrátot csak ami a zöldségekben volt, szóval mondhatom, nem szenvedek :)
219. Díselke (válaszként erre: 218. - Dasygirl30)
2017. márc. 6. 16:07
Szia! Szorítok Neked. Én most kezdem a második hetem. Bevallom, nem kívánom annyira az ételt mint előtte. Ha kibírod az első hetet, biztos lesz a siker.
2017. márc. 6. 15:03
Szaisztok! Én is csatlakozom hozzátok, ma álltam neki "ketózni" januárban kezdtem életmódváltásba, szokásos szülés utánni gatyábarázás a cél és egészségesebbnek lenni. Sokat olvastam a ketó diétával kapcsolatban, abszolút kibirhatónak tűnik és nem is vészes így nekem is, bár nagyon hiányzik a napi zöldség adagom ezt be kell,hogy valljam, de kibírható enélkül is. Én nem eszem disznóhust voltaképp csak csirke hal és pulyka a menű, illetve marha néha , mert vörös húsokat sem szoktam sokat enni. Ami a mozgást illeti sajna nem tudok elmenni napközben mert nincs segítség a babámmal, de ahogy alszik napi 3x 20 percet szokott:D akkor ám nekiállok én is itthon a tornának:) szóval most igazából a kíváncsiság hajt, de ahogy olvaslak titeket hát vannak itt eredmények ám lányok! én inkább alma alkatú nő vagyok szóval űszógumi eltüntetése a fő cél és el is fog :D . nagyon izgatott vagyok ám :)
2017. márc. 3. 19:22
Jah! A whisky 0,1 ch és 248 kcal/ 1dl, ha valaki szeretnek koccintani a szülinapján :)
2017. márc. 3. 19:19

Sziasztok!

Ezennel Én is csatlakozom a ketonozók táborába.

Büszkén jelentem, hogy 5 napja sikerrel álltam a próbát, mert bizony a cukor iránti vágy hatalmas volt.

Sikerült ketontesztet is szereznem. Mindenkinek tudom ajánlani a CIBOW 5 tesztet amit Szegeden könnyű beszerezni a Fekete sas u. Gyógysegédeszköz boltban. Az ára 2000,-Ft körül van és 100 darab van benne. Mára az utolsó előtti csíkban járok. Sötét rózsaszín vagy ciklámen.

Jelentem, jól érzem magam :) Fogyás szempontjából nem tudom mennyire lesz sikeres, mert fogadalmam;hogy 3 hétig kerülöm a mérleget.Viszont ajánlanék két linket:

[link]

és

[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook