Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertben járva. fórum

Kertben járva. (beszélgetős fórum)


97. f3000dc5ef (válaszként erre: 95. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 24. 10:46
Én a múltkor a száraz macskatápon akadtam ki....amikor nagy büszkén ráírják, hogy ugyanannyi kaja kisebb dobozban!!!!! És még most is van egy csomó légtér......és évekig kétszer ekkora dobozban volt...minek??????
96. f3000dc5ef (válaszként erre: 92. - Kertember)
2013. aug. 24. 10:43

Bizony. Én a reklámokon csak röhögni tudok, még véletlenül sem szabad komolyan venni egyiket sem.



Marketing óráról a kedvenc példám :D Fogkrém: felveszi a harcot a fogkővel.----Majd: hát istenem, veszített :DDDDD


Kb. ilyen a sok feltételes mód :DDDD

95. feb96fdf3a (válaszként erre: 92. - Kertember)
2013. aug. 24. 08:50

Hát igen,szomorú mennyire megvezethetők az emberek még mindig a "tudatosodás korába".

Magamon is nevetek sokszor ,amikor néha zacskókat ,csomagolóanyagokat vásárolok ,persze némi ,pár falatka rágcsálnivalóval ,mert hogy többe kerül a kiszerelés ,mint a benne lévő tartalom az tuti .:(

Szomorú mennyi szemetet termelünk ezáltal ,és ráadásul még a szemetet is zacskózzuk ,hogy még véletlenül se tudjon elrothadni olyan könnyen ...

94. Kertember (válaszként erre: 89. - Fe80e17aca)
2013. aug. 24. 08:33

Kedves Máska!


Próbáltam megkeresni a képeket, de nem sikerült. Olvasgattam a naplód, de nem volt rá több időm. Ne haragudj, hogy nem találtam meg. Most nincs több időm keresgetni, majd télen, ha idebenn gubbasztok szakítok rá időt. Érdekes a gondolatvilágod, és, ahogy kifejezed magad.

Füvesítéssel kapcsolatban miben várod a segítségem? Nem vagyok híve az azonnali újrafüvesítésnek. Az esetek többségében elég egy alapos gondozási terv, és annak kivitelezése és fél év alatt az addig lepusztultnak tűnő gyep új életre kel, kivirul, igazi pázsittá alakul.

93. Kertember (válaszként erre: 90. - Fe80e17aca)
2013. aug. 24. 08:27
Ez az evolúció is egy nagyon érdekes kérdés. Ma már nem hiszek benne. Sokkal inkább gondolom azt, hogy annak idején Darwin a saját szája ízének megfelelően kanyarította a gondolatmenetet, az elméletet. Persze ezért nem hibáztatom. Megalkotott egy olyan elméletet, ami simán követhető, de aki jobban mögé akar látni az bizony érzékeli a hiányosságokat. Darwinnak is voltak kételyei itt-ott az elméletében. Az evolúció szó helyett sokkal inkább hiszek a Föld, vagy Természet erejében.
92. Kertember (válaszként erre: 91. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 24. 08:23
Sajnos van benne igazság. Az emberi szándék kifürkészhetetlen. Mit miért teszünk az a másik előtt rejtély marad. Kiveszőben az őszinteség. Eljutottunk oda, hogy képesek vagyunk annak az embernek a tettei, gondolatai mögött is hátsó szándékot keresni, aki közel áll hozzánk. Az üzleti élet pedig nem az őszinteségről szól, hanem a pénzről. Nagyon kevés az őszinte szándékú termékgyártó. És ez igaz a zöld termékekre is. Vicc, hogy a reklámok mikkel vannak tele. Ha odafigyelnénk azokra a mondatokra, melyek a reklám alatt elhangzanak, talán meg sem vennénk a terméket. Tele vannak csupa feltételes módú mondatokkal.
91. feb96fdf3a (válaszként erre: 88. - F3000dc5ef)
2013. aug. 23. 19:38

Így van sajnos .

Ez amolyan "parasztvakítás".Elhitetnek mindent az emberrel,hogy szüksége van erre-arra ,és folyamatosan olyan időtávra állítják be a fejlesztést ,hogy a következő fejlettebb gép megjelenésekor ,az azelőtti lapátra tehető kategória legyen.

És így termelődik a "zöld szemét".

2013. aug. 23. 15:03

titusztitusz-nak...


Valószínű, hogy Te is úgy jártál az erdőben, mint én a városban...nem a folyamányában lépkedve...


Mindig azzal próbálom magamat is meggyőzni, hogy az erősebb''fog győzni...ez, pedig már az un. evolució...ugye?


DDD

2013. aug. 23. 13:29

Köszöm a válaszodat...utóbbi napokban vendégeskedtünk máshol, ezért nem válaszoltam...


Annak örültem, hogy végre egy szakember is válaszol s nem nekem kell kitalálni-felfedezni újra a dolgokat.


A füvemről a fényképet a naplómban megtalálod...-most kezd éledezni-


Amiről azt hiszem, hogy talán-talán érdemes itt is elmesélnem a fűvesítésem kapcsán...


A telek az keleti fekvésű, egy erdő alatti, erősen lejtős, sovány, homokos-márgás, köves- meszes talaj...persze, itt is vannak vetületek... az agyagban is.


Ami miatt ősszel elhatároztuk, hogy újra fűvesítünk- ám, ez rosszkor és rossz időben fogant meg bennünk- s miért is:

-mert, televolt vakondtúrással...

-mert, hangyák is ellepték...

-mert, a terjeszkedő gyökerekkel rendelkező 'cserjék', mint az ecetszömörce, a mahónia, a jukka stb...már az út alatt is átbújtak...

-mert, az évelők és a 2 éves növényeim taroltak a fű között, mint pl. az ibolyák, a szászorszépek, a here-félék, pitypang, és a nagy, erős tővel rendelkező 1 nyári növények is...


Ősszel mélyen felástuk a régi füvet...nem gereblyéztünk... tavasszal, amikor az idő is engedte, akkor boronáltuk át a földet, majd locsolás után áthengereltük. Utána 'totális' gyomirtót használtunk s ez után pár nap(ok) várakozási idő után átgeblyéztük és vetettük el a fűvet, és még 'indító' táppal is megkínáltuk.


Gyönyörűen kikelt a fű, ott lettek hiányosságok benne, ahol a hangyák mindezt túlélték.


Érdekes volt látnom, hogy a vakond hogy menekül a kertemből,érdekes volt megtapasztalnom a sok lyukat a fűvesített részen...először azt sem 'tudtam', hogy mi az..., dehogynem....a cserebogár rajzása volt.


Eltüntek a 'bosszantó' dolgok a fű közzül, ám most már füvem sincs...pedig, úgy érzem, hogy mindent megteszek azért, hogy ő is szép legyen...


Sajnálatos módon, lassan 2 hónapja nem volt eső errefelé...így kénytelen -kelletlen vagyok még ívóvizzel is locsolni a füvemet is...(?)


DDDD


Ui:-az 'örökzöldjeim' viszont nagyon is hálálkodnak a locsolásom miatt...

88. f3000dc5ef (válaszként erre: 87. - 8bff41629d)
2013. aug. 22. 09:05
Ezt valóban nem így látom. Egy vacak mostani mosógép, jó ha kibír pár évet....vehetek újat. És itt nem az én pénzemről van szó csak. Elő is kell azt állítani, na ott fogy a sok energia. Mi ebben a zöld?????
2013. aug. 22. 08:50
Nem...Pont fordítva...A "zöld dolgok" valójában nem "viszik a pénzt", hanem hozzák, csak rosszul látod a lényeget...Nézd úgy a "zöld" dolgokat mindig, mint egy BEFEKTETÉST...(Mint amikor mondjuk beteszel pénzt a bankba, vagy amikor megveszel valami olyan eszközt, ami aztán később sokszorosát fogja hozni a vételárnak...Ne ragadj le mindig a "vételi oldalnál"...)
86. f3000dc5ef (válaszként erre: 84. - 8bff41629d)
2013. aug. 22. 08:27
Nem látjuk mi annyira másképpen :D mert a zöld dolgok visznek nagyon sok pénzt :D Minden A osztályú lassan, sőt AA és AAA csak éppen nem hatékonyak...gyorsabban cserélődnek....nagyobb kárt, és több energiát fogyasztva ezzel mint az elődeik.
85. 8bff41629d (válaszként erre: 79. - Kertember)
2013. aug. 22. 08:15
Félreértel...Én sem mondtam azt soha, sehol, hogy nem szabad alkalmazkodni egy kényszerhelyzethez...Szükséges dolog persze az alkalmazkodás, viszont mondom:LÉLEKBEN(!!) nem szabad soha sem beletörődni semilyen mocskosságba, rohadtságba, aljasságba...Mert az az igazi borzalom, és az emberi jelleg feladása az az, ha valaki BELETŐRŐDIK valami negatív jellegü dologba...Gondolom hallottad már te is azt a klasszikus mondást a hajdani rabszolgatartó idők megfigyeléseiböl, hogy "AKKOR veszíti el valaki VÉGLEGESEN az emberi jellegét-mivoltát, amikor már LÉLEKBEN is beletörődik a rabszolgasorsba...Amíg csak a korbács hatására, KÉNYSZERBÖL húzza az evezőt a gályán, ADDIG mindig megmarad az illető emberi mivolta, de ONNANTOL KEZDVE amikortol beletörődik a sorsába VÉGÉRVÉNYESEN, na...Onnantol kezdve már maximum csak egy lélektelen "biológiai géppé" válik"...Most, ebben a mai világban is sok, nagyon sok mocskos disznónak érdeke az, hogy "biológiai géppé" váljanak az emberek...Csak manapság már sokkal kifinomultabbak a módszerek, mint a korbácsos időkben...De a cél most sem változott...
84. 8bff41629d (válaszként erre: 78. - F3000dc5ef)
2013. aug. 22. 08:03
Én valahogy kicsit máshogy látom a dolgot...És pont fordítva...Szóval ismervén már jól az emberi természet végtelen mocskosságát úgy álltalában, én inkább úgy látom, hogy AZOK, akiknek érdeke az, hogy továbbra is fogyjon jól a benzinjük, meg a fosszílis energiahordozóik, kis, avagy nagy baksissal lekenyereznek örökösen olyan "szakértőket", akik aztán bizonygatják nagy lelkesen, hogy:"Tulajdonképpen a globális felmelegedés jelensége teljesen természetes dolog...Á...Hogy is gondolhatja azt bárki is, hogy mindebben bármi szerepet is játszhat annak a sok-sok milliárd autónak-kamionnak, pluszba még a hőerőműveknek a ténykedése, fosszílis energiahordozó égetése"??? Sajnos rengeteg olyan ember van a világban, aki némi pénzecskéért, lekenyerezésért még azt is képes volna bemagyarázni a többieknek, hogy a Nap tulajdonképpen nyugaton kell fel minden reggel,éshát akinek ez a megállapítás kicsit furcsának tünik, az bizony rosszul látja a dolgot...
83. f3000dc5ef (válaszként erre: 81. - Kertember)
2013. aug. 21. 19:03

Na, ezt mondom én is.

Szerinted mit lehetne tenni, ha tegyük fel, mégis az emberi tevékenység okozza ezeket? Mondjuk miket is? Mert a globális felmelegedés sem bizonyított még :D

82. f3000dc5ef (válaszként erre: 80. - Kertember)
2013. aug. 21. 19:02

Én is olvasok ám sok mindent :D Mellette is, ellene is. Engem jobban meggyőztek azok amik az ellen voltak, hogy nem emberi tevékenység okoz sok mindent :D

Itt persze az igazán nagy változásokra gondolok, az elég egyértelmű, hogy az óceánok szemétszigeteit pl. nekünk sikerült létrehoznunk.


Semmi gond nincs azzal, hogy nem értünk ebben egyet :D Sajnos van egy olyan érzésem, hogy akárkinek is van igaza, nagyon keveset tudunk tenni ellene, vagy mellette, vagy ki mit szeretne :D

2013. aug. 21. 18:49
Örülök, hogy ilyen véleményütközés alakult ki a témáról. Szerintem nagyon fontos ez a téma. Sajnos az emberek inkább csak beszélnek róla, tenni pedig csak nagyon ritkán.
80. Kertember (válaszként erre: 75. - F3000dc5ef)
2013. aug. 21. 18:43

Kedves Menyus!

Ezzel én sem értek egyet. Szerintem a változásokat az ember okozza. Persze bizonyosságom nincs erre, csak azok a könyvek, cikkek, amiket olvasok.

Az tuti, hogy a Föld erősebb. Úgy ledob a hátáról bennünket, mint a peták.

79. Kertember (válaszként erre: 74. - 8bff41629d)
2013. aug. 21. 18:40

Kedves Titusz!

Az én mentalitásomtól biztos nem tart itt a Föld. Mind lélekben, mind gyakorlatban a Föld híve vagyok. Hiszek benne, és abban is, hogy megszabadul az igáitól, kitisztul, és éli tovább harmonikus életét. Azt, hogy abba az életbe az ember is benne lesz-e, majd eldönti a jövő. Egyben biztos vagyok, ha benne is lesz az ember, nem úgy mint most.

Mért mondom mégis, hogy alkalmazkodni kell, mert nem maradt más nekem. Fejem fölött hozzák meg azokat a döntéseket, melyek ilyenné teszik a Földet. Nem követem ezeket a döntéseket, de a többség igen. Én is megteszem a magam dolgát, és az én lelkiismeretem is tiszta, de ettől még szívok, és még többet szívnék, ha nem alkalmazkodnék. Több, mint 20 éve kertészkedem. Gyerekkoromban még nagyapám szava szent volt kertészkedés terén. Ma már!?! Ha tudnád mennyi minden nem ül, ami akkor szent volt. Gondolkodtam is rajta, hogy írok erről is cikket.

Annak ellenére, hogy eltérő a véleményünk az alkalmazkodás terén, örülök, hogy párbeszédet folytatunk a témáról. Sajnálom, hogy csak hármasban vagyunk.

78. f3000dc5ef (válaszként erre: 77. - 8bff41629d)
2013. aug. 21. 08:54
Én meg csomó mást láttam ami ennek az ellenkezőjét bizonyítja. Pl. CO2 termelésről. Ami van, csak éppen nem találják a forrását, de valahol Dél-Amerika környékén van, és teljesen természetes jelenség.....meg ezer más mindent. Vannak olyan klíma kutatók is, akik a fejüket fogják a globális felmelegedés elmélettől :D Csak róluk viszonylag keveset hallani, mert se pénzt nem kapnak a kutatáshoz, se publikálási lehetőséget. Mert nem akarják ijesztgetni az embereket, nem akarják, hogy hülyeségekre szórják a pénzt. Mert lassan mindent kötelező ZÖLD-re cserélni. Amikről persze kiderül, hogy egy kicsit se zöldek, hosszú távon rosszabbak és több kárt csinálnak mint az elődeik. És az emberek szeretnek ám "félni" ezt verték beléjük. Majd szeretnek büszkén papírtáskába vásárolni, mert az zöld, és hú de sokat tettek a Földért. Ahaperszehogyne.
77. 8bff41629d (válaszként erre: 75. - F3000dc5ef)
2013. aug. 21. 08:49
Már régen nem kérdés pedig az, hogy a növekvő széndioxidterhelés okozza a jelenleg tapasztalható éghajlatváltozási anomáliákat...Egyrészt TÚLSÁGBA IS GYORS a változás ahhoz, hogy mindez TERMÉSZETES DOLOG LEGYEN, másrészt pedig rengetegen látták már szerintem a híres, és meggyőző grafikont, ami egymásra tett két görbét mutat, szinte tökéletes egyezésben...Az egyik görbe a Föld légkörének a hőmérsékletét szokta mutatni, a másik pedig a légköri széndioxid mennyiségének növekedését...Éshát a két görbe szinte tökéletesen átfedi egymást...A másik meg az, hogy én manapság már nem bízok annyira abban, hogy a "Föld az erősebb"...Van egy olyan érzésem, hogy az "elmebaj még erősebb"...És ennek nagyon nagy árát fogjuk mindannyian megfizetni, sőt, már lassan megis kezdtük a törlesztést, ahogy mondani szokás...
76. 8bff41629d (válaszként erre: 72. - Kertember)
2013. aug. 21. 08:41
A Zemplén hegység vidékén...Csodás az a tájék, azt hiszem, hogy hazánk legszebb vidéke, úgyhogy sohase tudok betelni vele...Amúgy lehet hogy igazad van, és valami gomba támadja a fákat, de azért én nem adnám fel a "fokozódó légszennyezés", elméletet sem teljesen, mivel köztudomásu dolog az, hogy az ERDEI FENYŐ, ÉS A FEKETEFENYŐ pont az a két faj, amelyik a legérzékenyebb a környezeti szennyezésre...A luc viszont az egyik legjobban alkalmazkodni tudó faj...Szóval gyanúsak nekem ezek az egybeesések, de ettöl még lehet, hogy mégis neked van igazad, és valami gomba pusztítja a fenyőállományt...
75. f3000dc5ef (válaszként erre: 74. - 8bff41629d)
2013. aug. 21. 08:40

Szerintem a Föld normális változásait látjuk éppen. Amikhez elég kevés köze van annak amit az emberiség művel vele.

Van amin tudunk változtatni, de van amin nagyon nem. Arra teljesen felesleges mentális, vagy másmilyen energiát pazarolni. A Föld erősebb.


Nekem ez a véleményem.

74. 8bff41629d (válaszként erre: 71. - Kertember)
2013. aug. 21. 08:34
Szia Kertember...Énis megértem az álláspontodat, de nem értek vele egyet...Legfőképpen azért nem, mivel úgy vélem, hogy PONT EZ A MENTALITÁS teszi mindig ilyenné ezt a szép bolygót, amilyen jelenleg...A magam részéröl nagyon-nagyon gyűlölöm ezt a manapság divatos mondatot:"Meg kell tanulni együtt élni hol ezzel a problémával, hol azzal"...Hát nem!!Én a magam részéröl mindig is azt gondoltam, hogy a problémák AZÉRT VANNAK HOGY MEGOLDJÁK ŐKET, és nem pedig azért hogy "Együtt éljenek vele"...Meggyőződésem az, hogy azért tart itt ez a világ ahol tart, mert TÚLSÁGBA IS AZ EMBEREK FEJÉBE VAN MÁR VERVE AZ,hogy mi mindennel kell megtanulni együtt élni úgymond...De ha valaki átveszi ezt a mentalitást, akkor már nincs semmi, ami megállíthatná a leépülésben, és a lejtőn való lecsúszásban...Ezért veszélyes az ilyen mentalitás...Szóval nem! Nem kell megtanulni semmivel sem "együtt élni", hanem harcolni kell minden probléma ellen fáradhatatlanul...Ha nincs meg a harchoz való lehetőségünk-eszközünk, akkor legalább LÉLEKBEN-életfilozófia terén, de tovább kell folytatni mindig a küzdelmet...(Pl. én se tudok mit tenni a globális felmelegedés ellen, de ez nem jelenti azt, hogy BELETÖRŐDÖK ebbe a helyzetbe...Ha másnem akkor én a MAGAM RÉSZÉT megteszem, amit tehetek, aztán a többit már ráhagyom másokra...De az ÉN LELKIISMERETEM mindig tiszta marad, és ez a lényeg...És erre kell törekedni mindig, a többi meg már legyen a mások felelőssége...)
73. f3000dc5ef (válaszként erre: 72. - Kertember)
2013. aug. 21. 08:19
Én nemrég Harsányban voltam a Kalandparkban. Ott is döbbenetes volt, hogy hogy néznek ki a fenyőfák. Bevallom őszintén egyáltalán nem tudom milyen féle fenyő volt, hosszú levelű az biztos. Teljesen barna volt minden fa :((
72. Kertember (válaszként erre: 70. - 8bff41629d)
2013. aug. 20. 22:02

Legalább jót bringáztál? Merre jártál?

Jók az észrevételeid. Először valóban a két hosszú tűs fenyőnk pusztul ki. Ennek mértéke már nagyon gáz. Kisebb erdők egy év alatt halnak ki. A szú mellett több gyengültségi károsító is van. Az erdei fenyő, és fekete fenyők esetében egy nagyon hatékony gomba betegség okozza a pusztulást. A legszomorúbb az a dologban, hogy csak állunk és nézünk. Nálunk kb. egy 5000 m2-es erdő halt ki. Tudod mit tudott tenni a város? Kivágta a kihalt fákat. Ennyi. Nagy cselekedet. Ez várható el ma a felelős politikusoktól és az általuk alkalmazott szakemberektől.

71. Kertember (válaszként erre: 65. - 8bff41629d)
2013. aug. 20. 21:58

Kedves Titusz!


Megértem az álláspontod, és a véleményed is. De... Sajnos nem dughatjuk a homokba a fejünket, mondván nem szeretnénk itt látni bizonyos növényeket. Ha az eddigiek már nem élnek meg, akkor változtatni kell. Alkalmazkodni kell, vagy elmúlni. Változtatni már sajnos nem tudunk. Mérvadó tudósok egybehangzó álláspontja, hogy a folyamat már nem visszafordítható, csak mérsékelhető. Lehet keresni a felelősöket, de nagyon jól tudjuk, hogy mindannyian élvezünk valamennyit azokból az előnyökből, melyeket a klímaváltozás előidézői teremtenek meg az embernek. Az igaz, hogy van ki többet, más kevesebbet.

Én azt mondom, hogy tegyünk meg mindent a mérséklésért, ne legyen nagyobb a baj, és alkalmazkodjunk. Ha ez mediterrán fenyővel jár együtt, akkor fogadjuk el.

2013. aug. 20. 15:26
Nemrég értem vissza egy kiadós kerékpároskirándulásrol, éshát ha már tegnap szóbakerültek itt a fenyőfák, hát útközben kiemelt figyelmet fordítottam minden, a szemem elé került fenyőfa alapos megszemlélésére, éshát érdekes dolgokat vettem észre...Mégpedig azt, hogy furcsa módon jórészt csak ERDEI, ÉS FEKETEFENYŐKET láttam pusztuló állapotban, viszont a LUCFENYŐK, legalábbis amiket én láttam, szépen zöldellnek továbbra is...Ez érdekes jelenség, ugyanis állítólag pont az erdei, meg a feketefenyők azok, amik viszonylag jól bírják a szárazságot...(A hangsúly a viszonylag szón van...)Szóval lehet hogy a fenyőpusztulásokba a szárazságon kívül belejátszhat más ok is, pl. a légszennyezettség novekedése, vagy a savas esők újbóli felbukkanása, meg hasonló dolgok...
2013. aug. 20. 12:49

Sajnálom, hogy már későn tudtam meg dolgokat a fenyőfák pusztulásáról. Ezt is most találtam, ami alátámasztja Kertember hozzászólását:

"A szúbogár kártétel általában a rossz kondícióban levő, legyengült állapotú, szárazság által megviselt fákra jellemző. A szúbogár kártétel ellen létezik növényvédő szer, ami I-es forgalmi kategóriájú (szabad forgalomban nem kapható). Az ilyen méretű fáknál a permetezést speciális fasorpermetező géppel lehet elvégeztetni. A képek alapján a fenyő erősen károsított állapotban van, ezért kétséges, hogy ebben a stádiumban eredményre vezetne-e a permetezés. Az egészséges fákra nem jellemző szúbogár kártétel."


(Megjegyzés: Akár az én fáimról lenne szó.)

68. f3000dc5ef (válaszként erre: 67. - 8bff41629d)
2013. aug. 19. 17:54
Ezek szerint nem :D De valóban, annyi baj legyen :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook