Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertben járva. fórum

Kertben járva. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
247. Kertember (válaszként erre: 245. - Gyöngy:))
2013. dec. 31. 10:31
Akkor építs gyorsan egy kis tavat. Nem kell neki nagy hely, sőt elég egy picike kis edény, vagy dézsa is. És már jöhet is a barka. Azokból is vannak egész piciny példányok, melyek kitűnően illeszkednek az apró vízi kertekbe.
246. Kertember (válaszként erre: 244. - Tejespite)
2013. dec. 31. 10:28
Ő is nagyon tetszik. Akkor az igazi, ha sok van belőle egy helyen. Felénk van egy-két erdő, aminek az alja tél végén tele van téltemetővel.
245. gyöngy:) (válaszként erre: 243. - Kertember)
2013. dec. 28. 21:34

Nekem csak kis hobbikertem van de majd biztos lesznek kérdéseim.

Barka nekem sincs, az utcán láttam.De ha lenne tavam, barkám is lenne:)

2013. dec. 28. 21:01
Nálunk gyönyörűen nyílik a téltemető!
243. Kertember (válaszként erre: 241. - Gyöngy:))
2013. dec. 28. 20:42

Szívesen.

Bocsi, ha néha dedósnak tűnne, amit írok, de igyekszem azokról írni, amikről a legtöbben kérdeznek tőlem.

Barkám nincs. Nem tudom, valahogy nem hiányzik, pedig van két tavacskám is, melyek partján elférne.

242. Kertember (válaszként erre: 240. - F3000dc5ef)
2013. dec. 28. 20:39
Én mindenkihez közel lakom.:)
241. gyöngy:) (válaszként erre: 236. - Kertember)
2013. dec. 28. 19:05

Köszi az infót és a tanácsot!

Nálunk is bimbózik a hóvirág, látni a tulipán, krókusz, nárcisz hajtásait. Láttam ma barkát is kinyílva.

240. f3000dc5ef (válaszként erre: 239. - Kertember)
2013. dec. 28. 18:55
Icipicit közelebbire gondoltam :))))
239. Kertember (válaszként erre: 238. - F3000dc5ef)
2013. dec. 28. 18:53
Hozzám jöhetsz.
238. f3000dc5ef (válaszként erre: 236. - Kertember)
2013. dec. 28. 14:11

Megyek keresek egy kertet gyönyörködni :DDD


ha már nekem nincs :DDDD

237. Kertember (válaszként erre: 235. - Tejespite)
2013. dec. 28. 13:42

Köszi szépen.

Neked is boldog új évet.

Ha már itt tartok, akkor

Mindenkinek boldog új évet, aki erre jár.

2013. dec. 28. 13:41

A fórum címéhez igazodva, kimentem a kertbe. Na persze megteszem ezt minden nap többször is, mert van mit ténykednem ott.

Szóval jártamban keltemben tanulmányoztam a hideget kedvelő növényeimet. Hát mit mondjak, rendesen reagálnak az enyhe, kit enyhe, meleg télre. Sajna képet nem tudok ide feltenni, de:

Az erika virágzik.

A hóvirág nyílás előtti bimbós állapotban van.

Az árvácskák teljes pompában vannak.

Az aranyvessző (nem aranyeső) egy-két virága kinyílt.

A hunyor nyomja a bimbóját.

A hagymás virágok (tulipán, krókusz, nárcisz, jácint) kidugták a hajtásukat.

Az ibolya bimbóban van.

A korai bangita teljes virágzásban.

A varázsmogyoró virágzás közeli állapotban van.

Lehetne még sorolni, de nekem most ezek a legaktívabbak.

Adódik a kérdés; mi lesz, ha megjön a hideg?

Semmi különös. Ezek a növények kiváló hidegtűrők, gyorsan alkalmazkodnak a lehűléshez. Maximum a kinyílt virágszirmokat csípi meg a fagy, valamint a hagymásoknak a levélkék csúcsát. Szóval senki se aggódjon értük, pláne ne kezdje el betakarni őket, mert azzal csak ront a helyzeten, még melegebbet csinál körülöttük, mint amilyen most van. Inkább gyönyörködjetek bennük. Használjátok ki, hogy a tél néha tud ilyen színes is lenni.

235. Tejespite (válaszként erre: 234. - Kertember)
2013. dec. 28. 13:36

Kösz szépen!

És Boldog Új Évet kívánok! (és-sel nem kezdünk mondatot :-))

234. Kertember (válaszként erre: 233. - Tejespite)
2013. dec. 28. 13:33

Opsz. Bocsi, de erre elfelejtettem válaszolni.

Igen, vidd el egy olyan helyre. Bár amilyen eddig a tél volt akár kint is lehetett volna az udvaron. Néztem a hosszútávú előrejelzést, abban sem írnak komoly hideget.

2013. nov. 14. 19:35
Köszi a gyors választ! Nem akarom metszeni, csak írtam, h az a jel is rajta van. Nálunk nincs a lakásban hűvös hely, akkor vigyem esetleg el egy családi ház hideg folyosójára, ahova besüt a nap, és fűtés nincs? Mert ez a lehetőség lenne még adott.
232. Kertember (válaszként erre: 231. - Tejespite)
2013. nov. 14. 18:51

Szia Tejespite!

Olajfa. Tudtommal nálunk nem télálló. Pontosabban vannak olyan fajtái, melyek enyhébb télen áttelel nálunk is, de a mínusz 20-akat ezek sem bírják. Metszhető, de ne kérdezd hogyan, nem vagyok nagy ismerője az olajfának. Gondolkodtam már rajta, hogy veszek egyet,d e még nem vitt rá a lélek. Egyébként nem túl igényes szereti a napfényt, és a meleget is nagyon jól tűri.

2013. nov. 14. 17:39

Szia Kertember,

kaptunk a nyáron Oliva Olea Europea cserepes növényt, (ezt a benne lévő kis papírról másoltam) Még kint van a kertben cserepestől, de mi a teendőnk vele, mit bír el? A papírka piktogramja alapján közepes a napfény, tápoldatozás és az öntözési igénye, lehet metszeni (ha a körben lévő metszőolló ezt jelenti) és van egy olyan jel, ami mintha egy hőmérő skáláját jelenteni, azaz mint egy hosszúra nyújtott U betű fejjel lefelé aminek az alján ott van egy fehér pont (fekete alapon van az egész pötty) Ezt én úgy értelmezem, ha egyáltalán hőmérőt szimbolizál, h fagytűrő mivel az U betű legalján van a pötty. De vajon az-e? Kb 20 cm magas a cserép feletti rész. Előre is köszi a segítséget!

230. Lolita63 (válaszként erre: 229. - Kertember)
2013. nov. 13. 11:31

Szia!

Köszönöm a segítségedet:) Szép napot!

229. Kertember (válaszként erre: 228. - Lolita63)
2013. nov. 12. 17:44

Szia!

Sem a fagyot, sem a benti telelést nem fogja túlélni. Egynyári a lelkem. Neki a tél kezdetén vége az életnek. Viszont, ha szerencséd van hozott magot és arról jövőre tudod továbbnevelni.

Egy darabig még biztos ellesz bent a házban edényben, de sok reményt ne fűzz hozzá.

228. Lolita63 (válaszként erre: 227. - Kertember)
2013. nov. 12. 12:59
Az Otthon édes otthon...naplómba a 6.oldalon 610.bejegyzés a cseppecske:)
227. Kertember (válaszként erre: 226. - Lolita63)
2013. nov. 11. 17:13
Ajjaj! Attól függ mit nevezel cseppecske virágnak? E néven ismerek kb. 4-5 virágot. Képet nem tudsz feltenni, vagy véletlenül a latin nevét nem ismered?
2013. nov. 11. 15:36

Sziasztok!


A Cseppecske virágot amit májusba ültettem azt felvegyem és bevigyem, vagy túléli a fagyot?

Most még szépen virágzik:)

225. Kertember (válaszként erre: 223. - Töprengő)
2013. nov. 1. 11:30

Kedves Töprengő!

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de nem, vagy alig volt internetünk. Hadban is állok emiatt a t-home-val, de most már legalább van internet.

Tudom sokszor írtam már itt-ott, de nem egyszerű az ilyenekre válaszolnom. Röviden nem lehet, bőven pedig itt nincs rá hely.

Vetésforgó, növénytársítást, biokert, csalánlé, stb.stb. Régen ezek még értelmezhető fogalmak voltak. ma már inkább divat szavak, melyeket a köznyelvben mesterségesen tartja fenn a gazdasági lobbi. Persze sokan hisznek bennük, én is közéjük tartozom, ennek ellenére mondom, hogy mára gazdasági szavakká degradálták őket. Olyan szavak, melyekért többet lehet kérni.

Mért mondom ezt? Gondolj bele, hogy egy néhány száz négyzetméteres kertben, ahol a zöldséges rész jó, ha eléri a száz négyzetmétert milyen vetésforgóról lehet beszélni? Egyáltalán van értelme? Szinte olyan kicsi a kert, hogy a kártevők egy ugrással átérnek egyik sarokból a másikba, a talajra kifejtett növény hatás pár hónap alatt szintén a másik szegletig ér. Szerintem kis kertekben nem sok értelme van ennek. Persze ne zárkózzunk el teljesen ettől. Vannak pl. jó hatások, ilyen lehet a zöldtrágya növény, vagy a pillangósok, melyek eleve javítják a talaj tápanyag tartalmát, vagy olyan egyéb növények, melyek kedvezően hatna a talajéletre. De erről sokat-sokat lehet írni, itt nincs rá időm, helyem. Jómagam is végzek kísérleteket, megfigyeléseket, kis kertekben használható bio módszerekről.

Trágyázás fontos dolog. Mindenféleképp a szerves trágyát javaslom, és mindegy, hogy nyúl, vagy sertés, a fő, hogy megfelelő időben, módon és mennyiségben használjuk. És lehetőleg ne agyongyógyszerezett állaltállomány alól származzon.

Az öntözés valóban sarkalatos pontja az eredményes termesztésnek, pláne mostanában, amikor az időjárás megborulni látszik.

A felvetéseid nagyon jók, egyáltalán nem pitiek, sőt igen lényegre törők, nagyon sok tévhit kering óluk, melyek nagy része szándékos félrevezetés.

Szívesen belemegyek ebbe a témába, ha érdekel téged és a többieket, de csak apránként, és főként a kérdéseitek alapján, ugyanis elég sok helyen írok és többre sajnos nincs időm.

2013. okt. 31. 11:59

Nyúltrágyát meg sok más egyebet is az un. koncentrált ügyekben; nagyon felhígítva ajánlom mindenkinek.

Sok minden függ ez attól, hogy az állatoknak milyen is a tartási technológiájuk...

DDD

2013. okt. 20. 20:43

" Vetésforgót " gondolom mindegyikünk használ. Ahol gumós volt oada más gumóst lehet tenni?

Pl sárgarépa / zöldség helyére krumpli, cékla?

Hagyma helyére mit javasolsz?

Befolyásol valamit is? Mennyiség, minőség? Csapadék az biztosan számít, vagy hogy locsoljuk?

" Trágyázás ", nyúltrágyát hány évente muszály??

Másik trágya hány évente...

( piti kérdésnek tűnik, akkor bocsánat, erről nem írtunk még azt hiszem )

222. Kertember (válaszként erre: 221. - Lolita63)
2013. okt. 19. 20:31
Megnéztem szép.
221. Lolita63 (válaszként erre: 206. - Kertember)
2013. okt. 19. 17:53
Nekem is kék színű van, a naplómba megtekintheted,"Otthon édes otthon...naplómba".
2013. okt. 18. 17:30
vízhiányos és forró terület nyáron, homokhátság, ezzel azt hiszem mindent elmondtam :)
2013. okt. 18. 16:35
a nyári forróság a baja ezeknek a baboknak, semmi egyéb
2013. okt. 18. 16:31
nem minden bab, csakaz úgy nevezett kakastöke, illetve a tűzbab, aminek nem, mert folyamatosan locsolni kell, az idén ráadásul a korai fagy elvitte. a juliska bab és a zöldbabfélék, vagyis bokorbabok jók :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook