Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertben járva. fórum

Kertben járva. (beszélgetős fórum)


157. Kertember (válaszként erre: 156. - Redi71)
2013. szept. 20. 13:16

Oltás nélkül is terem, de nem biztos, hogy olyat, mint az eredeti. Magról kelt gyümölcsfák többnyire rosszabb minőségű termést hoznak (kisebb, fanyarúbb). Érdemes beoltani egy nemes fajtával.

Átültetni akkor a legjobb, ha ledobja a levelét. Ez valamikor október közepe táján következik be. Nagyban függ az időjárástól. Ha nagyon elhúzódna, akkor ültetés előtt meg kell metszeni, és kézzel leszedni a leveleit. Erre azért van szükség, hogy ne párologtasson a fa.

156. redi71 (válaszként erre: 152. - Kertember)
2013. szept. 20. 13:08
kérdésem van. :-) van egy pár magról kelt cseresznyefánk, amin termés is volt már. egy ismerős azt mondta, ha terem, nem kell beoltani. ez igaz-e? és egyet el szeretnének vinni. mikor tanácsos kiásni, aztán az új helyén hogyan gondozzák? köszönöm.
2013. szept. 17. 11:02

Nincsenek véletlenek... Kertészkedésben is érintettek vagyunk.

Agyagos, meszes, kötött talaj a mi környékünk. Hagymafélék. zöldség, répa, cékla, krumpli, paradicsom vagy 4 féle, tök, cukkini eddig volt. Zöldborsó, bab talán inkább a csapadék miatt nem jött be inkább.

Gyümölcsfa érdekelne inkább. Szilva az van jó pár. Alma 2 is van, egyiket nem tudom milyen, se tavaly se az idén nem lett rajta. Másikon 1 árválkodik.

Amit megfigyeltem a szomszédod kiskertekben öregebb fák : meggy, dió, birsalma, zöldalma talán, valamilyen körte, kajszi... Utóbbira a tulaj azt mondta 5 éve az idén lett rajta. Persze a jégeső kicsit koptatta....

Sőrgabarack, őszi barackot nem láttam. Azt is említették, jó ha 5 évig megél..

Mit javasolsz, milyent vegyünk? " Sasoljam a szomszédok " fáit, melyik milyen öreg, mert akkor azt megéri, és bírja azt a talajt??

2013. szept. 9. 20:26
Van egy csomó kaktuszfiacskám, postázzak valakinek? :)
153. fe80e17aca (válaszként erre: 151. - Kertember)
2013. szept. 3. 12:18

Örülök, hogy újra itt vagy...tényleg nincs nagy baj a tavaszi füvesem körül...csak, néha kétségbe esek...pl?-a homokos talaj és a műtrágyák miatt.


Valószínű, hogy jobban jártunk volna ha az őszi ásás előtt egy szalmatrágyázást alkalmaztunk volna...DDDD

2013. szept. 2. 21:34

Aki erre jár és kertje van figyelem!

Bár gondolom minden kerttulajdonos tudja már, de azért mégis...

Itt az őszi vetés utolsó előtti ideje. Még lesz egy utolsó, amikor a mákot lehet vetni októberben. Ezt is javaslom, jobb a terméseredmény őszi vetésű máknál.

Most lehet vetni:

sóska, spenót, pasztinák, petrezselyem, dughagymák, kötözőhagyma, póréhagyma, áttelelő saláta, rukkola, jégsaláta, téli retek, galambbegy saláta és van még áttelelő borsó, de a rövid tenyészidejű korai borsók is hoznak még idén termést. A fentiek közül nem mind télálló, de azok még a komolyabb fagyok előtt beérnek. Ilyenek a rukkola, téli retek, galambbegy saláta, részben a spenót.

151. Kertember (válaszként erre: 150. - Fe80e17aca)
2013. szept. 2. 21:27

Szia!

Megvagyok, itt vagyok. Mostanság csak olvasgattam, de írni nem maradt időm.

Láttam a füved. Erősen tápanyag és vízhiányos. Öntözés, és őszi műtrágya helyrehozza a gondokat. Gondolom a jó kis esőtől elindult a megújulási folyamata. Ne hagyd magára. Etesd, itasd.

2013. szept. 2. 14:17

Mostanra már 'ragyognak' a fűszálak a kertemben...lehet, hogy mégsem kell majd annyit pótolnom...

DDDD

2013. szept. 1. 14:35
Sziasztok :)
2013. aug. 31. 13:06
?
2013. aug. 27. 10:50
Merre jársz, Kertember?
146. f3000dc5ef (válaszként erre: 145. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 10:39
Majd keresek forrásokat, és vitázunk tovább. Szép napot!
145. 8bff41629d (válaszként erre: 144. - F3000dc5ef)
2013. aug. 27. 10:31
Vagy úgy...Már kezdtem örülni, hogy olyan pozitív dolgokrol van tudomásod, amiröl nekem még nincs...Nade nekem lépnem kell most mára, további szépeket...
144. f3000dc5ef (válaszként erre: 143. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 10:28
Amik a fejemben veszekednek :)))))) Nem hallatszik ki? Hálistennek :D
2013. aug. 27. 10:22
Jó neked akkor...Milyen más hangokat is hallol, amit mondjuk én nem?
142. f3000dc5ef (válaszként erre: 141. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 10:18
Nagyon. :D Csak a nagy harangzúgásban meghallok más hangokat is :)
141. 8bff41629d (válaszként erre: 138. - F3000dc5ef)
2013. aug. 27. 10:12
Hát...Pedig ahogy mondani szokás, a "harang már megkondult", csak figyelni kéne a hangjára...Te figyelsz?
140. f3000dc5ef (válaszként erre: 139. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 10:12
Jó. Megteszem :D
139. 8bff41629d (válaszként erre: 137. - F3000dc5ef)
2013. aug. 27. 10:11
Mert még MINDIG bedőlsz a reklámoknak, pedig írtam már azt, hogy NEM AZ A "ZÖLD" DOLOG, amit annak mondanak, hanem az, AMIT TE ANNAK LÁTSZ...Erre jó példa akkor a kompakt fénycső ügye...SZÁMOMRA ez a szerkezet valóban "zöld" dolog, mivel mintha tényleg kevesebbet fogyasztana, mint az izzó, éshát az én szememet különösebben nemis zavarja, vagy ha zavarja is, akkor kb annyira, mint az izzó...Viszont azt már megfigyeltem, hogy kompakt égő és kompakt égő között ÓRIÁSI KÜLÖNBSÉGEK VANNAK, ugyanis volt már olyan égőnk, ami két nap után kiégett, de van olyan is, ami már vagy tíz éve folyamatosan ég szinte mindennap...Szóval amíg az előbbi égő NEM volt "zöld" technológia akkor, úgy az utóbbi az...Úgyhogy mégegyszer mondom:Hogy mi a "zöld" technológia azt MINDENKINEK MAGÁNAK KELL ELDÖNTENIE a saját lelkiismerete alapján...Ennyi...
138. f3000dc5ef (válaszként erre: 118. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 09:29
Hol látsz te itt záros határidőn belül ilyen extra meleget? Mert én sehol.
137. f3000dc5ef (válaszként erre: 117. - 8bff41629d)
2013. aug. 27. 09:28

Na, tisztázzuk. Inkább te értettél félre. Pont ezt írtam. Valóban kevesebb energiát használnak amikor én éppen használom. De sokkal kevesebb ideig használom mint a régieket. Újat kell vennem, mert javíthatatlan. És az újnak az előállítási energia "költésége" sokkal nagyobb, mint az az energia amit "megspóroltam" az ultrahiperszuper energiatakakékos gépemen.


Nem vagyok egy reklámban bedőlős típus.

De ha már égők. Lehet, hogy energia takarékosabbak, de mondjuk azt is figyelembe kellene venni, hogy pl. közük nincs a természetes fénytartományhoz. És igencsak összezavarják az emberi érzékelést ezek a modern égők. Lakásban nem szívesen használom őket. Pl. autókba etc. nagyon szuperek. De egy élettérben borzasztóak.

136. 8bff41629d (válaszként erre: 130. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 27. 09:13
Nekem már amúgyis régi meggyőződésem, hogy az "embernél" ostobább állat, még soha nem élhetett ezen a bolygón,(Minden tisztelet a csekély számu kivételnek persze...) még a dinoszauruszok idejében se, pedig azokat a közhiedelem tényleg valami agyatlan lényeknek tartja örökösen...(Persze jó szokás szerint tévesen, mivel mára már kiderült a régészeti leletekböl, hogy nemis lehettek pedig azok annyira primitív lények mint ahogy azt sokan gondolják...)Éshát amit rettenetesen gyűlölök a magam részéröl mindig, hát az a CSORDASZELLEM...Az , amire te is utaltál...Szerény véleményem szerint az ilyen viselkedés az ÁLLATI JELLEG LEGJOBB KIFEJEZŐJE mindig, minden körülmény között...Szóval nekem ugyan papolhat bárki az "ember felsőbbrendü mivoltárol", elég mindig ha körbenézek magam körül a világban, aztán már látom is mindig a valóságot...(Régen a papok rázták a birkacsorda kolompját ami után ment a nyáj, ma meghát a médiáknak jut ki ez a szerep...De a közönség jellege nem változott semmit sem az elmúlt ezer évek óta...Látható az minden téren, hogy bevesz itt a nép BÁRMIT,csak ügyesen és gyakran tálalják nekik az adott hülyeséget...)
2013. aug. 26. 14:15
Ú, majd visszaolvasok....
134. feb96fdf3a (válaszként erre: 131. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 26. 10:51
a szélességük lehet egy métertől ...stb ***
2013. aug. 26. 10:35
...persze az is hihetetlen és érthetetlen számomra ,hogy egy zsúfolt nagyvárosban ki miért tart kutyát a 10-en ....de sok mindent nem értek ...
2013. aug. 26. 10:32
járda**
131. feb96fdf3a (válaszként erre: 129. - Zizisicc)
2013. aug. 26. 10:31

Igen ,gondoltam ebből már beazonosítható ,hogy milyen területekről beszéltem .:)))

Szóval a városban lévő füves területek általában a jársa ,és a közút között terülnek el hosszanti irányban ,méretük lehet egy métertől kb másfél,két méter is akár .Ezeken a területeken nincs gyalogos átjáró ,maximum az emberek által kitaposott ösvények ,mert szabálytalanul ,ott kívánnak átmenni ,nem pedig a 3-4 méterre lévő járdán .

Én is megteszem ,ebben sem tartom a szabályokhoz magam ,de nem is hőbörgök ,ha szarba lépek .

Nem értem az embereknek miérn nem elég a terület 80%,miért tartanak igényt a 100% ???:)))

130. feb96fdf3a (válaszként erre: 128. - 8bff41629d)
2013. aug. 26. 10:25

Eggen ,határtalan!:))

De engem még annál is jobban megdöbbent az ,hogy szinte soha nem gondolkoznak el bizonyos dolgokon,csak benyelik a hivatalos véleményt ,és azt szajkózzák ,még ha baromság is .

129. Zizisicc (válaszként erre: 127. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 26. 10:11

Hol írtad Te, ugyanmá', hogy forgalmas utak mentéről beszélsz? :o)))

Járdáról írtál, meg hogy lusták az emberek 2 métert arrébb menni, meg ilyenek ..... :o))) Városról írtál, meg fűről ..... ami nem liget, meg nem park ..... a legtöbb füves rész a városokban nincs parkká vagy ligetté kinevezve ..... itt legalábbis. :o))

A mi gyerekkorunkban sokkal ritkábban esett meg, hogy kutyaszarba léptünk, ha közlekedtünk az utcán, vagy játszottunk a fűben, mert jóval kevesebb kutya volt. Mostanra jelentősen emelkedett a létszámuk, itt nálunk a rendelet meghozatala előtt katasztrofális volt a helyzet ebből a szempontból, mert mindenhol kutyaszarba botlott az ember, járdán, füvön, mindenhol. Nem néha-néha, hanem napi szinten többször.

:o))

128. 8bff41629d (válaszként erre: 125. - Feb96fdf3a)
2013. aug. 26. 10:11
Így...Így...Aztánmeg az az egészben a legkabarésabb, hogy manapság már BIZONYÍTOTT DOLOG az, hogy az allergia kiváltó oka szinte minden esetben az, hogy az allergiások életük első kb 3 évében nem találkoztak azzal a bizonyos anyaggal-pollennel, amire aztán allergiások lesznek...Azaz, túl sterill környezetben nőttek fel...(Néha az ember teljesen le tudd döbbenni az örökös emberi hülyeségen még mindig, pedighát tudom jól, hogy az emberi hülyeség gyakorlatilag végtelen...)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook