Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kertben járva. fórum

Kertben járva. (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. febr. 2. 19:19

Reggelre tiszta jégpályává vált a falú...még szerencse, hogy vasárnap van.

(Volt már ilyen máskor is.)Délben már az eresz csurgott...szóval legyetek nagyon óvatosak, vigyázzatok magatokra, meg másokra is.

276. fe80e17aca (válaszként erre: 274. - Kertember)
2014. febr. 1. 16:22

A havat mi sem sóztuk, meg még egyebet sem, csakis tartósítások miatt használtunk több sót, a füstölésen kívül...és tényleg spóroltunk a sóval is...Hidd, el még most is a véremben van ez...


Régen még járdánk sem volt, amin csak egy korcsolyával lehetne tovább suhanni amikor leesik az ónos eső...:))-már ha egyenes...Felfelé, meg pláne nem.


Mostanság már 'orosz' lánctalppal kell kimozdulnom hazulról ilyenkor, hogy közlekedni is tudjak anélkül, hogy összetörjem csontjaimat...de, látom azt is, hogy a fiatalok is törik-zúzzák magukat...A reflexek...


Kellett-e nekem a hegyvidékre költözni...?

:)

275. fe80e17aca (válaszként erre: 273. - Csutkamano)
2014. febr. 1. 15:53

Nem kellett akkor még engedélyt sem kérni senkitől...és közben nagyon is tiszteletben tartottuk a másiknak a tulajdonát...


Egyértelmű volt ilyenkor mindkettőnk számára, hogy nem kárt akarunk okozni a másiknak sem...


DDD

2014. febr. 1. 15:50

Vajon mért nem lehet sóznia jeget?

Egyszerű kérdés, de mégis milyen indulatokat vált ki, és milyen messzeségekbe visz. Még szerencse, hogy kevesen reagáltok rá. El sem merem képzelni, hogy ha többen lennétek már hol járnának a válaszok.

Ami egykor még elfogadott, lehetséges volt, senki nem gondolta róla, hogy környezetszennyező lenne, az mára törvényileg elítélendő.

Nem gondoljátok, hogy emögött sokkal szerteágazóbb, mélyrehatóbb folyamatok húzódnak meg, mint, amiről itt vitatkoztok?

Vajon régen mért nem volt a sózás üldözendő környezetszennyezés? Talán azért, mert:

- Sokan nem is sózták a járdákat, mert vagy nem volt értelme (a nagy hideg, vagy az igazi mennyiségű hó miatt), vagy nem kellett, mert, amikor esett a hó, akkor azt mindenki letakarította a járdákról fizikai erővel, és nem a sótól várta, hogy leolvadjon.

- Nem sápítozott a média, hogy jajisten csúszik a járda. Akkor nem kellett törvényben kötelezni az embereket a takarításra, mindenki takarított. Az igazi téli időhöz hozzá voltak szokva az emberek, és tudták, hogy olyankor nem lehet nyári körülmények között közlekedni. Elfogadták ezt, és nem a másik ember hibáját keresték akkor, ha mégis elestek.

- Nem volt ennyire elérhető termék a só, és talán nem is vettek az emberek ennyi sót, hanem fahamut, fűrészport, földet szórtak helyette.

Olyan dolog miatt vitatkoztok és mentek egymásnak, amely mögött mély változások húzódnak meg. Ezeket úgyse tudjátok befolyásolni, egymást ölni miatta pedig butaság. Nagyon sok ilyen és ehhez hasonló kérdés van még. Ne vesszetek össze emiatt.

A parlagfű is érdekes téma, szakemberek feszülnek egymásnak a megítélésében. Két érintett szenved ettől. Az egyik az allergiás, a másik pedig maga a növény. Kétségem sincs, hogy rövid távon ki húzza a rövidebbet. De vajon hosszú távon, amikorra már parlagfű sem lesz, milyen lesz az ember élete? Milyen lesz nekünk egészséges növények, természet nélkül?

273. csutkamano (válaszként erre: 272. - Fe80e17aca)
2014. febr. 1. 15:40

Ha a szomszédod annak idején megengedte, hogy átmenj az ő telkére gyomot írtani, az egészen más helyzet, mintha engedély nélkül kezdenél el tenni-venni másnak a kertjében.


Én tiszteletbe tartom másnak a tulajdonát, ezért nem is jutna eszembe a szomszéd telken intézkedni. Ezt meghagynám az arra illetékes szerveknek.


Nektek engedélyetek volt rá, ezért nem is perelhetne be benneteket, csak köszönetet mondhatna a munkátokért.

2014. febr. 1. 15:23

Nem voltál félreérthető, csak az volt az én kicsike fájdalmam, hogy a 'szomszédnak' a telkéről írtál...


Annak idején, mi művelésbe vehettük a szomszédunk elhanyagolt telkét is,...most már simán perelhetne ezért, -gondolom-, mert megsértettük a tulajdonához való jogát?...


Na, itt vagyok elveszve...DDD

271. fe80e17aca (válaszként erre: 262. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 15:07

Haaa, mérges vagyok, akkor a sört vetem be ellenük, már mint a csigák 'garázdasága' ellenében....(pl. a pincébe és a fólia alatt is!)


-Viszont a parlagfüvet, egyszerűen csak kihuzigálom én is még kicsiként, bárhonnan is jöttek.


(Bevallom, hogy szeretem az egyes csigákat, megenni.)

:)

270. csutkamano (válaszként erre: 269. - Fe80e17aca)
2014. febr. 1. 14:49

Én nem hibáztatok mást, csupán tényeket közöltem.

Lehet, hogy félreérthető voltam?

269. fe80e17aca (válaszként erre: 268. - Csutkamano)
2014. febr. 1. 14:42

Értem én...de mennyiféle dologgal vagyunk úgy, hogy másokat hibáztatunk azért, mert nem velem értenek egyet,pedig én sem sokszor teszem ezt...


DDD

268. csutkamano (válaszként erre: 267. - Fe80e17aca)
2014. febr. 1. 14:29

Engem azért nem érint, mert panelban lakom, és megengedhetem magamnak, hogy akkor megyek el itthonról, ha kedvem van hozzá.


Ha a család ott is lakna, akkor persze biztosan más lenne a helyzet, mert így egy kicsit bonyolult a telekre járás a gyerekek sulija miatt, de még akkor is ott van a szomszédos telek, amit meg egyáltalán nem gondoznak.

267. fe80e17aca (válaszként erre: 265. - Csutkamano)
2014. febr. 1. 14:03

A családomban nekem is van aki nagyon allergiás rá..., de mindig képes vagyok arra, hogy a kertjében odaráncigáljam ahhoz, hogy ki is huzigálja majd őket...

(mert nem ismeri fel, és azt sem tudja, hogy mikor szórja a pollent...)


Antireakció a részéről..DDD

266. fe80e17aca (válaszként erre: 258. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 13:51

Ugye belegondoltál most abba ... amit, a betonra szórok sóval kapcsolatosan írtam... , hogy ez majd mikor kerül is a növények gyökerébe , -merem mondani- százszorosan is felhígítva!?


Kérlek,tedd meg, s próbáld is ki...DDD


(A másféle dolog alkalmazása itt, soha nem egyértelmű nekem...)

265. csutkamano (válaszként erre: 263. - Fe80e17aca)
2014. febr. 1. 13:48
Én nem, mert nem is járok a telekre, de a családban sajnos van olyan, aki a szezonjában teljesen kikészül tőle.
264. csutkamano (válaszként erre: 262. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 13:45

Egy igencsak elhanyagolt hatalmas hétvégi telekről van szó, amiről kiírtani sem lehet a parlagfüvet, mert újra és újra megjelenik. A kaszálás sem segít.

Az előző tulaj is azért szabadult meg a telektől, mert már únta a parlagfű írtását, na meg az írtás elmaradása miatti bírságokat.

263. fe80e17aca (válaszként erre: 259. - Csutkamano)
2014. febr. 1. 13:31

Valószínű ez számomra, hogy erre a növényre nem is vagy allergiás...


((Avagy egeen, de eddig a sózás eszedbe se jutott?))

:))

262. jozsi.38 (válaszként erre: 259. - Csutkamano)
2014. febr. 1. 13:28
a parlagfüvet én egészen egyszerűen kihúzom :) ne sózz légyszi, a többi növénnyel is kiszúrsz, a parlagfű pedig nagy túlélő, az elsők között az jelenik meg egy elhanyagolt, vagy elhagyott területen. a sót én a meztelen csigák ellen használom, a pincében mindig találok egyet-kettőt, azok ellen tényleg szuper, de növényekre nem használnám
261. fe80e17aca (válaszként erre: 258. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 13:22
Akkor most is egyetértünk, mindenben...
260. fe80e17aca (válaszként erre: 249. - Töprengő)
2014. febr. 1. 13:20

A kidobott dob az rettentően izgat: vajon bármit párolva, szárítva, avagy sütve benne...?


A köbös tartálynak pedig a 'titkát', régóta úgy gondolom s mondom...le kell engedni a vizet csurig belőle télre és nem a napra helyezni nyáron sem...


Fránya vigye, amikor erről is mást gondoltam, mert mindig vannak újabb csodák:pl. a pech palackokból...

DDD



DDD

259. csutkamano (válaszként erre: 253. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 13:20

Szia!

Igaz ez az állításod a parlagfűre is? Hogy ez nekem miért nem jutott eszembe?

2014. febr. 1. 13:06
az emberek épségéhez a környezet épsége is hozzátartozik. rövidtávon a sózás előnyös, mert gyorsan elolvad a jég, hosszútávon viszont a növények gyökerét károsítja és kiirtja. az a kérdés, hogy megéri-e a rövidtávú előny, a hosszútávú kárért, plusz munkáért
257. fe80e17aca (válaszként erre: 254. - Fe80e17aca)
2014. febr. 1. 11:23

Tudod azért merült fel bennem ez a kérdés, hogy dönthessünk, akár vitatkozásunk útján is, hogy a másikat is meghalljuk...


Valószínű, hogy nekem az emberek épsége sokkal fontosabb dolog, mint bármi más...(persze, mert néha nagyon kis pályára beszorítva ilyenkor)

DDD

256. fe80e17aca (válaszként erre: 255. - Jozsi.38)
2014. febr. 1. 11:04

Talajcserére soha sem 'csak' ezek miatt van akkor szükség...

:)

2014. febr. 1. 10:47
valóban, kárt tehetnek benne ezek is. de nem kell ezek miatt talajcserét csinálni, mint a sónál, ez az egy, nem is olyan aprócska különbség
2014. febr. 1. 10:31

Valószínűleg két malomban őrölünk...nem azt írtam, hogy a füvet, meg bármilyen más növényt sóztam volna a jegesedés miatt...


pl- a homok, -a fűrészpor, - a hamu,- vagy az apró kőgranulátum is kárt 'tehet' a növényeinknél és a beton útban is ... (csak ezeket nehezebb beszerezni valahol).

A növények kapcsán pedig a direkt sózásról akkor beszélek, ha mű'trágyát' használok...


DDD

2014. febr. 1. 08:58
akkor sózz meg egy olyan területet, ahova többet nem akarsz vetni se füvet, se semmit. nem fog nőni ott többet semmi. Karthágó elpusztítása történelemből rémlik? sóval is bevetették a helyét a rómaiak, ha jól emlékszem, hogy ne is teremjen ott többet semmi
252. fe80e17aca (válaszként erre: 251. - Jozsi.38)
2014. jan. 31. 21:26

Komolyan. Évek óta sóztuk, de most már büntetik, és a környezetkárosító hatására hivatkoznak.

Tulajdonképpen semmiféle károsodást nem okozott a növényemben, inkább a betont tette tönkre...

DDD

251. jozsi.38 (válaszként erre: 250. - Fe80e17aca)
2014. jan. 30. 16:07
ezt komolyan kérdezed? úristen...
2014. jan. 30. 11:57

Vajon miért nem lehet sózni a jeget?-

:)

2014. jan. 1. 13:42

Atomata kiszanált " dobja "

Mi lehet még újrahasznosítás ílyen módon fölös dolgokból...

Köbös tartály fele? Az műanyag fagyot nem bírja sokáig....


Szeretetben, egészségben

Legyen részed egész évben.

Légy szerencsés, vidám, boldog,

Felejtsd el a bút, és gondot.

Kezdődjön hát egy új élet:

Legyen békés, boldog éved!

2013. dec. 31. 14:09
B.Ú.É.K.!!-minden kertben-járóknak...én mindig csak ámulok- és bámulok a saját kertemben is...!!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook