Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
232. dolores (válaszként erre: 229. - Kedit)
2009. márc. 16. 10:07
Kedit te szoptatsz?
231. dolores
2009. márc. 16. 10:05
A fűrdetés utány mindig az volt a rutin, hogy kaja, utána alvás. Ehhez hozzásztokott pici kora óta. Így nekünk is jut egy kis időnk a dumálásra, sőt már voltunk moziba is, hisz csak egy fél órával hoztuk előbb a fűrdést, így elértünk a filmre és 11re itthon voltunk. Természetesen addig a Nagyi volt vele.
230. dolores (válaszként erre: 228. - Kedit)
2009. márc. 16. 10:02
Ahogy hazajöttünk a korházból, már az első naptól kezdve minidg 7 kor fűrdettük. Először csak lemostuk, de utána a fürcsi következet. Mindig. Az elején úgy etettem, ahogy igényelte, sőt mivel az elején sárgák voltunk szegényt álmából is felköltöttem, hogy 3 áránként együnk. Később ő magától beállt a három órára. Amikor jót aludt az du volt, több mint 3 órát. MIvel Panni soha nme keverte a nappalt az éjszakával, éjszaka aludt. Mielőtt rááltunk volna erre minig este 12 és egy között kelt fel, így ezt megelőztem azzal, hogy előbb etettem. Nekem is megvan a könyv , amit írtál és ha jól tudom abba is le van írva...
229. Kedit
2009. márc. 16. 06:53
Ja, és hányszor eteted egy nap?
228. Kedit (válaszként erre: 226. - Dolores)
2009. márc. 16. 05:05
Nekem a védőnő a "suttogó mindent megold" van meg, de nem tudtam elolvasni, mert hamarabb érkezett Lőrinc. Elképzelni sem tudom, hogy sikerült ilyen hamar rászoktatnod. Mert, mi van, ha nem alszik el este vagy ha fölébred mondjuk már tízkor stb.?
227. megryan (válaszként erre: 226. - Dolores)
2009. márc. 15. 18:52
Én is olvastam a Suttogóban sok jó tanácsot.
226. dolores (válaszként erre: 224. - Kedit)
2009. márc. 15. 18:47

Kedit...nem tudom ismered-e a suttogót, sokan nem szeretik, mimsokat tanultunk belőle. Én azt használtam és kb két hónaposan szépen beállt az éjszakai dolog és nem ébredt fel éjjel.

Hat hetes kortól lehet csinálni, én is akkor kezdtem. Éna a követekző képpen csináltam. Este 7kor fűrdetés és utána evés és alvás. Éjszaka 11kor szépen alva kiemeltem az ágyikóból finoman megérintettem a száját (első alkalommal többet próbálkoztam) és így ettünk. Nem kelle büfiztetni, mert ellazultak az izmai én nem gnyel levegőt. Mi hasfájósak voltunk, így INFACOLt használtunk, de éjjel soha nem kellet. Ha felébredt akkor persze. A elején reggel 4-5ig bírta. MOstmár 6-7ig. Reggel megetettem és visszatettem az ágyikóba. Viszont ha 7kor kel, akkor már nem akat érthetően viszzaaludni.


Ez nekünk nagyon bevált. A fürdetés és az éjszakai etetés pontos időponthoz kötött,más nem, de így más is szépen a helyére rendeződött, így szépen kialakult a napirendünk. Persze, ha fejlődési ugrás van, akkor nem bírka ki 11ig vagy reggelig. Nekünk ilyen kb. 4 hetente van.


MI így csináltuk és szépen tudunk éjszaka pihenni. Alaposabban a "Suttógóban" találsz leírást.

225. dolores
2009. márc. 15. 18:37
Nem, csak mindenki a családjával tölti a hétvégét... Legalábbis magamból indulok ki..
224. Kedit
2009. márc. 15. 08:48

Sziasztok!


Mi ez a nagy csendesség? Mindenki ünnepi hangulatban van?

2009. márc. 13. 21:30

Amikor kiköltöztünk Érdre akkor történt.Elmentünk az önkoriba,hogy a lakcimet átirassuk.Meg is kaptuk az új kártyát és hazafelé még beugrottam a plusba vásárolni a 2 gyerekkel.A pénztárnál amíg fizettem a nygobbik lányom ráállt oldalról a kosárra(amiben benne ült a kicsi)és magára boritotta.

Ha akkor nem kapjuk meg a lakcim kártyákat,akkor Érden nem vették volna fel a gyerekeket a sebészeten.

Szerencsére a kicsinek semmi baja nem lett,a nagyobbik lányomnak pedig zúzodásai és enyhe agyrázkódása lett.Végül is ahhoz képest,mekkora riadalom volt,jól végződött.lehetett volna komolyabb baj is belőle.

és ez péntek 13.-án volt.

Bár én nem vagyok babonás.

222. lampakorte (válaszként erre: 220. - Megryan)
2009. márc. 13. 15:05
Huh... Nem semmi. Nekem is volt egy nagyon durva eset az életemben, szinte biztos voltam benne, hogy meghalok, de valahogy nem féltem, csak mikor át tudtam gondolni az egészet. Igaz nem úgy, hogy messze vitt volna a veszélytől... 8. Osztályos voltam, és biciglizni mentünk tesiórán. A barátnőmmel pont a főút közepén akadt össze a biciglink, úgy, hogy az ő lánca az én pedálomra tekeredett, és mind a ketten elestünk, és a biciglik közül nem bírtunk fölállni. A tanár nagyon kiabált, de mozdulni sem bírtunk, nemhogy siessünk, mert jön egy kamion.... Nagy fékcsikorgás meg minden, iszonyú hangzavar volt, fel se fogtunk semmit az egészből, csak ahogy fölnéztünk, 20 cm-re volt tőlünk a kamion orra... Senki nem értette, hogy tudott megállni, de megállt... Hiszem, hogy az Úr keze őrzött meg minket... Azóta van lámpa a zebránál... /Kanyar mögötti átjátó/ De biztos többször is megmentett az Úr, csak most ez jutott az eszembe...
221. Serry (válaszként erre: 218. - Dolores)
2009. márc. 13. 13:43

Mi 2007 04. péntek 13-án 13 órakor foglalóztuk le a lakásunkat ami I/113:))


Ennyire vagyunk babonásak:) S nagyon szertejük.

220. megryan (válaszként erre: 217. - Kedit)
2009. márc. 13. 11:53

Engem ilyen módon többször is megmentett Isten. Egyszer külföldön nyaraltunk, és este amikor mentünk haza az apartmanba, eltévedtünk, és kanyarogtunk az autóval egy ideig. aztán amikor a jó utat megtaláltuk, egy hatalmas baleset történt az úton néhány perccel előttünk, amibe a késlekedés nélkül talán benne lettünk volna. Így megúsztuk, sőt elsőkét odaérve még segíteni is tudtunk.


A másik alkalommal nyaraláskor valamiért nem mentem óriás csúszdázni -biztos ismeritek az óriási kék csúszdákat. Ma sem tudom miért, mert amúgy szeretem, de akkor nem. Hála is érte Istennek, mert a csúszda egyik csatlakozási pontja eltört és a benne ülő emberek ahányan voltak, annyi felé potyogtak szét. Már az is csoda volt hogy senki nem halt meg.


Szóval tényleg nincsenek véletlenek :)

219. dolores
2009. márc. 13. 11:34
Tudjátok a viccet a pappal(vagy rabbival nem tudom, senkit nem akarok megbántani). Szóval.. árvíz van és az emberek felköltöztek a házak tetejére. Így tett a pap is. Jött a mentőcsónak menteni, de a pap azt mondta, hogy "Mejd engem ISten kiszabadít,menjenek tovább." Íg történt ez másodszor is. De csak nőtt a vízszint az esőzések miatt és a pap sajnos megfulladt. Ahogy felment a mennybe megkérdezte Istentől:"MIért enm mentettél ki engem?" "Kedves gyermekem, küldtem két csónakot is érted..."
218. dolores
2009. márc. 13. 11:29

Amúgy fel sem tünt, hogy 13a van...mivel enm vagyok babonás, nem sok jelentőséget tulajdonítok neki..


Mikor tanítottam, a gyerek rögtön jelezték, hogy Tanárnéni, ma ennyi meg annyi van... és hogy bebizonyítsam az ellenkezőjét aznap mindig csak a az felelt, aki akart. :)

217. Kedit (válaszként erre: 215. - Dolores)
2009. márc. 13. 11:28

Én hiszek az ilyen dolgokban. Ki tudja Isten milyen úton-módon terelget minket. Nem kellenek föltétlen nagy csodák, az élet apró részleteiben kell észrevenni a lényeget.


Én korfun jártam úgy évekkel ezelőtt, hogy mentünk volna csúszdaparkba, de előtte nap éjjel rosszul lettem, egész éjjel hánytam, nem mentünk el. Délutánra már semmi bajom nem volt. Áttettük 3 nappal későbbre a csúszdázást, akkor meg nem jött értünk a busz. Szerintem biztos valami baleset elől menekültünk meg. Talán...

216. Fortuna79 (válaszként erre: 215. - Dolores)
2009. márc. 13. 11:18

Lehet, hogy ezzel megmenekültetek valami rossz elől. NIncsenek véletlenek. :)


Különben ma péntek 13 van.

215. dolores
2009. márc. 13. 11:11

Képzeljétek, ma elindultunk sétálni, még nem esett az eső 5 perc után már úgy zuhogott, hogy futólépésben döngettem haza... Ahogy hazaértünk, átöltöztünk, elállt. Mostmár enyhe napsütés is van... Ez van..ezt jelnek vettem, hogy valamiért otthon kell lennünk. Vagy csak pech....


Ti hisztek az ilyenben, hogy Isten így is üzen...nincsenek véletlenek?

214. dolores (válaszként erre: 213. - Lampakorte)
2009. márc. 12. 20:43
Édesek a lányod kinti képei!
2009. márc. 12. 20:26
Okés! Hamarosan teszek fel néhány képet! :-) Jó is, hogy szólsz... :-)
212. megryan (válaszként erre: 211. - Lampakorte)
2009. márc. 12. 20:23

Szia!

Majd tegyél a naplóba kertes képet ha van kedved :) olyan aranyos a csajszid a párnahalom tetején :)

Jó lehet kertes házban lakni, de nem tudnék vidékre menni annyira megszoktam Pestet, a nyüzsgést. mindig elég volt 1-2 hét nyáron a nagymamánál vidéken...

2009. márc. 12. 20:09

Sziasztok!

Kicsit szomorú vagyok, hogy elfelejtettetek! :-) Na persze csak viccelek! :-) Csak mert én 22 éves vagyok, nem 30 körüli... Mától van net az Új házban is! Nagyon szépen összepakoltunk, és jól érezzük magunkat... Annyira jó itt lakni! :-) Jövő héten én is megyek Baba-Mama klubba... A Klári felajánlotta, hogy bevisz. :-) Meg a Zsuzskának is megígértem...

210. Kedit
2009. márc. 12. 18:19
De különleges izlése van. :)
209. Serry
2009. márc. 12. 17:36

Hogy telik a napotok?

Gondolom mindenki most jött be kintről.

Nekünk kicsit nehezebb, mi csak játszóterezni tudunk. Leventém kecsapos tésztát kért vacsira azt készítem. Mit gondoltok kis sűrített paradicsommal adhatom a tésztát Gergőnek( 13 hónapos)?

208. Serry (válaszként erre: 206. - Kedit)
2009. márc. 12. 12:06

Leventém kb 2,5 éves volt mikor azt mondhatom,hogy átaludta az éjszakát. Igaz a mai napig hajnal 2-3 kor kel pisilni.

Gergő még ébred hol 2x hol 4x változó. Ő most 13 hónapos.

207. megryan (válaszként erre: 206. - Kedit)
2009. márc. 12. 11:33
Változó. Van akinek az angyala már 1 hónapos kortól, én 2 évesen mondtam a fiamnak hogy éjszaka nincs több szopi, onnantól, a csajom kb. 1 éves kora óta nem szopizik éjjel, onnantól. De van akinek a 3 évese még felébred minden éjjel inni stb. Nagyon változó. Általában 4-5 hónapos kortól "illene"
206. Kedit
2009. márc. 12. 11:30
Mikortól alusszák át a babák az éjszakát?
205. Kedit
2009. márc. 12. 11:30
Én most szopiztattam, nagyon nyugis éjszakánk volt, 10-től aludt 3/4 2-ig, onnantól 4ig fönn volt, de azután 7ig aludt. :)
204. Serry
2009. márc. 12. 09:49
Levetném oviban. Gergő meg még nem ébredt fel. Tegnap fél 9 óta alszik.
203. dolores
2009. márc. 12. 09:43

MI ma kóstoljuk meg a krumplit...igaz, csak egy kanállal, de izgalmas...


Megyek készíteni az tízóraiját, ami alma... :)

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook