Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Keresztény anyukák fórum

Keresztény anyukák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
292. Serry (válaszként erre: 290. - Dolores)
2009. márc. 21. 20:30
Én is így gondolom és ebből a megfontolásból olvastam is el. Hiszen valószínű mire az én 5 évesem olvasni fog addig még sláger lesz az iskolában és biztosan akarja majd olvasni. Így,hogy tudom mit fog olvasni tudom irányítani mikor kerüljön a kezébe. S amikor arról beszélek,ohgy mi nem jó benne tudom miről beszélek nem csak frázisokkal dobálózunk.
291. dolores (válaszként erre: 289. - Egypt)
2009. márc. 21. 19:51

KÖsz, tegnap megvolt a nagy dolog.


Ti melyik tápszert alkalmazzátok? Nem hízott nagyon tőle?

290. dolores (válaszként erre: 288. - Serry)
2009. márc. 21. 19:50
Elolvastam őket. Szerintem a tiltás vonz. Ha a "fertő könyvet", mindenki élvezettel olvassa, de én eltiltom tőle a gyereket, dugiba úgyis elolvassa és nagyobb fontosságot tulajdonít neki, mindt ami. Egyetértek a lelkésszel, helyre kell tenni a dolgokat. Megtanítani, hoyg tudjon rossz tanítás és jó között dönteni, ne én döntsek mindig helyette. Szerintem ez az egészséges.
289. egypt (válaszként erre: 274. - Dolores)
2009. márc. 21. 17:31

Ó, szegényke!! Remélem, segít majd a sütőtök!!

Barni nagyon rövid ideig szopizott sajnos, nem indult be a tejem, és már a legelejétől fogva kellett mindig pótlás. 3 naposan elvitték tőlem a koraszülöttre kezelni a trombocitái miatt, és szerintem a hiánya+ az idegeskedés betett a szoptatásnak.

288. Serry (válaszként erre: 284. - Dolores)
2009. márc. 21. 13:50

Ajánlok két cikket elolvasni. Ez a parókia oldalon jelent meg. De érdekes anno olvastam őket:


Ablonczy Kálmán A Harry Potter jelenségről

[link]


Harrgitay Péterné: Veszélyesek-e a Harry Potter könyvek?

[link]

287. dolores (válaszként erre: 282. - Serry)
2009. márc. 21. 13:42

Amúgy vastagnyakú kálvinistának szoktam nevezni a férjem, mert csak azt fogadja el, ami a protestáns egyházak jónak találnak... Ő idegenkedik a keresztény könnyűzenétől(pedig van ilyen a reformátusoknál is), én meg nagyon szeretem.... és elzárkózik az ilyen dolgoktól, amit írtam.


Én talán nyitottabb vagyok.... és a Bibliával próbálok érvelni... az Ő meggyőződeés, hogy csak az apostolok szólottak nyelveken és gyógyítottak. Én ilyennek még nem voltam tanuja, de hallottam róluk...

286. dolores
2009. márc. 21. 13:38
Csak rég láttam egy-két részt és maár nem emlékszem..
285. dolores (válaszként erre: 283. - Serry)
2009. márc. 21. 13:37
Huhh, ehhez nem tudok hozzászólni...:(
284. dolores (válaszként erre: 281. - Serry)
2009. márc. 21. 13:36
Amúgy tökéletesen egyetértek veled. Én is azért kezdtem el olvasni, mert nem értettem, hogy mit esznek rajta a gyerekek...és nekem is az a benyomásom, hogy nagyon sötét egy-egy rész. Amúgy engem teljesen lenyügözött. Az első 5 részt kaptam meg nyáron és mot egyik tanítványomtól elkértem az utolsó kettőt. Még felnőtt fejjel is élvezetes olvasmány. Izgalmas, fordulatos... de ahogy mondod fiatal korban veszélyes lehet...
283. Serry
2009. márc. 21. 13:30
S teljesen más. Szerintetek egy 5 éves kisfiúnak korai még nézni az Egyszer volt az élet című francia rajzfilmet? EZ az emberi testről szól.
282. Serry (válaszként erre: 267. - Dolores)
2009. márc. 21. 13:29

Sokat gondolkodtam,hogy hozzá szóljak-e ehhez. Aztán beszélgettünk róla a férjemmel. Ő kicsit tájékozottabb ezekben a dolgokban.( Lévén ref.vallástanár és nagyon elmélyed a hitben mielőtt összeházasodtunk) Ahogy ó fogalmazott a karizmatikusok amit csinálnak több mint gyanús.

De tőle függetlenül nekem is az a véleményem, ohgy nem biztos,hogy jó az: kézrátétellel gyógyítás és nyelveken szólás. Nem biztos,hogy az Istentől való. Az ördögnek nagyon változatos fegyvertára van. S mivel a Jelenések könyve szerinti utolsó időket éljük, vagy jönne hamarosan nagyon beleillik a képbe. De ez az én véleményem. Sajnos nem ismerem én sem pontosan a Jelenések könyvét, pedig talán ránk férne.

281. Serry (válaszként erre: 280. - Dolores)
2009. márc. 21. 13:25

Én igen mindet. Azért olvastam el, mert kíváncsi voltam miről mondják azt, hogy jó. S mi az a knöyv amit végül is voltak iskolák amik felvettek az ajánlott könyvek listájára. De nem tartom jónak,hogy ilyet olvasson egy 10-11 éves gyerek. Még nekem felnőtt fejjel is a 7 részből volt olyan amire azt mondta, hogy jó ,hogy 30 évesen olvasom. Talán az első kettő kis kamaszon kb 12-13 évesen. De nem folyamatosan olvasva

, mert túl sötét.

280. dolores
2009. márc. 21. 13:10

KÖsz, megnéztem és kimásoltam. Áttekinthető és alkalmazhatónak látszik.:)


Ti olvastátok a Harry Pottert?

279. Serry (válaszként erre: 278. - Dolores)
2009. márc. 20. 20:19

[link]


Igen pontosan itt:))

278. dolores
2009. márc. 20. 13:16

Serry...


A babafalva. hun hol található a lista? MIlyen címszó alatt?


Kösz..

277. Kedit (válaszként erre: 275. - Dolores)
2009. márc. 20. 13:15
Jaj, nagyon vártm már! Remélem nem romlik nagyon el az idő hétvégére és tudunk holnap is menni. Most olyan sötét felhők gyülekeznek, mintha éjszaka lenne.
276. dolores (válaszként erre: 273. - Megryan)
2009. márc. 20. 12:49
KÖszönöm vélemény nyilvánításaitokat...azért én is utánanézek annak a résznek, ami a fejemben van...
275. dolores (válaszként erre: 269. - Kedit)
2009. márc. 20. 12:44

Gratulálok!

Frissítő levegőzést nektek!


Gondolom te is már örülsz, hogy kiszabadulsz...én legalábbis már nagyon vártam. :)

274. dolores (válaszként erre: 270. - Egypt)
2009. márc. 20. 12:42

Három napja nem volt székletünk. Rossz közérzete, nyűgisebb, így séta közben betértem egy üzletbe és vettem sütőtök pürét. Persze nem adtam sokat neki először, de annyira ízlett, hogy lefittyedt a szájacskája, mikor már nem kapott.


A férjem vagy én ma bevásárolunk, így veszünk barackot is...és megnézzük, hogy mi a felhozatal...


Barni még szopik?

273. megryan (válaszként erre: 267. - Dolores)
2009. márc. 20. 11:58

Szerintem semmi rossz nincs abban amit írtál, nem tévtanítás. Hiszen a gyógyulásért Istennek adtak hálát, az ember csak egy csatorna volt. Az Ige is ezt írja:


Márk. 16.17

Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.

Kígyókat vesznek föl; és ha valami halálost isznak, meg nem árt nékik: betegekre vetik kezeiket, és meggyógyulnak."


És itt egyszerű emberekről beszél, olyanokról, akik Jézusban hisznek. Más feltételt nem ír.

272. egypt (válaszként erre: 267. - Dolores)
2009. márc. 20. 11:22
Szerintem ezzel csak akkor van baj, ha ezek a dolgok túlzott fontosságúak lesznek, és nagyon ezekre tolódik a hangsúly, mint a karizmatikusoknál általában. Adhat az Úr ilyen ajándékokat, de nem hiszem, hogy mindenáron erre kell törekedni. Az más, ha valaki "csak úgy" kapja, mert én is tudok olyan lelkészekről, akik tudnak gyógyítani imádsággal (persze nem maguknak tulajdonítják), de ez náluk másodlagos dolog.
271. egypt (válaszként erre: 264. - Dolores)
2009. márc. 20. 11:17
Köszönjük!
270. egypt (válaszként erre: 263. - Dolores)
2009. márc. 20. 11:17
Nem muszáj, hogy a krumpli egyen az alap. Mivel Barni csak gyümölcsöt eszik még mindig, és zöldséget nem hajlandó, a krumplit meg egyenesen utálja, nekünk azt mondta a kórházi dietetikus, hogy legyen valami gyümölcs az alap, amit szeret, és ahhoz adjak neki zöldségeket, először keveset, hogy szokja az ízét, aztán lehet növelni a mennyiséget. Ha a picidnek szorulást csinál a krumpli, akkor szerintem majd később add csak neki, úgyis bőven ráértek még, és legyen inkább a barack az alap.
269. Kedit
2009. márc. 20. 11:05
(Más! Képzeljétek, ma először levegőztünk Lőrincemmel 15 percet, azóta is alszik. Holnap már 30 perc lesz. :) )
268. Kedit (válaszként erre: 267. - Dolores)
2009. márc. 20. 11:04
Én ismerem a karizmatikus lelkiséget, többször voltam ilyen összejövetelen. Teljesen hihetőnek tartom az egészet amit leírtál, valóban van ilyen. Vannak a szentléleknek adományai, és aki kéri meg is kapja. Viszont én nem tudtam azonosulni ezzel a stílussal, nekem mindig idegen maradt... Van ez így. Viszont megismerkedtem a fokoláre mozgalommal, ami már sokkal közelebb áll hozzám. Ez az egység lelkisége. A lényege, hogy a szeretetben leszünk egyek. De mondom, ettől függetlenül a karizmatikusoknál megtapasztalt dolgokat egyáltalán nem nevezném tévtanításnak, annak ellenére sem, hogy tőlem távol áll.
267. dolores
2009. márc. 20. 08:56

Helló Mindenkinek!

VAn valami, amiben érdekelne a véléményetek.



VAn egy ismerősöm, aki református volt, majd egy karizmatikus katolikus közösségbe kezdett el járni. Ott van, nyelveken szólás, mindenféle szeminárium....stb. Ő résztvett szemináriumokon, majd ez ún "elkötelezett"ek közé kerűlt, akik vezetekis ezeket a szemináriumot. Részvett tönn gyónáson, "életgyónáson". Tegnap újságolta nekem, hogy egy csoportba a Szentlélekért imádkoztak... Tudta előre,hogy ők is kérhetnek lelki ajándékokat, így tisztánlátást kért. Az Úr nem tisztánlátást szánt neki, hanem gyógyítást. Az alkalommal imádkoztak. Fizikálisan érzett változást az ima után, melegséget a testébe.

Majd egy testvére megkérte, hogy ezt a gyógyítást az ő térdére is almalmazná. Kézrátétéllel és imával segítettek rajta. Mikor az illető megköszönte, akkor az ismerősöm azt mondta, hogy Istent dicsérje érte,neki adjon hálát. Utána hálát adtak.


Tegnap este sokat gondolkodtam ezen. A férjem szerint ez tévtanítés és ő nem hisz benne. A hitgyülihez hasonlította. VAlóban így lenne? Én nem tartom lehetetlennek. A BIbliában is van ilyen, de a férjem megkülönbözteti ezeket... utánanézek...azt hiszem a Biblia végén Peter vagy János apostol írásában van...


Ti mit gondoltok?

266. dolores (válaszként erre: 265. - Serry)
2009. márc. 19. 20:55
KÖsz, mindenképp megnézem. :)
265. Serry (válaszként erre: 263. - Dolores)
2009. márc. 19. 16:44

Persze próbálhatod az almát barackra cserélni.

Én a magam részéről a babafalva.hu oldalon találtam egy táblázatot a szilárd ételekről. Ez volt a mankóm. Szerintem egészen jó ajánlom nézd át. S ha a krumpli neki ok és a répa majd az lesz akkor legyen répa az alap. Úgy variáld ahogy Panninak jó.:)

264. dolores (válaszként erre: 261. - Egypt)
2009. márc. 19. 15:58

Egypt rohamos gyógyulást kívánok nektek!


Az Úr tartson a kezében titeket!

263. dolores (válaszként erre: 262. - Serry)
2009. márc. 19. 15:56

Én is követtem a védőnő tanácsát.

Én is először csak elmának a levét adtam, kb egy hónapja és most rajkok bele alma husit is. Ez a tízórai. Viszont a védőnéni azt mondta, hogy ebédre próbálgathatjuk a krumplit, így is tettem,de ettől nagy szorulás lett picinyemnek. Nem bírja Így a kettőt. Vedőnéni cukros kamillateát ajánlott. Be is jött, de az cukros, ne meg a kamilla bizonyos jótékony baktériumokat kiöl a gyomorból, így mindig nem nyúlhatok hozzá... Panninak, meg rossz a közérzete a szorulástól. A krumplihoz kéne répát, majd tököt és stbt adni, de alap a krumpli...


Mirelit közt és szétnézek majd, de amilyen gyümölcsöt ehetünk, nem hiszem, hogy van fagyasztva... Esetleg tök, a zöldségekből. Brokkolit én is lefagyasztottam, de azt is a krumplihoz kéne adagolni. Amúgy szépen aszünk, nincs gond.


Lehet, hogy az almát cseréem le amondjuk barackra és máris jobb, nem?

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook