Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


14211. Angyalka20
2011. máj. 1. 11:26

Édesanyám, köszöntelek

most e meghitt ünnepen,

azt kívánom most és mindig,

mindig maradj meg nekem.


Devecsery László

14210. Angyalka20
2011. máj. 1. 11:26

Köszönöm, hogy elviselted az elviselhetetlent. Hogy valamit teremtettél a semmiből. Hogy üres zsebekből is képes voltál adni. Hogy szerettél bennünket, mikor nem volt bennünk semmi szeretetre méltó. Köszönöm, hogy a lehetetlent is megoldottad egyetlen mosolyoddal. (Még ha az a mosoly néha el is halványult egy kicsit.)


Pam Brown

14209. Angyalka20
2011. máj. 1. 11:25

Te adtál nekem életet, és ami még fontosabb, leckéket arra, hogyan kell élni. Te vagy minden jónak a forrása, amit elértem életem során. Mami, köszönetet mondok mindazért, ami vagy és ami én vagyok.


David L. Weatherford

14208. Angyalka20
2011. máj. 1. 11:25

Dsida Jenő: Hálaadás



Köszönöm Istenem

az édesanyámat!

Amíg Ő véd engem,

nem ér semmi bánat.


Körülvesz virrasztó

áldó szeretettel,

Értem éjjel-nappal

dolgozni nem restell.


Áldott teste, lelke

csak érettem fárad,

Köszönöm Istenem

az édesanyámat!


Köszönöm a lelkét,

melyből reggel, este

imádság száll Hozzád,

gyermekéért esdve.


Köszönöm a szívét,

mely csak értem dobban,

itt e földön senki sem

szerethet jobban! -


Köszönöm a szemét,

melyből jóság árad,

Istenem köszönöm

az édesanyámat!


Te tudod, Istenem

- milyen sok az árva,

Aki oltalmadat,

vigaszodat várja.


Leborulva kérlek:

gondod legyen rájuk,

Hiszen szegényeknek

nincsen édesanyjuk!


Vigasztald meg őket

áldó kegyelmeddel,

Nagy-nagy bánatukat

takard el, temesd el!


Áldd meg édesanyám

járását-kelését,

Áldd meg könnyhullatását,

áldd meg szenvedését!


Áldd meg imádságát,

melyben el nem fárad,

Áldd meg két kezeddel

az édesanyámat!


Halld meg jó Istenem,

legbuzgóbb imámat:

Köszönöm, köszönöm

az édesanyámat!

14207. f74da0b6b0
2011. máj. 1. 10:22
"Ha beláthatnánk ellenségeink lelkébe, annyi szomorúságot és szenvedést találnánk,hogy megenyhülnénk irányukban."
14206. 16b5d6ae34
2011. máj. 1. 09:53

"Te voltál már úgy, hogy azt hitted belehalsz a fájdalomba annyira hiányzik? Szereted tiszta, mély szerelemmel. Hittél neki, bíztál benne, a nap minden órájában rá gondoltál, felnéztél rá, ölelő két karja közt megnyugvást találtál. Lested a gondolatát, remegve vártad a telefonját, éjszaka átbuszoztad a várost, hogy vele lehess. Mindent megtettél érte, mégis vége lett… és nem tudod miért…

Azt hitted az aranyfonál, amivel összekötött a sors benneteket soha nem szakad el… Tévedtél.

És vársz egy jelre, telnek a napok, hónapok, évek.. és Te vársz" -ismeretlen-

14205. csirike57
2011. máj. 1. 09:14
Köszönöm, hogy elviselted az elviselhetetlent. Hogy valamit teremtettél a semmiből. Hogy üres zsebekből is képes voltál adni. Hogy szerettél bennünket, mikor nem volt bennünk semmi szeretetre méltó. Köszönöm, hogy a lehetetlent is megoldottad egyetlen mosolyoddal. (Még ha az a mosoly néha el is halványult egy kicsit.)
14204. 16b5d6ae34
2011. máj. 1. 09:02

„Te egy olyan falat húztál magad köré, ami megvéd ugyan a csalódásoktól

és így a fájdalomtól, de elzár rengeteg szép dologtól. Kizárod az életedből a


boldogság lehetőségét. És szerintem ez az igazi kín, lassan meghalni ott belül….”

14203. KRISZTINA1
2011. máj. 1. 08:59

Anyukám, anyukám


Anyukám, anyukám, találd ki,

Hogy az én kincsem, ugyan ki?

Ki más is lehetne, ha nem te?

Ültess gyorsan az öledbe.

Anyukám szeretlek


Anyák napján Téged

virággal köszöntelek,

és csak annyit mondok:

Anyukám, szeretlek!


Anyukám szeretlek,

virággal köszöntelek,

mint a gyönge gyökér

a jó anyaföldet


Gondoztál nap, mint nap

aztán évről, évre.

Tanítottál dalra, szóra,

szívre szépre.


És ma anyák napján

mint a mag a földet,

életadó anyám,

virággal köszöntelek

Reggel óta tanakodtam

Reggel óta tanakodtam,

mit mondhatnék teneked?

Olyan szépet gondoltam ki,

Elmondani nem lehet.

Nem leltem rá szavakat,

még verset sem találtam.

Minden, amit elmondhatnék,

itt van egy szál virágban.

14202. 7529edede9
2011. máj. 1. 08:42

Keresd meg azt az embert aki mosolyt csal arcodra,mert csak egyetlen mosoly kell ahhoz,hogy fantasztikussá tegyen egy rossz napot.

Találd meg azt,akitől a szíved mosolyogni fog.

14201. csirike57
2011. máj. 1. 05:45
Megesik velem, hogy úgy látom: a legszebb és legcsodálatosabb minden létező közül mégiscsak az a szép madár, amely fönt lebeg szabadon a magasban. Máskor meg nincs elbűvölőbb a fehér pillangónál, szárnyán piros szemekkel vagy a felhők között áttörő esti napsugárnál, amikor csillog, de a fény nem vakít, és az egész világ boldognak és ártatlannak látszik. (...) Minden nagyon szép, ha a megfelelő pillanatban tekintünk rá.
14200. csirike57
2011. máj. 1. 00:01
"Van olyan Szeretet, ami egy, oszthatatlan: ez az, amit az iránt az egy iránt érzel, aki a társad az életben. Aki a lelked párja, akinél a szíved van. Ezt a szeretetet, ami összeköt vele, mással nem tudod megosztani. Még ha akarnád, akkor is képtelen lennél rá. Mert csak az övé. Ez a legnagyobb, legkülönlegesebb szeretet, az élet legnagyobb ajándéka és köteléke."
14199. csirike57
2011. ápr. 30. 23:54
“Ami könnyen elérhető, az a felszínen csillog. Ami érték, olykor fénytelen, és a mélyre kell ásni érte! Amiben a sokaság élvezetét leli, sivár és illanó gyönyörűséget kínál. Amiről én beszélek, az a felszínről nem látható, és bensődben derül. ” Seneca
14198. Gretaa (válaszként erre: 14197. - 3d777cc6a1)
2011. ápr. 30. 23:50
Igaz.
14197. 3d777cc6a1
2011. ápr. 30. 23:49
"Ez az oka, amiért az álmok olyan veszélyesek: úgy terjednek, mint a tűz, és néha tökéletesen elpusztítanak bennünket." - Arthur Golden
14196. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:19

Ahogy az arcát megláttam, megdöbbentem - annyira elgyötört, majdhogynem fájdalmas volt, és olyan hihetetlenül vad és gyönyörû, hogy megint fellobbant bennem a vágy, hogy megérintsem. A búcsúszavak a torkomon akadtak.


(Stephenie Meyer)

14195. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:17
Amióta csak elindultam azon az úton, amit a magaménak tartok, folyton arra törekszem, hogy (...) rábízzam magam a jelekre, hogy cselekedeteimből tanuljak - és ne abból, hogy elképzelem, mit cselekednék.
14194. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:17
Amíg nincs semmid, attól félsz, nem is lesz. Ha már van, attól rettegsz, valaki elveszi. Amíg nincs senkid, attól félsz, nem is lesz. Ha már van, attól rettegsz, valaki elveszi vagy valami miatt elveszítheted őt. Minden szorongás valójában a veszteségekről szól.
14193. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:16
Valakit szeretni kell, s tájékozatlan zavaromban honnan tudtam volna a nagy titkot, hogy nem elég szeretni? - alázatosan kell szeretni, ha nem akarunk túlságosan szenvedni érzéseinktől.
14192. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:16
Minden őszinte ember sebezhető, mert a feltételezett őszinteségért egész önmagát adja.
14191. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:16
Nyugalmas állapotban a szerelem elveszíti körvonalait, vonásai elmosódnak: nem is tudjuk, valóban vele van-e dolgunk. Összeveszés vagy megcsalás kell ahhoz, hogy felismerjük arculatát, és tisztán lássunk benne. Csakis akkor csinálhatjuk meg a mérleget, és állapíthatjuk meg, vajon továbbra is ragaszkodunk-e egymáshoz, vagy gyűlöljük egymást, vagy pedig közömbösek lettünk egymás iránt.
14190. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:16
A kéznek is kell tudni emlékezni. A soha meg nem érintett kezek melegére, a meg nem érintett homlokok, a lázból gyógyulók homlokának meleg hűvösére. Egyáltalán, az embernek kézzel, lábbal - gyomrával és tüdejével is - emlékeznie kell, mert semmije sincs, csak az, amit ily módon megőriz. Miért, hogy a felejtéshez van nagyobb tehetségünk?
14189. Angyalka20
2011. ápr. 30. 23:05

“Dömdödöm egyszer nagyon megszeretett valakit. Igen megörült, te is tudod, mennyire megörült az ember annak, ha megszeret valakit. El is indult Dömdödöm, hogy majd odaáll az elé a valaki elé, és azt mondja: szeretlek. Igen ám, de útközben látott két asszonyt. Éppen azt mondta az egyik a másiknak: “Én igazán szeretem magukat, de ha még egyszer átjön a tyúkjuk a kertembe…! ” Mi az, hogy “de ha még egyszer” – gondolkozott Dömdödöm -, akkor már nem fogja szeretni? Aztán jobban odanézett, s akkor ismerte meg a két asszonyt. Világ életükben gyűlölték egymást. “Ejha!” – mondta Dömdödöm, és odaért a Templom-térre. Ott éppen egy zsinóros zekés poroszló püfölt egy rongyos gyereket. “Én szeretem az embereket – ordította a poroszló, és zitty a somfa pálcával – de azt nem tűrhetem…!” – óbégatta a poroszló, és zutty a somfa pálcával. “Már megint ez a szó, már megint ez a szeretni szó!” – mormogott Dömdödöm, és elgáncsolta a poroszlót, s amíg őkelme feltápászkodott, ő is meg a rongyos gyerek is kereket oldott. S úgy futás közben fülébe jut egy beszélgetésfoszlány. Egy fiú éppen azt mondja a másiknak: “Én a világon a legjobban a pirított tökmagot szeretem.” Erre már igazán elkeseredett Dömdödöm, de ez nem volt elég, mert akkor meghallotta, ahogy a ligetben egy lány azt mondja egy fiúnak: “Én igazán szeretlek.” Mi az, hogy igazán, háborodott Dömdödöm. Akkor talán olyan is van, hogy nem igazán? Ha nem igazán, akkor az már nem is szeretet. S ha szereti, akkor miért kell hozzá az igazán? Vagy szeret valakit az ember, vagy sem. S akkor elgondolkozott ezen a szeretni szón. Mit is jelent igazából? Mit jelentett annak az asszonynak a szájából? Mit a poroszlóéból? Mit? De már akkor oda is ért ahhoz, akit megszeretett. Megállt előtte, rápillantott, és azt mondta: “Dömdödöm”. Azóta se hajlandó mást mondani, csak ennyit, hogy dömdödöm…”



Lázár Ervin: A Négyszögletű Kerek Erdő – részlet –

14188. 7529edede9
2011. ápr. 30. 21:58
A boldogsághoz egyetlen ösvény vezet:hagyj fel a rajtad kívülálló dolgok feletti aggályoskodással.
2011. ápr. 30. 21:36

Nem mások alkotta kotta,

Nem az égi csillagflotta,

Remegõ kezemet

Egyedül Te vezeted,

Aki a kígyótól se félsz

És az almát is szereted...

Ákos - Asszony



Nem mások alkotta kotta,

Nem az égi csillagflotta,

Remegõ kezemet

Egyedül Te vezeted,

Ne mondd ki a nevedet,

Te vagy az Asszony,

Akit szeretek.

14186. Angyalka20
2011. ápr. 30. 21:34

Valaki egy széket tolt oda, és ő leült a székre. És arra gondolt: le kellene festeni mamikát. És arra gondolt: lefestettem az életben száz és száz asszonyt, de mamikát soha. Miért? Miért, hogy éppen a legkedvesebbet, a legszebbet nem? Miért? Az ember annyi mindenre gondol az életben, csak arra nem, ami fontos. Az ember képeket fest, mindenről, mindenkiről, csak éppen arról nem, aki a legtöbb, aki a legfontosabb, aki a legszebb. Miért?


Wass Albert

14185. 16b5d6ae34
2011. ápr. 30. 20:36

Mámor


Szeretném felverni lelkem dalával

A szomorúk szívét, a világot.

Most megbocsátok annak is,

Aki bántott.


Szeretném a keblemre ölelni az

Életért küzdő, fájó rabot.

Szeretném feltámasztani,

Aki halott.


Szeretném, hogyha lassabban forogna

És végre megállna a nagy kerék.

De a legjobban szeretném,

Ha szeretnék.


És szeretnék alkotni csodásat és

Ezer gyönyörűt, szépet meg nagyot

S aztán meghalni: Mert én a

Mámor vagyok.

14184. KRISZTINA1
2011. ápr. 30. 20:30

Stephen King

A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tűnnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. S ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen

14183. Angyalka20
2011. ápr. 30. 20:27

Wass Albert: Magukrahagyottak


Nagyon nehéz megtartani az ígéreteket és nem sírni,

amikor valaki elmegy, aki mindennél kedvesebb...

Akivel nem lehetett beszélni többé, akinek nem lehetett megmutatni egy különösen szép világot, akivel nem lehetett együtt hallgatni a madarak vidám csivitelését a park bokrai között, annak a lelki létezése kevés vigasztalást nyújtott az ilyen napokon. Annak a halálát szinte érezni és tapintani lehetett. Mindegy, hogy távozása óta mennyi esztendő telt el, s a megszokás apró pókhálószálai mennyire takarták el látszólag a hiány okozta űrt: az üresség, amit maga mögött hagyott, fájdalmas valóságként sajdult föl újra az asszony szívében...

14182. KRISZTINA1
2011. ápr. 30. 19:55

Valaki mondja meg, hogyan kell élni,

Apám azt mondta, ne bánts mást,

Valaki látta, hogy bántottalak már,

Valaki látta, hogy bántottál.

LGT

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook