Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


14095. csirike57
2011. ápr. 26. 01:21
Egy pillanatra megálltunk, hogy találkozzunk egymással, érezzük, szeressük egymást és részesüljünk egymásból. Ez becses pillanat, de futólagos. Kis epizód az örökkévalóságban. Ha gondoskodásban, tisztaszívűségben, szeretetben részesülünk, gazdagságot és örömet teremtünk egymás számára. És akkor ez a pillanat megérte a fáradtságot.
14094. csirike57
2011. ápr. 26. 01:04
Rengeteg út van és rengeteg zsákutca. Rengeteg lehetőség és rengeteg rossz döntés. Megyünk az úton, ami adatott, és néha megesik, hogy az ember lánya egyszerűen eltéved, mert rossz sarkon fordul be. Nem érdemes azon rágódni, mi lett volna ha... Meg kell keresni a helyes utat, és tovább kell menni. Mindannyian a saját utunkat járjuk. És mi a cél? Hogy megvalósítsuk önmagunkat.
14093. Lolita63 (válaszként erre: 14092. - Cilumiluci)
2011. ápr. 25. 20:32
:))
14092. e705905164
2011. ápr. 25. 19:47

Az élet túl rövid ahhoz, hogy olyan emberekkel töltsem, akiket nem szeretek igazán.

Kirsten Lobe

14091. csirike57
2011. ápr. 25. 08:30
Az vagy, akinek mutatod magad, ezért vigyázz, kinek látszol.
14090. csirike57
2011. ápr. 25. 08:27
Ha azt nézzük, mit vettek el tőlünk, akkor nehezen viseljük el az életet. Ha azt nézzük, mit adhatunk másoknak, az sokkal jobb.
14089. Cilumiluci (válaszként erre: 14088. - 16b5d6ae34)
2011. ápr. 24. 21:26
♥♥♥♥
14088. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 14087. - Cilumiluci)
2011. ápr. 24. 21:25
Igen...én is tartom magam hozzá, amennyire tudom.:)
14087. Cilumiluci (válaszként erre: 14086. - 16b5d6ae34)
2011. ápr. 24. 21:24
Igen,én igyekszem így élni,néha sikerül is:)
14086. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 14085. - Cilumiluci)
2011. ápr. 24. 21:24
Ezt tényleg ismerni kellene mindenkinek!!!!:)
14085. Cilumiluci (válaszként erre: 14084. - 16b5d6ae34)
2011. ápr. 24. 21:21
de szép és mennyire igaz!
14084. 16b5d6ae34
2011. ápr. 24. 21:19

Amit mindenkinek meg kellene tanulnia:

Szeretet.

Nevetés.

Még több nevetés.

Figyelni és tanulni.

Kérni és megköszönni.

Saját véleményt alkotni.

Mások véleményét tiszteletben tartani.

Őszinteség.

Hogy Barát legyen.

Hogy önmaga legyen.


Howard Roughan

14083. e31c357b21
2011. ápr. 23. 16:47
Csak haladsz csöndesen, gyönyörködve, céltalanul, s egyszerre csak kilépsz az Angyalok Tisztására. Nem is tudod, hogy ez az, mivel az angyalokat nem láthatja a szemed. Csak annyit látsz, csak annyit érzel, hogy csodálatosan szép. És megállsz. És abban a pillanatban megnyílik a szíved, és az angyalok észrevétlenül melléd lépnek, egyenként, lábujjhegyen, és belerakják kincseiket a szívedbe. A legnagyobb kincseket, amiket ember számára megteremtett az Isten. A jóságot, a szeretetet és a békességet.
14082. e31c357b21
2011. ápr. 23. 16:47
A részvét nem azonos a szeretettel. Soha nem tudja elfeledtetni a szeretet hiányát. Mert ez a szeretetben a különleges, nem lehet megjátszani.
14081. 16b5d6ae34
2011. ápr. 23. 15:02

Ezt most találtam, eddig nem ismertem, de jó:


Csak emlékkönyvek ne legyetek soha. Ne hagyjátok, hogy minden jöttment belétek firkálja a marhaságait.


Jókai Anna

14080. omaja
2011. ápr. 23. 15:00
„Azt mondani az embereknek, hogy nincs igazuk, nagyszerű módja az ellenségek szerzésének. Elismerni azt, hogy hibáztál, remek alkalom arra, hogy egy barátság kialakuljon.”
14079. 16b5d6ae34
2011. ápr. 23. 13:06

A csalódottság csak azokat érintő érzelem, akik törődnek másokkal.


Vámpírnaplók c. film

14078. e705905164
2011. ápr. 23. 11:33
Az élet rendjén változtatni ne próbálj nem tudsz!Az egyik pofont te adod,de a másik elöl futsz!:D
14077. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:58

Alkyoni Papadaki


Az élet azokat szereti, akik az utcasarkon virággal a kezükben várnak rá. Lehet, hogy térdre kényszerít, hogy meghurcol, hogy összevérez. Ám legyen! Attól még nem dől össze a világ. Az embernek ez a sorsa. Mindig eljön a te időd, amikor talpra állhatsz. Csak a szobrok nem hajolnak.

14076. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:58

Csitáry-Hock Tamás :Mosolyhíd

Van egy angyal…


Ha valakit őszintén szeretsz, szívedben angyallá változik. Már nem egy ember a sok közül, nem egy az ismerőseid közül, hanem valaki más. Mert szereted. Egész szíveddel szereted. Gondolsz rá, de nem emberre gondolsz. Látod őt, de nem embert látsz. Ha vele vagy, ha beszélsz vele, ha rád mosolyog, minden, minden más. Nem emberi. Jóval több annál. Pedig tudod, hogy hús-vér ember ő... de mégsem az.

Angyal.

14075. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:58

Csitáry-Hock Tamás :Mosolyhíd

Van a mosoly...


Egy angyali mosoly. Valóság, hogy egy mosoly mindent képes megváltoztatni. Egy egész életet. Sőt, kettőt. Két emberét. Azokét, akik egymásra mosolyognak. Ha ebben a mosolyban a lelküket mutatják meg egymásnak, akkor minden megváltozik. Többé nem lesznek azok, akik a mosoly előtt voltak. Mert valamit elárultak ebben a mosolyban. Azt, amit a másik iránt éreznek. Néha nehéz mosolyogni. De ha az arc nem is mutatja, a lélek mosolyog. És ezt a mosolyt érzi az, akinek köze van ehhez a lélekhez. Ez a mosoly örökre veled marad.


Létezik ilyen mosoly.

14074. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:58

Csitáry-Hock Tamás :Mosolyhíd

Van az ajándék…


Mindegy, hogy mi. Nem számít, hogy nagy vagy kicsi, drága vagy olcsó. Az ajándék valódi értékét nem ez határozza meg. Bármi válhat ajándékká. Egy mosoly, egy simogatás, egy ölelés is. De lehet az egy könyv, amiről tudod, hogy a másiknak fontos, és egy könyvjelző, amiről ő is tudja, hogy számodra ő mennyit jelent. A lényeg, hogy szíved minden melegével adod neki. Így a könyv minden oldala rólad fog szólni, a könyvjelző pedig nem csupán a lapok múlását jelzi, hanem téged idéz. Hiszen valójában nem könyvet, nem könyvjelzőt adsz, hanem a szívedet. És ennél többet nem adhatsz. Mert a szíved te magad vagy.


Létezik ilyen ajándék.

14073. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:51

Káli László - Aki az én barátom


"Aki az én barátom… Valamelyik nap hallgattam ezt a Republic számot. (Vagy tegnapelőtt, vagy tavalyelőtt. Meg nem mondom.)

És eszembe jutott az ÉN BARÁTOM. Róla mesélek most.

Tudod, az én barátom akkor is barátom, ha nekem fenn, Neki lenn, és akkor is, ha nekem lenn, Neki fenn a szekér rúdja.

És tudod, az én barátom, arról tudom, hogy tegnap is az volt, és tegnapután is, és holnap is, és az után is.

Mert az én barátom nem olyan, mint a szél. Vagy ha mégis, hát akkor egyirányú szél.

És az én barátom tud rólam mindent, mint én is Róla, és nem fél elmondani a legrejtettebb titkait, mert tudja, hogy jó elmondani, és hogy nálam el van temetve.

Mint én is tudom, hogy ugyanúgy Nála is az enyéim.

És az én barátom nem csak megtanulta, és mondogatja A kis herceg-ből a megszelídítés történetét, meg a szeretés törvényét, hanem e törvény szerint él, hal. És nem csak azért, mert barátom.

Teljesen tisztában van vele, hogy bármit teszek, ami Őt is érinti, azért teszem, mert a barátom, és védem őt is, ahogy csak bírom.

Tudod, az én barátom nem olyan, hogy ha belerúg valaki (de olyan rettenetes rúgást képzelj, amilyet nem is tud az átlegember) nos, az én barátom nem megy oda hozzá később, hogy alázattal megcsókolja azt a lábat (vagy ne adj Isten, még fentebb… vigye az Úr a dolgát).

És tudod, az én barátom nem hagyja cserben azt és azokat, akiktől jót kapott tarisznyájába. (És jónak hiszi, tudja be azt is, ha megmondom Neki az igazat, mert a barátom, és nem akarom becsapni. És Ő meg cserébe nem haragszik érte, hanem mérlegeli, és ha kell, elfogadja.)

És tudod, az én barátomon hiába van csizma, nem teszi az asztalra, és pofán se rúg vele soha.

Látod, ilyen az én barátom. Mármint AKI AZ ÉN BARÁTOM, és akinek én a barátja vagyok..."

14072. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:49

Ha az ember megszúrja az ujját és az vérezni kezd, akkor a szervezetünk azonnal kitermel olyan anyagokat, amik a vérzést elállítják, s a sebet begyógyítják. Másnap már nem érzünk belőle semmit. Na most a lelki sebeinkkel is így vagyunk, sőt tulajdonképpen még cifrábban. Mert nemcsak hogy begyógyulnak azok a sérelmek, bukások, balszerencsék, pofonok emlékei, amelyeket elszenvedtünk az életben, hanem működik bennünk, a szervezetünkben valamilyen megszépítő indulat, valamilyen olyan erő, ami átkölti a rajtunk esett szégyent, vagy azt a kudarcot, amit vallottunk.


Örkény István

14071. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:49

Paulo Coelho: Az alkimista


- És miért mondod, hogy nem ismerem a Szerelmet? - kérdezte a Nap.

- Mert a Szerelem nem azt jelenti, hogy egy helyen maradni, mint a sivatag, sem azt, hogy járni a világot, mint a szél, sem azt, hogy mindent messziről figyelni, mint te. A Szerelem erő, amely megváltoztatja és jobbá teszi a Világlelket. Amikor először merültem el benne, azt hittem, hogy tökéletes. De aztán láttam, hogy nem más, mint minden teremtmény tükörképe, és benne vannak az ő harcaik és szenvedélyeik. Hogy mi éltetjük a Világlelket, s a Föld, amin élünk, aszerint lesz jobb vagy rosszabb, hogy mi milyenek leszünk. És ez a Szerelem erejétől függ, mert amikor szeretünk, mindig jobbak szeretnénk lenni, mint amilyenek vagyunk.

14070. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:49

George Orwell :1984


Azt értem, HOGYAN csinálják, de nem értem, hogy MIÉRT.

14069. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:49

George Orwell :1984


Talán nem is annyira azt kívánja az ember, hogy szeressék,

inkább azt, hogy megértsék.

14068. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:48

Kovács András :Barátság


Néha tükröt

képzelek magam elé,

s benne Téged látlak.

14067. Angyalka20
2011. ápr. 23. 10:48

Vannak órák, mikor azt hiszed, nem is lehet elbírni. S talán jó lenne mégis megosztani valakivel, talán enyhébb lenne ez a mély büntetés, ha megosztanád, akárkivel... De elmúlik, mert a magány lassan átölel téged is, személy szerint, mint az élet titokzatos elemei, mint az idő, melyben mindez történik. Egyszerre megérted, hogy minden időrendben történt: először volt a kíváncsiság, aztán a vágyakozás, aztán a munka, s végül itt a magány. Már nem akarsz semmit, nem remélsz új nőt, aki megvigasztal, sem barátot, kinek bölcs beszéde megengeszteli lelkedet. Minden emberi beszéd hiú, a legbölcsebb is.



Márai Sándor :Az igazi

14066. Angyalka20 (válaszként erre: 14065. - Angyalka20)
2011. ápr. 23. 10:48
Paulo Coelho

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook