Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi készülődés fórum

Karácsonyi készülődés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Karácsonyi készülődés

2008. nov. 13. 20:14

Találtam egy szintén remek ötletet:


Karácsonyi díszek CD lemezből

CD lemezek, világos akrilfesték, hobbiragasztó vagy szalvétaragasztó, szalvéta, hópaszta vagy struktúrpaszta, szalvétalakk, vékony szaténszalag, papír, amivel a cd hátulját letakarjuk, öntapadós címke, csillámpor.Olló, ecset vagy szivacs az egyenletes festéshez.

Elkészítés

A cd-k közepét mindkét oldalról leragasztjuk.

A cd lemezek mindkét oldalát kétszer lefestjük világos (pl.: fehér) akrilfestékkel.

Ha a festék megszáradt, ráragasztjuk a szalvétát, bevonjuk vele teljesen a cd-t. Körbevágjuk, kicsit nagyobbra, mint a lemez, ráhajtjuk és ráragasztjuk a cd másik oldalára. Ha ajtódíszt vagy poháralátétet készítünk, elég kettő ilyen képet készíteni, ablakdíszhez négy kell. Ha havas részek vannak a szalvétán, emeljük ki ezeket hó- vagy struktúrpasztával.

Lakkozzuk le, a lakkba keverhetünk egy kis aranyszínű csillámport. (Ha karácsonyi díszeket készítünk, ez különlegessé teszi.)

Száradás után megfordítjuk a cd-t és felül kis fület hagyva a felfüggesztéshez, ráragasztjuk a szaténszalagot, majd lefedjük papírral.

A másik cd-re is átvezetjük a szalagot és ennek a hátulját is befedjük papírral.

A fölösleges papírt levágjuk.


Ablakdísznek négy cd-képet készítünk és miután a szaténszalagot felragasztottuk, nem fedjük be papírral a cd hátulját, hanem két-két cd-t összeragasztunk, hogy mindkét oldalon kép legyen.

2008. nov. 13. 16:22
Dekopázs technikával szép kasrácsonyi faliképek készíthetőek. Egyszeri nem túl borsos beruházásból több darabot meg lehet csinálni. Gyönyörű szalvétákat lehet kapni a művész-vagy hobbiboltokban hozzá. Főleg így ünnepek előtt nagy a választék. A naplómba feltettem egy falikép fotóját, mely már az ünnepi hangulatot idézi.
63. ea9bff1b44 (válaszként erre: 61. - C33bd8536b)
2008. nov. 13. 16:10
Én úgy szoktam, hogy egy vékony drótot felforrósítok(a kezedre vigyázz!)és beleszúrom a gyertya aljába. Aztán a koszorúalapba szúrom, vagy rátekerem a drótot.
62. Tanárnéni (válaszként erre: 47. - 01c8755c79)
2008. nov. 13. 16:07
vatta:d
61. c33bd8536b (válaszként erre: 54. - Borbelya)
2008. nov. 13. 15:52

De jó! Adjatok ötletet, adventi koszorúra hogyan erősítsem rá a gyertyát.

Köszi.

60. Li-lo
2008. nov. 13. 15:42
Sztem most november 30.
2008. nov. 13. 15:29

Sziasztok.

Nagyon szupi ez a topik.Sok ötletet szedtem innen.Abban tudtok segíteni,hogy az adventi koszorún mikor kell az első gyertyát gyújtani.Köszönöm

2008. nov. 13. 15:26
Narancsot,citromot megszoktam tűzdelni szegfűszeggel,fahéjjal ezt a radiátorra teszem finom illat lesz tőle!:-)))
57. ea9bff1b44 (válaszként erre: 54. - Borbelya)
2008. nov. 13. 14:26
Én ezekből az alapanyagokból karácsonyi aztali dísz tálat csináltam. olcsó és egszerű az elkészítése.
56. Li-lo (válaszként erre: 51. - Qwertyx)
2008. nov. 13. 14:24
Én tavaly azt csináltam, vettem tök olcsón három méretben és bele az oázist meg szárított terméseket, gyümölcsöket, a végén még a párom is leült, annyira szereti ezt csinálni, de félt bevalani :)
55. Li-lo (válaszként erre: 50. - Annaluca)
2008. nov. 13. 14:22
Ok én is a körülre gondoltam, úgy tervezem, hogy mire a kollegák megjönnek álljon minden.
2008. nov. 13. 13:43

Szerintem én ezt idén kipróbálom:


Karácsonyfadísz aszalt gyümölcsből



Fogjunk egy narancsot és mossuk majd töröljük meg. Ezután vágjuk fel őket kb. 3 mm-es szeletekre. Ha van otthon aszalógépünk, akkor a szeleteket terítsük a gép tálcájára, kapcsoljuk 2 órán át magas fokozatra, majd 12 órán át közepes fokozatra. Ha nincs otthon aszalógépünk, tegyük egy zsírpapírt egy deszkája és erre terítsük ki a narancsszeleteket, majd tegyük a radiátorra. Itt 3-4 napig hagyjuk száradni őket, közben néha forgassuk meg, nehogy bepenészedjenek.


Ha a szeletek megaszalódtak, szúrjuk át őket és fűzzünk át a lyukon egy-egy aranyszálat, majd akasszuk fel a fára.

Narancs helyett vagy mellé használhatunk grapefruitot vagy citromot is.

53. a9338a7669 (válaszként erre: 52. - Borbelya)
2008. nov. 13. 13:39
Köszi érte, tényleg vannak benne jó ötletek! Pl. a cipős doboz az tetszik nagyon!
2008. nov. 13. 13:29

Találtam pár apró ötletet, szerintem van közte pár jópofa:


- A karácsonyra szárított narancs és citrom szeletekből szép hűtő mágnest is készíthetünk. Lakkozzuk le és a hátuljára ragasszunk

egy kis mágnest.


- Adventi koszorúnak való alapot akár varrhatjuk is. 3 csík anyagot varrjunk össze, majd tömjük ki, és hajlítsuk koszorúformává.


- Ajtódísznek használhatunk nagyobb mézeskalács figurát is, kis fenyőágakkal.


- Szinte semmi munka nincs vele, ha vesszőkoszorúra egyetlen piros masnit kötünk. Nagyon egyszerű, de nagyon szép.


- Próbáljuk ki, hogy csak természetes dolgokat akasztunk a fenyőfára. Aszalt gyümölcsöt, mézeskalács figurákat, diót...


- Hasonló eredményt érhetünk el, mint mikor a pattogatott kukoricát fűzzük fel, ha szétszedünk egy darab hungarocellt ami nagyobb

Hungarocell golyócskákból áll. De maradhatunk a jó öreg pattogatott kukoricánál is...


- Vághatunk ki fenyő, csillag és egyéb formákat sima hullámpapírból is. Ragasszunk össze 2-2 darabot, hogy mindkét fele hullámos

legyen, majd fessük le kedvünk szerint.


- Némelyik száraztésztából is érdekes díszt készíthetünk. Például a spirál vagy a masni alakúból. Fújjuk le őket arany vagy

ezüstszínnel.


- Érdekes lehet az is, ha tetőtől talpig csak masnikkal díszítjük a fenyőt. Használjunk hozzá drótos szélű textilszalagot.


- Nagyon szép karácsonyfadíszt kapunk, ha veszünk pár hungarocell gömböt (hobbybolt), bekenjük ragasztóval és nagyon apró szemű

ezüst vagy arany csillámporba forgatjuk. Mikor megszáradt, rázzuk le róla a felesleget. Gyönyörűen visszatükrözi a fényt.


- Ajándékcsomagolásnál használjunk valamilyen dobozt (cipős, sütis), de ne simán becsomagoljuk, hanem vonjuk be a dobozt a

csomagolópapírral, akár belülről is. Így kicsomagolásnál nem tépik szét a papírt, és később a dobozt is tudják majd használni

apróságok tárolására.


- Gyertyaöntéskor nem feltétlenül kell színező anyagot vennünk. Maradék zsírkréta darabokkal is remekül lehet színezni.

Kipróbálhatjuk azt is, hogy vastag fehér gyertyát melegvízbe teszünk, hogy a külseje megpuhuljon, majd szegfűszeget, fahéjat, fenyőágacskát, narancsszeletet, egyéb terméseket nyomkodunk bele.


- Gyertyát díszíthetünk úgy is, ha spárgával vagy rafiával körbetekerjük. Persze ez csak így magában lehet dísz, meggyújtani tűzveszélyes lenne.


- Apró, 3-4cm-es cserepecskékbe is önthetünk gyertyát. Nagyon aranyosak lesznek. A cserepecskéket lefesthetjük egy színűre, vagy mintásra, díszíthetjük csillámporral, apró mozaikkal, gyöngyökkel, szalvétával, kőtapétával, körbetekerhetjük spárgával vagy

kenderzsinórral...


- Egyszerű, de nagyszerű dolog, ha egy alacsony peremű natúr színű tálcát telerakunk mécsesekkel, majd meggyújtjuk őket.

Csinálhatjuk ezt úgy is, hogy a mécseseket kis üvegpohárba tesszük.


- Tegyünk egy nagyobb gyertyát egy arany vagy ezüst tálra és vegyük körbe ugyanolyan színű karácsonyfa gömbökkel, csillagokkal...


- Ha már belejöttünk a gyertyaöntésbe, próbáljuk ki a szappanöntést. Ajándéknak kitűnő.

2008. nov. 13. 13:11

nagyon jó ötlet ez a topic! sok klassz tippet adtatok :)

én meg azt találtam ki, hogy egy kisebb méretű kaspót rakok tele karácsonyi hangulatú dolgokkal (fenyőág, toboz, szalag, gömbdísz, vagy bármi), és a közepébe egy gyertyát... ezt esténkét meggyújtva szép hangulat lesz a nappaliban

2008. nov. 13. 13:07
Adventben, tehát nov. 30-tól helyénvaló a karácsonyi dekoráció. Szerintem.
49. Li-lo
2008. nov. 13. 12:36
Szerintetek az irodát mikor kezjem el feldíszíteni, ha 12-én tartjuk a céges ünneplést?
2008. nov. 13. 10:08

Sziasztok!

Látom, beindult a karácsonyi készülődés!

Megpróbálok egy linket betenni nektek, nézzétek meg, szerintem gyönyörű!


[link]

47. 01c8755c79 (válaszként erre: 45. - Tanárnéni)
2008. nov. 13. 09:53

Mi az a fehér, amit díszítettél? Gyapjú? Vagy mi?

Cépek! :o)

46. Li-lo
2008. nov. 13. 09:41

Sziasztok!!


De jó, hoyg van ez a fórum épp a napokban kerestem valami hasonlót. Imádom ezt az ünnepet mióta nem járok a főiskolára :) Pont kedden vettem meg az idei díszeket, idén arany, vajszínű és réz színű lesz.

Ti mit szoktatok ajándékozni? Én főleg sk ajándékokat.

2008. nov. 13. 08:07
sziasztok, tettem fel egy kepet sajat keszitmenyu diszeimbol
44. annaluca (válaszként erre: 42. - 9ac093e955)
2008. nov. 12. 22:10
Kérlek, oszd meg velünk eddigi ötleteidet.
43. ea9bff1b44 (válaszként erre: 36. - Horvathrekusi)
2008. nov. 12. 16:08

Bekukkantottam az oldalra, íme egy kis hangulathozó ízelítő:

Budai Zolka

Először és utoljára


Ó, gyönyörű Karácsonyfa!

Hallgass féltő tanácsomra:


Ragyogj reánk szikrát szórva,

Minden szívhez tisztán szólva,

Forrassz lánccá sok kis kezet,

Fakassz boldog énekeket,

Ringasd lelkünk illatoddal,

Tündökölj a csillagokkal,

Játszd a múló szerepedet:

Árassz közénk szeretetet!


Áldozz mindent csak a mára,

Először és utoljára!


Hisz e szerep, tudod, véges,

Nem leszel már holnap ékes,

Nem csodálunk ajkunk tátva,

Boldogságot tőled várva,

Elhullanak szép ékeid,

Nem maradnak értékeid,

Nem leszel már fényes bálvány,

Csak egy kóró,- korhadt állvány!


Holnapra már Karácsonyfa,

Te leszel a halál csokra.

2008. nov. 12. 15:14

Imádom a karácsonyi készülődést,a lakás feldiszítését,amit minden évben meg is teszek.21 éves fiam van,éppen a napokban kérdezte,milyen diszítést tervezek.....hát előre soha nem tudom,minden évben jön magától,és még a kedvem is más amikor karácsonyi díszben van a lakás.

Szívesen olvasgatom ezt a fórumot,mert biztosan sokan adnak majd jó tanácsokat,ötleteket.

2008. nov. 12. 14:19

Mi el is kezdtük az adventi délutánra való készülődést.

Készítünk: kukorica-cséhéból angyalkákat, üdvözlőlapokat, szalvéta-technikával képeket, méhviasz gyertyákat.


A műlép-lapból a gyertyakészítés nagyon egyszerű, kisgyerek is könnyen meg tudja csinálni. Kanócnak olvasztott viaszba mártott gyapjúfonalat (felvető-fonalat) szoktam használni.

De ebből a lapból lehet készíteni sütikiszúróval karácsonyfadíszeket is. Kellemes illata van.

Beszerezhető méhész ismerősöknél v. kreatív boltokban.

2008. nov. 12. 13:10
Szia Siti! Jó volt egy kicsit olvasgatni a karácsonyi készülődésről: éppen az előbb számoltam ki, vasárnaphoz két hétre Advent!
39. mokusmazsola (válaszként erre: 38. - Horvathrekusi)
2008. nov. 12. 12:53
igen az :)
38. horvathrekusi (válaszként erre: 37. - Mokusmazsola)
2008. nov. 12. 12:34

Az egérkés ugye? Ha jól emlékszem..... nagyon szép.

De a többi is tetszik.... olyan igazi hangulatosak!

37. mokusmazsola (válaszként erre: 36. - Horvathrekusi)
2008. nov. 12. 12:24

tenyleg nagyon jok!

a "romos templom"-ot megkonnyeztem:)

2008. nov. 12. 11:25

www.poet.hu weblapon aranyos, hangulatos karácsonyi verseket találtam. Most hogy beleolvastam végre "elkapott" a karácsonyi hangulat.

Szeretettel ajánlom nektek is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook