Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? fórum

Karácsonyi sütés-főzés / Mi lesz a karácsonyi menü? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
jan. 3. 08:40
jovo evre?hisz a tavalyi mar elmult!
1944. Franc22
jan. 1. 14:16

Baconbe tekert sajtkrémes-aszalt szilvás rakott csirkemell, egybefasírt baconbe tekerve, hagymás törtkrumpli és párolt lilakáposzta.

Mirinda szelet, bejgli szelet, kókusztekercs és túrós pogácsa.

1943. Bódiné Anikó (válaszként erre: 1942. - Cilabogyó)
nov. 10. 19:19
Köszönöm szépen ❤️❤️
1942. cilabogyó (válaszként erre: 1940. - Bódiné Anikó)
nov. 10. 16:52
A legegyszerűbb piskóta recept, amiből tudsz tekercset, tortát bármit készíteni, nagyon egyszerű. Kell hozzá Haas pudingpor, amilyen színű piskótát szeretnél, olyan, 6 tojás, cukor ízlés szerint. A 6 tojás fehérjét felvered, apránkánt adagolod hozzá a sárgáját, a 2 csomag pudingport, meg a cukrot. Én porcukrot szoktam. Nem kell semmi más hozzá. Ha lapos, nagy tepsiben sütöd sütőpapíron, az jó lesz piskótatekercsnek, ha formában, bármilyen torta alapja. Attól függ, milyen tortát akarsz, olyan pudingport vegyél.
1941. szabot.88 (válaszként erre: 1940. - Bódiné Anikó)
nov. 10. 13:27
Bár nem engem kérdeztél, de ugyanúgy csinálom mint a normál piskótát csak rizsliszttel
1940. Bódiné Anikó (válaszként erre: 1924. - Cilabogyó)
nov. 10. 12:19
Szia! Szeretném elkérni a gluténmentes piskóta receptjét. Sajnos a kis unokám glutén érzékeny már 2 éve. Most 7 éves. Köszönöm szépen
1939. tumbo2 (válaszként erre: 1908. - Cilabogyó)
nov. 9. 09:41
én még a névnapit sem,biztos akkor jönnek a gyerekek.bár a köszöntés,aztán nem hiányzik.
1938. tumbo2 (válaszként erre: 1933. - Globus)
nov. 9. 09:36
még nagyon régen olvastam,hogy külön kell fagyasztani a levét,meg a húst.egybe lehet fagyasztani,kiolvadás után fölforralni,újból megdermed.
nov. 9. 08:15

paella lesz es toltott kaposzta

edesseg meg,

turo rudi es

zserbogolyo

1936. globus (válaszként erre: 1934. - Cilabogyó)
nov. 4. 22:55
Jaaa, hát ezt ők nem fogják megcsinálni, macera 😀 nekünk való mankó.
1935. libikóka
nov. 4. 19:00

Ami biztos ,,lesz halászlé.

A többi még tervezés alatt,,de nagyvonalakban az lesz ami szokott.

1934. cilabogyó (válaszként erre: 1933. - Globus)
nov. 4. 18:18
Amikor kiveszed a fagyasztóból, újra kell forralni. Pár perc az egész. Utána kiadagolod, hűtöd. Olyan, mint a friss.
1933. globus (válaszként erre: 1932. - Cilabogyó)
nov. 4. 18:04
Még kérdezni akartam a kocsonya fagyasztását, ezt hogyan? Amikor előveszed, nem folyósra olvad?
1932. cilabogyó (válaszként erre: 1931. - Globus)
nov. 4. 17:59
Ja, térjünk vissza az eredeti témához. Már savanyodik a káposztám, lassan le kell fejteni a bort, abból lesz forralt bor és karácsonyi puncs. Vettünk akciós rumot pár hete a karácsonyi likőrökhöz. Próbálom pozitívan felfogni a dolgokat, de nem mindig megy.
1931. globus (válaszként erre: 1930. - Cilabogyó)
nov. 4. 17:14

De jó! Idő kell hozzá, talán még több, mint fiataloknál, mert ő ráér többet gondolkodni, agyalni, és korából adódóan emléke is több van. Kár, hogy most amúgy is befelé fordulós évszakot élünk.


Főzés mehet tovább, bocsi az offért!

1930. cilabogyó (válaszként erre: 1929. - Globus)
nov. 4. 17:03
Semmi. Egészséges. Szedi a Béres cseppet, amióta létezik. Műveli a kertet, neveli a tyúkokat, stb. Tésztát gyúr meg ilyenek. Ez most van így. Reméljük túl lesz rajta.
1929. globus (válaszként erre: 1928. - Cilabogyó)
nov. 4. 16:59
Még nagyon friss a gyásza, ilyenkor gondol mindenfélét. Amúgy vannak tartós betegségei, amik emiatt rosszra fordulhatnak? Cukor, vérnyomás, szív?
1928. cilabogyó (válaszként erre: 1927. - Globus)
nov. 4. 16:55
ettől félünk mi is, mert folyamatosan azt mondja, hogy reméli eljönnek érte a testvérei.
1927. globus (válaszként erre: 1926. - Cilabogyó)
nov. 4. 16:50
Sajnálom. Pedig ha lelkileg elhagyja magát, az ő korában könnyen rájön a menni akarás. Akkor nem segít semmi. Azért jó, hogy ketten vannak, még egymasba kapaszkodnak.
1926. cilabogyó (válaszként erre: 1925. - Globus)
nov. 4. 16:46
Anyósomék ketten élnek, még él apósom is. De ők nem hajlandók megenni azt az ebédet, amit az önkormányzatnál lehet rendelni. Nincs gond, mert eddig anyósom megfőzött, de az ünnep az más, meg most lelkileg nincs jól.
1925. globus (válaszként erre: 1924. - Cilabogyó)
nov. 4. 16:20

Azzal nem nehézségem, míg használtam tojást.

Anyósod egyedül él? Milyen távolságra? Azért jó, hogy évközben be lehet fizetni menüre,házhoz viszik, de ünnepek megoldatlanok. Kis falvakban is működik, ha önkormányzat megszervezi. Nálunk a szomszéd falu óvodájában főznek.

Nem is néztem, idén milyen napokra esik...

1924. cilabogyó (válaszként erre: 1922. - Globus)
nov. 4. 16:06
Már lehet kapni beigliket is, tavaly a Lidl-ben kapható finom volt. Le tudom azt is fagyasztani. Anyósom teljesen padlón van lelkileg, oda is gondolkodnom kell. Eddig megsütötte, de már 85 éves elmúlt, az elmúlt 3 hétben halt meg mindkét öccse, a fiatalabb még csak 70 éves volt. Belebetegedett, de minden másba is most. Van nagyon jó és gyors gluténmentes piskóta receptem, csak pudingpor kell hozzá. Az mindig jó alternatíva, még lekvárral piskótatekercsnek is.
1923. globus (válaszként erre: 1922. - Globus)
nov. 4. 16:03
Valami jót is mondjak: mákos guba :)
1922. globus (válaszként erre: 1921. - Cilabogyó)
nov. 4. 15:58

Ismerős a helyzet, hát így nehéz. Férfiak, öregek, betegek, mozgáskorlatozottak, ők eljönni nem akarnak. Igaz, nem is követelnek ellátást, de tudom, ha nem adok nekik, zsíroskenyér 3 napon át, vizbenfőtt krumpli. Talán. Tulajdonképpen lelkiismeretünkre hatnak a szerencsétlenségükkel 😀

En sütni csak menteset fogok, minden más desszertet veszek. Súlteket előre el lehet készíteni. Most már úgy vagyok vele, ahogy öregszem, hogy akinek nem tetszik, nem eszi, kész. Ez többet ér, mint a fizikai segítség.

Nem is tudom, anyu 75 évesen hogyan bírta azt, amit.

1921. cilabogyó (válaszként erre: 1919. - Globus)
nov. 4. 15:50
Én is hasonlóképpen gondolkozom. Pláne, hogy tavaly covidosok lettünk. 23-án éjjel lázasodtam be. Most amit tudok előre készítek és fagyasztom. Nem szeretnék úgy járni, mint tavaly. Lesz halászlé, az alapot valamelyik hétvégén elkészítem, passzírozom, csak be kell fejezni. A húsleves az megfő, azzal nincs gond. Még tervezem mit lehet előre elkészíteni. Ma pl. a füstölt csülök főzőlevét eltettem a szilveszteri lencse alaplevének. Valamelyik nap zöldség alaplé készült. Kocsonyát is előre elkészítem, nagyon jól lehet fagyasztani, amúgy is csak mi esszük a férjemmel. Fogunk megint hurkát-kolbászt tölteni, most tervezem a lesütött kolbász zsírban eltevését, sőt úgy mint régen, húst is sütnék le és eltenném zsírban. Tavaly borzasztó volt, hogy beteg lettem és számítottak a főztömre többfelé. Sajnos sok olyan családtag van, akit segíteni kell.
1920. c4da557d31 (válaszként erre: 1918. - Flóra76)
nov. 4. 15:44
Egy jó kacsacombot én is ennék, karácsony nélkül is 🫣
1919. globus
nov. 4. 15:41
Fogalmam sincs. Meg nem áll rendelkezésre minden infó. Általában megyünk valahová, ahova viszem a kaját+ itteni vendégem van, meg oda is jön vendég, elmenőnek csomagolok 😀 Egyszerűsítés lesz, amennyire lehet.
1918. Flóra76
nov. 4. 15:40

-kacsamell, kacsacomb, kacsamáj, párolt lilakáposzta

- töltött káposzta

- rántott pontyszeletek, krumplissaláta


Sütiket Anyum gyártja.

nov. 4. 15:34
A töltött káposztát a férjem vállalta. Amúgy sultestalat szeretnék rendelni és a mézeskalácsot pedig én sütöm.
1916. Franc22
nov. 4. 15:33

Idén is tálat rendelünk karira és szilveszterre is.

Sütinek lesz barack, mákosguba torta, mirinda szelet és keksztekercs.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook