Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Jahn Ferenc Kórház szülészete fórum

Jahn Ferenc Kórház szülészete (beszélgetős fórum)


800. Babettii (válaszként erre: 796. - Nikkkancs)
2012. jún. 21. 19:40

Ebben teljesen igazad van.Nem ezen múlik és engem sem érdekelt más véleménye erről a témáról amikor döntöttem.

Anyum is így járt.Nővéremmel nem volt orvosa és simán megszült egy rendes dokinál.Velem volt orvosa és amikor gond lett szülés közben (nyakamra tekeredett a köldökzsinór és elment a szívhang) akkor ez az orvos még csak be se ment a szobába.

De hát ez nagyon lutri és végül is én is csak azért járok ehhez az orvoshoz mert ő volt az sztk orvosom és már akkor is nagyon szerettem.Csak ahol lakom ott megszűnt a rendelése és akkor derült ki a terhességem.nem szerettem volna váltani.

799. nikkkancs (válaszként erre: 797. - Bogici27)
2012. jún. 21. 19:12
Az a legjobb ha szépen cicizik a kiscsaj! :) Hát nekünk szept vége a várt időpont...akkor már remélhetőleg enyhébb lesz az idő és a séták is majd kellemesebbek lesznek! :)
798. Mariann*1 (válaszként erre: 797. - Bogici27)
2012. jún. 21. 18:11

Elhiszem, hogy nehéz, de nemsokára kicsit jobb lesz (remélem). Akkor nagyon jó kislány :). Jó, hogy ki tudtok menni sétálni, nem biztos, hogy nekünk is meg fog adatni szeptemberben, hacsak nem csipkedi kicsit magát az úrfi :), de azért ne csipkedje, fejlődjön csak szépen. Számolom a heteket, de még 13 rengeteg...


Lányok, akkor én vagyok a következő??? (szept 24) Biztos van valaki előttem még :)

2012. jún. 21. 17:27

Igazatok van, hagyjuk, mindenkinek más az elve erről...


Megmondom őszintén, h nem nagyon bírjuk a meleget. Bogi is este 11ig fent van, az ölemben. Szegény el sem tudja képzelni, h mi ez. Jelenleg sötét lakásban ülünk. Még csak most múltunk 2 hetesek, de már megyünk kora reggel sétálni és késő du. Így kibírhatóbb meleg.

Sokat alszik, csak cicit fogad el, se cumi, se forralt víz...:-) Majd kíváncsi leszek a Ti tapasztalataitokra is... :-)

796. nikkkancs (válaszként erre: 794. - Mariann*1)
2012. jún. 21. 16:07

:) Meg van az oka hogy miért nincs fogadott orvosom, de erről nem beszélek ha nem baj! Az előző terhességemnél volt...de hatalmasat csalódtam! szóval van előnye és hátránya is a fogadott orvosnak! Mindenkinek magánügye hogy fogad-e vagy sem! Szerintem nem ettől leszek jó szülő vagy sem hogy van-e fogadott orvosom! :) Nem?


Na igen...kiért izgulhatunk legközelebb!? :)

795. Derya (válaszként erre: 794. - Mariann*1)
2012. jún. 21. 16:03

és ki ez az orvos?


nekem még van időm, így valószínűleg nem én leszek a következő. :-)

2012. jún. 21. 15:54

Hagyjuk már ezt az orvos témát, aki nem akar nem akar, aki meg akart annak van. És tényleg vannak normális, nem pénz éhes orvosok, legalábbis egy biztos van, egyet értek Bogicivel, mert ugyanaz az orvosunk, amikor azt mondtam neki, hogy nem tudom mennyit fogok tudni neki összekuporgatni, azt válaszolta: "ez nem erről szól". Szerintem ez mindent elárul...


De jobb téma:

-Írjanak az újdonsült kismamáink, hogy vannak ők és a babák, Bogici, Nikk?

-Hogy viselitek a meleget?

-Tudjátok-e hogy ki lesz a következő, akiért szurkolhatunk és mikor?

793. Babettii (válaszként erre: 792. - Nikkkancs)
2012. jún. 21. 15:24

Nekem minden hónapban volt uh. amit az orvos csinált azon kívül meg mindig beutalt a kötelezőkre.

Egyszer voltunk 4D is.Az nagyon jó volt.26 héten mentünk és már akkor nagyon kis formás volt :D

a terhesség vége felé nálunk is úgy tűnt,hogy gond van és nagyon megnyugtató volt,hogy az orvosom ilyen alapos és figyelmes.

Így teljesen meg tudtam nyugodni.

2012. jún. 21. 14:55
Félre értettetek...ott van a mondat elején hogy "PLUSSZ" uh-okra sem járunk...azaz hogy a kötelezőkön kívül! :)
791. nikkkancs (válaszként erre: 787. - Babettii)
2012. jún. 21. 14:54

Kötelező uh-okra járunk!!! Ez nyilvánvaló!!!

Nem sokára megyünk a következőre :)

790. gabcciccus22 (válaszként erre: 787. - Babettii)
2012. jún. 21. 14:43
Teljesen egyetértek!Szerintem is fontos hogy a babára ne csak akkor költsünk mikor kinn van hanem ahhoz hogy kinn legyen és egészséges legyen szerintem is elengedhetetlen legalább az orvos!Nekem lesz orvosom is meg szülésznőm is ugyan nem élünk mi sem valami jól de úgy vagyok vele hogy amire kell arra össze kell tegyük azt a pénzt és így is vállaltuk a babát!Nekem megnyugtató dolog hogy most mikor a dokim szabin van akkor is üzenhetek neki vagy ha valami olyan van akkor a szülésznőhöz is fordulhatok,és nem volt probléma mentes a terhesség eleje sem és mostis mindig van valami úgy hogy engem megnyugtat hogy ott vannak ha kellene!
789. Derya (válaszként erre: 788. - Bogici27)
2012. jún. 21. 12:49

én úgy értettem, ahogy írta, hogy "plusz" ultrahangokra nem járnak.

vagyis a kötelezőkre nyilván igen.

egyébként mi sem mentünk plusz ultrahangokra (amikor beutalt az orvos, arra természetesen elmentünk :-)).

788. Bogici27 (válaszként erre: 786. - Nikkkancs)
2012. jún. 21. 12:42

Megmondom őszintén, h mi elmentünk 4D-s uh-ra, kb a legolcsóbbra. Nem igazán akartunk elmenni, de mindenki mondta, h ilyen, meg olyan jó.

Elmentünk a 28-ik héten. A csaj majdnem, h haza küldött, h nem most kellett volna jönni, mert nincs még befordulva és emiatt a feje fölött volt a keze, így nem látszott jól az arcocskája. A 32-ik héten kellett volna menjünk őszerinte.

...csak az én kislányom annyit forgolódott, h én is azt hittem, császár lesz belőle. A 38-ik héten fordult be. Nekem is volt 1 vetélésem, műtét, stb.

Emiatt is nagyon aggódtam. Nekem biztonságérzetet nyújtott, hogy mindig van kihez fordulnom.

A kötelező uh-k nem "kerülnek" semmibe, mert a TB állja. Azért arra érdemes elmenni, legalább 2-re a vége felé.

787. Babettii (válaszként erre: 786. - Nikkkancs)
2012. jún. 21. 11:26

Nekem a babára költés egyet jelentett azzal,hogy amíg a pociban van addig is minden rendben legyen meg a szüléskor is (úgy gondoltam erre akkor van több esély,ha van orvosom)

Elég nehezen estem teherbe és bár nem vagyok aggódós fajta még is így láttuk jobbnak.

Lehet azért is mert első baba.

Kötelező uh. sem mentek? Én így jobban aggódnék :)

De hát nem vagyunk egyformák.

Én is szerettem volna körmös lenni :D

786. nikkkancs (válaszként erre: 785. - Babettii)
2012. jún. 21. 09:11
Én sajnos veszélyeztetett terhesség miatt és ezelőtt 2 vetélés miatt nem dolgozhattam/dolgozhatok! Műkörmös vagyok, ülő munka ugyan, de a hátamnak nagyon megterhelő, így csak a párom dolgozik! Plusz ultrahangokra sem járunk nem hogy 3D-4Dre! Egyrészt sem igényünk sem pénzünk nincsen rá, pontosan ahogy te is fogalmazol ezeket a pénzeket inkább a babaára költöm ha már kint van! :)
785. Babettii (válaszként erre: 783. - Nikkkancs)
2012. jún. 21. 08:20

Én csak szülésznőt akartam fogadni csak annyira féltem a császártól meg attól,hogy ne legyen baj ha még is műteni kell,hogy mivel csak 20.000 a különbség orvos meg szülésznő között így inkább maradtam az orvosnál.A szülésznő nem tudott volna műteni és sajnos valóban ez lett a vége.

Ettől függetlenül nekem nem lihegtek a nyakamban és nagyon jól éreztem magam.

Pénzben mi sem úszkálunk,de mivel dolgoztam így kaptam a 12. héttől adókedvezményt 10.000 ft. a gyerekre és én azt rá is költöttem.

Az mondjuk tény,hogy közrejátszott az is nálam,hogy mindenki csak rosszat mondott a kórházról és a tapasztalatom az,hogy ezek teljesen alaptalan vélemények.Akiknek nem volt orvosa azokkal is jól bántak.

784. Bogici27 (válaszként erre: 783. - Nikkkancs)
2012. jún. 20. 23:10

Megértem én a Te álláspontodat is. Nekem sem volt pénzem az első gyereknél, de a dokimhoz jártam ugyanúgy, a rendelésén tőlem nem kért pénzt, mert tudta az anyagi hátterem. A szüléy után sem tudtam sokat adni Neki. Szülésznőm sem volt, de szülés után Neki is fizettem egy keveset.

Most is Velük szültem, csak ez a szülés sok szempontból más volt, mint az első.

2012. jún. 20. 19:03
Nekem nincs fogadott orvosom! sztk-ba járok...sajnos nem tehetem meg hogy 4 hetente 8000-10000Ft-ot fizessek egy ellenőrzését! Igazából gondolkodtunk, hogy fogadok szülésznőt majd a kórházból, de arra a döntésre jutottunk hogy nem fogunk mert úgy is lesz ott valaki! Ha meg elégedett vagyok vele akkor úgy is kifejezem a hálám felé és ha úgy adódik akkor legközelebb Őt választom! :) Egyébként abszolút nincsenek félelmeim amiatt, hogy milyen bánásmódban lesz részem így hogy nincs fogadott orvosom vagy szülésznőm! Engem is ugyan úgy ellátnak mint bárki mást, max nem lihegnek majd a nyakamba 10percenként! Nagyon sok ismerősöm szült ebben a kórházban ügyeletesnél...és mindenkinek pozitív tapasztalatai vannak! Sőt mondok egy még durvábbat: egyik ismerősöm nem rég volt a Dél-Pestiben abortuszon és azt mondta hogy szó szerint "kinyalták a seggét"...pedig hát az abortuszosokra igen-igen ferde szemmel néznek nagyon sok kórházban (ami valahol érthető)
782. Bogici27 (válaszként erre: 781. - Babettii)
2012. jún. 20. 11:10

Egyetértek Veled, Betti!

Az én dokim is a végén kapott pénzt. Mivel nem kér előre semmit, nem tudhadta, mennyit kap, ha kap egyáltalán.

Nekem is mindig készen állt, bármiről volt szó.

Odafigyelt Ránk mindig és ez volt a fő célja, nem az, h mennyit zsebelhet be.

Az utolsó 2 hétben majdnem hogy hazajáró vendég voltam a kórházba. Sok törődést kaptam, amit én is elvártam. Azt ne felejtsük el, h ez nem Ausztria, ahol minden betegre jut egy nővér és a legprosztóbb kórházban is olyan ellátásban részesül a beteg, mint itthon egy magánklinikán, csak a TB járulék megfizetése után.

Én is úgy gondolom, h megdolgoztak a pénzükért az orvosom és a szülésznőm is.

De ha már itt tartunk, a pincérnek miért kell borravalót adni, hisz a végösszegbe, illetve az ételek-italok árába benne van a felszolgálás díja is, nem????

781. Babettii (válaszként erre: 779. - Derya)
2012. jún. 20. 09:49

Az én nőgyógyászom megdolgozott azért a pénzért amit kapott (nem is kicsit).

Pedig megtehette volna,hogy csak elrakja,de mg is mindig ha kellett egyből pattant és mindig alaposan el voltam látva és nekem ez is volt az igényem.

Biztos,hogy lelkiismeretes és nagyon jó orvos.

Ha valakinek különösebb igénye van (időpontra menni-nem várni,szülésnél külön orvos aki megy ha kell) akkor ezért fizetni kell.

Az eladó sem megy be a boltba műszakon kívül csak mert Julis néni őt szereti.

780. gera175 (válaszként erre: 778. - Derya)
2012. jún. 20. 09:34

Nekem ez a tapasztalatom...

Tudom mennyi járulékot vonnak le tőlünk, mert én is dolgozó ember vagyok.

Sajnos, ezt a világot éljük...szerintem!!!!

779. Derya (válaszként erre: 776. - Gera175)
2012. jún. 19. 14:20

én találkoztam lelkiismeretes orvossal, de nőgyógyászt még nem. :-(

én továbbra is azt mondom, hogy pénzért nem lehet becsületesnek lenni. :-(

meg lelkiismeretesnek sem. :-(

778. Derya (válaszként erre: 776. - Gera175)
2012. jún. 19. 14:19

a pénzéért?

miért szerinted az SZTK-s rendelésért nem fizetünk? :-)


hadd ne mondjam meg most, hogy mennyi TB járulékot fizetek havonta, immáron több mint 20 éve....

777. nikkkancs (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 19. 12:56
Gratulálok!!! :) Sok boldogságot, erőt és egészséget, valamint sok-sok tejcsit kívánok! :)
776. gera175
2012. jún. 19. 10:09

Sajnos Lányok, én is azt gondolom, hogy fogadott orvossal és szülésznővel jobban "jár" az ember. Ezt a világot éljük...ha fizetsz, máshogy bánnak veled.

Ég és föld az eltérés egy SZTK-s szakrendelés és egy magán között. És valahogy az ember el is várja, hogy a pénzedért ne dobjanak ki 2 perc után 3 odavágott mondattal.

Elhiszem, biztos vannak lelkiismeretes orvosok, de én még sajna nem találkoztam ilyennel.

2012. jún. 18. 22:38

Sziasztok!Érdeklődni szeretnék hogy valakinek a Fekete Tamás doktor úrról valami tapasztalata van e?!

Előre is köszönöm!

774. Babettii (válaszként erre: 764. - Nikk_1982)
2012. jún. 18. 16:21

Gratulálok!!!

Sok boldogságot :)

773. Bogici27 (válaszként erre: 772. - Derya)
2012. jún. 18. 15:24

Az biztos, h mindig az Ő kezében vagyunk, csak talán nem vagyunk annyira kiszolgáltatva, ha van mellettünk 1-2 olyan ember, aki végig kísérte mondjuk a terhességet/eket.

A kislányom így is az Ő kezében volt és ami után megszületett olyan hálát és örömet éreztem mind az Úr, mind a doktorúr felé, hogy az kimondhatatlan!

Az orvosom nem "vár" el cserébe semmit, illetve akkor is ugyanúgy ellát, ha a végén nem adsz neki semmit. Nem is kér semmit.

...de én csak így tudom honorálni a munkáját és kifejezni hálámat.

772. Derya (válaszként erre: 771. - Bogici27)
2012. jún. 18. 12:25

mindig Isten kezében vagy.


akkor is, ha van fogadott orvosod.... :-(


és a pénztől még soha, senki sem vált becsületesebbé. :-(


mindazonáltal a második gyerekünknél én is ragaszkodni fogok a magánorvoshoz....

771. Bogici27 (válaszként erre: 769. - Derya)
2012. jún. 18. 12:20

Sajnos nem tudom a sztorit teljesen...

Abban igazad van, h egyáltalán nem fordulhatna ilyen elő, főleg, ha valakinek a fogadott orvosa és szülésznője mellett történik mindez.

Sajnos nekem a magyar egészségügy azt jelenti, ha van pénzed és saját orvosod, akkor jól fogsz járni, ha nincs, akkor Isten kezében vagy... :(

A gyerek vállalás és szülés/születés komoly felelősség. Ezt most a második terhességemnél éltem át igazán. Sokat aggódtam is, mint később kiderült nem alaptalanul és ha nincs mellettem egy jól megbízható orvos és szülésznő, akkor lehet, hogy most nem örömtelien írnék a fórumra.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook